Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

karot
4. dub 2008

Tak to je fajn,že máš takové zlatíčko. 😵
Jinak já už od Peršína vím taky své,co se týče pard.porodnice. 😀
Hlavní je,že to nedopadlo ještě hůř,viď?...................Držím palce,ať jste zdraví a v pohodě.

andreeej
4. dub 2008

sarax: Moc gratuluji k miminku.
Tak ještě,že si manžel zachoval chladnou hlavu a jednal.
Co k tomu říct,prostě asi na to zkus zapomenout a užívat si miminka.

Stejně si myslím,že se tady objeví zase anonym se zaručenou zprávou,jak to bylo jinak.
Že šmírující zdravotníci pardubické porodnice.
Styďte se. 😀

knuffel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarax
4. dub 2008

andreeej. já ale fakt nekecám...v Chrudimi to nemělo chybu, strašně hodný, nenarazila jsem na človíčka, který by se neusmál, atp...ale neměla jsem pocit, že rodím "doma", škoda, nooooooo

andreeej
4. dub 2008

sarax: já vím,že néééé 😉
to já myslela,proto,kteří vždycky vylezou s jedním příspěvkem,nejlíp anonymně 😎

lillyann
20. dub 2008

Koukám,že už tu dlouho nikdo nebyl. Já teď strávila dva a půl týdne v pardubické nemocnici, tak jdu se svou troškou do mlýna. Před nedávnem jsem tu vyzvídala,jak je to s porodním plánem.Teď tedy podám informaci z vlastní zkušenosti.Porodní plán jsem sepsala a s trochou obav předložila.Přístup pí Dr.byl velmi vstřícný a nejen k tomu,co v plánu bylo,ale ochotně vysvětlovala i to,co v plánu nebylo a doporučovala,co by bylo lepší a proč.K tomu mi bylo vysvětlováno,vše,co se mnou dělají.Nakonec jsem se nástřihu nevyhnula,ale zas jsem se vyhla cévkování,které by mě jinak určitě neminulo 😝 .Mimčo mi bylo položeno na břicho a po umytí a zvážení přiloženo k prsu.Jsem spokojená. 😎
Pokud jde o oddělení šestinedělí,tak přístup nic moc 😢 .Předtím jsem totiž 15 dní ležela o patro níž na rizikovce a ten přístup je úplně o něčem jiném.Říkala jsem si,je-li to vůbec ta samá nemocnice.Sestřičky na rizikovce byly úžasné,vstřícné,milé,lidské.O patro výš vládne suchá profesionalita zcela odlidštěná a neosobní.A tam zrovna by člověk očekával trochu víc vstřícnosti.Ale stěžovat si na nic nemůžu.Všichni byli ochotní poradit,pomoci.Pokud jde o lékařskou péči,ta byla na 100 %.

karot
21. dub 2008

Lilly..............tak to jsou dobré zprávy. 😵
Každopádně gratuluju k Hedvice. 🙂

puspiik
16. kvě 2008

Na rizikovce pracuje jako sestřička moje švagrová. To je hrozně hodnej človíček 🙂 Jsem ráda, že až mě to jednou bude čekat bude tam semnou 🙂

lukase
28. kvě 2008

Absolvovali jsme s manželkou předporodní kurz v pardubické nemocnici.
Slíbili nám, že při prohlídce porodního sálu dostaneme potvrzení o absolvování kurzu.
Ani po 3. návštěvě porodního sálu buď nevěděli o takovém potvrzení nebo říkali, že ho viděli naposled před půl rokem! Nakonec si prý máme znovu zajít na další kurz přímo k nějaké doktorce a tam si toto potvrzení vyžádat.
Takže tam půjdu počtvrté a nevím jestli uspěju.
Toto potvzení potřebuji jako otec u porodu, s ním zaplatím 500 Kč bez něj 1000,- Kč !!!
Jsem velmi rozladěný administrativním bordelem v pardubické porodnici.

lukase
28. kvě 2008

Při prohlídce oddělení šestinedělí nás nutili koupit si igelitové návleky v automatu na chodbě.
Ty obyčejné tenké modré návleky stály 10,- Kč! No to si snad dělají pr... pomyslel jsem si a šel jsem bosý.
Sestra se tvářila kysele, asi je to její firma, která tam ty návleky prodává.
Tak s takovou zlodějinou mi můžete vážení políbit nohu.
Vřele doporučuji všem návštěvníkům nosit vlastní přezůvky, vyhnete se tak blbým kecům místního personálu.

kamca.mazda
29. kvě 2008

AHoj, jsem z Turkovic a tak mám docela dost možností kde rodit protože to mám všude tak stejně daleko Čáslav 13km, Pardubice 23km, Chrudim 20km , Kutná hora 25km. Rozhodla jsem se rodit v Chrudimi, včera jsem tam byla poprvé na monitoru a prostředí i lidé se mi líbili. Před pěti lety jsem rodila v Pardubicích svého syna, spokojená jsem moc nebyla, bylo to asi tím, že jsem byla na provizoriu, protože se v tu dobu porodnice předělávala, takže nás bylo pět na pokoji, WC a sprchy na chotbě atd. Ale jen chci říct, že při příjmu jsem jako prvorodička byla dost vyplašená a nevěděla jsem do čeho jdu, sestry na příjmu byly nepříjemné a připadala jsem si jako idiot, u porodu jsem byla vděčná že mi řekli co a jak mám dělat, takže to mi bylo jedno, a sestry na novorozeneckém také nic moc, hlavně na noční, asi že nemohly spát tak byli protivné a pořád to mám ve vzpomínkách, takže s touto zkušeností už bych tam nešla..... můj názor. Dnes se to jistě změnilo, tedy alespoň prostředí, ale mě zůstal nějaký blok s kterým nebudu a nechci bojovat, tak půjdu radši jinam. Až odrodím, určitě napíšu zkušenost z Chrudimi.

karot
29. kvě 2008

Lukase,.................to si děláš srandu,nééé?!........................... 😀 😀 😀
To jsem teda nikde neslyšela/neviděla,aby si někdo kupoval návleky do nemocnice. 😅
Kamco,.............koukám,že to máš už za pár. 😉 Určo písni a hlavně za co se tam taky platí,abysme byli v obraze. 😅
Dík

sibule
2. čer 2008

Ahoj všechny maminky budoucí, současné a taky zdravím všechny taťky, který se tady koukám taky pohybujou 😀

potřebuju prosím poradit. Jsem z HK a chtěla bych tady i rodit, ale na začátku července prý malují. Musím být ready na všechno, tak vás prosím o radu, kam mám v případě stavu, že to na mně přijde jet? Radily byste spíše Chrudim nebo Pce? Zatím je tady spíše asi skore pro Chrudim, vidte? Žádný zvláštní nároky nemám, jen bych měla ráda u porodu MM, pokud by mělo v případě komplikací dojít na CŘ. Kterou byste vybraly? Taky požaduju od personálu profesionalitu, stručné vysvětlování, slušný chování a respekt k rodičkám jako k lidem. (žádný oči v sloup, mlaskání atd. pokud něco nepůjde podle jejich představ atd.) Ale to už je snad všude norma a to nejsou special nároky..
Nebo snad až Vrchlabí?Tyjo, tam jsme ani jeden nikdy nebyl a co když bychom cestou někde zabloudili? Že bych třeba porodila v lese za asistence veverek? 😀
Kamco, dej sem pak tedy prosim vedet o Chrudimi.
Děkuju moc za vaši radu

sisstin
2. čer 2008

sibule: já byla v Pce naprosto spokojená, ale záleží na okolnostech..hlavně jaký chytneš personál... 😉 já třeba byla spokojená maximálně a spousta holek ne...co se týče vybavení je podle mě Pce super..s tím personálem to už asi bude horší... 😕 záleží, koho chytneš

Chrudim si dost chválí, ale zas není vybavená na předčasná mimča nebo na nějaké komplikace 😉

karot
2. čer 2008

Sibule,....................pokud nejsi moc náročná,tak by Tě Pardubky mohly uspokojit. 😉
Vrchlabí je možná zavřené,nebo už ne?............. 😕

sibule
2. čer 2008

Dekuju moc, holky. Ja teda hlavne budu doufat, ze se netrefime prave do toho terminu, kdy se v hk maluje a nebudu to muset resit.

karot: jo? To jsem vubec nevedela. tak pa

lenkabu
2. čer 2008

Cau sibule 🙂 Ja osobne bych do Pic nesla,ale to je proto ze mame osklivou zkusenost v rodine 😒 Porodka je tam moc pekna a svagrova tam rodila pred rokem..byl to CR a naprosta spokojenost.Jeste se da z HK jet do Jicina nebo Nachoda,ale o tech nevim vubec nic...co se tyka pece o miminka s komplikacema tak budou Pardubky porad lepsi nez Chrudim nebo Nachod 😉

sibule
3. čer 2008

Cau Lenco, 😉
s komplikacema nepocitam, ale je jasny, ze clovek by mel bejt pripravenej na vsechno. Do Jicina a Nachoda nepojedeme, musim mit k "porodnimu mestu" nejakej vztah, kde si nebudu pripadat cize a tyhle 2 mesta to zrovinka nejsou 😅 . Tak by to asi vyhraly Pce, preci jen jsme tam autem za 15/20 minut..
Tak diky holky a prezijte dnesni paraky 😉

slunecnice000
31. srp 2008

Tak co noveho v pardubické porodnici? 😖 Nějaké nové zprávy, nějak to tady zamrzlo. ☹

lenkabu
31. srp 2008

O pardubicích nic novýho nevím,ale sibule tam nerodila pokud vím 😉

karot
3. zář 2008

Mám prosbu,
potřebovala bych vědět jak se jmenuje PA,kterou jsem měla u porodu od 23.4.07(cca od 18:00 už si to přesně nepamatuji 😀 )do 24.4.07(porod mi skončil v 0:13 h.).Byla o něco menší než já(měřím 167 cm),měla krátké promelírované vlasy,štíhlou postavu a takové masivní(ty my hodně utkvěly v paměti 😀 )zlaté náušnice.Byla sice taková od rány,ale měla smysl pro humor. 😎
Kdyžtak mi písněte do IP.
Děkuji moc

bubamara
6. říj 2008

Ahojky,
co že už to tady tak utichlo? To jsem jediná těhulka v Pcích na koníkovi? 🙂

jaul
31. říj 2008

Já rodila v Pardubicích 2.10.08 a naprostá spokojenost! Možná i proto, že to šlo rychle, v pohodě, za 3 hodiny bylo po všem a měla jsem velký štěstí na personál. Doktor Vlček (doufám, že si pamatuju správně jméno) byl úplně super, mladej a moc milej a 2 mladý sestřičky taky fajn! Takže na porod budu vzpomínat moc ráda (a to jsem si vždycky ťukala na čelo, jak tohle může někdo o porodu říct)! 😀 Ostatní doktoři na vizitách atd. taky dobrý!
Ovšem pak už to bylo trošku horší.. Jelikož sestry na novozeneckým nestíhaly, přinesly mi malou na sál jen ukázat, zas ji odnesly a na kojení jsem ji viděla až za 6 hodin. Tím pádem si myslím, že se nám zpozdilo mlíko, malá se pak sice přisávala, ale NIC nevytáhla, skončily jsme od porodky hned na Nutrilonu ☹ Kojení je tam opravdu strašnej vopruz, pokud nekojíte hned plně. Pak vás sestry nechají s mimčem na pokoji, ať kojíte, kdy chcete. Pokud jste na tom bídně a moc to nejde, musí se mimčo budit, přebalit, zvážit, kojit, zvážit a když vytáhne málo, dostanete příkrm stříkačkou a takhle pořád dokola. Trpěly jsme obě ☹ ☹ ☹
Taky tam nikoho moc nezajímalo, že mi tam poslední 2 dny nepřetržitě brečela, což jsem si původně myslela, že hlady, ale asi už tam ji začalo bolet bříško a zlobit prdíky. Takže jediný, co mě tam zklamalo, bylo to kojení, ale asi jsme měly jen smůlu..

karot
31. říj 2008

Jaul,.............kdyžby jsme tenkrát byly druhorodičky,tak by to u nás tak neřešily. 😉
Byla tam se mnou na pokoji paní,které se narodilo 2.miminko a tu vyloženě na novorozeneckým nechtěly sestřičky vidět(chodila tam sama od sebe kvůli tomu,že neměla hodinky a neměla si jak odměřovat čas kojení 😀 )a rovnou jí říkali ať si "kojí" na pokoji,ikdyž se jí mlíko nespustilo ani,když měla jít domů. 😅

oliivie
23. pro 2008

Ahoj holky, mám otázku k Pardubicím - máte některá zkušenost s porodem koncem pánevním v téhle porodnici? Doktor mi řekl, že se půjde automaticky na císaře před termínem (když se malá neotočí), tak jen jestli je to tak opravdu, abych se pak v porodnici nedivila... 😉 Díky.

malisha
26. pro 2008

ahojky všem, chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte nějaké čerstvější zkušenosti :o) v únoru mám termín a ráda bych rodila tady v Pardubkách, chtěla jsem jen vědět jestli máte někdo čerstvější zprávičky :o) - kují

martan
26. pro 2008

oliivie: mam malou cisarem kvuli opacne poloze doktorka to promrkala a poslala me tri dny po terminu a tam se zhrozili a na druhy den me domluvili sekci mela jsem teda na vyber ale doporucili mi cisare kvuli odhadu vahy 3,5kg a popravde jsem mela strach aby nedoslo k nejake kompikaci priduseni atd a nakonec by me kuchli stejne Takze asi zalezi na tvem doktorovi jak to poresi a taky na odhadovany vaze a tvoji postave ale myslim ze v padrubkach te radeji poslou na cisare hodne stesti 🙂

oliivie
29. pro 2008

martan: Díky moc, doktor o ničem jiném než o sekci neuvažuje, i když mám pánev širokou. Chtěla jsem jen vědět, jestli v takovém případě v nemocnici respektují názor toho doktora, protože jsem slyšela, že jednu maminku pěkně zpražili, že nechápou, proč by měli dělat císaře, když má dost širokou pánev. Ale to nebylo v Pardubicích.
malisha: Mám několik známých, které rodily v Pardubicích a všechny si to chválily. My jsme se byli už v porodnici podívat a líbilo se mi taky, že tam byl takový klid, maminek míň,

oliivie
29. pro 2008

takže byly na pokojích po jedné. Ale to byla spíš náhoda a později může být zase nával. Mám termín koncem ledna, tak uvidíme. 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru