Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

piskotule
12. led 2011

@helulela jo myslim to celý jako třeba chůvičky mě přijdou zbytečný u nás.a jak být v klidu nemáš radu? 🙂

piskotule
12. led 2011

@mkr děkuju

mkr
12. led 2011

@piskotule tak teď na to koukám a nově tam jsou dupačky pro mimčo a noční košile, což je pro mě novinka, dřív to tak nebylo, na to se zeptám a dám vědět, jak to je, jinak z vlastní zkušenosti mohu doporučit vlhčené ubrosky pro tebe, pokud budeš rodit přirozeně, je to šetrnější než toal. papír

helulela
13. led 2011

@mkr @piskotule ty dupačky a košili psali, už když jsem tam byla já, ale nebylo potřeba. Oblečení na mimi stačí, až když jde domů a košili jenom, když chceš svoji. Ale to bych si vzala, my jsme tam pobyli trochu dýl, ve svojí už jsem se pak cítila líp a navíc někdy došlo čisté prádlo.

helulela
13. led 2011

@piskotule projela jsem ten seznam. U toho oblečení to má každý jinak, takže těžko posuzovat, kup takovýhle základ a ozkoušíš. Podle mě zbytečné - nebesa, spací pytel (aspoň zezačátku určitě, malý spal v zavinovačce přikrytý dekou), rychlozavinovačky bych koupila aspoň dvě, chůvičku jen ve velkém domě, v bytě zbytečnost, monitor jak chceš, teploměr do vody a lehátko jsme použili asi třikrát. Z kosmetiky jsme vystačili s Bepanthenem, Rybilkou, něčím do koupele na tělo i vlásky a těl. krémem. Na bryndáčky a lahvičky + spol. je taky času dost, když budeš kojit, nebudeš potřebovat.
Projela jsem to jen ve zkratce, abych tu neplevelila téma. Kdybys k tomu něco chtěla, tak třeba písni IP nebo jsou tu i speciální diskuze o výbavičce https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/poradi-z...
Jak být v klidu? Dobrá otázka 🙂 nikdo nebyl, já taky ne, ale když to vypuklo, strach jsem vůbec neměla a na porod mám super vzpomínky. Vyraž na předporodní kurz nebo si něco přečti, věř sobě i miminku, nenech se děsit hororovýma historkama a zkus nad tím moc nepřemýšlet, stejně nevíš, do čeho jdeš 😉

helulela
13. led 2011

@piskotule a taky je dobrý, jít se do té porodnice podívat

piskotule
13. led 2011

@helulela ok děkuju moc taky mi ten seznam přijde zbytečně nafouklý takže ho proškrtám zatim moc dik

mkr
13. led 2011

@piskotule tak košile jsou v porodnici erární i dětské oblečení, ale můžeš mít své dupačky i noční košili, někomu je to prý příjemnější 🙂

lizatko29
21. led 2011

@piskotule Ahojda já mám skoro 3měsíce po porodu v Pardubkách-jsem naprosto spokojená 😎 a co mě se hodně hodilo byly papírové utěrky,po sprše která byla asi 20x za den jsem si s nima utírala -nebo teda spíš lehce poťukávala přirození a nezašpinila jsem si ručník od očistků.Jinak nikde nebilo psáno klasické pleny,ty vem aspoň 4 🙂

piskotule
22. led 2011

Ahojte zajimalo by mě jestli některá z vás má zkušenosti s dětskou kosmetikou BABYDREAM a pokud ano jak jste s ní byli spokojeny děkuju....jinak už jsem začala prát mrňouskovy věci a ta Lovela strašně voní 🙂 ještě čekám na jedno povlečení co přijde poštou a máme hotovo a vymalováno už taky máme ovšem že by to nějak extra vonělo se říct nedá.Jo a nevíte kde bych sehnala termoobal na lahve od Nuku a Mam?jsou o něco širší a nikde na ně nemůžu narazit pokud možno s medvídkem Pů Děkuju moc Klára

irina84
7. únor 2011

Ahojky, mám dotázek,chtěla bych se jít podívat do porodnice v Pardubicích. Musí se objednat,nebo můžu dorazit přímo? A kam přesně jít? Díky za info
@mkr Ahojky, ty máš" skoro" stejný termín jako já, tak to se v Pce třeba potkáme. 😀

mkr
7. únor 2011

@irina84 spíš si tam zavolej, oni ti stejně dopředu neřeknou, kolik rodiček ten den bude 🙂 ale kdyby ses zeptala, dnes bych se k vám chtěla jít podívat, tak jsou ti schopný podle mě říct, že zrovna dnes by to šlo, že jich tam moc není, aby se taky bylo kam podívat 🙂 jj třeba se tam potkáme

mkr
7. únor 2011

@piskotule tak já v lovele prala jen prvních pár týdnů, pak přešla normálně na náš, protože mi nic nevyprala, malé náš prací prášek nevadil, s kosmetikou zkušenosti nemám, my měli bubchen a pak i batole nebo něco takovýho

vvvecna
10. únor 2011

@piskotule ahoj já babydream používám od narození a jsem naprosto spokojená a v lovele jsem prala asi půl roku a ted občas když mi jí koupí tchýně jinak peru v naše a ty termoobaly koukala ses v dm nebo v rosmanu nebo i v globusu by je mohli mít

markysek2
8. bře 2011

zdravím maminky..já bych se obrnila ještě do porodnice nervy, hlavně na sestry z novorozeneckého...narazila jsem tam asi na 2 se kterými se dalo mluvit a pomohli, zbytek jsem spíš obtěžovala...no a s kojením to dopadlo tak že radu dostaly matky 4 dětí a prvorodičky se musely na všechno ptát...ale na druhou stranu příště budu rodit zase v Pardubicích na porodním sále úplně super přístup:o)))

helulela
15. bře 2011

jako všude, i tady záleží, na koho narazíš... já spíš nechápala, kde se v nich ta ochota ve dne, v noci bere, i když to bylo už před rokem 🙂

ustarana
13. kvě 2011

Ahoj, ja som v Pardubiciach rodila 17. dubna. No na porodnom sále teda nič moc. Keby som tam nemala manžela, tak mi nemá kto zavolať sestru. Keď prišlo na tlačenie miminka, tak sa postavili 4 sestry okolo mňa a všetky mi radili, čo a ako mám spraviť, ale žiadnu z nich nenapadlo pomocť mi (mala som bolesti do zad). Nakoniec moj porod skončil cisarským rezom, pretože miminko bolo hrozne velké (53 cm a 4130 g) a naviac sa ešte zaseklo o myom. Ale čo sa týka oddelenia šestinedelí a novorozeneckého, tak tam to bolo úplne super. Myslím si, že som tam stretla všetky smeny, pretože sme tam s malým boli 10 dní. Za tú dobu som tam stretla len a len milý a ochotný personál. Takže som bola fakt spokojná.
Momentálne niesom presvedčená o tom, či ešte nejaké miminko budem mať, ale asi by som znova išla do Pardubíc.

ivetkalone
9. čer 2011

Ahoj těhulky a maminky. Budu rodit v srpnu v Pardubické nemocnici a nejsem si přesně jistá, co všechno zabalit. Stačí oblečky na cestu domů a na pobyt tam nějaké erární půjčí? A co zavinovačka? Taky se tam dá půjčit, nebo musím mít svou? Popřípadě je ještě něco, co si bezpodmínečně musím vzít s sebou? Děkuji za info od těch, co už v Pardubicích rodily.

xkacatkox
9. čer 2011

@ivetkalone zavinovačku určitě nenos, tam jich mají dost, a oblečky také, vem si jen na cetu zpět (nebo nachystej manžovi tašku s oblečení na cetu z porodky na atosedačku a on to přiveze, aspon ti to tam nepřekáží)vem si jen blavlněně rukavičky, pokud by se drápal(la)nehtíkama, vem si jen balík jednorazovich plen a ubrousky, nic vic na mimi nebudeš potřebovat, a bepathen mast

ivetkalone
9. čer 2011

@xkacatkox Díky za radu, jednorázové plenky, ubrousky a bepanthen mám připravený. Takže už je ty oblečky na cestu domů. Hodná, děkuju 🙂 Čekám chlapečka 🙂

helulela
9. čer 2011

@xkacatkox vyčerpávající, přesně ubrousky a rukavičky mi chyběly 😉

leny16
10. čer 2011

Ahoj holky,

rodila jsem v Pcích v září 2009 a vše super, nemouhu si stěžovat na nic, i ten porod by skvělý a rychlý. Jen na příjmu byla trošku nevrlá sestřička, ale ta se pak vystřídala naštěstí s jinou směnou.
Ted mě to čeká v září znovu, tak už chci mít vše za sebou (to si ještě počkám) 😅
Jen bych si ted s sebou vzala své oblečení pro prcka. Pro nezkušenou (i zkušenou) maminu je neustálé přebalování s rozepínáním body jen u krčku hodně zdlouhavý. Nevím jaké oblečky mají ted 🙂

xkacatkox
11. čer 2011

@ivetkalone
@helulela tak at se vám holky daří a máte krásný, pohodový porod ať už v Pce nebo i jinde 🙂
@leny16 ono záleží jak jde prádelna, oblečka máme fakt různorodé, tahat oblečení sebou mě přijde zbytečné, jen je akorát blbé když dáme to co je maminky osobní do prádelny, a pak se to musí dohledávat, nehledě na to co udělalá s vaším krásným oblečením na mimi sušička v prádelně, i my jsme něldy koukali co nám to přišlo 🙂 takže asi tak,

helulela
13. čer 2011

@xkacatkox dík 😵

ivetkalone
15. čer 2011

@xkacatkox 🙂
@leny16 v září budeš rodit? tak taky přeju hodně štěstí 🙂

leny16
9. črc 2011

@ivetkalone - já mám termín na 17. září a taky na 10. září, tak jsem zvědavá. Koukám, že to máme skoro nastejno🙂

ivetkalone
11. črc 2011

@leny16 - já čekám chlapečka a ti se prý rádi dopékají, takže se tam třeba potkáme 🙂 Ale po pravdě bych byla raději, kdyby už to bylo, v těch hicech se to nedá vydržet ☹ Přeji hezký zbytek těhulkování 🙂

leny16
12. črc 2011

@ivetkalone - já vím, jak ti je, ty vedra taky hůř snáším, ještě se k tomu špatně dýchá, ale konec stěžování.,... 😉
třeba se tam potkáme.... Já mám zas vyhlídky na dřívější porod, ale stejně bychom se asi nepoznaly 😀

mkr
11. srp 2011

tak já na malého používala převážně své oblečení, protože to co jsme dostali bylo velké a on v tom vypadal divně, vemte si, kdyžtak rukavičky s sebou

helulela
17. srp 2011

ještě bych přibalila pár vlastních obyč. čtvercových plínek, erární dávají už jen nezbytně nutné, prý se hodně ztrácí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru