Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

karotky
autor
10. dub 2007

Já tady v Pardubicích taky skoro nikoho neznala,když jsem se sem přistěhovala.Jsem tu už 6 let a je to úplně o něčem jiném,než na začátku.Připadala jsem si tu úplně ztracená. 😅

ilonap
10. dub 2007

V Pardubicích mám ještě teď problém orientovat se 🙂 .Naštěstí manžel Pardubice zná trochu líp,pracuje na letišti. Všechno chce svůj čas.

ilonap
10. dub 2007

Ach jo. Dneska to je nějak na pytel. Malá je hrozná kopalistka, ani v noci mě nenechala spát. Jsem nějaká utahaná a navíc mě bestiálně pálí žáha ☹ .Včera jsme si s manželem udělali malý výšlap na Kunětickou horu. Doufala jsem, že by mi to už mohlo trochu pomoct k porodu a ono pořád nic.Četla jsem ohlasy na maliník, tak ho asi zkusím.

hanyko
10. dub 2007

Ahoj holky,tak jsem moc ráda,že mě trochu chápete,když jste na tom podobně,že jste přistěhovalci 🙂 Já jsem v Pardubicích sice už 4 a půl roku,ale mezitím jsem dva roky pracovala v Hk,takže tu mám vážně jen pár kamarádů.A hlavně žádný maminy!!!Ilon,jak ta naše mrška kopala,já z toho byla hotová,chvílema mě až vyhrkly slzy do očí,jak to bolelo!A na žáhu jsem trpěla taky.Zkus rennie.ale už se Ti to chýlí ke konci.Uteče to,já si furt říkala,že snad nikdy neporodím a budu malou nosit až někdy do léta a ve čtvrtek to bude už dvanáct týdnů!Úlet!

ilonap
10. dub 2007

Rennie papkám a občas to kombinuju s mlíkem. Ale když mám svůj horší den, nezabere lautr nic. Já už chci mít taky dvanáct týdnů po!Ne, mě stačí jen den 🙂 .

hanyko
10. dub 2007

Jo Jani,kdyby Ti to nevadilo,moc moc ráda bych vyrazila společně s kočárkem.Máš starší dítko,tak mi můžeš předávat zkušenosti.Já bydlím v Polabinách,ale denně vyrážím do města,taky jsem dostala od manžílka za Nikolku brusle,takže jezdím s kočárkem,ale to právě jen díky tomu kočárku,o kterej se opírám 😀 Jinak bych byla asi každou chvíli na zemi!Tak dej vědět,jak to s tebou vypadá a můžem se domluvit třeba na kafíčko ve městě nebo prostě jen na procházku.Já můžu kdykoliv,jen zítra mi přijede mamka pokochat se zase vnučkou 😉 tak zatím pa a dej vědět

hanyko
10. dub 2007

ještě is užij klidu,já vím,že ti to asi říká každej,já tomu taky nevěřila a už to chtěla mít za sebou,ale pak už si neodpočineš a úplně se Ti změní život.Samozřejmě k lepšímu 🙂 ,ale takový ty chvíle jen pro sebe už si těžko najdeš.Ale já se ke konci už taky hrozně těšila,hlavně na tu malou,až ji budu muchlovat.Strašně to všechno uteče,ani se nenaděješ a bude ti to připadat hrozně dávno,co jsi byla s pupkem 😉

ilonap
10. dub 2007

Doufám, že to tak bude. Manžel už teď mi hrozí, že za rok takhle budu vypadat zas. A to jsem ještě neporodila to jedno 🙂 . Dlouho jsme se totiž snažili o mimčo a pořád to nešlo. Takže teď to chce všechno dohnat, dokud se daří 🙂

hanyko
10. dub 2007

Tak to jsem na tom podobně.My se snažili rok.Ale neumím si představit,že bych si hned pořídila další.Ne proto,že bych nechtěla,naopak,vyloženě mě to baví bejt mamina,ale právě proto si chci malou užít.Ale tak za dva roky... 🙂 ani mě manžel nebude muset přemlouvat. 😉

ilonap
10. dub 2007

Budu ho asi taky muset trochu usměrnit, ať ještě počká.Navíc si budu muset první trimestr proležet v nemocnici, jako to bylo teď. To už bude muset být malá trochu samostatnější, aby se to všechno zvládlo. Obě babičky jsou totiž z Moravy a my tu jsme samotincí.

janav
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanyko
10. dub 2007

Jani,tak až budeš ok,dej vědět a vyrazíme,třeba i s těma bruslema.Nakojit klidně můžeš u mě.I když jak píšeš,to už budeš přikrmovat,tak se to snad bude dát nějak skloubit.Tak ať se brzy uzdravíš a ozvi se.Budu se tady průběžně objevovat nebo klidně na mail:h.kovarova@atlas.cz.Zatím ahojky a ať všechno dobře dopadne!

snowy
10. dub 2007

Teda, tak tu jsem poprvé, napsala jsem vám takový krásně dlouhý příspěvek o svém porodu a ono se mi to vůbec nevložilo... Proč?! Vážně teď nemám sílu to psát znova. Tak jen ve zkratce.
Přidávám se k pozitivnímu hodnocení pardubické porodnice. Rodila jsem u Dr. Mindžáka a byl báječný, jak při porodu, tak i později při kontrolách. Pro mě bylo hlavně důležité to, že já potencionální špatné zacházení přežiju a kdyby bylo něco s mimi, dětské oddělení je super a pan primář Němec je opravdu třída.
Tak všem těhulkám přeji rychlý a bezproblémový porod a krásné a zdravé miminko :o)

karotky
autor
11. dub 2007

Ahojky děvčata!
Snowy........dík za kladné hodnocení Dr.Mindžáka.Taky nejsem taková citlivka,abych nesnesla "špatné" zacházení,tak už se nebojím ničeho. 😉
Ilon.........psala si,že Tvůj manžel pracuje na letišti.Copak tam dělá?
Já jen,že mám doma maniaka do letadel,tak by mě to zajímalo.Klidně mi písni do IP,kdyby to bylo tajné. 🙂
Včera jsem byla na přeměření tlaku a ku podivu se mi srovnal na 120/80.Dneska jdu v 11h.na monitor,tak pak písnu,jak jsem dopadla. 🙂

janav
11. dub 2007

Snowy, tak to je super, že má někdo kladnou zkušenost i s MUDr. Mindžákem. Konečně se tady taky začínají množit kladné názory a ne jen samá kritika!!!

ilonap
11. dub 2007

Ahojky,co se týče mého manžela a jeho práce, není to vůbec tajné, Pardubice jsou totiž město vojáků z povolání. Takže manžel taky vojákuje a jeho brigáda je zrovna na tom letišti. A ještě jsem chtěla něco ohledně krev.tlaku. S ním jsem si už taky užila svoje. Kdybyste viděly moji těhotenskou průkazku,mám tam samé infarktové hodnoty, jako 160/90 atd, asi byste myslely, že už jsem skoro po smrti 🙂 . Naštěstí mám rozumného gynekologa, který chápe, že každé vyšetření je pro mě stresová záležitost, takže ten tlak mi opravdu neskutečně skáče. Už jsem sama začla mít strach třeba z Preeklampsie, tak jsem si koupila tlakoměr a každý den si ho raději měřím. Ono je totiž poznat, že doma je doma. Když o nic nejde a jsem v klidu, mám úplně normální hodnoty (120/70).

karotky
autor
11. dub 2007

Ahojky!
Tak hlásím návrat z monitoru.Měla jsem tam být až na 11tou a nějak jsem se tam stihla dopravit v 9.55h.Nikdo tam nebyl,tak jsem šla hned na řadu.V 11.05h jsem už byla doma.Prcek nestačil usnout,tak máme přímo ukázkovou křivku. 🙂

ilonap
11. dub 2007

Tak to je fajn, že vám to dopadlo dobře. Já jdu na monitor v pátek.

karotky
autor
11. dub 2007

K komu chodíš na kontroly?

ilonap
11. dub 2007

na G-MED ke Galátovi.

karotky
autor
11. dub 2007

Tak ten je dobrej.Když jsme chodila ještě ke Smetanovi(o Vánocích šel naštěstí do důchodu 🙂 ),tak mě tam posílal na ultrazvuky.
To si se k němu přihlásila sama,nebo tam chodíš na doporučení?

ilonap
11. dub 2007

Domluvila mi to moje genetička z Benešova u Prahy. Tam jsem dřív bydlela. Ona se s ním nějak zná,tak mě k němu šoupla. Byla jsem ráda, protože tady žádné jiné doktory neznám a nerada bych se dostala do špatných rukou. A co jsem pochopila, je asi dost těžké se tam k němu dostat. Prý nepřibírají.

karotky
autor
11. dub 2007

No,já si myslím.Mají toho tam asi hodně-operace a tak.
Buď ráda,že máš protekčního doktora. 😀

ilonap
11. dub 2007

to jo 🙂 Jsem zvědavá na toho pověstného Mindžáka z porodnice.

karotky
autor
11. dub 2007

Proč?Myslíš,že se mu dostaneš pod ruce? 😅

ilonap
11. dub 2007

Při mojí smůle... je to docela možné. Ale někde jsem zaslechla, že mluví krátce jako Ostravák, tak bych mohla mít protekci i tady, pocházím totiž z ostravska 😅

ilonap
11. dub 2007

Jo a co pověstný maliník, piješ? Já ho načla od včerejška.Pokud nepomůže, určitě neuškodí 🙂

karotky
autor
11. dub 2007

Já se ho nebojím.Já si myslím,že až přijde moje chvilka,budu ráda,že mi od toho vůbec někdo pomůže. 😀
Maliník nepiju,hráz nemasíruju a ani nepožívám lněné semínko.Nechávám to osudu. 😉

ilonap
11. dub 2007

Já piju jen ten maliník. Na hráz už je asi pozdě a semínko... no to by dopadlo. Pořád mě trápí nadýmání a už si připadám jako babka kořenářka, protože na to piju i fenykl. 🙂

karotky
autor
11. dub 2007

Tak já mám potíž akorát s pálením žáhy.Nesmím tím pádem kafe a nic sladkého,jinak se v noci nevyspím. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru