Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

ilonap
17. dub 2007

Na monitoru mám být v 8.30 a poradnu mám na 10h. A ty?

andulkaavetrelec
17. dub 2007

ahoj rodičky,
stranpa stranpa, ozvi se, jsi přímo z Pardubic? já mám termín na začátku srpna, ale myslím, že to bude dřív.
holky, mám křeče do nohou, snad mi zítra Dobrkovský předepíše magnesium nebo něco jiného, nohy mi mravenčí prakticky celý den.
jezdím do práce autem, tak nevím, jak to půjde, taky mne dnes přepadl při hodině takový hlad, že jsem málem omdlela, no už to nezapřu - viz album...
tak čau a už ať máte 1d!!!

karotky
autor
17. dub 2007

Hlásím,že máme kočárek doma.Moc se mi pro něj v tom vedru nechtělo,ale manžel mě přesvědčil.Cestou domů si to už nacvičil a řekl mi,že ho pak bude mít v pernamenci.To jsem zvědavá,jak dlouho. 😀

karotky
autor
18. dub 2007

Ahojky!
Jakpak jste se vyspaly?
Myslela jsem,že v noci umřu.S tím překyseleným žaludkem mě to opravdu štve a myslím si,že do porodu to lepší nebude.Na večer jsem si dala skleničku piva,abych si zneutralizovala žaludek a bylo to v poho.Usnula jsem,ale o půlnoci se mi to všechno začalo vracet.Nakonec mi "pomohlo",když jsem si dala pod hlavu ještě jeden polštář.
No,jo.Ráno jsem se probudila s bolestmi hlavy-asi jsem si hnula krční páteří. 😅

stranpa
18. dub 2007

Ahojda těhule bobule 😀 Tak jak je v půlce týdne? Včera krásne,dneska celkem bída,no ještě že jsem stihla okopat ty jahody.o)) ale zase dnes nemusím zalívat,takže to se budu celýýý den váálet, kdepak..synovi se nchtělo do školky,tak mě už prudí doma 😎 Jinak je mi fajn,pokud zrovna nekoukám do svého šatníku 😠 ,je to bída..ale ted jak se ochladilo,natáhnu oblíbené džíny a pohoda.Andulkooo nejsem přímo z Pardubic, bydlím va takovým zapadákově kousek za Pardubkama, je to tu celkem fajn,baráček,zahrádka..jen mám strach,aby mi na mateřské nehráblo.sama samotinká 😠 no uvidíme,třeba tu v létě taky vyjedou maminy s kočárama do polííí 😀

karotky
autor
18. dub 2007

Strnpa...........můžeme pak udělat někdy sraz.Třeba si zajít někam na zmrz.pohár a popovídat. 😉
Ale až porodím.Do té doby se mnou nikdo nehne. 😀

stranpa
18. dub 2007

Karotky..tak ty to máš už za pár 😎Ale to čekání je hrozný co?Synka jsem přenášela 14dní a bylo to na budku,každej se me ptal,kdy UŽ..manžel už byl taky vzteklej,prý každá normální ženská porodí za 9měs,jen já to budu nosit dlouho jako slon 🙂 termín jsem měla 25.2 a syn je 12.3. v pondělí,v pátek před tím jsem byla na monitoru,NIC,takže MUDr,tenkrát ještě LIška,byl v pardub..prý jestli o víkednu neporodím,tak v PO jdu na příjem,no a v PO ve 4hod ráno mi začli kontrakce,v 7jsme jeli do porodn a v 13,40 byl prcek venku,no prcek mel 4,5kg a 54cm,takže spíš macek,rodil mě MUDr Tichý,který byl opravdu Tichý,takže ted bych ráda narazila na někoho jiného..ona občas prohozená nějaká veta se hodí.o)NO a ten sraz beruuu 😀 nekdy v léte někde na zahrádce u zmrzlinového poháru 🙂

karotky
autor
18. dub 2007

Já mám od Peršína slíbeno,že mě v pondělí odrodí.Kéž by mu to vyšlo,jak si to naplánoval. 😀
Dr.Tichého znám.Měla jsem tu čest,když mi dělal revizi dělohy po potratu.Je fakt,že toho moc nenamluvil.
Jak se Ti vůbec rodilo 4,5kg.dítko?Mě to zcela určitě čeká taky. 😅

stranpa
18. dub 2007

Rodilo se to celkem dobře,spíš záleží jaké jsi konzistence 😀 já mám celkem uzkou pánev,takže všichni spíš počítali s císařem.Když mi napíchli plodovku,poslali mě ještě na ambul.na UZ,kretééni,ambulance plná,ze mě kapala voda,manžel mě podpíral,kontrakce jak blázen a co nejhorší,křížový bolesti,ty byly fáákt,jak říká syn..hustýýýý ☹ takže jsem se v mokré košili producírovala po ambul,pak šla na UZ,byl tamPeršín,pošuchral mi UZ a řekl,že díte bude mít minim.4,5kg,což všechny vyděsilo,no a šla jsem zpět na sál,připravená celá na císaře,s tím,že to zkusíme..no že jsem lezla po zdi,to psát nebudu 😀 ve 12hod jsem si nechala píchnout Las minute epidurál,pak to byla celkem pohoda..zkusíme zkusíme,zkusili jsme,párkrát jsem zatlačila a děcok byl venku,celej modrej chudák,hned ho odnesli,Ticháč řekl,jéé já se ani nepodíval co to je,doufám,že to víte 😀 no BOMBA..pak pčišla sestřička,že mladej má obvod hlavičky 39cm,jen abych vedela co jsem tlačila 😀,pak přišla dětská MUdr,že asi bude mít cukrovku,že je TAK TLUSTEJ, další špica..já vlastne nevím,proč čekám druhý dítě 😀

ilonap
18. dub 2007

Ahoj, no to je teda síla,co tady popisuješ.Mě by asi piclo.A jak mu hned přišili cukrovku.....
Páni ale to byl fakt macek. To mu 50-ky asi byly malé,co? 😀

stranpa
18. dub 2007

Ilonap..na cukrovku?No že je tak tlustej,a ještě jak byl modrej,oteklej..no žádný krásný miminko,a ty cukrovkový deti přesne tkahle vypadají,no a ta váha,prostě jsem jim neseděla do tabulek 😠 No 50tku nekupuju,ani 56..do porodnice jdu s 62.o))a čepičku kupuju také na těch 40cm.Já nevím,proč mám tendence mít tak velké děti,no ted to bude to samé,za 14dní jdu na UZ ve 30tt,tak jsem zvedavá,co mi poví.Asi se objedn.do G-medu..

ilonap
18. dub 2007

No to je síla s tou velikostí.Mě každý radil, že do porodnice musím mít 50.ku.Váhu mimča nevím,tak snad se vlezem 🙂
Já do G-medu chodím a jsem moc spokojená. Zrovna v pátek mám ozvy a poradnu.

stranpa
18. dub 2007

Ilonap..jéé to jsem nevěděla,že v G-medu je i tehot.poradna,kdo to má pod palcem? No určitě se tam objednám na UZ,v 20tt jsem se byla u Eliáše,byl super,máme to i nahrané na DVD,sice jsme všechno cvakali,ale stálo za to.
velikost 50nekupuju,ani 56..vím,že bych si tech dupaček moc dlouho neužila,tak mi je líto penez.A mimčo bude v létě,takže to spíš vidím na overal bez nohaviček,a když bude větší,tak to mimčo bude mít jak nohavičky 😀

ilonap
18. dub 2007

Chodím tam ke Galátovi. Je super. Teď už mi UZ nedělá, jen monitor a při prohlídkách na koze je hrozně jemný, takže to skoro necítím 🙂 .
Těch 50tek naštěstí taky moc nemám, je to fakt na krátkou dobu, i když mimčo není zrovna gigant 🙂

stranpa
18. dub 2007

Tak jsem zvedavá,kdo mi bude šuchrat UZ 😎 Bud ráda,že budeš mít "normální" mimčo..když jsme to v porodn.videla tak všechny mimča byly vedle mýho jak jednohubky 😀 a největší sranda je,že mu je ted 6 a je skoro na porodní váze,přeháním..ale je hubenej,dlouhej,nechce jíst..takže kdyby měl asi 2,5 tak se ted ztratí..normálka se děsím,co mi mudr řekne,kdo mě potká tak žasne jaký mám MEGA břicho ☹ zatím jsem přibrala 12kg,u prvního celkem 25..já nevím,prostě to jde tak nějak samo..nepřežírám se,sladké taky moc nejím,jím normálně..a kynu a kynu ☹

ilonap
18. dub 2007

To mi povídej,já jsem se taky nijak nepřežírala a zastavila jsem se až teď na váze +20 kg! Ale je fakt, že mi vůbec nebylo blbě,tak jsem poctivě papkala 🙂

kristy22
18. dub 2007

ahoj holky myslela jsem že po tý včerejší bouřce už tu nebudete a ono ejhle 😅 . Ilčo, mně Peršín ve 20tt řekl, že to vypadá na holku, ale že má nožičky u sebe tak může mít pindíka mezi stehýnkama odhadoval holku na 90%. Teď ve 26tt v HK v sanusu na 4d utz mi doktor taky řekl holčičku (dokonce se divil, že mu nechci věřit), ale nebylo to trojrozměrné to prý nejde tak se díval jen na normální UTZ jdu ještě 29.4 znovu do hradce protože se nám ty první fotky moc nepovedli a ve 30tt zase k Peršínovi tak jsem zvědavá co mi chlapci poví tentokrát 😀

karotky
autor
18. dub 2007

Kam chodíš k Peršínovi?Do ordinace u Kostelíčka nebo do nemocnice?

ilonap
18. dub 2007

Já jsem taky dlouho nevěděla, co to vlastně nosím 🙂 .Na 3Déčku jsem nebyla, ale když mi doktor pak 2x po sobě řekl,že to bude holka, začla jsem mu věřit 🙂 Ať to ještě zkusí změnit!! 😀
Včerejší bouřka se mnou ani nehla! A takové jsem si dělala naděje... a ještě k tomu ten úplněk..)
Ach jo, snad se dočkám.

ilonap
18. dub 2007

Holky, já se loučím, jdu si lehnout,hrozně mě bolí záda.

kristy22
18. dub 2007

k Peršínovi do ordinace u Kostelíčka ale jen na UTZ ona ho Veselá nemá

karotky
autor
18. dub 2007

Tak to jo.Já tam k němu chdím do poradny.Hodně tam chodí na UTZ ženských od Veselý.Já myslela,že to posílá naproti přes čekárnu do Sanusu.Tam Utz mají-myslím dokonce že dva. 😉

mamina
18. dub 2007

Ahojky,děvčata.Koukám,že jsme se nějak rozrostly. 😀 Já jsem taky od Pardubic.A taky chodím ke Galátovi do G-MEDu. 😉 Ilonop,je možné,že ještě dnes pojedeš..Když bolí záda...-může jít už i o křížové porodní bolesti.Přeju hodně štěstí a hodně síly. 😀 A tobě,Karotky,taky.A ť ti to dobře dopadne. 😀

janav
19. dub 2007

Ahoj těhule, hlavně vy v tom 40. týdnu... koukejte už porodit, ať můžeme vyrazit s kočárama!!!

karotky
autor
19. dub 2007

Jó,kdyby se to tak dalo ovlivnit,tak proč ne? 😉

ilonap
19. dub 2007

Ahoj holky, tak jsem ještě pořád tady a 2in1. Záda bolí pořád a o porodní bolesti asi nejde ☹ .Ale měla jsem už dneska poslíčky, ikdyž nepravidelné.Snad mě Galát zítra v poradně potěší. Přeju všem hodně štěstí.

karotky
autor
20. dub 2007

Ahojky!
Já jsem na dnešek taky zvědavá,ikdyž si od toho moc neslibuji. 😖
Ilon.........jdeme ve stejnou dobu,viď?
Jestli se vrátím domů v celku(kolem 12té),dám určitě vědět.
Držím Ti palečky. 🙂

stranpa
20. dub 2007

Ahojda těhule..držím palce a dejte o sobě vedět..to by bylo aby nebylo 😀

karotky
autor
20. dub 2007

Tak už jsem zpět.Opět měli skluz,tak jsem se na řadu dostala s hodinovým spožděním.Poslední půlhodinu,co jsem seděla v čekárně,mě chytly tak šílený bolesti do konečníku,že jsem myslela,že vylítnu z kůže.
Tlak mám 140/90,bílkovinu v moči a tak mám zítra dopoledne nástup na porodní sál,pokud dneska neporodím.Měli by mi tam natočit monitor a změřit tlak.Pokud to bude blbé,tak si mě tam nechají a když ne,tak pošupajdím zpátky domů s tím,že se tam za doktorem stavím na službu v pondělí,jako minulý týden.
Pěkně mi to tam prošťoural,že jsem si musela vzít vložku.Radši dneska nic dělat nebudu,protože je manžel na jednání mimo město a do porodnice sama jet nechci.

stranpa
20. dub 2007

karotky..kdopak tam byl z MUDR..? No to je anabaze s porodem,co?.o))Ani nevim,co Ti přat,ale asi at už to je,ne? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru