Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

sarax
30. pro 2007

Karotky: tak to bych ráda, mám pocit, že Tě od vidění znám 🙂 , jinak zprávičku podám už zítra, protže jdu do rizikovky od rána, tak jdu uklízet už ted, protže mi to nedošlo a pozvala jsme si na oběd na zítra tchynku s tchánem a to budu zítra dopolko trunit v poradně v nemocnici, diaporadně a za sebou vláčet ještě pětiletýho hyperaktivku 🙂 🙂 🙂 .

karotky
autor
30. pro 2007

Tak se pak domluvíme přes IP. 😉
Zítra na Tebe budu myslet a držet palečky,ať tam nestrávíš věčnost! 😅

mkr
31. pro 2007

sarax: já taky bydlela na Dašický teď už tam jezdím jen za rodičema, jinak doufám, že malá půjde ven v termínu ten datum se mi i líbí, slyšela jsem, že Peršín je dobrej, ale my jsme už chodili k Dobrkovskému a ten je taky ok, pak písni jak bylo v poradně v nemocnici

karotky
autor
31. pro 2007

Všechno nejlepší do Nového roku,hóóódně zdraví,štěstí a ať se Vám vyplní všechna tajná přání.To Vám přeje Radka s Adámkem 🙂

sarax
1. led 2008

Vše nej do Nového roookuuuuu 🙂
Ahoj holky, tak jsem po silvestrovské kontrole na rizikové poradně v nemocnici.... malej má místo 34+5, podle velikosti má 37+3. čili 3250 g. Jedinej, koho tohle zajímá, je můj gyndař,ale od toho mě odveleli, že prý už patřím ted pod ně, jak jsem byla na pohotovosti kvuli tomu zvracení. Jsem docela naštvaná, protže ten přístup jeho a nemocnice se vuebc nedá srovnat, pár věcí - např. termín tam o mě měli špatně, doktorka nezájem, byla jsme během pul minuty vč. vnitřního vyšetření venku,. bez jediného dotazu, jak mi je... Byla jsem docela zklamaná. UTZ mi dělal doktor Brych, napsal velikost plodu přiměřená, přitom mám napsáno, že je větší než o dva týdny, hlavička skoro o tři.

andreeej
1. led 2008

🙂 Sarax já tomu teda nerozumím,ale já měla kluka 36+3 3,35 a 50 cm a prej byl jen o 5 dní větší na ultrazvuku a v tom 33 měl 2,45,bylo mě to taky divný i břicho jsem měla o dost větší než při prvním,ale hold doktrorům to divný nebylo.Naštěstí mi praskla plod.voda,jinak teda nevím,co by se mi jako v termínu narodilo asi slon. 😀

andreeej
1. led 2008

tak oprava 2,513g,přeci už je dýl,tak si tak nepamatuju 🙂 a jeden údaje tam je i 2,713g,tak buď asi v klidu,jinak v nemocnici mi tvrdili míň 🙂

sarax
1. led 2008

Andreeejo.....No, když váží ve 34plus5 3250g, tak přeci v klidu bejt nemužu.....a kontrola až za 14 dní....

andreeej
1. led 2008

no jasný,já to myslela spíš ironicky 😉
Nevím,tak se nenechat odbýt a prostě jít za svým doktorem zpátky a zeptat.
Já bych to tak udělala.

sarax
1. led 2008

Mám tam jít v pátek,ale podle mudr. Kokrdové už ne, tak nevím,abych mu nezadělala třeba problém s pojišťovnou, když už mám chodit jen do rizikovky... co myslíte, mužu prostě nemocniční rizikovku odmítnout? Chtěla bych prostě svýho doktora, je určitě stejně šikovnej, jako ty v nemocnici, ne-li víc a já mu stopro věřím. Protže jestli malej roste pořád stejně, tak bude mít u něho v pátek na UTZ už čtyři kila a přitom měsíc do porodu.AleMudr. v porodnici napsal velikost plodu přiměřená....
Díky za odpoved, andreeejko...ne, že bych chtěla miláčka vyhnat z břicha násilím, to ne... jen jsem zmatená a voda Ti praskla dřív nežli v termínu?

sarax
1. led 2008

Jo, kočky... jakpak s placením? Kdy budete nejdřív platit u doktora?

andreeej
1. led 2008

sarax: já bych šla k tomu svýmu doktorovi a prostě bych se poradila a on přeci musí zvážit jestli jsi riziková a patříš do rizikové poradny a může přeci i on zavolat Kokrdový,tak chodíš k Peršínovi,to se určitě znají.
Jo mě praskla p.voda a narodil se právě v tom 36+3,ale prej to mohlo být i špatně spočítaný,tak je možný,že je to + -,to se asi taky stane.

karotky
autor
1. led 2008

Sarax.............já bych k Peršínovi šla.On zas není takový škrt na peníze,jak vypadá.Mě např. dělal při každé kontrole UTZ,aniž by mu to pojišťovna proplatila. 😵 Obhajoval to tím,že to dělá kvůli tomu,že je to potřeba. 😉
A určitě Ti odpoví na cokoliv se zeptáš. 🙂
Dokud nejsi v termínu,tak od něj neutíkej. 😉

sarax
1. led 2008

Ahoooj Karotkyyyyy: taky všechno nej 🙂 🙂 , mně taky dělá UTZ pokaždý, fakt je super a má trpělivost, neodbejvá... já jen, že mi natvrdo řekli v nemošce, že už tam k němu nemám chodit,ale pujdu tam a basta.Kdyžtak si ještě udělám exkurzi do Chrudimě. Koukala jsem že na stránkách seznamu porodníků v Pcích není doktor Farrag,ale to je určitě chyba, má cedulku na dveřích a myslím, že jsem ho zahlídla na chodbě, i MUDr. Novotnou, mluvila se mnou a byla v pohodě.Brych mi dělal UTZ,ale řekl jen dvě slova, tak dojem zatím žádný.Ještě je tam pár jmen, co neznám ani od doslechu, ani od vidění.
Jak jste strávili silvestra?

karotky
autor
1. led 2008

Silvestra? 😕 😀
U nás to bylo takové pohodové.Děda s Bábí(náhradní -to jen,aby se Vám to nepletlo )přišli už ve 13h.(před tím jsme se byli s Ádou vyvětrat) a od té doby se konzumovalo,slavilo,pouštěli jsme si "stará"(ještě bez Ády)dom.videa a v 19.30h. šel Áda do hajan .
Někteří nedočkavci začali střílet po 21té h. a tak jsem čekala,že se Áda probudí a bude řev.Kupodivu spal jako dřevo a k tomu na zádech. Normálně se mi budí kolem 22té,když jdu spát a otáčím ho na břicho,aby se do rána už nebudil a dneska spal do 6ti.Za to já zabrala tak na 3 hodiny. 😀
Jó,tak to by mě taky zajímalo,kdo z doktorů v Pcích zůstal. 😅
Co vím,tak ti lepší utíkají za "lepšími" výdělky. 😖 Brych není špatný,..................taky bych ho k porodu brala,když by tam ještě 3 roky vydržel. 😅

pinkaska
11. led 2008

Zase má porodnice v HK zavřeno, pořád to ukazují v TV. Takže berou vše Pardubice?? Říká se, že odcházejí doktoři.

karotky
autor
11. led 2008

Tak za nás to tak bylo...............Chrudim a HK nepřijímali a všechno musely pobrat Pardubice. 😅

zazrak
13. led 2008

Ahoj holky, Dr.Farag je v nemocnici jen 3 dny v týdnu a má svojí soukromou ordinaci.Ale v Pardubicích ne, přesně kde to nevím.jinak slouží každé úterý.Tak asi proto není v tom seznamu.Jsem ráda,že už slyším dost chváli na porodnici v Pce. Jinak se to tu hemžilo samou kritikou.Jinak jsem 35 týden a jsem nateklá.Nohy, prsty u rukou i v obličeji.Asi to je normální ale nemáte s tím některá zkušenosti.Tlak mám dobrý jen mám strach aby to nebyla bílkovina v moči.To víte vyplašená zdravotní sestra o to to je horší.Jinak Dr.Peršín je dobrý tak ybych asi od něho neodcházela. 🙂 Mějte se krásně a děkuji za radu ohledně těch otoků.Termín mám 19.2.

karotky
autor
13. led 2008

Zazrak....................já byla nateklá asi od 4.měsíce.Ke konci těhu(asi 14dní před porodem)už se mi zvyšoval tlak a když mi našli bílkovinu v moči,Peršín mě poslal do nemocnice a tam si mě nechali,protože jsem byla už v termínu(40tt).Pak mi tam zjistili,že mám zvýšené jater.testy a za 2 dny mi vyvolali porod.Nebýt těch "komplikací",tak bych určo 3 týdny přenášela. 😅
Jinak ty otoky bývají "normální".Tělo se zásobuje na tvorbu mléka. 😉
Při nástupu do porodníce jsem měla 105kg a když jsem odcházela domů,tak jsem tam nechala 13kg.Ostaní jsem vykojila. 😉

jaul
13. led 2008

zazrak: Farrag ma ordinaci v Trebechovicich 😉

moncicik
13. led 2008

zazrak: ty chceš chodit k Farragovi?
já k němu chodím do Třebechovic.

zazrak
14. led 2008

díky moc za rady.ne nechci k němu chodit.Jen jsem nevěděla kde má tu ordinaci,kdyby to někoho zajímalo.Chodím k Dobrkovskýmu,jsem spokojená.Taky dělá UZ při každé návštěvě.Prý aby měl klid, že je mimi v pořádku.Jinak mu to taky poj.nehradí je to služba navíc.Ale ještě,že je,vždycky se těším až tu naší holčičku uvidím.Já už budu mít okolo 12 kg, ale v začátku jsem 2,5 kg zhubla zvracela jsem denně do 16 týdne.Asi to bylo jediný co mě vadilo na těhotenství ale i tak si člověk řekne, že to je v pořádku,je to kvůli mimi.ještě mi doktor řekl,že je to známka,že to těhotenství prospívá.Samozřejmě, že to taky má svůj limit nesmí být matka dehydrovaná atd....Tak se mějte krásně. 😉

pinkaska
20. led 2008

Ahoj holky. Slyšela jsem, že mají na novorozeneckém oddělení úspěchy s malými předčasně narozenými miminky. Naši známí si to tam moc chválili. Skvělý přístup a péče. Ví ještě někdo víc? Už jsem asi rozhodnuta.

helenapce
21. led 2008

Ahoj, já už to dávno neřeším, jsem taky rozhodnutá, máme to kousek. Stát se může cokoliv, myslím tím třeba nevyspalej doktor, ale co to nějak přežijem, hlavně aby bylo mimi z břicha v pohodě venku....

helenapce
21. led 2008

zazrak : ahoj, z toho, že jsi nateklá si nic neděl, i já jsem na tom podobně asi od 5. měsíce, ještě k tomu mám pocit, když kleknu na kolena, že mám v pravým asi trošku vody, prstýnky jsem dávno sundala. Tlak mi mírně kolísá do vyšších hranic, ale chodím týden co týden na přeměření, takže kdyby něco, tak to snad doktor podchytí...
Tajně doufám, že po porodu splasknu.... 😅

karotky
autor
21. led 2008

Helčo neboj.............já splaskla do konce šestinedělí. 😀

pinkaska
27. led 2008

Mám termín na konci března, takže už se to blíží, přibrala jsem naštěstí jen 7,5 kg, na UZ vše dobré, snad vše klapne. Jen čtu v novinách, že se pořád něco děje kolem nemocnice, tak doufám, že nebudu muset hledat místo k porodu někde jinde. Zrušili i Opočno a v Pardubicích to vypadá, že bude nějaký nový systém, píše se o tom, že má kraj vysvětlit kam budou jezdit z Pardubického kraje za péčí která je jen v naší krajské nemocnici, patří tam i novorozenecká péče. Přečtěte si to v sobotní příloze. http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=022&r=mfpar.... Snad se to vysvětlí, přece nemůžou zavírat oddělení?

karotky
autor
27. led 2008

Pinkasko...................co vím,tak na Interně taky omezili péči(uzavřeli některá patra,protože tam nemá kdo sloužit).Když jsme byli před Vánocemi na dětském oddělení,tak tam půlku uzavírali ze stejného důvodu.Asi jim utíká personál za lepšími výdělky. 😖 Jak je na tom porodnice..............to nevím a jsem ráda,že jsem rodila ještě ve státním zařízení. 😀

pavek
27. led 2008

No to je jasný, zdravotní rada Janeček tenhle špitál zavře a bude 😝 . Krajská nemocnice přeci "není v Pardubicích potřeba" 😨 Co jsem si zvolili do vedení to máme, chtějí to dohnat do extrémů. Jak jsem říkal, manželka a já si nemůžeme na nic v péči na porodnici stěžovat, otázkou je zda to vydrží a špitál se udrží a nepojedeme rodit druhého potomka třeba do Svitav. Držím pěsti aby to naše krajská nemocnice ustála. P+L 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru