Porodnice v Ostravě. Jaké máte zážitky?

misuge
3. srp 2007

Nějak se mi pořád po koníku nechtělo pátrat po maminkách , které rodily v Ostravě..... 😉
Proto jsem založila toto téma 🙂
Myslím, že bude užitečné, protože na Koníku nás je z OV dost.
Mohly by jste tady napsat své zážitky z OV porodnic?
Mne to čeká už brzy...a budu rodit CS...v lokální anestezii.....ale ještě fakt nevím, pro jakou porodnici se mám rozhodnout.... 😉
A už mám nejvyšší čas....prosím , vaše zkušenosti by se mi moc hodily....a vím, že nejen mě 😉

Moooooc děkuji 😉

gabka32
20. kvě 2008

Míšo taky gratuluji k Sofince 🙂 rodila si v Havířově? a byla jsi spokojená - tedy pokud odmyslíš svůj nelehký porod.
Já jdu ve čtvrtek poprvé na kontrolu do fakultky ale kdybych to náhodou nestihla tak bych určitě šla do Havířova.

sifonnka
20. kvě 2008

Rodila jsem v březnu ve vítkovicích! Můžu jen říct,porodní sály super loni rekonstruované moderní, personál super! Jen je tam problém s tím že je tam pro velký zájem věčně stop stav! pokoje nic moc ještě jako za komančů ale já sem byla na nadstandartu který můžu jenom doporučit měla jsem pěkný pokoj a hlavně klid pokud sem potřebovala s čímkoliv pomoct sestřičky super! ale strava hnus takže kdo je rozhodnutý pro vítkovice tak dopředu zaukolujte rodinu! To jídlo se fakt nedá jíst! Po porodu jsem měla dole 5kilo a jak mě po týdnu pouštěly tak sem měla o 14kilo dole na večeři za mnou chodil přítel on sní všechno takže mu ty blafy nevadí! Ale jinak můžu vítkovice doporučit! Jen jeden problém že mě špatně zašily až moc takže je ze mě zase skoro panna! ALe odpusťme to panu doktorovi jinak to je velký sympaťák ! jo a prý tam berou až porody od 36týdne tak kdo rodí předčastně jeďte rači rovnou do poruby stéjně vás tam pošlou!
Co se týče Poruby tak sem tam byla párkrát na prohlídky a i s malou a přístup tam se mi zdá chladnější je tam kolem vás více lidí doktorů, sestřiček praktikantů a věčně si něco šeptaly což mi přišlo dost blbé co si pak mám myslet když se k vám otočí zády a začnou si něco šuškat! ve vítkovicích jsou jen dvě porodní asistentky a pak až příjde doktor na šití prostě je to lepšíííííííííííííí

lucikpetik
21. kvě 2008

ja porad tvrdim, ze je to o lidech, bud si padnete do oka nebo ne...

michaela1984
23. kvě 2008

Děkuji za pochvalu Sofinky, bříško už moc nebolí a když se na to zpětně podívám tak to taková hrůza nebyla.A když se na Sofinku podívám vidím sebe. 😀

lucikpetik
23. kvě 2008

tak to je fajn, ze je ti tak podobna...ja jsem odvezla pc na reklamaci a pry to muze trvat az tri mesice...se zblaznili, co budu delat bez kona? sem tam kouknu z kanclu od manzi...tak se mejte a pohodove porody...

michaela1984
24. kvě 2008

jj já byla ted bez notasu asi 4 dny a taky jsem z toho málem onjemocněla..,.. píšu jednou rukou - kojíme 😝 nakonec jsem rodila v havířově a nemůžu si stěžovat moc hodné porod. asistentky ale to jsou asi všude.... sofinka je zlatíčko jen spinká a pije,zatím nevím že ji mám uvidíme jak nám to vydrží

michaela1984
24. kvě 2008

jo a moje váha zustraly mi 4 kila takže poup nic se neboj hodně je to ta voda pokud máš nožky jako jsem měla já tak pojedeš domů hubená 😎

parybka
24. kvě 2008

4 kila po 13 dnech od porodu!! to se někdo má, já mám ted 4 kila nahoře.. a to jsem skoro pět měsíců po porodu 😒 ale pomalu to jde, snad se to nezastaví...však jsem taky hodně nabrala, co bych teď chtěla, že... 😎

parybka
24. kvě 2008

a vůbec.. poup už se tu 4 dny neukázala, třeba už jsou dvě 🙂

michaela1984
25. kvě 2008

Já taky nabrala 16 kilo, jenomže malá měla skoro 4 kila, taky jsem byla hodně oteklá a ty krevní ztráty na sále se na mě taky podepsaly vypadala jsem strašně, 4 dny jsem ležela na jip a nic nejedla.... mě nešlo v tom povlečení ani vidět jak jsem byla bílá 😎 raději nemyslet.... dneska bude pěkně tak s malou vyrazíme za tatínkem na stavbu a budeme ho otravovat 😝

poup
25. kvě 2008

Tak se hlásím, že jsem pořád 2v1 a už je to celkem otrava.... 😠 ..Malá včera kopala fakt intenzivně cca od 18 do půl dvanácté v noci.....mazec...už jsem myslela, že se zblázním....Do toho poslíčci, žáha atd.....a fakt na Opavu....na porod se začínám fakt těšit. A nejvíc na malou! Míšo, závidím, že si tak rychle shodila (i když ty okolnosti už moc ne)..to já už mám nahoře 25kg a pochybuju, že se ještě s váhou nenatrápím ☹ ...Taky jsem slyšela od známé, že Havířov je v poho, ale já asi pojedu do Karviné, jestli budou mít stop stav ve fakultce...taky to tam je prý celkem v poho...Tak se tu mějte, snad už brzo tady budu taky přihazovat fotky drobínka 🙂.

michaela1984
25. kvě 2008

jj neboj dočkáš se ale vím jaké to je, fakt děs mě se malá narodila přesně na termín 😀

lucikpetik
26. kvě 2008

ahoj, poup tak preji pohodovy porod, kdovi, kdy ja se tu ukazu, ted je tatka nekde na schuzce, tak mu sedim v kanclu na pc...ale to jen vyjimecne...a z kil si nic nedelej, ja mela taky skoro 25 kilo nahore...a zustalo mi pet, ale potrebovala bych shodit tak 10 minimalne abych byla spokojena - relativne spokojena

michaela1984
26. kvě 2008

tak Sofinka usla a já se jdu svalit jak pytel do postele.... dobrou dneska jsem měla náročný den 😖

evaje
26. kvě 2008

Moje zkušenost s porodnicí: Ač jsem měla jiné plány, skončila jsem s předčasným porodem na Fifejdách. Přístup byl bezva, porod taky, péče o malého v inkubátoru taky dobrá. Já mohla být celou dobu přítomná na oddělení, chodit se na něj dívat a být s ním kdykoliv. Volali mě ke kojení hned jak toho byl schopný a během třech týdnů jsme byli doma. Po pravdě, komplikace se oběvily až po třech měsících, ale nevím jestli by jsme se jim vyhli, kdybych rodila jinde. Bezprostředně po porodu jsem byla i s tím co jsme si prožily spokojená.
Když jsem tam s malým ležela, přivezli mi na pokoj maminku tři dny po porodu. Její syn dostal zápal plic. Rodila v Porubě a říkala, že si tam sestřičce stěžovala, že je malý promrzlý a že se jí zdá, že tam není dost teplo, ale prý to ignorovala. Miminka tam byla jen v povianech. Na Fifejdách měli peřinky a leželi v polštářovém pelíšku.
Tak nevím... Někdy si říkám, že je to o štěstí... Tak ať ho máte hodně 🙂

tigr21
27. kvě 2008

ahoj- já rodila v poruběa musím všechny pochválit.byla jsem velmi spokojená.s PA ,doktory- nakonec mi dělali císaře, sestrama, no prostě se všemi.nemůžu si na nic stěžovat.

gabka32
27. kvě 2008

ahoj tigr, moc gratuluji k Nikolasovi, krásné miminko 🙂 můžu se zeptat proč nakonec císař? tedy nemusíš odpovídat jestli jsem moc drzá 🙂

michaela1984
27. kvě 2008

Holky všude je něco a každý má nějaké zážitky, stejně je to zázrak jak pak na to miminko koukáš tak na všechno zapomeneš... malá má už 4 kila a 53 cm cvalík co?

poup
27. kvě 2008

tigr, taky moc gratuluji 🙂 ....

jj, jak píšete, je to o lidech o štěstí atd.....asi nejde přesně vybrat, která porodka je NEJ....

Míšo, ta malá ta se má teda k pořádně k světu...roste jako z vody a tak to má být 😵 .....Taky jsem zvědavá na ten pocit, až malou poprvé uvidím...určo to bude nádhera a budu bulet jak želva 🙂

Mě dneska asi prasknou nohy v tom vedru....na zahrádce je tak krásně a já sedím doma, protože mi tam v tom hicu není fakt dobře....navíc, projela jsem všechny své tílka a nic se nenašlo...takže se tady pařím v triku, bléééé....ale už jenom pár dní..... 😒

michaela1984
27. kvě 2008

jenom vydrž je to děs že každé ráno vstáváš s tím že už by to mohlo být... a ono nic... už se ti to krátí a ten konec je fakt k zbláznění, vzpomínám na sebe co jsem dělala 😝 My byly dneska na kardiologii se srdíčkem po narození měla Sofinka šelest na srdci ale už se to ztratilo, ve čtvrtek jdem ještě na sono a už bychom měly být v pohodě. Musím jít Sofielku vzbudit spí už 6 hodin a mě teče mlíko proudem 😀

tigr21
27. kvě 2008

gabka-protože mi vyvolávali porod kvůli tlaku, praskla mi voda,ale po 10h jsem byla otevřená jen na 5 a porod nepostupoval,měli obavy o malého,tak mě nakonec řízli

michaela1984
28. kvě 2008

jo tak to já samé ale kvůli toho že malá byla veliká a rodila jsem 18h 😒

gabka32
29. kvě 2008

dík za odpověd. včera jsme si byli prohlídnout porodnici v Porubě a je to tam moc pěkné, všichni se tvářili mile. A prý stop stav je tam vyjímkou, že předem volat nemusíme. dneska tam jdu zas na kontrolu.

toni78
29. kvě 2008

Holky neměla jste náhodou některá spatné EKG před porodem? Nevíte jak se to řesí? Zda muzu zadat o císař? Mám strach ze to u porodu neudýchám!!!

lucikpetik
29. kvě 2008

ahoj, zdravim vsechny..
misi kdy jdem na zmzku? 😀

gabka32
29. kvě 2008

ahoj toni. záleží co myslíš špatným EKG. pokud je něco v nepořádku měla bys mít Holter EKG - 24hod monitorování a taky interní případně kardiologické vyšetření kde se vyjádří i k vedení porodu, jestli je nutný císař.
já osobně mám po 2 operacích srdce a taky se bojím že to neudýchám - při větší zátěži jsem skoro fialová ale kardiolog v Brně kam jezdím, je v klidu a mám rodit normálně. no doufám že ví o čem mluví, přeci jen je to chlap 🙂

michaela1984
30. kvě 2008

Ahoj holky tak jsme se dnes vrátily z Poruby z nemocnice malá mi přestávala dýchat tak ji převezli na JIP, udělali veškeré vyšetření a v pořádku a prý je to tím že byla kříšená a že se to spraví.... no tak nevím 😖 ☹ Snad ano..... aespon že jsme doma chudinka moje milovaná.... Luci klidně hned s tím mým špekem asi stejně nic nezmůžu leda tak cvičit 😠

toni78
1. čer 2008

gabka32-ahoj,jasně že jsem měla Echo i EKG holtra-pracuji v nemocnici tak jsem si to vyžádala-Echo mám v poho ale holter mi vyšel na prd i kontrolní EKG-ale já se zadýchám i když ležím 😒 michaela-to je mi líto s tvojí dcerkou ale bude to dobré uvidíš"!

lucenek
1. čer 2008

míšo a máš monitor dechu? asi jo viď, když jsi na to přišla...a jak dlouho byla kříšená ?Bobek ono se to spraví.....

zanulav
1. čer 2008

Míšo chci se zeptat jak ti to dopadlo na te kardiologii? mi tam jdem za 2 tydny k doktorce Holubove? Jinak jestli si vzpomínaš ležela jsem v havířovske nemocnici s tvoji kamaradkou ivou. Pry jsi měla talky tehu cukrovku říkala iva ja jí měla, jdu v patek na kontrolu prave. Tak jsi nakonec šla císařem? Ja měla první porod císař tak vím jake to je, ted jsem měla druhy porod spontanní. Tehda jsem rodila ve vitkovicích,sice tehda trochu zastarale ale super.Jinak at se male sofince daří, a at je zdravoučka. Jo a monitor dechu nam doporučili, tak jsme si ho zapujčili na pul roku, z poruby, je to lepší pocit. tak se mejte pa 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru