Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

meni
2. bře 2008

eště néé v porodnici, ale gyndaři začali laparoskopii, pak se zjistilo, že je to slepák, a domů jsem šla zhuntovanější, než když jsem tam šla. Jizva přes půl břicha, spálená od desinfekce, právě že na to nemám moc dobré vzpomínky, takže se mi tam vůbec nechce. Ani nevím, jestli bych sem šla na další nějakou operaci, asi už spíš do Hradce...

kukacka80
2. bře 2008

Hm,ale není oddělení jako oddělení.Třeba se to tam už zlepšilo,když už je to skoro AS. 😉

kukacka80
2. bře 2008

Vrchlabí nezní špatně,ale my bysme se tam asi tak rychle nedopravili. 😅

meni
2. bře 2008

no, nevím, mamka tam dělá, a jak se to změnilo, tak většina dobrejch doktorů odchází nebo už odešla, jako mám k tomu čím dál měnší důvěru... 😅

kukacka80
2. bře 2008

Fakt? 😕
Nevíš náhodou,jestli tam Peršín ještě rodí? 😕

meni
2. bře 2008

nerodí, Peršín má soukromou ordinaci, chodím k němu, ale už nerodí, bohužel 😅

kukacka80
2. bře 2008

Hm,ale karotka na něj měla ještě štěstí.Holt se někdo má. 😵

meni
2. bře 2008

jo, Karotka byla jedna z posledních, koho rodil, už v tu dobu měl ordinaci 🙂 , ale stále ještě přibírá, kdybys k němu chtěla chodit alespoň jako k doktorvi 😵

kukacka80
2. bře 2008

Já už jsem si tam volala. 🙂 Vzali mě.
Hodně jsem na něj slyšela chválu,tak jsem zvědavá.Jdu tam v dubnu(poprvé na gyndu 😅 😝 ).

meni
2. bře 2008

jako vůbec poprvé na gyndu? 😕 Je dobrej, Dělá všechna vyšetření, která má, povídal mi u toho, co dělá, proč to dělá, k čemu to je, u minulého doktora jsem si nebyla absolutně jistá, jestli vůbec dělá co má, nikdy nic neřekl... Jsem fakt spokojená 🙂

kukacka80
2. bře 2008

Jo,vůbec. 😀
Do teď mi nic nebylo a jelikož jsme se dali do plození,musím se taky nechat zkontrolovat,jestli tam mám všechno tak,jak má být. 😉
Docela si mě uklidnila. 😵

meni
2. bře 2008

to se neboj, jen se asi bude trošku divit, že jdeš poprvé... Ty jo, docela by mě zajímala jeho reakce, pak dej vědět...prosímtě, nic ve zlým 😉

karotky
autor
3. bře 2008

Kukacko...............nevím,kolik Ti je let,ale chtěla bych Tě trochu uklidnit.Já byla poprvé na gyndě ve svých 23.letech. 😀 Donutilo mě k tomu až moje 1.těhotenství a ke všemu jsem těhotná nestihla dorazit na 1.prohlídku. ☹ Takže mě poprvé prohlížel dr.Tichý v nemocnici. 😔
Takže Ty na tom budeš určo líp. 😵
Neboj,...............Peršín není přísný,..........akorát se třeba diví(mě),že nestojím o antikoncepci.Asi si tam pro to chodí každá. 😉

meni
3. bře 2008

No jo, je na antikoncepci zatížený, taky mi ji nabízel(no spíš nutil), ale nedala jsem se, chtěla jsem přece děti, ne? 🙂

karotky
autor
3. bře 2008

Tak mě stačí mít další dítě až za 2 roky. 😉 Spíš měl obavy,abych mu tam nepřišla za měsíc těhotná s tím,že chci potrat. 😅
Docela se mě to v tu chvíli dotklo 😅

baletka75
4. bře 2008

Koukám,že pan doktor je tak trochu svůj. 😅

zazrak
4. bře 2008

Ahoj všichni, moc děkujeme za gratulace.je nám už 6 neděl a malá váží 3770G a 50cm, máme z ní radost, pěkně to všechno dohání. 😀

kukacka80
4. bře 2008

Tak to je fajn,že to fajn,že to dohání. 🙂
Kojíš?

zazrak
9. bře 2008

Klasická otázka ☹ Nekojím,odstříkávám svoje mlíko a dávám lahví. 😲 Hlavně že má meteřský mlíko.Bohužel 10 dní v nemocnici a pak týden doma jsme se snažily kojit ale vůbec to nešlo.Laktační poradkyně se to se mnou učila i v porodnici a pak byla i u mě doma.Ale bohužel malá to nezvládla, neměla na to sílu.Jedině s kloboučkem a to ještě strašně málo.Takže dokud budu mít mlíko tak to půjde takhle. 😀
Docela mě tohle štve,že každýmu komu řeknete, že nekojíte na vás kouká jak na krkavici matku.Ale to jsme hodně rozebíraly na téma ,,Prostě nekojím,,Jsem ráda,že nemám takový problém sama.Dneska je prostě kojení hodně in a kdo nekojí je hned špatnej.

karotky
autor
9. bře 2008

Zazrak...................mluvíš mi z duše. 😵
Jestli příště zůstanu opět závislá na kloboučkách,tak si koupím odsávačku a zbytkové mlíko budu odsávat do zásoby,aby se mi neztratila latace.Teď to vím,...............škoda,že mi to nikdo neporadil v době,kdy jsem to potřebovala. ☹
Hlavně se držete a moc si to neber. 😉

knuffel
12. bře 2008

Ahoj všem, zdaleka jsem nečetla celou diskuzi, ale celkem mě překvapuje, že Kukačka už se zajímá o porodnici, to je dost brzo, ne, když se teprve snažíte 😲 . U nás byla volba jasná, vzhledem k bydlišti (a žádným komplikacím) to byla Chrudim, byla jsem moc spokojená... Vlastně ještě něco: Kukačko, Ty jdeš poprvé na gyndu až ve svých 27 letech ? 😲 Nebo jsem špatně pochopila Tvůj nick (a ta 80 neznamená rok narození)....

kukacka80
12. bře 2008

Knuff,nebudu tady přiznávat kolik mi je let,protože ta 80ka značí popisné číslo našeho domku. 😉
V čem je problém,že si zjišťuju předem kvality porodnice,do které se chystám? 😕
Co Ty víš,třeba už těhotná jsem a ani o tom nevím. 😀

knuffel
13. bře 2008

To je v pořádku, že se tak zajímáš o porodnice, já to beru podle sebe, o tohle jsem se starala, až to bylo aktuální, ale chápu, že každý to má jinak . 😉
Ale stále nemůžu nějak pochopit, že už se půl roku snažíte, a nepřišlo Ti na mysl jít na gyndu...Ale ona by to teoreticky mohla být chyba spíš Tvojí mamky, myslím, že by první návštěvu měla zařídit ona (teda samo trochu dříííív) 🙂 .

akisek
17. bře 2008

Ahoj holky, rodila jsem 26.2. v Pardubické nemocnici akutním císařem ve spinále a neměnila bych. Určitě bych porodnici doporučila.

lillyann
17. bře 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda někdo z vás má zkušenost s porodním plánem. Při prvním porodu v Pardubicích jsem ho neměla a docela toho lituju (v r.2005). Zajímalo by mě, jak se zdravotní personál dívá na mamču, která se s něčím takovým ohání 😅 PS: Mám tam jen pár bodů, nechci nijak prudit.

moncicik
17. bře 2008

lillyann: nevím to už přesně ale když jsem nastoupila tak semnou sestřička porodní plán sepisovala ,ale asi ten jejich kde vyplnujes co chceš co nechceš teda když by náhodou se povedlo rodit podle plánu 😅 .Což teda je málo pravděpodobné , porod je nečekaný a většinou nemáš ani pomyšlení na to co bys chtěla... 😅

lillyann
17. bře 2008

Mě se právě tehdy před těmi 2 roky nikdo na nic neptal. To, co jsem podepisovala, byla jen moje anamnéza a jak se má jmenovat mimčo a taky to, že se vším jsem byla seznámena a souhlasím 😵 , což samozřejmě nijak neproběhlo... Tak bych to letos ráda udělala jinak.

moncicik
17. bře 2008

To asi záleží v jaké době porodní tam přiběhneš 😉 zda bude čas a tak...protože asi těžko to s tebou někdo bude sepisovat 14 dní před plán.termínem (na to asi čas nemaj) i když třeba se pletu.
Semnou to sepsali proto,že jsem nastoupila měsíc před termínem na preventivní hospitalizaci (i když jsem porodila hned druhý den co jsem tam vlezla 🙂 )

moncicik
17. bře 2008

Ale je pravda že při prvním porodu tehdyještě v HK mě při porodu dávali podepisovat vše možné i to zda chceme být v novinách a já zrovna v te chvíly fakt neměla náladu a ani nevím co jsem podepisovala.

V Pcich tentokrát jsem šla akutně na císaře a když mi holili ve spěchu břicho tak mi dali taky podepsat mraky lejster a ve spěchu jsem vyplňovala jméno dítěte .....nevím proč se tohle dělá ve spěchu a nemůže to být už dávno vyříené ,ale alespoň ta mamina zapomene na pár vteřin na dění porodu 😀

karotky
autor
17. bře 2008

Se mnou nic moc nesepisovali.Odevzdala jsem prohlášení o jménu dítěte a občanku,kterou mi vrátili.Akorát mi nabídli epi nebo injekci do zadku.Pak už to bylo jen na tom,co mi doktor povolil. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru