Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

sisstin
12. říj 2007

mamina: já tomu prostě nevěřim..a nikdo mě nepřesvědčí, že je to jinak..nevěřim tomu v ŽÁDNÉ porodnici 😎

mamina
12. říj 2007

Promiň,ten příspěvek byl od Vojtan.. 😔 😅 A jestli chceš srovnání,tak až si odbydeš první poradnu v Pardubickým špitálu,sjeď se podívat do toho Vrchlabí... 😉 😀 Je to nebe a dudy!

sisstin
12. říj 2007

mamina: poradnu věřim 😉 ale jaksi nepojedu sto tisíc km kvůli nějaký poradně 😎 😅 😅 😅

mamina
12. říj 2007

No,já si tam dneska sjela i s manžou.On je takovej skeptik jako ty,ale zažil se mnou porod v Pardubkách,2 v Hradci a tady taky nechápal!!Nejde o vyšetření-to je všude přibližně stejný,ale jde o přístup k mamině!
Já nejsem(a ty taky ne) nemocná pacoška.Jsem zdravá ženská,jen jdu prostě rodit!Nemám důvod poslouchat,jak na mě někdo řve,že nemám nějaký vyšetření,který by oni prostě zrovna teď chtěli.Já nejsem gynekolog,abych věděla,kdy,proč a jaký testy se dělaj-od toho jsou oni!A pokud mi je jeden doktor nepředepíše,ať vynadaj jemu,ne?Od čeho 6 let študovali?Tady to bylo fakt snový!!.. 😀 Koukni k nám,tam jsem to vypsala.. 😉

sisstin
12. říj 2007

mamina: věřim, že je to ve Vrchlabí super..je to vlastně asi nejlepší porodka v republice..ale budu ráda, když se dostanu sem nějak...myslím tím odvoz..takže jako Vrchlabí či jiná porodka nehrozí 😉

mamina
12. říj 2007

Jo,je to jen hodinku a půl pohodový cesty.. 😉 Měla bych to stihnout i já,pokud nebudu mít překotnej porod(což nehrozí) a ty to stihneš 3*. 😀

sisstin
12. říj 2007

já bych asi musela jet autobusem víš..každej nemá auto 😎

mamina
12. říj 2007

To neseženeš ani souseda?Bráchu?Tátu?Partnera,když tady zrovna bude? 😲

sisstin
12. říj 2007

mamina: my nemáme auto..píšu ti to po třetí..rodiče nemaj..přítel taky ne..nikoho jinýho neznám, kdo by mě v jakoukoliv denní či noční dobu vezl autem..bohužel 😉

sisstin
12. říj 2007

já si zavolám sanitku či taxíka..a pofrčim sem..kdybych měla na výběr..tak bych taky třeba nebyla jen pro Pardubky 😉

sisstin
12. říj 2007

navíc nevim, kdo by za mnou jako přišel do Vrchlabí..jak by mi donesli třeba nějaké věci a podobně..je to prostě hovadina na entou jezdit někam do řiti 😎

mamina
12. říj 2007

Já vím,že vy ho nemáte.Teda,že ty ho nemáš..My auto taky neměli 11 let.Nějakej kolega z práce?Soused?Bývalej milenec? 😉
Ne,dělám si prču,promiň.Ale můžu ti slíbit,že když nás to chytne společně ve stejnou dobu a budeš o to stát,tak tě v Pardubkách klidně naberem,ju? 😀

sisstin
12. říj 2007

mamina: no já určitě nikam nepojedu..ale tobě přeju, at si to teda užiješ a jsi tam spokojená 😉

mamina
12. říj 2007

Díky.Kéž by Bůh dal a já to tam stihla!! 😀

karotky
autor
15. říj 2007

Siss..........my taky auto nemáme a můžou mě nakrknout lidi,kteří to nemůžou pochopit. 😅
Nakonec jsem si sehnala(v nemocnici,když jsem chodila na moitory),číslo na sanitku a pár čísel na taxi.Pak to dopadlo tak,že jsem jela do porodnice trolejbusem(od nás jsou to jen 3 zastávky).Takže Tě chápu. 😉

moncicik
15. říj 2007

Holky já je nechci chválit , chválila jsem dost a já s nima byla spokojená.Jen si musíme uvědomit že komplikace můžou přijít v jakékoliv porodnici a kdyby se mělo určovat zda je ta porodka dobrá nebo ne , právě podle toho že tam vznikly komplikace , byla by každá porodnice ta špatná.Hodně záleží na přístupu, na péči, na ochotě a na tom zda je ta mamina spokojená a je oni dobře postaráno a samozřejmě o miminko....

sisstin
15. říj 2007

moncicik: přesně tak..komplikace můžou být všude...a za to přece nemůže porodnice!!!!!

moncicik
15. říj 2007

Pokud se lékař v Pardubické porodnici rozhodne pro kleště,císaře..aj pravděpodobně by se pro kleště,císaře..aj rozhodl i doktor z Apolináře nebo z Hradce.

karotky
autor
15. říj 2007

Holky.............jsem s Vámi za jedno. 🙂 Někomu kleště připadají na dnešní dobu nepřípustné,ale já bych za ně třeba děkovala,kdybych už neměla sílu to mimčo vytlačit a kleštěma by se zachránilo.Taky hodně záleží na tom,jak ta rodička spolupracuje.Ono je fakt,že se snadno všechno svádí na doktory.
Ale např.Kokrdová je kapacita ve svém oboru a navíc doktoři jsou taky jenom lidi.
Já bych si tu taky mohla stěžovat,že mi Peršín lhal,když mi tvrdil,že budu mít rychlý porod.Ale jsem ráda,že mám zdravé dítě a jsem mu vdečná,ikdyž se se mnou taky moc nepáral. 😀

zazrak
18. říj 2007

Ahoj holky.Jen ke karotce....nechci ti kazit iluzi o Dr. Kokrdové ale jak jsem již řekla pracovala jsem zrovna na oddělení které je nad porodnicí.A sama z vlastní zkušenosti vím,že zrovna kapacita teda není.U mě se sekla v diagnostice a to i dva dny po tom co mě tam přijali!!!!!!!!!!!Když mi po ní udělal UZ Dr.Peršín, tak jsem jela na sál.Měla jsem mimoděložní těhu a bylo to za pět minut dvanáct.A vím,že to není jediná její chyby ale mlčenlivost mezi zdravotníkama platí i když jsem doma na PN.Ale jak jsem řekla, někdo na ní nedá dopustit.Je jasný,že nějaké problémy mají všude,jen se třeba o tom tak neví a nehlásí se to tak veřejně.Pořád slyším super Chrudim ale skutek utek.Tři moje kolegyně: 1- přidušený dítě- špatně vedený porod,2-doma si našla v pochvě po porodu zapomenutý tampon!!!!!!!!Udělaly z ní blbce ale ona dost tvrdě bránila,že je sestra a tampon ještě pozná-krize a třetí po císaři revize dělohy.Ale to se bohužel může stát všude i v super vychvalované Chrudimi!!!!! ☹ Tak doufám,že se rozhodnete dobře a jak říkají naši doktoři porod je vždy průšvih a klid je až na konci,když už je vše OK.

karotky
autor
19. říj 2007

Neboj..........iluzi mi nezkazíš. 😉 To bych s ní musela mít podobnou zkušenost,jak uvádíš.Ale jak říkám............nikdo není neomylný.
Co se týče Peršína,tak ten už takhle zachránil dost lidí v mém okolí.Např. sousedka byla v chrudimské nemocnici s gyn.potížema(je už v důchodu)a nic jí tam nezjistil,ikdyž jí dělali UTZ.
Pak se dostala za týden do Pardubek k Peršínovi a ten jí tam objevil nádor.Kdyby se na to tenkrát vykašlala,už by tu nebyla. 😖
Jo a ty tampóny............je to dost nebezpečný.Dá se z toho chytit otrava krve.To měla štěstí,že si tam ten tampón našla,jinak mohlo být po ní. 😖

lucccka
19. říj 2007

Ahoj holky,přidám svoji zkušennost. Rodila jsem v Chrudimi a byla jsem moc spokojená. Nejde jen o to, že porodnice je po rekonstrukci, pokoje jsou fakt pěkný, ale o přístup personálu.Já měla štěstí na super sestřičky a doktory, všichni byli děsně milí, obětaví a navíc v Chrudimi podporují kojení, pokud mamině nejde kojit, přijdou,pokaždý v klidu ukážou, poradí, moje sestřenice rodila v Pardubicích, kojit jí nešlo a jediné, co ji v Pardubicích dokázali "říct" bylo to, že neumí odstříkávat, že má prsa nalitý a že se vůbec nediví tomu, že se jí malý nepřisaje....Nakonec se na kojení vykašlala,byla po porodu dost unavená,něměla zapotřetí, aby na ni ještě někdo řval. Možná jsou to maličkosti,ale pro maminu po porodu, většinou není úplně ok ☹ je právě tenhle přístup hodně důležitý a to se týká samozřejmě i samotného porodu..

karotky
autor
20. říj 2007

Lucci...........tak s tím kojením jsem měla podobné zkušenosti,ale naštěstí jen s jednou sestrou.Třeba se to v Pardubicích teď trochu zlepšilo. 😉

sisstin
26. říj 2007

ahoj holky, až budu ready, tak napíšu...byla jsem s Pardubicemi hodně spokojená 😵 😵 😵 pokračování příště 😉

karotky
autor
26. říj 2007

Siss............už se těším.Zrovna prohlížím Vaše fotečky a je na nich vidět,jak si z malýho unešená.Já jsem stejně věřila tomu,že se do malýho hned zamiluješ,jak ho uvidíš. 😉

ilonap
26. říj 2007

Já teda musím říct, že co se týče kojení, v mém případě měly sestry v Pardubicích ohromnou trpělivost a snažily se všemožně, abysme se s malou rozkojily. Zkoušely to s kloboučkem, s glukózou přes drátek, změny poloh při kojení..., bohužel bylo to marné. ☹

sisstin
27. říj 2007

takže..jsem tu 🙂 ...o půl třetí mi prdla voda..dojeli jsme do porodky, na příjmu byla moc hodná PA, svlíkla jsem se, pak mi hodinu točili monitor, sepsali jsme porodopis, pak mě PA připravila, dala mi yal..a pak jsem chodila po chodbě...a zas monitor...a pak už jenom monitor, ale bohužel to asi jinak nešlo-malý měl špatné ozvy..asi z toho přenášení, takže jsem veškeré kontrakce prodýchávala v boku na monitoru...porod vedl doktor Brych-byl úúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasnej 😵 😵 😵 😵 😵 😵 moc hodnej, akorát mi furt nechtěl dát tu moji epi 😠 😅 😅 😅 , když se kontrakce zvýšily, tak mě převedli na PS..a zase monitor..pak mi dali kapačku (asi oxytocin 😕 )...a šlo se na samotný tlačení, to byla už pohoda docela 🙂 tak za dvě minuty byl venku 😵 😵 😵 pak mi Dr. řekl, že to bylo na mále..málem jsem měla CR ke konci..ale zvládli jsme to...ale obdivuju, že byl Dr. klidnej, nestresoval mě 🙂 pak bylo šití, to už bylo prd..vůbec jsem to necítila 😵 .....pak mě převezli na šestinedělí...všichni tam byli strašně moc hodní...od sester až po uklízečky...měla jsem nadstandart 😵 😵 😵 ..dětské sestry byly nepřekonatelné..jak píše ilonap, snažily se pomoct, jak mohly..i když já teda taky moc nekojím zatím 😒 ...prostě se tam starali všichni strašně moc..nikdo nebyl zlej nebo nepříjemnej..cítila jsem se tam dobře 🙂

vizitu chodil Dr. Henzel...ten byl taky supr 🙂

takže já můžu Pce doporučit 😵

lucinamamina
27. říj 2007

siss:díky za info o Pce.porodnici,udělal jsi mi radost.Už jsme se rozhodla,jdu tam.Petřík je nádhernej,moc Vám to všem sluší!!! 🙂

sisstin
27. říj 2007

lucinamamina: tak vždycky se najde někdo, kdo ti nesedí..ale vesměs to tam fakt bylo super-samozřejmě v rámci možností 😉 🙂 asi záleží, koho chytneš za doktora..já jsem byla s Brychem spokojená..a ještě je to krasavec 😝 😵 😵 😵

janav
27. říj 2007

siss: to jsem moc ráda, že píšeš kladné hodnocení... jsem ti říkala, že budeš spokojená 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru