Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

karmeelka
3. pro 2009

crawler-já jsem teda radši ,když vím do čeho jdu víš...
nervozní jsem už dost,protože jsem tam rodila v r.2006 a vím své...takže nějaké naivní představy mi fakt nepomužou....

crawler
4. pro 2009

karmeelka: Tak se ničím nestresuj, přeju hodně štěstí! ale ještě se zeptám - proč si nezvážila jet rodit třeba do HK nebo chrudimi? radši bych si kousek popojela než se měla stresovat 😉

karotka: taky krásnej macánek - gratuluju zpětně - teď už je to velkej kluk🙂

helenapce: Tak psala jsi, že jsi málem umřela, ale žiješ a tvé dítě taky - já jsem člověk, který byl vychován s tím, že si věcí váží a nejvíc svého života, takže já bych měla za co děkovat, ale když to vidíš jinak...😉

karmeelka
4. pro 2009

crawler...ale já se nestresuji,jen jsem ráda připravená nic víc...

a jet jinak za 1. by mě musel manžel jinam dovést...za 2. co bych si pomohlo,když nikdy nevíš na jaký lidi narazíš...tak asi tak...lepší dle mě jít tam kde znám prostory-už jsem tam byla-není to tak stresující jako jít uplně do nového prostředí...ale být připravená kdo tam pracuje co mohu od koho očekávat...tak asi tak... 😉

moncicik
6. pro 2009

Ahojda holky, tak mám další zkušenosti s Pardubickou porodnicí....JEN DOBRÉ - VYNIKAJÍCÍ !
Dne 1.12.minutu před půlnocí se mi tam narodila holčička Rozárka.
Porod vedl MUDr.Farrag, Jsem spokojená jak s lékařema,se setřičkama s žákyňkama i s porod.asistentkama.
Porod jsem měla vyvolávaný , manžel byl u porodu.Více napíšu do vyvolávaného porodu.
Co se týče oddelení šestinedělí...je pravda, že sestry nejsou zrovna milé, ale já měla jednolůžák a tak jsem se s nima moc nesetkávala.
Oddělení novorozenců bylo super,jen mě štvalo, že jsem měla každou směnu jinou sestru která o nás pečovala,tudíž ty naše problémy s kojením a tak jsem říkala každé stále dokola.
Opravdu jsem byla spokojená.
Už sice žádné další dítko neplánujeme ale Pardubickou porodnici vřele DOPORUČUJEME !

karotky
autor
6. pro 2009

moncicik,........................gratuluju k Rozárce a přeme Vám všem hodně zdravíčka. 😵

karotky
autor
8. pro 2009

karmeelka,.................taktéž gratulace k malýmu a doufám,že budeš mít pozitivnější zážitky než z minula. 😉

gucci
8. pro 2009

holky, zítra jdu do porodky v PCE na 7 hod. na monitor, kam tam mám přesně jít? díky moc

moncicik
8. pro 2009

Ahojda to je různé ale u vchodu dovnitř je po levé straně příjem a v pravo jsou ambulance a tam se chodí na monitor.

lucka31
9. pro 2009

Ahoj, já chodím na monitor do suterénu. Od výtahu hned vpravo. Na dveřích je popiska. Když se zeptáš na recepci, určitě ti poradí.

sanuska
9. pro 2009

Čau holky

Teda některé jste si fakt užily!!! 😲 No někdy to je děs.

Já teda za sebe musím říct, že jsem na 100% spokojená, celej den na mě dohlížel dr Brych večer mě rodila dr Kokrdová s dr Novotnou. Vyšli mi vstříc s epiduralem po porodu museli vyndat placku ručně pod narkozou. Vše ok.
Sestry na šestinedělí i dětské v pohodě. I když jsem toho měla už plné kecky, tak si tam malou nechali a přivezli mi ji až na jídlo když se vzbudila. Takže já se i 6 hodin vyspala.....

Já můžu jen doporučit. 😉

Přeju rychlé a pohodové porody 🙂

gucci
9. pro 2009

holky díky za info, našla jsem to v pohodě 😉
sanuska: super, jsem ráda za každé dobré zprávy 😵

karmeelka
18. pro 2009

8.12. se nám zde narodil syn:

tak co se týče porodnice tak mohu jen chválit...
na přípravě jsem narazila na sestru(starší)jméno nevím tak ta byla teda neochotna a musela jsem na monitoru ležet což mi nedělalo dobře tak se mi zvýšil tlak na 180/95 a dr Vlček když to viděl tak se divil,jsem mu řekla že mi to nedělá dobře...tak odešel a přišla mladá sestra a že se o mě bude starat a ta mě dala do sedu a bylo hned lépe... po hodině mě nechali osprchovat a že uděláme klistýr,ale to jsme už nestihli jsem se otevírala rychle tak hned na sál a opět na monitor ale už v sedě a nakonec jsem i v sedě rodila,dokonce dr Vlček nešel po směně domu počakal hodinu a odrodil mě a díky němu to šlo pěkně i bez nástřihu i sestra Šulcová u porodu byla moc hodná....

pak na 6nedělí dobry..hodně se změnilo k lepšímu,sestry co se starali o mimčo byli hodně ...ale jména si pamatuji jen dvou Brychnáková a Katrnáková byli moc milé a nejen že vše vysvětlili,ale i si popovídali což tam bylo moc milé,že

jediný co mi teda dost vadilo,že pokud se kojí když je jidlo a nestihne se to tak ho odnesou (kojení u sester)...takže jsem 2x byla málem bez jídla
a že se musí přerušovat kojení kvuli vizitám...což mi teda vadilo nejvíc...když hlásaji že vše pro dítě..

ale jinak fakt super.. 😵

moncicik
19. pro 2009

karmeelka: moc gratuluju!
souhlasím s Tebou že zkloubit vizitu dětskou a vizitu na 6-ti nedělí-kojení-jídlo-popř.sprchu nebo spánek je dost těžké.Oddělení novorozenců a 6-ti nedělí moc nespolupracuje.A maminky tak mají docela hoňku.
Ale je to jen pár dní tak se to dá.

gucci
20. pro 2009

karmeelka: taky moc gratuluju
to jsem teda zvědavá co tady budu psát já 🙂

lucka31
23. pro 2009

Tak já také přidávám svoji čerstvou zkušenost. 17.12. se nám v pardubické porodnici narodila druhá dcera Anička. Rodila mě paní doktorka Jágrová a pan doktor Brich. Na nic si nemůžu stěžovat, všichni byli milý a ochotní, jak na sále, tak i na šestinedělí. 🙂 A sestry na dětském, to jsou prostě andílci. super, super, super 🙂. Prostě Pardubice můžu jen vřele doporučit.

gucci
23. pro 2009

lucka: super, gratuluju 😉

littlejane
29. pro 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s předporodním kurzem, který pořádá porodnice Pardubice? Kde se to tam koná? Díky

gucci
29. pro 2009

littlejane: myslím, že více info mají na stránkách porodky 😉 , je tam i telefon s informacema

jinak já jdu ve čtvrtek na rizikové oddělení, kde se budem domlouvat co se mnou, tak jsem zvědavá

littlejane
29. pro 2009

jojo, já vím, já si i volala, ale nějak jsem to pozapomněla .... tak mě jen zajímalo, jestli tam už třeba někdo nebyl 🙂
tak hlavně ať ti všechno dobře dopadne .... já mám zatím ještě čas, ale malej sebou pořád tak mele, že si někdy říkám, at už je venku 🙂

gucci
29. pro 2009

já tam byla akorát na tom kurzu o kojení, to bylo fajn
a pak jsme byli s manžou na "otec u porodu", taky super, ale to nepořádala pardubická porodka
kámoši na tom jejich kurzu třídílném byli a prej nicmoc, ale to má asi každý jiný názor

littlejane
29. pro 2009

no jasně, co člověk to názor, to máš jako s tím, kde rodit, jestli pce nebo chrudim, každej mi taky říká něco jiného 🙂 já to ale neřeším, pce jsou blíž a na blbce můžu narazit všude 😀

gucci
30. pro 2009

jj přesně tak 😉

petra.a
2. led 2010

ja som rodila 24.8. a tiez som zvazovala kam vlastne ist, ale kedze Pce boli pre nas najblizsie, tak sme to potom ani neriesili. Cely den na mna dozeral dr. Brych, ten bol uplne v pohode, potom nejaka starsia sestra, ta bola dost odmerana ale bola tam este vynikajuca mlada sestricka a ta bola naprosto v pohode. Porodni asistentky boli fakt super. Maleho sme mali 3 dni v inkubatoru a sestry na detskom boli tiez pristupne a v pohode. Nadavala som tam iba na jednu starsiu sestru, ale nakoniec to bola prave ona, ktora mi velmi pomohla s kojenim...takze spomienky na Pard. porodnicu su len dobre a nelutujem, ze sme rodili prave tam.

karotky
autor
5. dub 2010

Zdravím,
máte někdo čerstvé zkušenosti s pard.porodnicí?
Kdyžtak mi písněte IP.Díky 😉

crawler
15. dub 2010

Ahoj holky🙂,

jsem ze Slatiňan u Chrudimi, ale na gynekologii jezdím do Pardubic k mudr. Veselé...ta mi na základě vyšetření řekla, že mě možná pošle do rizikovky k naplánování císaře...Já jsem takový tele, že jsem se ani nezeptala na nic víc...Je teda fakt, že to budeme řešit na poradně v úterý, ale i tak bych ráda věděla předem, co to ta rizikovka je? co přesně mě čeká, jestli tam budu muset jít, apod? znamená to taky, že bych musela rodit v Pard.?díky🙂

melis7
16. dub 2010

Milá Crawler.Do té rizikovky bys jít měla,pokud tě tvoje Dr pošle.Jinak poradna jako každá jiná,jen asi víc lidí.Měli by tam s tebou ev. naplánovat termín toho císaře.Jestli nechceš rodit v Pardubicích,tak se nech poslat do rizikovky do té nemocnice,kde by jsi chtěla rodit.To by neměl být zase až takový problém.Nebo si tam sama zavolej.Pokud nechceš rodit v Pardubicích,určitě běž do rizikovky tam,kde rodit chceš.Měj se a ať to dobře dopadne.Mel

crawler
19. dub 2010

melis: né, že bych měla něco proti Pardubické nemocnici, ale manža by u mě nemohl tolik být...byla bych nejradši v chrudimi, páč tam pracuje, ale rizikovka je asi jen ve velkých městech, ne? no jako CS přeci udělají všude, ale riz.poradna všude není...A jinak myslíš, že je možné, že v rizikovce budou mít zase jiný názor a s CS souhlasit nebudou? Pro mě to jsou nervy a ráda bych měla jasno, jak mé těhu skončí...takže když má gyn.řekne, že doporučuje CS, tak mohou to ještě oni zrušit a říct, že nee? Jinak ta rizikovka je v Pce přímo v nemocnici, že?

melis7
20. dub 2010

Milá Crawel!Jestli jsem dobře pochopila ten tvůj původní příspěvek,tak tě tvoje Dr posílá do té rizikovky k naplánování císaře a jiný důvod nemá.Když chceš rodit v Chrudimi,tak jí to hlavně řekni.To,aby jsi šla do rizikovky v Pardubicích a stejně tam nepůjdeš rodi,V té rizikovce by s tebou měli snad jen termín nástupu do nemocnice,před tim,než ti budou dělat toho císaře,tak to mi příjde kontraproduktivní,když tam pak stejně nepůjdeš.V Chrudimi by ti třeba dali jiný termín,protože už tam mají třeba naplánované jiné maminky.Určitě tam něco mít budou.Zkus si tam tedy zavolat nebo tak něco.Každá nemocnice to má nějak jinak zorganizované.Jestli ti můžou císařský řez změnit na spon porod?To hlavně záleží na důvodu toho císařského řezu.Ten já neznám,tohle prodiskutuj se svojí Dr a s porodnicí.Měj se.Myslím,že už to máš asi nejspíš nějak vyřešeno,myslím,že jsipsala,že jdeš ke své Dr v útery.Tak přeju hodně štěstí,ať už porodíš kdekoli.Mel

crawler
20. dub 2010

Mel: moc díky za odpověď 🙂 Císařský řez se prozatím odkládá a máme ještě šanci rodit přirozeně, ale jelikož od čtvrtka bych přenášela, tak mě do té rizikovky stejně posílá od pondělka ke sledování a mě trubce nedošlo, že tohle přeci mohou v Chrudimi taky, takže se mé doktorce ozvu a předpokládám, že nebude problém, kdybych při přenášení chodila rovnou do Chrudimi...bylo by to zbytečné dojíždění...Mě prostě mátlo to, že je to "riziková poradna" a ta v chrudimi není, ale pokud by mě pak zvali na vyvolávání, tak to přeci mohu kdekoli, že? díky moc za reakci 🙂

melis7
21. dub 2010

Crawel,moc držím palce,ať všechno dobře dopadne a porodíš,kde chceš.Mel

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru