Porodnice v Ostravě, zajímá mě vaše zkušenost

sheima
21. črc 2013

Zajímala by mě zkušenost s porodnicí v OV od ostatních maminek....

domka1
21. črc 2013

V Ostravě je porodnic víc, kterou máte na mysli? 😲

petrajurinova
21. črc 2013

Zkus si pročíst tuhle, nebo nějakou další diskuzi o ostravských porodnicích, které už tady jsou: https://www.modrykonik.cz/diskuse/porodnice-a-d...

sheima
autor
21. črc 2013

Vím že je jich více..Poruba, Fifejdy a Vítkovice Porubu a Fifejdy znám osobně..ale každá má jinou zkušenost a taky se za léta mění jak personál ,tak přístup.....o Porubě třeba skoro nikdo nepíše....Vítkovice mají zatím nejlepší odhady a doporučení.....
Chtěla jsem názor maminek které rodily v této době ...nedávno.....

domka1
23. črc 2013

Já jsem rodila 11.7. v Porubě plánovaným císařským řezem a byla jsem nadmíru spokojená úplně se vším. Doktoři i sestry strašně ochotní a příjemní, musela jsem malého dokrmovat,protože moje mlíčko mu nestačilo. Sestřičky z novorozeneckého mi několikrát ukázaly,jak kojit,kontrolovaly mi prsa. Druhý den jsem začla přikrmovat UM přes stříkačku,taky mi všechno vysvětlily a ukázaly. Jídlo mi teda chutnalo moc,vůbec mi to nepřišlo jako nemocniční strava. Pokud máte nějaký konkrétní dotaz,ráda Vám odpovím. 🙂

bonavoxa
23. črc 2013

K porodnici v PORUBĚ :
Velice spokojená jsem byla s optimistickým přístupem mojí gynekoložky MUDr. Michaely Jurákové. 🙂 Při mých komplikacích (inkompetence děložního hrdla, malý plod) se mě snažila uklidnit a zbytečně nestrašit. Nakonec to s námi i docela dobře dopadlo. 🙂 Dále jsem ocenila pečlivost a mužský nadhled MUDr. Jana Segeti z šestinedělí, MUDr. Richarda Špačka z UTZ a MUDr. Davida Matury.

Méně spokojená jsem byla s MUDr. Janou Pannovou. Až příliš profesionální a chladný přístup. A MUDr. David Matlák. Arogantní chladný přístup, bez pozdravu, bez emoce. Měl mě vyšetřovat UTZ, ale doslova se na to vybodl a smiloval se nad mnou MUDr. Špaček, kterému kvůli tomu ujel autobus.

Jako zdravotník s vysokoškolským diplomem hodnotím své kolegy velice podrobně, takže jsem byla vesměs nespokojená. :( Sestry byly jak kde a jak se vyspaly. Při porodu mě porodní asistentka nakrkávala laxním přístupem, že je to porod a ten přece bolí a hotovo. Mluvila na mě trochu jak na retarda, ale v konečném důsledku jsem z toho všeho byla tak nastartovaná, že jsem porod zvládla. 🙂

Sestry na oddělení šestinedělí převážně příjemné. 🙂 Odulé ksichty měly vždycky jen ošetřovatelky, když člověk nedojedl do 12.00, kdy sbírají nádobí, tak byl počastován pohrdavým pohledem. :D

Sestry na intermediálním oddělení – lepší oddělení, víc nos nahoru. Od začátku jednání jak s nesvéprávnou osobou. Člověk si připadal jako chodící práce a problém. O víkendu zalezly do sesterny a nebylo po nich ani vidu ani slechu a dětičky vesele vyřvávaly na celé oddělení. Moc práce, nedostatek času, takže sestry tam umí přebalovat, krmit, koupat nedonošenečky bleskurychle. Koukala jsem jak s nimi manipulují až moc rychle a necitlivě.

Neměly ani moc pochopení pro vystrašenou maminku prvorodičku. V podstatě mi šouply malou na pokoj, nepodaly žádné informace, nepřišly, nebyly k sehnání. Zkoušeli jsme sami bojovat a kojit, ale nešlo to, malá mi prořvala noc a ještě mě sjely, že málo pije. O mléko jsem pak šmahem přišla. Pro matku prvorodičku ronící krokodýlí slzy a visící polomrtvou přes postýlku neměly čas ani vlídné slovo. Jsou tam na to asi zvyklí. Doktory ale hodnotím naopak velice kladně. 🙂 Milí, profesionální, hodní k dětem.

Na šestinedělí chytnete i wifi síť Pacient, čím víc na vlevo, tím lepší signál. 🙂 Na intermediálu, který je vpravo nechytnete nic. :( Wifi je vlastně jenom na nadstandardu, že to chytáme všichni „načerno“ nám bylo sděleno až po 14 dnech.

Celkově hodnotím tak 50 na 50. Mohlo by to být i horší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru