Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

ilonap
17. dub 2007

U nás nějak taky. Zatím 🙂 .Tak snad možná ten dnešní úplněk, nebo ty bouřky.... Já už se totiž pomalu neunesu, dovršila jsem +20 kg a břicho jako na dvojčata. Ať mi doktor nemluví, že malá je menší!Však koukni na album, dneska jsem tam dala "nové" břicho. 😀

karotky
autor
17. dub 2007

Jo,mrknu se.Já mám +21kg,takže vím o čem mluvíš.

ilonap
17. dub 2007

já mrkla na to tvoje, myslím, že mi ještě trochu chybí 🙂.Ale už moc ne.Jen chudáčku, máš ho hodně popraskané. Ale nic si z toho nedělej, dneska už se to dá odstranit.Hlavně, že mimčo je zdravé.

karotky
autor
17. dub 2007

Dneska večer tam dám aktuální fotku.Jinak strie neřeším už od puberty.Jsem v tomto směru po mámě a nic s tím nenadělám. 😒

ilonap
17. dub 2007

To je fakt, když je to dědičné, můžeš mazat o 106 a nic. Celkem jsem se zhrozila, když jsem koukla, že podle UZ má už tvoje mimčo 4200! To už je snad skoro na císaře,ne?

karotky
autor
17. dub 2007

Kdyby to šlo přirozenou cestou,byla bych radši.Jenže mám strach,že mi porod nevyvolá ani kapačka a ten císař mě nemine.
Jedna pardubanda z Koníka mě rozhodila tím,když mi napsala,že ať s císařem hned nepočítám.Když mi to prý nevyvolají ničím,tak mě tam nechají ještě 14 dní ležet a pak teprve udělají císař. 😒
Snad se v pátek s doktorem na něčem rozumném domluvím. 😉

ilonap
17. dub 2007

To se mi nezdá, proč by tě tam zbytečně nechávali 14 dní, když jsi v termínu a mimčo je zralé.A navíc nemocniční politika je zabírat lůžko co nejméně dní 🙂. Neboj, určitě se nějak domluvíte k oboustranné spokojenosti.
Celkem mě štve, že mi doktor UZ už nedělá, chodím jen na ozvy a ani nevím, kolik ta moje prcka váží. Kolik bys tak podle toho mého břicha a váhy soudila?

karotky
autor
17. dub 2007

Já nevím,jak to s tím bříškem máš.Jestli na něm máš volnou kůži a nebo je napjatá k prasknutí jako u mě.Pokud ho máš jako já,tak ty 4 kg by to mohlo mít.Kdy Ti ho neposledy měřili podle UTZ a kolik mělo?

ilonap
17. dub 2007

Kůži mám napnutou a dost svědí, takže mažu jak vzteklá. S tou váhou malé, to je problém. UZ jsem měla spoustu, ale nikdo mi váhu neřekl,jen Galát posunul termín dozadu,že prý je menší.Ale to bylo snad před 2.měsíci.Když jsem se ho ptala na váhu,prohlásil,že ty hodnoty jsou zavádějící a mívají velkou odchylku,tak jsem zase nic nezjistila. Nakonec to fakt dopadne, jak jsi říkala o té tvojí kámošce, která nakonec rodila v termínu a mimčo přes 3 kila 🙂

kristy22
17. dub 2007

ahoj holky tak konečně jsem dočetla celou diskusi zabralo mi to skoro hodku a čtvrt 😀 já v pardubicích rodit nebudu. Ke konci chci být u rodičů na vysočině tak doufám, že zdárně porodím v Havl. Brodě. V bytě bych se v červenci upekla :- 😀 a v baráku snad bude líp. Nebyla jste náhodou některá v hradci v sanusu na 4d ultrazvuku?

kristy22
17. dub 2007

ještě jsem se chtěla zeptat od kolikátého týdne se chodí na monitor? a když budu chodit na monitor do pardubic můžu pak rodit jinde že? jinak chodím k Mudr Veselé 🙂

ilonap
17. dub 2007

ahoj kristy, nikde, kde se ptáš, jsem nebyla. Ale mám v Havl. Brodě známou, která tam nedávno rodila a byla spokojená. 😉

kristy22
17. dub 2007

ilčo a nechala jsi si říct co budete mít?

karotky
autor
17. dub 2007

Na monitor chodím od 36tt,každý týden.
Na posledním jsem byla na por.sále a moc se mi tam líbilo.
Rozhodně by se mi až do Havlbrodu jet nechtělo. 😅

ilonap
17. dub 2007

byla jsem úplně žhavá, abych se to dozvěděla 🙂 . Malá totiž byla skoro každý UZ blbě otočená, takže mi to doktor řekl teprve nedávno. Budeme mít holku a jsem tomu ráda, protože moje sestra v lednu porodila neteřinku, tak aspoň budu mít po ní nějaké věci 🙂 .

ilonap
17. dub 2007

taky chodím na ozvy od 36.tt a každý týden.Ale chodím na G-MED. V porodnici to tam mají fakt pěkné 🙂 . Teď ještě stejně pěkný porod......

karotky
autor
17. dub 2007

Tak,tak.Nic víc si snad nemůžu přát. 😀

ilonap
17. dub 2007

Karot, nebude ti náhodou na kontrole dělat Hamiltona?

karotky
autor
17. dub 2007

Já nevím.Minule mi to teda pěkně prošťoural,ale jestli to byl Hamilton,to opravdu nevím.(nic mi po tom nebylo)Včera mi říkal,že mě v pátek odšpuntuje,tak nevím,co měl zrovna na mysli. 😀

ilonap
17. dub 2007

To zní skoro strašidelně 🙂 .Po Hamiltonu se prý krvácí.Však uvidíš.V každém případě držím pěsti. 😉

karotky
autor
17. dub 2007

No,to jsem nekrvácela.Takže v pátek to bude to pravé ořechové! 😀
Asi si koupím kousátko pro batolata. 😀

ilonap
17. dub 2007

To doporučuju 🙂 .Jsem zvědavá, co se děje s tou mojí zátkou.Část odešla a zbytek bohužel drží. ☹

karotky
autor
17. dub 2007

Aha.Já myslela,že Ti to odešlo celé.Jak to vůbec vypadá.............abych vědělsa co to je,až to ze mě vypadne. 😅

ilonap
17. dub 2007

Když je to celé, tak je to takový tuhý krvavý, nebo růžový hlen. Mně vypadl jen začátek, ten je průhledný. Někdy to vychází na etapy. Neboj, to poznáš 🙂

karotky
autor
17. dub 2007

Hm.Jen abych to vůbec stihla poznat. 😀

ilonap
17. dub 2007

To je taky možné 😀

karotky
autor
17. dub 2007

Víš,co by mě pobavilo?
Kdybysme se sešly na porodním sále. 😀

ilonap
17. dub 2007

To jo, to by byla prča 😀

ilonap
17. dub 2007

Ostatně taky mám v pátek poradnu a ozvy, tak jsem zvědavá, co mi na tu zátku doktor řekne 😉

karotky
autor
17. dub 2007

V kolik jdeš?Já v 10.45h.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru