Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

karotky
autor
11. bře 2007

Já si taky myslím,že to v Pardubicích není tak tragické,jak to někomu připadá.Mají tu hodně porodů(oproti Chrudimi 😉 )a tak je tu trochu hektičtější.
Já zas nejsem taková ufňukaná,abych to tam nepřežila.
Jak píše Sisstin-na nějaké histerky nejsou nikde stavění. 😅 Mají toho takhle dost a jsou tam pro více rodiček než jen pro jednu. 😉

sisstin
11. bře 2007

a taky v Pce jsou mnohem lépe vybaveni na případné komplikace, které vyskytnou, aniž byste to čekaly 😉 je jim vyčítán takový ten "nelidský" přístup, jenže..oni mají tolik pacientů, že to někde asi nejde..a co já znám..málokterý doktor ten "lidský" přístup má...takže... 😉

karotky
autor
11. bře 2007

Hm.Pokud chce někdo lidký přístup,tak jde rodit do nějaké soukromé porodnice nebo do Senatoria.Ovšem ale,že si to patřičně zaplatí. 😀

sisstin
11. bře 2007

karotky: jo..tak to je pravda...když se pěkně cáluje..tak je vždy vřelé slovo 😝 😔 😅 přítel už chce jít uplácet doktorku kvůli té neschopence 😅 jsem mu řekla, že v Ćechách to tak nefunguje 😝

karotky
autor
11. bře 2007

No.........od toho bych ho radši odradila.Protože se každý doktor na úplatky dívá jinak a do každého nevlezeš.Abys to u ní neměla ještě horší,než teď?! 😅

sisstin
11. bře 2007

karotky: to jo..já bych do toho nešla ani náhodou 😉 ale na SK to funguje jinak..tak si musíš všechno zaplatit..jinak ti při porodu ani nic nepíchnou.. 😖

karotky
autor
11. bře 2007

No,jo no.Já jsem ráda,že bydlím,kde bydlím a že mám takového doktora,jakého mám. 🙂
Prosím Tě!Co by sis chtěla nechat píchnout? 😅

sisstin
11. bře 2007

karotky: epidural..bez toho ani ránu 😲

karotky
autor
11. bře 2007

A to se nebojíš toho,že z Tebe to mimčo pak budou tahat kleštěmi,když neucítíš,kdy máš tlačit? 😒
To,já to radši nechám přírodě.

sisstin
11. bře 2007

karotky: mně stačí strašné bolesti menstruační, kdy bez milion prášků nemůžu vůbec existovat..jinak zvracím..a málem lezu po zdi..takže toho radši budu ušetřena 😕 a nemá to být, že necítíš, kdy máš tlačit..jenom to tu bolest zmírní 😕 aspoň tak mi to bylo řečeno 😕

karotky
autor
11. bře 2007

tak to potom jo.Jdu se dívat na TV. Pa

stranpa
11. bře 2007

Tak hysterka určitě nejsem 🙂 sama jsem celkem štíhlá a rodila jsem 4,5kg dítě,takže docela síla,za celou dobu jsem ani nepípla 🙂 na porodním sále jsem byla sama,takže bych návštěvu sestry aspon jednou za dopoledne uvítala ☹ ,soukromí žádné, byla jsem přímo naproti dveřím,kde se procházely návštěvy 😠 a ač jsem zdravotník a měla jsem nastudovaná všechna rizika epidurálu a tudíž byla rozhodnutá,že tohle nikdy 🙂 tak jsem za něj byla v poslední chvíly vděčná.Takže za sebe doporučuji a vím,že do toho pujdu zase.Nevýhoda je,že se musí vystihnout ten správný okamžik,takže stejně ten "základ" si každá musí prožít,ale dobrá každá snesitelná hodinka 😉

sisstin
11. bře 2007

stranpa: ono se mi to lehce píše, ale taky určitě budu hysterka 😅 ale dopadne to spíš tak..že v porodnici si nedovolím ani pípnout..ale stěžovat si budu až doma 😔

stranpa
12. bře 2007

Sisstin:..pokud nejsi hysterka,tak nebudeš hysterčit,nebooj 🙂 človeku se chce všechno,brečet,utýct,křičet,nadávat,ale v rámci zachování posledních zbytků důstojnosti, budeš krotká jak beránek 😀 teda tak aspon to fungovalo u me,a protože v té nemocn.pracuji,říkala jsem si Vydrž holka vydrž,budeš je zas potkávat brzo na nádvoří,tak at jsi v jejich očích Hrdinka 😀 a taky že jo,pak se na mě chodili dívat,který chudák to porodil to 4,5kilové dítě 😎 ale je fakt,že mi to pak všechno docházelo až doma,to všechno o čem jsem psala..Věřím,že se mnohéé zlepšilo,a nemyslím si,že by to mělo fungovat tak,že za každé dobré slovo si musí člověk připlatit,porod není vrtání zubu,je to záležitost jedinečná a neopakovatelná, tak by to Ti,kteří u toho jsou meli i tak brát.Je mi jasné,že je to tam jak na běžícím páse a doktoři nedělají nic jiného,než chytají děcka do zástěry,ale i přesto by tam měla nějaká etika být.
Přeci jen doba pokročila 🙂

pavlaneu
12. bře 2007

Ahoj holky!!!Opakuji se,ale po mé zkušenosti v Pard.porodnici vám mohu pouze zopakovat,že to nemělo chybu a ten lidský přístup tam byl 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Rodilo se mi tam báječně,všichni byli vstřícní a bezvadný,to jsem teda nečekala,že vše se mnou budou prožívat do poslední chvíle,radili mi-dýchali se mnou,chválili-povzbuzovali ,no prostě paráda,jsem jim moc vděčná,nemám žádný trauma a cítím se skvěle 🙂 😉 Dostali ode mě sladkou pozornost,protože si ji opravdu zasloužili a na novoroz.odd.taky super,mají veliký zájem naučit kojit,ani odsávačku nepotřebuji,ukázali mi,jak si pomoc ručně a pohoda 🙂 😉 😉

stranpa
12. bře 2007

pavlaneu: ..to ráda slyším a doufám v to 🙂 a jak je to dlouho? Kdy jsi tam rodila? Dneska je to přesně 6let,tak koukám na hodiny a prožívám to znova 😉

jaul
12. bře 2007

Holky, diskuze sleduju, jen zatim nemam cim prispet 😅 trochu odbocim a zeptam se vas Pardubacek na to, kde je dobra interna (ne ta v nemocnici), spis mesto nebo poliklinika.
Dneska jsem prisla od obvodni zcela konsternovana. Byla jsem s ni domluvena, ze prijdu tak v breznu a ona ze me posle na vysetreni s vyssim tepem. Dneska jsem tam byla, vubec nevedela proc tam jdu, ta laxnost a neochota mi ten papir napsat, to me dostalo. Nakonec ho mam se slovy, ze kdyz to teda chci resit, tak mi ho napise. Pritom tenkrat byla jak milius a napsala by mi to okamzite. Tak se ptam na tu internu proto, ze bych tam nechtela zazit to samy, aby na me koukali jak na simulanta. Nikdy jsem doktory nepotrebovala, nikdy jsem nebyla v nemocnici, ale ted si to asi vybiram.. Chci byt vysetrena driv, nez budu tehu. Dik za pripadne tipy! 😉

karotky
autor
12. bře 2007

Jaul...........já Ti neporadím.Nechápu,proč se chceš nechat před těhu kompletně vyšetřit.Trpíš snad nějakými chronickými nemocemi? 😨

jaul
12. bře 2007

Ale ne, kdyz jsem byla u obvodni minule, jen jsem se zminila, ze mam v klidu 80-90 tepu, nekdy i vic a ona se zhrozila a ze s tim neco provedem, at prijdu v breznu, az u ni budu prehlasena. Tak jsem tam dosla a ted se tvarila, jakoby me to nikdy nerekla a ze je to urcite normalni nalez! No jasne, uz mi to par lidi reklo: "To mam taky"!
Ja se nechci nechat kompletne vysetrit pred tehu, ale kdyz uz mi to nabizela.. tak jsem myslela, ze vi, co dela.
To, ze jsem nakonec prispevku napsala, ze to chci vyresit jeste pred tehu, to neznamena, ze bych bez toho vysetreni do tehotenstvi nesla, ale proc to nevyresit a mit jistotu uz ted?!

karotky
autor
12. bře 2007

Já nevím,ale myslím si,že 80 tepů je normál.Vždyť mimčo má dvojnásobek tepů než dospělí a to je kolem 160 tepů.
Já bych se ničeho nebála a do toho těhu bych šla. 😉

pavlaneu
12. bře 2007

stranpa-rodila jsem 21.2.2007,takže čerstvé zprávičky 😀 😀 😀

dasty
12. bře 2007

ahoj holky karotky a sisstin znám,tak ty věděj,že na porodnici v Pcích nemám dobré zkušenosti a ani mé kamarádky.Je to 3roky a až budu mít rodit podruhé budu se upřímně bát.Jsem pohodář,když se s manžou pohádáme nekřičím jen nemluvím tak si nemyslím,že jsem hysterka.Do prodnice jsem jela s úsměvem už jsem se na miminko těšila přenášela jsem týden.S panem doktorem co mě přijímal jsme se smáli i sestřičky,ale do té doby než nastal problém a já jsem se neotvírala.To byl na mě pan doktor nepříjemný a sestry už to taky nebavilo.Já to chápu měli tenkrát fofrrodilo nás 7 a v noci porodila jen jedna a ráno na doktora čekalo 6císařů.Ale já jdu taky rodit jednou maximálně dvakrát v životě .Pan doktor na mou otázku ,že to asi vypadá na císaře"odpověděl,že jsem nějaká chytrá.Odpověděla jsem,že chytrá nejsem,ale řekly mě to sestřičky.Od tý doby byl arogantní,nepříjemnej a v tomhle stavu mě dělal císaře.na chodbě řval,že má skluz ,že se to musí dohnat.No fakt horor a když mě pak prdli epidural má zabírat 20minut než začne císařský řez při vědomí-tak řekl,že zkusí říznout zda už to zabralo.Připadala jsem si jak prase na porážce,při císaři mě dávka nestačila a já mě pomalu začlo reagovat tělo na slabou dávku epiduralu a začla jsem při operaci cítit vše/upozorňovala jsem na to doktora,ten řekl,že to není možný až když mě tekly slzy a zastal se mě anesteziolog tak mě něco prdli a já se probudila až když manža hledal a ptal se mě kde jsou plíny a ubrousky.Tuto zkušenost nemám pouze já po mě rodily císařem dvě kamarádky v rozmezí 2let při částečném epiduralu a to samé začaly při operaci přicházet k sobě.Asi opravdu záleží kolik maj ten den porodů,zda máš lehký porod nebo se neotvíráš jako já a hlavně na náladě sester.Nejlepší sestřičky jsou dole na jIP,hrozně hodné a ležela jsem tam se dvěma maminkama a zkušenosti jsme měly stejné a sestřičky říkaly to samé ,že si hodně maminky stěžujou na neochotu.Tak držím pěsti aby se to od té doby v porodnici změnilo a měly jste jen a jen přístup ten nejlepší.Sissti:epidural si můžeš plánovat,že ho budeš chtít,ale záleží na tom jak budeš otevřená,já ho chtěla-protože mě porod vyvolávaly a já byla v kontrakcích 10hodin vyvolávanejch a ty poslední 2hodiny po minutě a nedali mě ho až budeš otevřená nejmín teď nevím na 3 nebo 4cm.Já byla na 3 po 14hodinách a to už mě ho dali.Zdravím a hysterka nejsem a přesto všechno druhé mimi chceme a ten den se dá přečkat

karotky
autor
12. bře 2007

Dasty.............já se právě modlím,aby nenastali komplikace.To pak z toho není nadšený nikdo.
Manžel po přečtení Tvého příspěvku konstatoval:"To tam s Tebou určitě půjdu a kdyžby něco,tak dám doktorovi do huby!"
Jenže u císaře manžel asistovat nemůže,tak bych stejně měla smůlu. 😅

dasty
13. bře 2007

Karotky já vůbec nejsem člověk který vás chce vylekat,ale bohužel je to tak.U mě je dobrý,že já se s toho vymluvím a rychle zapomenu.Život se semnou nemazlí před 8roky jsem přišla o otce /který spáchal sebevraždu doma/ tak opravdu mě nějakej porod nemohl rozhodit a i po tom všem stejně se budu na miminko těšit.Ten den bolestí se dá vydržet a moje kamarádka to je kus:když na ni sestry řvaly při porodu ,že dýchá špatně odpověděla"já si budu dýchat jak mě to dělá dobře a vy buďte tak hodný a neřvěte na mě nebo odejděte.Od té doby měla klid našlapovaly kolem ní a nic si nedovolily.Neříkám,že jsou tam všechny hrozný-to vůbec ne.Je to jako všude,záleží na koho člověk narazí a zda má dobrý porod nebo komplikovaný.Je pravda,že pokud jsem tam měla u sebe chlapa tak si to nedovolil nikdo,ale u císaře nemůže být a k ránu si šel pro něco k jídlu-tak to byl na mě pan doktor taky protivnej.Dobrou zkušenost tam mají s doktorkama-/moje kamarádky/ a ten Arab.Holky píšu jak debžon,ale spěchám pro mrňouska je marod.Nebojte se zvládnete to určitě všechny 🙂

karotky
autor
13. bře 2007

Budu se snažit.Pak určitě poreferuju. 😉

dasty
13. bře 2007

Jasně karotky,určitě to bude o.k. 🙂

andulkaavetrelec
15. bře 2007

Ahoj všechny budoucí maminky, tady také jedna. Termín mám srpnový a jsme rozhodnuti jet do porodnice v Chrudimi. Také Vrchlabí by bylo fajn, ale je to přece jen z ruky.Pardubická porodnice skutečně nemá valnou pověst a jak jsem slyšela tři konkrétní zkušenosti, tak ty to jen dotvrzovaly s dodatkem "příště jinam". Mám dotaz: může se stát, že by vás třeba pro velký počet rodiček někde odmítli? Myslím tu Chrudim,kde bude asi menší porodnice, že? Co se týče gynekologa, chodím k Dobrkovskému, ten je prý nejlepší v Pardubicích, zatím je fajn, přístupný, o budoucím dítěti mluví moc hezky, prý odešel také z pardubické nemocnice kvůli poměrům. Také chci chodit cvičit do nemocnice, nemáte s tím některá nějakou zkušenost?

zdenicka
15. bře 2007

taky jeste nepridam svoji zkusenost.Ja pojedu rodit do hk,mam to bliz,termin mam v zari a slysela jsem ze kdyz bude plno budou mit stop stav a muzou ans poslat treba do pce ,nebo Jaromere.Tak jsem zvedava,ale aspon jsem si precetl nazory.TAky si myslim ze zalezi na situaci a jakou sestricku zrovna chytneme.

andulkaavetrelec
15. bře 2007

ahoj zdeni, jisteze zálezi na situaci a sestrickach a doktorech, na náhodě a na štěstí, ale taky na množství porodů v té době, pak je to jistě pásová výroba, přidají-li se navíc komplikace...No, ale vždycky je to jistě zážitek, myslím si, že hlavní je, jak to dítě pak prospívá atd., o ten jeden den jít až tak nemusí,bolet to bude, ale ženy jsou uzpůsobeny na to něco vydržet, že lékaři nemají zvládnutou etiku, to jsem se již několikrát přesvědčila (například mne sestra zpovídala před jinou pacientkou...), a tak s sebou beru svého partnera, který při pohledu na krev omdlívá, takže bude asi veselo, taky fotku těsně po jeho/jejím narození mít asi nebudu...A propos, pohlaví budeme vědět už v pondělí!!!

zdenicka
15. bře 2007

manzel bude taky se mnou,chce jit a taky jsem slysela ,ze se pak k ty zene chovaji lip,kdyz tak je manzel,uvidime,pro me to je jeste trochu daleko.tak an to radsi myslet nebudu🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru