Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

meni
20. bře 2008

Pokud bude za půl roku Vrchlabí otevřené a všechno bude v pohodě, jela bych ráda tam. Na Pardubickou nemocnici nemám dost dobrý vzpomínky, nemůžu soudit porodní oddělení, když s tím nemám osobní zkušenost, do Pardubic bych ale jela jen v případě nouze, to už radši Hradec. A nejsou to vyčtené info z netu, nebudu mít ani porodní plán, pže jako co bych tam měla psát? Spíš to bude záležet na dohodě...

andreeej
20. bře 2008

meni: právě to je super,že má člověk na výběr
přesně každý má jinou zkušenost a jiný názor

meni
20. bře 2008

andreeej, přesně tak. Nějakou představu mám, nakolik se splní, můžu říct až za půl roku, ale díky mé zkušenosti s gynekologií a chirurgií se tam docela bojím jít. Prostě co člověk, to názor...

lenkabu
20. bře 2008

meni: je to trochu mimo téma ale písnu to sem....mám čerstvou zkušenost z Hradce a vřele doporučuju 😉

lillyann
20. bře 2008

Sisstin, já při prvním porodu měla asi stejný cíl jako ty 😀 , tj. přežít 😅 Taky jsem totiž nevěděla, do čeho jdu a chtěla to jen mít rychle za sebou a zdravé miminko. Takže fakt jsem odcházela z porodnice strašně spokojená a taky ji na potkání chválila. Dneska to vidím malinko s nadhledem těch 2 let. Nestěžuju si, ale chci to trochu jinak. Nic víc. Jinak co se týče porodního plánu, vím, že na sále se střídají sestry, asistentky a doktoři jak na běžícím pásu a pokud bych neporodila do 2 hodin, musela bych své prosby či požadavky opakovat 10krát různým lidem a ono to v těch kontrakcích taky není úplně sranda, tak je lepší si to napsat na papír a ten dát k založení do své složky. I kdyby to měly být 3 věty. A není to žádné diktování podmínek, jen slušná žádost o to, co je mi příjemné a co ne. S tím, že když budou komplikace, podřídím se čemukoliv. Hlavní je samozřejmě zdravé miminko!

luucia
20. bře 2008

Já nemám zkušenost s Pce, ale HK je dobrej, až na pár sester z novorozeneckýho, ale dá se to zvládnout 😉

mkr
20. bře 2008

teda já žasnu, jak se nějaký ženský dokáží chovat
určitě by mohli něco změnit, třeba přístup sester v rodičce, nemůžu si ztěžovat na porod byl nádherný a paní doktorka úžasná, ale byla jsem hrozně dehydrovaná a nenechali mě dojít na záchod a to jsem byla jen na 6 prstů cévkovali mě a to nebylo nic příjemnýho, mladé sestry mě víc chápaly, jelikož mála byla v 35-2 tt tak jsem musela být na monitoru a jen ležet a to nebylo moc přijemný, mladý mě nechaly si aspoň kleknout, ale stará je hned sprcla

akisek
21. bře 2008

Andreeej tys nestrašila, ale viděla jsem Mindžáka a byl z toho akutní císař 😀 😀

andreeej
21. bře 2008

😀 tak to jsem ráda,nerada byla za bubáka.
😉

akisek
21. bře 2008

😉 operoval pak Hendzel, ten je skvělej. Byl často na ultrazvuku, řekla bych, že pravá ruka Kokrdové.

andreeej
21. bře 2008

tak tu přezdívku doktor hrůza jsem slyšela i před svým porodem a to je 3 roky zpátky a je fakt,že když mě pak příjimal,tak jsem byla teda mírně řečeno na nervy,spíš víc v šoku 😀 😀 😀
a to jím strašily ženský i na rizikovce,když jsem tam ležela
možná lepší se od těch informací oprostit a spíš na to nemyslet,protože pak to člověk vidí moc černě

sisstin
21. bře 2008

akisek: Henzel je dobrej 🙂 já ho měla na vizitách 🙂

andreeej
21. bře 2008

tudíž máš možná pravdu,že jsem ani nemusela rodit tak překotně,ta psychika tam hraje asi velkou roli 😅

slunecnice000
22. bře 2008

Ahoj! Souhlasím se sisstin a musím přiložit také polínko. Rodila jsem na počátku března a musím říct, že porodnice v Pardubicích si mě získala 😉 . Skvělý přístup i přes nadmíru práce, především odborná a záslužná po všech stranách. Porod bez komplikací (co víc si může člověk přát, nemusím jíst a pít, jen když to dobře dopadne) a i když byla vidět na některých tvářích únava a třeba i ne zcela dobrá nálada, nikoho jsem neodsuzovala, co člověk ví jaké mají starosti (především i s námi maminami). Na šestinedělí také bez chyb, krásné oddělení, sestříčky hodné, péče MUDr.Lísové a MUDr.Kokrdové super, no a co mě nadchlo byla péče o miminko, sestry krásně vše vysvětlily a vždy se vším pomohly, vizita s mladým sympatickým doktorem MUDr.Lorenčíkem, hezky komunikoval, laskavý a milý přístup. S kojením byly na začátku obtíže, ale díky péči všech plně kojíme a naše zlatuška krásně prospívá. Chtěla bych všem třeba touto cestou poděkovat a všem maminkám porodnici v Pardubicích doporučit!!! Jen si prosím neberte k srdci kritiku, která se tu neustále na Pardubice hází, nic takového jsem já osobně nepostřehla!!!

karotky
autor
24. bře 2008

Ahojky!
Jdu Vám sdělit,že mi v 5:30 přišla SMSka od Hablenky:
"Tak Natálka je na světě v 3:47 hod 3,95 kg 52cm krása,krása..........."

janahakova
25. bře 2008

Ahojky. Já už jsem svou zkušenost z Pardubické porodnice psala - velká spokojenost a doporučuji, jen mi nedá přidt něco k tomu přikládání a ohřívání.... Náš malý byl v termínu, rodila jsem v pohodě - do porodnice jsme dorazili ve 14:30 a v 16:30 byl Honzík na světě.Ze začátku to vypadalo, že odrodím je se dvěma porodníma asistentkama, ale když se začaly ztrácet ozvy, šupajdilo se pro doktora.Se slovy miminku se tam už nelíbí a musí rychle ven mi udělal nástřih a bylo hotovo - malý byl venku na to tata a měl omotanou šňůru - takže oni mooooc dobře vědí co dělají. Pak to nebylo žadný pokládání ani přikládání, ale alou na kyslík - manžel byl s mrňouskem, pak ho dali vzpamatovat do inkubátoru a tipuju že tak do 45 min. mi ho přivezli na přiložení. Takže si myslím že i při této komplikaci se snažili dát mi ho co nejdříve. Ještě k nástřihu - měla jsem z něho strach, a ještě větší snad ze šití, ale bylo to úplně v pohodě - dostala jsem umrtvení už při stříhání a šití jsem vůbec necítila. Nejhorší jsou pak asi tři dny po. Sedět a chodit, ale i to se dá zvládnout. Jo a trochu napít jsem se mohla... Cévkovat mě nemuseli, přemluvila jsem močák aby něco pustil 😉 (už na porodním sále). Taky jsem sestře říkala že nemám co, protože jsem nepila,ale ona mi řekla, že jsem dostal kapačku a nějakou vodu jsem do sebe dostala a měla pravdu 😉 . Tak se nebojte a vzhůru rodit do Pardubic!

mkr
25. bře 2008

péče o miminka je tam bezvadná, mně bohužel malou nepřiložili, byla v 35 tt, takže to nebylo jejich vinou, jinak jestli můžu doporučit, aby vám partner pomohl do dřepu, jde to líp, mně pak nemuseli cévkovat, šlo to

karot
25. bře 2008

Jani.................u nás žádná komplikace nebyla(alespoň o ní teda nevím-manžela jsem měla jak u porodu,tak u ošetřování malého po porodu),ale i tak bylo přiložení až po 40.minutách. 😉
Mkr................to si mylela do podřepu při porodu nebo po porodu? 😕

mkr
25. bře 2008

karot po porodu, aby tě nemusely i cévkovat a šlo to samo

karot
25. bře 2008

Aha,................tak já musela v leže,ale stejně ze mě nic nekáplo(těsně před tlačením mě vycévkovali). 😝
Ale když jsem za 2 hodiny na pokoji vstala a došla si na WC,šlo to samo. 😉

lenkabu
25. bře 2008

Já bych po porodu do dřepu nemohla...jsem kvůli šití nemohla sedět ani na záchodě ještě 3 dny 😅

karot
25. bře 2008

Já si to taky nedokážu představit................... 😀
Jinak gratuluju Vandě ke 3.týdnům. 😵

mkr
26. bře 2008

karot oni mě nechtěli převést na pokoj bez wc takže jsem musela tam na porodním sále a vleže to nešlo, asi záleží na sestrách co tam jsou, protože když jsem přijela na šestinedělí tak chtěly, abych šla na wc tak jim manžel řekl, že už jsem musela na porodním sále

karot
26. bře 2008

To máš pravdu,že záleží na sestrách...................,ale v leže bych to asi fakt nedala.Nehledě na to,že to tělo je tak trochu zablokovaný šokem. 😉

sarax
4. dub 2008

Holky, já se strašně těšila, jak porodím svoje třetí mimčo opět jako rodilá Pardubačka taky tady a když jsem po propuštění z porodnice - měla jsem doma trvalé zvracení a pálení břicha, 14 dní před termínem, bylo to druhý den po propuštění, volala, že se mi to zvracení vrátilo, že mám 39,2 a ptala se, co mám dělat, tak mě sestra po telefonu řekla, že doktorka má sekci, že tu jiný doktor není a at si skáknu pro paralen na dospelou pohotovost, nebo na krční a kdyžtak PAK se mám přijít ukázat, jak to se mnou vypadá. Mluvila dost otráveně a nechci ji jmenovat. Manžl zavolal po této odpovědi do Chrudimi a tam mi porod za pár hodin vyvolali, měla jsme zkaženou plodovku, mimčo dvakrát omotanou šnuru a hlavně špatnou srdeční činnost, takže jsme ráda, že to dobře dopadlo a mám zdravé miminko... kdoví, kdybych doma zalehla s paralenem....... Pořád to cítím jako křivdu, chtěla jsem rodit tady, i přes ty negativní názory, co jsem si občas přečetla......ale dost jsem se zklamala,bylo toho víc, ale nemá cenu už do toho šťourat...

lenkabu
4. dub 2008

sarax:jedna blbá sestra a pokazí dost pověst porodnice 😠 Stěžovala bych si na tvém místě, sestra nemá vůbec co dělat diagnozu po telefonu a s miminkem to mohlo špatně dopadnout 😠

sarax
4. dub 2008

lenkabu: jo, měl ajsme chut, zvlášt, když tam chodím dost často.. na tu sestru naběhnout,ale pak jsem to nechala být, možná, až ji potkám, tak jí to řeknu...Mudr Kokrdovou jsme potkala minulý týden, tak jsme jí to naprášila, takže to ta sestra asi už ví...Doktorce to bylo líto a prý se to vubec nemělo takhle stát, že by mi prý provedla okamžitě sekci

lenkabu
4. dub 2008

Aspoň že jsi jí práskla doktorce, snad jí apoň sjela...to je neodpovědnost nehorázná, já jsem taky sestra,ale nedovolila bych si někomu poradit po telefonu, i rozumný doktoři se toho bojí, to je o průser...

karot
4. dub 2008

Sarax....................úplně jsem se opotila. 😝
Tak hlavně,že jste to nenechali být a řídili se svým rozumem.
A gratuluju k chlapečkovi. 😵

sarax
4. dub 2008

Karot, Lenkabu: díky za podporu, ... to manža, odjakživa kliďas a flegmouš popadl telefon, pak mě nabral a odvezl... já bych asi fakt zalehla s paralenem a s tím, že jsem hysterka.....No, Peršín mi řekl, na kontrole šestinedělí, že bude radši mlčet a nekomentovat to....ale kdybychom byli milionáři a mě tak nebrali záda, tak jdu klido do čtvrtýho 🙂 .. a nedám pokoj a nedám 🙂 , naši už mají ze mě strach, jak prý mám zájem se rozmnožovat, jsem ostuda rodiny... všichni počestně dvě dětičky a já mám tři kluky 🙂 🙂 🙂 , holkyyyy, je to supeeeer, malej je za odměnu - spinká a směje se... s prostředním jsme se tři roky nevyspala...Nevím, jak je to možný,ale se třema dětma je doma tak nějak větší pohoda.. nedokážu si to vysvětlit... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru