Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

micakanada
17. kvě 2010

Ahoj holky ja jsem novacek a co tu ctu me docela prekvapuje i kdyz vim ze Pardubicka nemocnice nema dobrou povest, musim rici, ze tad za posledni 2 roky mam tolik pamaradek z Pce ktere tu rodily a jsou naprosto spokojene. Pritele bratrova manzelka rodila je to 2 roky zpatky, mela to raz dva, rika ze personal super a ted do tydne jde rodit znovu a kdyz jsme se balily o porodnicich tvrdi ze by nemela ani jeden duvod proc jit rodit jinam. Meho bejvaleho pritele sestra byla cele tehotenstvi zasita, rodila v Pce, byla teda na pokoji sama a docela si poplatila, ale byla naprosto spokojena. Ja se rozhoduji taky kam, jestli Chrudim nebo Pce. Sama jsem narozena v CHrudimi, protoze tam mamka delala nekolik let porodni asistentku a tak volim spise ji, ale opravdu o tom hodne premyslim po vypravovani kamaradek. No jeste uvidim co ta pritele bratra manzelka rekne ted co porodi a uvidim.Vite prosim nektera z vas jak dlouho dopredu se musim jit zapsat, aby me vubec vzali?Jeste jsem slysela o porodnici ve Vysokem Myte.Co vy? Prej je paradni.Chtela jsem totiz rodit do vody, ale ta dalka me docela vadi. Jo a muzete mi nekdo rici jestli jsou potrebne predporodni kurzy a cviceni? mamka rika, ze ano a vsechny holky okolo rikaj ze se mam na to vykaslat, ze nakonec je to stejne k nicemu.

karotky
autor
17. kvě 2010

micakanada,...........................ve Vysokém Mýtě se asi už nerodí. 😕
http://www.vmnemocnice.cz/index.php?option=com_...

helulela
18. kvě 2010

mica - do Pardubic nemusíš být zapsaná

helulela
18. kvě 2010

a co se týká cvičení a kurzu - já cvičila doma podle těhotenského cvičení na www.stream.cz, párkrát jsem to projela celé a pak už jsme měla jen sestavu z vybraných cviků tak na třičtvrtě hodinky. To cvičení není, že by ti nějak usnadnilo porod, ale spíš líp zvládáš těhotenství - máš z toho dobrý pocit, trochu držíš kondičku, předcházíš bolestem zad apod. Bez kurzu se to taky určitě dá, záleží, jestli si radši sama něco načteš nebo si to radši poslechneš, poptáš se, seznámíš se s prostředím v porodnici a tak. Prostě záleží na tobě, jestli chceš něco takového absolvovat nebo ne.

helulela
18. kvě 2010

A Pardubice doporučuju 🙂 Myslím, že to většinou není o dobrých a špatných porodnicích, ale o tom, na jaký personál zrovna narazíš, jestli si budete navzájem vyhovovat nebo ne. I když jestli bys radši nějaký "alternativnější porod", je dobré to s nimi ve vybrané porodnici probrat s dostatečným předstihem, abys pak v den D nebyl nemile překvapená.

mamina
22. kvě 2010

Holky,personál se tam hodně vyměnil,péče je na rizikovkách teď super.Spousta mladejch pečlivejch milejch doktorů i sester.Ale pokud chcete rodit jinak než na zádech,musíte,bohužel,jinam. ☹ Ptala jsem se na to.Prý na porody v jiný poloze nejsou uzpůsobený a ze strany vedení není moc snaha o změnu... 😠 (Teď momentálně na těch rizikovkách ležím-takže informace úplně čerstvý...

karotky
autor
23. kvě 2010

Mamina,.....................tak to zase nejsou tak špatné zprávy. 😎
Já si teda nedokážu představit,že bych se kodrcala někam jinam.Už kvůli tomu,že mám doma 3leté dítě,po kterém by se mi stýskalo,když bych ho neviděla každý den. ☹

mamina
23. kvě 2010

Karotky,Tobě se sice ty 3 dny v porodce bude stejskat,ale pro malýho to bude menší stres,když mu prostě řekneš,že jdeš k panu doktorovi pro miminko a bez většího loučení odejdeš.Sice si chvilku pobrečí,ale pak se zabaví s hračkama,možná první večer bude trochu lítostivej,ale pak už mu to ani nepřijde...Rozhodně to pro něj bude míň stresující,než kdyby za Tebou každej den chodil a zase odcházel domů-bez Tebe.Poprvé jsem byla na týden v nemocnici,když Martínkovi bylo 13 měsíců a já měla něco se žaludkem.Bylo to pro něj o to těžší,že se odstavil (sám) jen pár dní před mojí hospitalizací.Petr ho za mnou vzal a malej tak histericky brečel,vztekal a pral se,že beze mně domů nepůjde... 😖 No,v životě bych to už nechtěla zažít! Bětuška se prý jednou dvakrát za den zeptá,kde je maminka,táta jí řekne,že s bráškou u pana doktora,ona to odkejve a jde si zase hrát.Zvládá to bez problémů (na rozdíl ode mně... 😅 ).A vem si,že je mladší,než Tvůj malej... 😉

karotky
autor
23. kvě 2010

Mamina,....................přečti si ten můj příspěvek ještě jednou,jo! 😉
Já jsem si tohle už zažila,když jsem byla 4 dny v HK kvůli operaci SZa za tu dobu jsem neměla možnost vidět ani manžela a ani Adámka.Bylo mi z toho fakt hrozně,ikdyž jsem věděla,že to manžel zvládne a Adámek ještě líp než já. 😔
Prostě mi ten můj stres nestojí za to,abych jela rodit někam daleko.Když to někomu nevadí,je to jeho věc.Ale asi je to tím,že mám obě děti vymodlené a nepřišla jsem k nim jako slepý k houslím,.......................tak to prostě cítím jinak.Navíc budu ráda,když se do porodnice dostanu včas a neporodím někde na půli cesty v autě. 😉

mamina
23. kvě 2010

No,mně taky chyběj,nemysli si.Ale dřív do nemocnic taky nepouštěli a muselo se to nějak zvládnout. 😉Pro ně je to teda rozhodně lepší...
Jo,dojalas mě 😅 ,já ,jak slepej houslím?Když mi tvrdili,že jsem neplodná?A třeba na Janičku jsme čekali přez dva roky? 😀 😀 A nepamatuju si už,jak rychlej si měla ten první porod,ale když jsem to stihla já s Bětuškou...Do Vrchlabí je to necelá hodinka a půl. 😉
V porodce mi tam řekli,že to stíhaj matky bez problémů,že většinou přijedou ještě brzo.A jezděj tam i z Brna. 😉 A když se někdo hodně bojí,třeba kvůli předchozímu překotnýmu porodu,prostě si tam pronajmou pokoj v penzionu (prej noc se snídaní pro 2 za 500,-) a když maj s sebou i děcko,nic se neděje.Když nadejde den D,prostě odejdou do nemocnice (je to většinou do 15 minut pěší chůze),vezmou i dítě a o to se zatím staraj sestřičky,než maminka s tatínkem poroděj.Jsou na to prej už vcelku zvyklý. 😉 A po porodu jsou hned všichni spolu.A maj tam i pokoj nadstandart,kde může být tatínek i starší sourozenec s maminkou 24 hodin denně.S vlastní toaletou i WC.A celodenní stravu lze objednat i pro sourozence a pro tatínka,nestojí to moc a vařej skvěle.Jak na hotelu. 😉
Ale jestli chceš bejt v Pardubkách,buď.Je to Tvoje přání,nic proti tomu.O tom to je-že máme na vybranou,každá jsme jiná a každá hledáme něco jinýho a něco jinýho nám vyhovuje..Přeju Ti,aby Ti porod,ať už kdekoliv a kdykoliv,vyšel pesně podle Tvých přání. 😉 Já bych prostě jen chtěla rodit jinde,důvody pro to mám-stejně jako ty máš důvody pro Pardubky. 😵

karotky
autor
27. kvě 2010

Mamina,....................jak vlastně poznám,kdy má přijít ten můj den D?
To si mám v den TP zajet do Vrchlabí,ubytovat se s rodinou v penzionu a čekat třeba 14 dní,jestli se mi porod rozjede,nebo ne? 😅 Nezklob se na mě,ale na tohle si můžu počkat v klidu doma a rozhodně za méně peněz. 😀

mamina
27. kvě 2010

To záleží NA TOBĚ!!! Coby druhorodička taky nemůžeš očekávat,že porodíš i s cestou za 2 hodiny,bude to trvat určitě dostatečně dlouho na to,abys tech 90 km zvládla autem v pohodě,když budeš chtít.Pokud teda nebudeš mít překotnej porod,ale těch je dost málo.V každým případě,po cestě je ještě porodnice v Hradci,Hořicích a Jilemnici,kdyby to bylo hodně rychlý.
Spousta maminek to takhle řeší,že se prostě na pár dní ubytujou někde poblíž v penzionu,protože věděj,že tam rodit chtěj a spojej to i s dovolenou.Proč ne,když jim to tak vyhovuje?Zvlášť,když jedou třeba 200-300km.Aby měly jistotu,že dojedou včas.
A já Tě NENUTÍM! jet do Vrchlabí.Já jen říkám,že to je MOJE volba.A jen když to dovolej jako bezpečný.Myslíš si,že bych cokoliv riskovala,kdyby byla nějaká šance,že se miminku může něco stát?Právě proto jsem tam byla na konzultaci v 32.týdnu a pojedu tam znova tenhle nebo příští týden.Podle všech vyšetření mi buď dovolej rodit u nich,nebo mi doporučej jet někam jinam.PAK SE VRÁTÍM DOMŮ a do porodnice pojedu až v termínu,na kterým se domluvíme.A jakožto matce s gestačním diabetem mě nenechaj přenášet,takže já mám nástup vcelku jistej.Pokud neporodím do tý doby,budou mi porod v den termínu porodu vyvolávat.A to v jakýkoliv porodnici... A v jakýkoliv porodnici může nastat jakejkoliv problém v kterýkoliv fázi porodu.A v tu chvíli je úplně jedno,kde jsi,protože všude budou dělat všechno pro to,aby se o Vás dobře postarali.Nebo máš jinej názor?
Už mě ta diskuze přestává bavit.Znám svoje možnosti,svoje zkušenosti,svoji diagnózu,vím,co mi říkaj doktoři.Vím,co si můžu dovolit,tak mi do toho,laskavě,už konečně přestaň mluvit.Já Ti do toho taky nekecám.Vidělas mě jednou v životě,před třema rokama.Zkušenosti jsou nepřenosný.Jak můžeš cokoliv o mně vědět natolik,abys mě mohla soudit?

karotky
autor
28. kvě 2010

Mamina,....................já Ti do ničeho nemluvím. 😅 Jen jsem se Ti tu snažila napsat,že pro mě není Vrchlabí nejlepší porodnicí v republice.A to,že s Tebou nesouhlasím v některých bodech neznammená,že Tě osuzuje,ne? 😕 Jeď si kam chceš a držím palce,ať to oba dva přežijete bez komplikací a s hezkými vzpomínkami. 😎

84balbolka
25. črc 2010

ahoj,dnes je to sesty den co prenasim to moje stesticko,jsem z hradce kralove,od zitrka tam maluji saly a ja bych mela nastoupit do pce na vyvolani.jak tu ctu vase prispevky jsem vic a vic nervoznejsi.v hk mi rikaly,ze je to dost kolektivem koho chytnete.nekdo si to v pce chvali a nekdo ne.nejvice je prome dulezite at je mimi v poradku.myslim si,ze je to vsude stejne.kdyz se nekdo spatne vyspi tak mame smulu at je to kdekoli..barca

septim
25. črc 2010

@84balbolka neboj ja jsem taky z HK a dvojcata jsem rodila v Pardubkach a byla jsem moc spokojena 😉

karotky
autor
26. črc 2010

@84balbolka ,........................neboj se.Já jsem si byla v Pcích před týdnem lehnout přes noc a nemůžu říct,že by se tam ke mě chovali špatně. 😉

mmarky
27. črc 2010

Ahoj holky, tak uz to mam za par a u nas malujou, jak uz tu bylo zmineno. Navic chodim k Farragovi a tak opet, jako pred skoro 3 lety zvazuju porod v Pce. V prukazce uz mam i od Farraga papir, aby me tam prijali. Z HK jsem si odnesla hrozne zazitky a nechtela bych to opakovat. ale doufam, ze se to nebude opakovat.. nicmene Kaja se narodila zdrava a ja to taky prezila 😀 a o to jde predevsim. Na pce tu je sama chvala, tak fakt nevim, jestli (kdyz to vydrzim do pristiho tydne) rodit tam a nebo u nas..
jinak mi Farrag doporucuje cisare a tomu se stale jeste trochu branim - ale cim vic se to blizi, tak jsem vic a vic nervozni, u prvniho my to bylo az do posledni chvile sumak. Dam vedet, jak to nakonec dopadlo.. a kde.

Karotky, treba se potkame 😉 , hlavne at jste v poho, papa

mmarky
30. črc 2010

😒 tak lezim v hradci, nechapu jak je mozny, ze me prijali - rano malej prospal monitor a nesel jim vzbudit a tak jsem tu na pozorovani, kontrakce mam vcelku pravidelny a trochu silej, rano jsem byla zavrena - od te doby monitory vcelku OK, ale domu me nepustili a na noc mi dali prasek na zklidneni - myslej si, ze budu cekat do pondelka! az otevrou, to zrovna, budu ve 39.tydnu odsouvat porod, uz to chci mit za sebou a byt s Kajou, tak doufym, ze se to rozjede driv nebo me pustej

palma111
2. srp 2010

Ahojda všem, jsem tu úplně nová, ale jak tak pročítám diskuse, tak s Pardubkama docela spokojenost. My máme termín za necelých 14 dní. Protože chodím k dr. Farragovi, tak o Pardubkách taky uvažuju a jsem ráda, že to tady chválíte. Pořád existují nějaké pochybnosti, jestli dělám dobře 🙂. Ale chtěla jsem se zeptat. Měli jsme v plánu se jet do porodnice podívat, ale nějak to nestíháme - pokaždý, když tam volám (a máme čas s manželem oba), tak mají hoňku. Musíme být nějak zaregistrováni? Co potřebujeme, pokud bysme chtěli nadstandard - teda pokud bude k dispozici? A hlavně, co musí manžel udělat proto, aby mohl k porodu. Volala jsem tam kvůli tomu semináři, ale teď v létě se nekoná, takže o školení přijde - bude moc jít k porodu? Moc díky za odpovědi.

xkacatkox
3. srp 2010

registrace není třeba, seminář není podmínkou aby byl otec u porodu, to by tam moc tatínku nebylo, pokud by to mělo být takto 😀 na nadstandart netřeba nic, akorát ti můžu doporučit, až půjdete k porodu, pokud ti bude dobře, nebo vyšli manžu, zajděte na nedělky a u sestřičky si zažádejte o nadstandart, pokud bude aby vás tam napsala, či do pořadníku, pak nějaké money pokud budeš chtít televizní kartu, jinak nic, platba až při odchodu 🙂 , já televizní kartu nevyužila vůbec, dítko, návštěvy, a někdy si chce člověk odpočnout, mě se zdála zbytečná 🙂 to bys mohla mít třeba kliku a odrodil by tě třeba i farrag, ty jeho porody jsou krásné, je mooc hodný

palma111
3. srp 2010

@xkacatkox
díky za info 🙂 . myslela jsem hlavně nadstandard při porodu - ráda bych vanu nebo alespoň sprcháč a na těch jejich stránkách to vypadá, že tam takový pokoj mají a je moc hezký.
kdybysme na farraga narazili, byla bych ráda. je hrozně moc prima i v ordinaci - hodný, nikdy neměl špatnou náladu, vždycky moc příjemný, ohleduplný... prostě doktor jak má být.

xkacatkox
3. srp 2010

@palma111 tak na nadstandart při porodu si řekni při příjmu a modli se aby bylo místo 😀 je to fajn pokojík, prostorný, a když to trvá dlouho manža si tam má kde lehnout 😉 , stím farragem bys měla kliku, ale za mě sloužil často pátky a soboty, přičemž pátky měl s príma doktorkou, to bys měla fakt super

palma111
3. srp 2010

@xkacatkox
tak to budeme směřovat tím směrem 😀. Nějak to Filípkovi vysvětlím, že jinak než o víkendu to nepůjde 😉 . No a s pokojíkem snad budeme mít štěstí, bylo by to super. Zkrátka uvidíme, jak to všechno dopadne. Ale moc díky za uklidnění. Hned je člověku líp po těle, když ví, že tam byl někdo jiný spokojený a že to bylo dobrý.

xkacatkox
4. srp 2010

@palma111 budeme vám držet palečky, ať vám to dobře vyjde, nemusíš se bát, když nevyjde Farrag, jsou tam moc hodní doktoři, jak gyn-por, tak ARO, já bych mohla rodit každý den, max.spokojenost

lizatko29
13. srp 2010

ahoj holky-jsem nováček a budu prvorodička(v Pardubicích) 🙂
co znamená nadstandard při porodu?jaký je rozdíl?

karotky
autor
14. srp 2010

@mmarky ,...........................tak já už mám 17dní odrodíno a vážně si na Pard.porodnici nemůžu stěžovat.Sice jsem si trošku užila,co se týče otvírání,ale jinak díky epiduralu,který mi píchli na uvolnění,porod dlouho netrval.V 8:00 mi píchli plodovku a za 6,5 hodiny byl Matěj na světě. 😎
Všechen personál byl hodnotila na jedníčku s hvězdičkou a na to,že tam měli díky uzavření Hradecké porodnice celkem honičku,nikoho neodbyli a chovali se ke všem opravdu moc hezky. 😵
A co Ty?
Už to máš za sebou?

xkacatkox
14. srp 2010

@lizatko29 nadstandart se myslí pokoj s vanou, porodním lůžkem, gaučem pro manžela (pokud to bude trvat dlouho 😀 )křesílkama apod.je velice prostorný, pěkný

lizatko29
14. srp 2010

@xkacatkox děkuju 🙂 takže to je jen před porodem.Když se rodí tak to je už asi na norálním sále.A nevíte někdo jek je to s cenou?No a když to není nadstandard tak jak to probíhá?

xkacatkox
14. srp 2010

@lizatko29 no no na nadstandartu i rodíš, vše v jednom, cena 500, a pak je i nadstandart na 6nedělí, jednolůžák, s ledničkou sociálním zařízením, TV, Wifi,pokud ho budeš chtít, až půjdete k porodu, skákni na nedělky nebo manža,ať ti drží místo pokud bude volno 😉
POkud není nadstandart máš klasická por.sál, jeho součástí je porodní lůúžkou, hifi věž na hudbu, křesílka na sezení, a na jednom(tzv.eklampták, pokud uslyšíš tento název, nelekni se) je i sprcha a záchod, pokud jen také nevyfasuješ , jsou záchody a sprchyn na chodbě na PS, soukromé, oddělené, při příjmu si odložíč věco do jejich skříněk a vyfasuješ klíš, na PS si bereš nejnutnější, nebo i celou tašku záleží na tom kde rodíš, a jak je místo cenosti lze zamnout

lizatko29
16. srp 2010

@xkacatkox - mám v tom trošku hokej... ☹ dnes jsem našla na webovkách že nadstandard na šestinedělí v Pardubkách je za 700noc,porod na nadstandartu též 700,jedna osoba u porodu 500 a předporodní kurz pro jednu osobu za 600.A celých 24hod.od porudu se maminy staraj o své mimi samy a namaj šanci si ani vydechnout.Jinak to je docela finanční masakr... 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru