Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

helenapce
2. pro 2009

kacka11, koukám, že je nás víc, co mají špatnou zkušenost, tak aspoň si nepřipadám, jako že jsem divná já 😅
Dá se to shrnout , že když jde vše hladce, je pohoda, jakmile se vyskytne nějaký problém, většinou se tam nechá vyhnít a pak se to zachraňuje.Mě to ještě teď straší ve snech, co jsme tam prožili.... 🙄

gucci
2. pro 2009

a to já jsem slyšela, že v PCE právě často a zbytečně dělaj CŘ

kacka11
2. pro 2009

no asi jak který doktor.paní co se mnou ležela mi řekla,že jí doktor přímo po porodu řekl,že na ultrazvuku viděl,že je její mimi větší než 4 kg,ale císaře neuznává,tak proto jí napsal váhu menší!!!já tam byla,náhodou mě tam poslal mindžák,na kterého si nemůžu stěžovat a tento(nejradši bych použila nejsprostější slovo jaké znám) blb mi napsal do zprávy,že malá otočená je a vše je v pořádku!a za celou dobu,mi v nemocnici nikdo neřekl,že je malá otočená nožičkama..sestry jsem na chodbě sotva potkala,natož když byl nějaký problém se mnou..se vším raz dva hotové,člověk si připadal,že je otravuje..teď už jen čekám,jestli bude vše v pořádku,protože pořád krvácím jako blázen...

helenapce
2. pro 2009

no já jsem ten případ, kdy se císař dělal na poslední chvíli, když už jsem nemohla ani udržet otevřené oči a během operace nastalo několik pochybení, nebudu se rozepisovat......
Následně i přes komplikace jsem byla přeložena na šestinedělí z Jip jen proto, že Mareček jim tam vyřvával...
Nikdo se smou nemazlil, přivezli mi dítě a starej se, ikdyž jsem z obtížemi vstala z postele na záchod...
Mezi kojením a přebalováním jsem si tam odbývala transfuze po velké krevní ztrátě, byla jsem na pokraji sil.. nebýt muže nevím, jak bych to tam zvládla se zánětem dělohy a jizvy, nadopovaná léky proti bolestem a silnými atb...
no už nikdy....

helenapce
2. pro 2009

k té váze Marečkova porodní váha 4220 g a přesto mě nutili rodit přirozeně, ikdyž to nešlo....štěstí, že do práce dorazil doktor Tichý a hned mě vzal na sál...

gucci
2. pro 2009

oou ☹

helenapce
2. pro 2009

nechci strašit, nedej bože 😝 , jenom posílám dál svoji zkušenost..

helenapce
2. pro 2009

ono se to chgválí, když jde všechno dobře, jak já záviděla ženskejm, co pár hodin po porodu slezly z postele, došly si do sprchy a hned byly fit, jenže nějak se tam nerozlišuje, když je někomu ouvej...

kacka11
2. pro 2009

no já měla podezření na zánět,ale normálně mě pustili domů,bez léčení..snad bude vše v pořádku!ta paní vedle mě měla kloučka 4300g.no síla!to že jeden doktor neuznává císaře by nemělo ovlivnit jejich léčbu!opravdu hrůza!!!

helenapce
2. pro 2009

Kačka11 já po císaři krvácela 3 měsíce a současně jsem si doléčovala zánět fuj..... a když si vzpomenu, jak mě porodní asistentka dáva dardy, jako že nespolupracuju, přitom já už chcípala, dneska kdybych jí potkala, dala bych 😅 do držky....

gucci
2. pro 2009

no holky, máte to za sebou, snad nás ostatní to mine 😒

helenapce
2. pro 2009

no nic nebudu strašil, zase zalezu...... 😉
přeji všem pohodový porod, zdravý miminko a rychlou rekonvalescenci.... 😉

kacka11
2. pro 2009

uff,to se mám na co těšit..s tím vstáváním to mám podobně...malá mě prý celou uvnitř pokopala,takže je to citl. a o to dýl to bude krvácet..vím od dětské doktorky!v nemocnici mi řekli,ať se chodím sprchovat..jenže to bych tam mohla být celý den!a toho zánětu se opravdu bojím,pže do břicha si nevidím a nevím,jak jinak to poznat... ☹

gucci
2. pro 2009

kacka a k jaké dětské chodíš?

kacka11
2. pro 2009

dr.Adámková!doporučila mi ji známá a je opravdu dobrá,vše nám vyvětlila,napsala i léky pro mě(homeopatika),je to i obvodní doktorka.

helenapce
2. pro 2009

kačka můžu jen poradit, co nejvíc větrat 😀 , jak se člověk paří v tý vložce, tak si zadělává na problém 😅

gucci
2. pro 2009

já jsem malou registrovala u dr. Lévové, taky jsem na ní dostala reference

helenapce
2. pro 2009

já chodím k Lévový, je super.... 😵

gucci
2. pro 2009

tak to jsem ráda 😉 , zatím jsem viděla jen sestřičku, která byla moc příjemná

helenapce
2. pro 2009

jj, jsou obě super, chodím k nim už skoro 14 let.... 😉

gucci
2. pro 2009

akorát to tam má takové stísněné a nevím kde budu nechávat kočár

helenapce
2. pro 2009

s kočárkem je to tam na pikaču, to jo... necháš ho buď pod schodama, nebo si ho vytáhneš do mezipatra, dál to nejde, ale nikdy se mi tam nic neztratilo.... 🙂

crawler
2. pro 2009

Ahoj holky🙂

Tak já si volím trochu nesouhlasit - porod koncem pánevním je normální (sice ne tak častá) fyzilogická poloha plodu a dělat CŘ není lepší řešení - sekce je operace, která přináší rizika. Ale samozřejmě nesouhlasím s tím, že rodičku neinformují - to by měla být samozřejmost, aby žena věděla "na čem je" a co se týče pupeční šňůry, tak děťátku sledují ozvy a ví, zda je šňůra zaškrcená nebo ne, takže opět jde o rozhodnutí lékaře, ale dělat CŘ skrze šňůru je samozřejmě hloupost, pokud ví, že je dítě v pořádku, což na monitoru vidí. Spíš bych kačko byla rozladěná z toho, že jim člověk nestojí za to, aby ho informovali, ale pokud bych měla zhodnit rozhodnutí lékaře, tak na něm není vůbec nic nenormálního a takto by postupovali ve většině porodnic.
A to stejné je i s porodní váhou - vždyť nevíte, kolik to dítě měří a nevíte přesně, jaký má obvod hlavičky - některá žena bez problému porodí 4,5kg dítě - když měří třeba 54cm, tak je stejně útlé jako jiné dítě a některá žena má problém s dítětem, které má 3 a čtvrt kila, protože má větší obvod hlavičky. Tohle prostě nejsou důvody k tomu, aby lékaři přistoupili k operaci, která nese vždy rizika pro matku i to dítě. K císařskému řezu se přistupuje ze závažných důvodů nebo třeba, když se žena neotvírá, ale i tak si některá chuděra musí počkat několik hodin, protože to "neotvírání se" musí být potvrzené časem.

Ale prostě jako u všeho - základem by měl být příjemný a sdílný personál - přeci jenom člověk se jim svěří do rukou a trápí se tam v bolestech, tak by měli mít pochopení...Ale bohužel všude se dá narazit na blbce ☹

helenapce
2. pro 2009

nechci se tady vůbec pouštět do nějakých přenic, to už mám dávno za sebou, ale něco jiného je teorie, tu máš fakt zmáknutou a něco jiného je si to prožít a málem umřít a nést si následky po zbytek života. No zpět do nory. Mějte se. 😀

karmeelka
2. pro 2009

helenapce...prosím tě a jméno dr,který neuznává CŘ?nepamatuješ se?dík...mám rodit každým dnem...tak at vím do čeho lezu... ☹

helenapce
2. pro 2009

karmeelka to psala kačka... to byl její příspěvek 🙂

crawler
2. pro 2009

helena: je mi líto, že jsi málem umřela a pokud to bylo pochybení lékaře, tak je to smutné, ale jsou to taky jen lidi a já se vyjadřovala ke KP a o tom si toho můžeš přečíst opravdu hodně - moje máma tak rodila i má tchýně tak rodila a pro obě to byl shodou okolností nejlepší porod, který měly, jak mi samotné řekly. Komplikace se můžou objevit kdykoli - to snad víš, tak nač se přít? Snad se shodneme, že mudři na sobě mají velkou míru odpovědnosti a někdy se musí rozhodovat velmi rychle a jde o život a nikde není psané, že se každý dr rozhodne vždy správně - ty žiješ a tvé děti taky, takže jsi měla štěstí. Jediné, co můžeš, tak děkovat Bohu a danému doktorovi se do budoucna vyhýbat, ale nevíš, jak by jsi dopadla, kdyby se rozhodl jinak...

crawler
2. pro 2009

karmeelka: stojí ti za to se tak stresovat? radši to jméno nechtěj vědět - ještě bys na tom pak mohla být psychicky o dost hůř a pochybuju, že by ti to prospělo. pokud bude mít zrovna službu, tak s tím asi nic nenaděláš a neznamená to, že ten dr dělá chyby u každého porodu 😉

helenapce
2. pro 2009

ještě jednou vstoupím
crawler, nerozumím tomu co píšeš, že jsem měla štěstí? děkovat Bohu? Ne děkovat nebudu, to opravdu ne....
Tak trošku toho štěstí i pro tebe.

karotky
autor
2. pro 2009

crawler,.............naprostý souhlas s Tebou. 😎 Já mám za sebou vyvolávaný porod,narodil se mi 4330gramový kluk,aniž bych mi děli CR a mám na pard.porodnici dobré vzpomínky.Naštěstí 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru