Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

michaela1984
9. kvě 2008

no holky bylo mi řečeno že se jedná asi o pl. vodu ale že mě zklamou že je příjem zavřený..... no nic jdu si vysušit vlasy a jedu tady do Havířova pro jistotu jsem z toh nějaká vyplašená tak pa

minda
9. kvě 2008

Nevím, jestli to tady někdo zmiňoval, ale vezměte si i vložky do podprsenky ! Já používám zn. Fixies i Chicco, obě značky mají rubovou lepící část, takže se Vám přilepí k podprsence.

fish
10. kvě 2008

Tak michaelo,už je Sofinka na světě?
mindo i Johnson má vložky do podprdy s lepícím rubem a jsou dobré,vydrží dlouho. 😵

gabka32
10. kvě 2008

ahoj holky, docela mě potěšila tahle diskuse a pár posledních stran, že to ve fakultce není zas tak špatné jak se povídá 🙂 já sama bych rodila v Havířově, je tam moc nehzké oddělení a navíc tam pracuju, ale kvůli rizikovému těhu musím do FN.
jsou nějaké spec. věci co sebou do porodnice ve FN? chodím na kurzy v Havířově a tam všechno řeknou ale do OStravy je to pro mě dál. třeba bych chctěla vědět jestli jsou nutné už zpočátku plenky pro mimi nebo jestli tam aspon něco dávají...

minda
10. kvě 2008

Gabko, určitě si plenky vezmi, nedávají.

gabka32
11. kvě 2008

a kolik? myslíš že třeba 5 stačí a pak když tak MM dotáhne zbytek? a musím mít svoji košili?

tigr21
11. kvě 2008

gabka - nevím jestli moje info je správné,ale myslím,že na 1den plínky dávají,pak musíš mít svoje cca 10/den

minda
11. kvě 2008

Na ten 1 den plinku daji nebo pokud je mimčo na novorozeneckém třeba při císařském řezu. To byl můj případ, já jsem dostala Patrika na pokoj až 3tí den, dva dny byl na novorozeneckém a když mi ho přivezli na kojení, tak měl jejich plinku. Já jsem si vzala do porodnice celé balení Pampers 1 a spotřebovala jsem asi 2/3.
Košili můžeš mít svoji, ale vyplatí se brát si jejich a měnit si je za čisté. Alespoň tak to bylo v Porubě.

lucikpetik
12. kvě 2008

ahoj, tak vam to jdu prasknout, misa uz ma Sofinku, narodila se vcera...
a ve fakultce vyuzivejte jejich kosile, jsou na chotbe volne k dispozici, kdykoliv se muzete prevlikat, i 5x denne, ja se prevlikala treba i 3x ten prvni den, jak mi ulela vlozka a mela jsem kapky krve na zadku...
nevyuzila jsem ty svoje vubec...
plinky pro mimi vam nedaji, jen na porodnim sale, tu prvni, jinak ne...

tigr21
12. kvě 2008

jeee gratuluji miši.já chci taky rodit ☹ , lucik dík za info,já myslela,že aspoň ten 1den-no to je jedno to už nás nespasí,mám sbalených 15ks,tak tam něco přihodím a zbytek bude manža průběžně doplňovat
jinak se na toho tvého drobka nemůžu vynadívat.fakt šikula,takové hezké mimi se jen tak nevidí 😉

gabka32
12. kvě 2008

díky za rady, už jsem si domluvila termín prohlídky tak snad nám taky něco řeknou 🙂
jo ještě oblečení na mimi stačí až na převlečení domů nebo taky musím mít celou dobu svoje?

poup
12. kvě 2008

lucik - tak Míši mocc gratuluji k Sofince.....zááávidííím....je mi čím dál hůř a už bych to měla taky nejradši za sebou...teď začíná být ještě čím dál větší teplo a to taky není o.k. - viz. moje prasečí nožičky 😀 ...

gabka - v porodce na prohlídce nám říkali, že věcičky dostane mimouš nemocniční a manža ti pak donese z domu až půjdete z porodky....

minda
12. kvě 2008

Miminko bude dostávat v porodnici jejich oblečky, takže svoje oblečky až na cestu domů. Oblečky si můžeš měnit u sester. Košile pro sebe jsou k dispozici pro výměnu jak píše Lucik.

lucikpetik
13. kvě 2008

tigr diky, diky...
gabi obleceni na mimi ti tam daji..
jdeme ven, je tam krasne, tak se mejte..

luciv
13. kvě 2008

ahojky holky tak tu nakukuju a čtu o porubě kde určitě chci jít taky i když se trošku bojím stop stavu ale nastěstí už tam jsem preventivně nahlašená přes znameho a pro jisttou mám volat ještě jednomu když začnu abych si to potuplovala že mě vezmou určitě. Bydlím od FN asi 5minut pěšky.Luci tak to jsi mě potěšila s těma nočníma košilema ja mám sice dve koupené ale raději bych poničila jejich než své 🙂 Dominiček je nadherny 🙂
poup: jsme ve stejném tydnu aby jsme se v porube nahodou nepotkaly 🙂)))
tigr: ty ještš nerod donosíme to do konce ne? i když ja netuším co ješte vydržím když mam rodit dříve ale už tak se dr spletl tím že mi řekl že vydržím max do 34tt a už jdu do 37tt
Miši moooc gratuluju a tiše zavidím že to ma za sebou

poup
13. kvě 2008

luci, to bychom se mohly potkat...termínově jsme skoro stejně..i když u tebe to vypadá na dřív 🙂. Já s tím svým štěstím budu ještě určitě přenášet. Závidím všem maminán, co už to mají za sebou. Koukala jsem na tvoje albíčko a dokonce máme obě i stejné povlečení na postýlku pro mimouše 😉 ....taky to bude malé žirafátko. Máš to fajn, že tu Porubu máš trochu pojištěnou. Mě se vůbec nechce v případě stop stavu do Karviné, ale co nadělám....myslím, že mi pak v těch bolestech bude úplně jedno kde rodím, hlavně aby to už bylo za mnou...

luciv
13. kvě 2008

poup: tak se máš rovnou vydat do poruby a myslím si že tě zase až do karviné neodvezou 🙂
ja ted narazila na až moc holek co ma žirafky jo letos to asi povede zaroven s medvidkama pu 🙂 ty jsi který tyden? ja se docela taky bojím s přenášení, i když to vypada na dříve tak i tak už dr miě strašil od 26tt a musela jsem jen ležet a nakonec je udiven na každé poradne že jsme stale 2v1. což tomu sam nevěří, mame asi silnou holčičku která se drží zuby nehty

lucenek
13. kvě 2008

luci...a na kurzy chodím sama 😀
jinak píšeš, že jsi hlášená preventivně přes známého...nopořadník neexistuje, nebo registrace..já se na to ptala řekli že nerozhoduje bydliště taky jsem 10 min od fakultky...prostě když je stop stav tak je stop stav...nicméně mě teda uklidnili, že zaměstnance se snaží brát vždy..tak snad.....tobě držím palce ať ti to tam vyjde..když kurzuju sama 😉

luciv
13. kvě 2008

luci ja už ti chtěla tolikrát napsat co kurzy a nějak jsem se tu nedostala nebo jsi tu nebyla tak jsem se na to vyprdla tak to jsem rada že chodíš, ty jsi bylvaly zaměstannec jo?
ja to ale nemam na pořadník ani registraci ale přes vlivné lidi viší, a pry tam je vždy jedno místečko v zástave i když je stop stav. Bydlím hned vedle FN takže snad mě ani přes znameho nebude potřeba se tam nějak prosit ale jistit se budu tak že raději po ceste do porodky zavolám dalšímu znamemu který tam cikne jednomu panu primaři který tam ma další dobré slovo takže určo to nějak dopadne a doufám že dobře pro mě jinam jit nechci vidět jsem to tam viděla a myslím si že i jak čtu že někdo na FN nadava ja nadavat určo nebudu, navíc tam je znama vrchní sestra takže se budu cítit klidnější pokud ale budu rodit rano nebo v dopo hodinách. Nic utíkam spát snad se dnes konečně vyspím více než za minulé dny, už se ti to taky blíží a ja se už neužu dočkat až to budu mít za sebou s přibyvajícímí tydny je to čím dal hůře snašitelné to bříško takže uvidíme, ale zase lepší než rodit o tři měsíce dříve jak mě strašil dr. tak paaaa

lucenek
14. kvě 2008

luci ne bývalý ale pracuju tam furt teda jsem nanemocenské...jo vlivné lidi je dobré mít fakt 😉 tak držím pěsti já si taky myslím, že melu z posledního..ale jak vidím ještě mě toho hoodně čeká 😝

lucikpetik
14. kvě 2008

luci diky za pochvalu a jasne kosile nic jejich a svoje si nech na doma a jeste vydrz...

luciv
15. kvě 2008

luci díky moc za info, a snažím se ještě ale už ted to není tak hrozny termín takže jsem rada že jsem došla až sem

poup
15. kvě 2008

ahojky

lucenek, fakt bude ještě hůře..... 😉 ..nechci tě strašit, ale fakt už od toho 36.tt je to celkem síla....já už bych nejradši rodila teď, ale malá se taky drží, takže nejspíš budu ještě přenášet...

luci, jsem na začátku 38.tt....máš to fajn, že máš tu fakultku takhle "pojištěnou"....já doufám, že mi to vyjde a vemou mě...taky jsme se tam byly s manžou podívat a je to tam prostě nááádheernééé...Kam se hrabou ostatní nemocnice....připadala jsem si spíš jako někde v hotelu než v nemocnici...

Už se nemůžu dočkat až Míša dovalí z porodky a hodí sem nějaké fotky mimíska 🙂 ....se má, že už je z ní mamina na plný úvazek a né jak my čekatelky....Sofinka bude určo krásná!!

lucikpetik
16. kvě 2008

jo luci, ted uz je to v pohode...
no holky misa se dost natrapila, po 18 h, trapeni ji vzali cisarem a vcera psala, ze ji prevezli z JIP, mela velke ztraty krve...a ted ze uz je lip, ale ze brisko boli..ale to vam vsechno popise urcite sama, jak je pusti domu a bude mit naladu na kona...

michaela1984
17. kvě 2008

Ahoj děvčata tak nás dneska pustili a i s tím mojím cvalíkem, 3850 a 51 cm, rodila jsem 18 hodin a nakonec císař....malou museli křísit😒 Jako raději nebudu psát... ted už je dobře, ale měla jsem fakt těžký porod. Doktoři a porodní asistentky co Sofinku rodili se pak za námi přišli podívat a všichni se shodli že ta by neprošla ani za dalších 18 hodin.... 😀 mám pěkného boucháče počkejte až nahodím fotky 😀 ale je hezká a navíc pořád spí 😎

poup
17. kvě 2008

Míšo....tak to věřím, že máš Sofinku teda pořádně zaslouženou....chudáku, ses musela fakt pořádně natrápit....Ale už je to všechno za tebou a budeš už si jen užívat prďolíka.....já už můžu jen doufat, že porod bude v poho a že to zvládnem 😒 ....moc ti závidím, že už to máš za sebou....Strašně se těším na fotečky!!!Držím palečky, ať se všechno hojí, tak jak má a je ti čím dál líp a malá ať roste jako z vody a máš z ní jenom samou radost. Měj se moooc pěkně!

michaela1984
19. kvě 2008

tak Sofinka je spáč spí 3,5 hodiny a pak kojíme a pak zase spíme, takže zatím pohoda 😀 jsem ráda že to mám za sebou a že ji mám 😎

parybka
19. kvě 2008

Sofinka je krásná 🙂
škoda, že to nedokážou doktoři poznat, nechají tě trápit při kontrakcích a nakonec tě stejně šmiknou :-/
ale hlavně, že jste obě holky v pořádku. Tak at ti to vydrží takový krásný spánek 🙂

lucikpetik
19. kvě 2008

ahoj, no Sofinka je krasna, gratuluji
a co ty, jak je? co brisko, uz neboli?

poup
20. kvě 2008

Míšo,jak já ti závidím Sofinku....je nádhernáááá..... 🙂 .....mě už je jedno, co bude kolem porodu, hlavně ať už je to za mnou a malá už je taky venku, ať si jí můžem naplno užívat!! Ještě máš moc hodnou holčičku, takže se aspoň zvládneš dát rychle do pořádku....Měj se moc krásně a drž mi palečky, ať to taky brzo všechno přijde.... 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru