Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

luucia
3. zář 2007

karot - to je jasný, že za to nemůže porodnice, ale zas si myslím, že když nedokáže zajistit pořádnou péči, tak je lepší dát stop stav než riskovat, že se něco zanedbá nebo stane! Jinak, gratuluju k prvnímu zoubku! Áda je šikula!!

karotky
autor
3. zář 2007

No,jo..........to je těžký a my to nevyřešíme. 😅 Hlavně Ti držím palce,aby Ti to vyšlo podle Tvých představ. 🙂
Díky za gratulaci. 😀 Hlavně,aby se i ty ostatní prořezali bez pláče a horeček. 😀

lenkabu
3. zář 2007

Neda mi to a musim na dotycneho pana taky reagovat...predevsim, i kdyz nesouhlasim s tim co nekdo nekde rika (pise), muzu a mel bych reagovat slusne. Mozna si tady sdelujeme ruzne nazory a vam se nemusi libit,ale snad by vas nemuselo tak obtezovat napsat SLUSNE ze nesouhlasite. Nevim na co jste zvykly,ale my to tady tak delame.

Muj postoj k pardubicke porodnici jsem uz nekolikrat popsala, rodit bych tam nesla. Souhlasim s Luckou, ze to, ze berou pacientky bez omezeni neni pozitivum. Nemohou byt schopni zajistit odpovidajici peci...pokud zaroven nezvysuji pocty personalu, o cemz pochybuji.

luucia
3. zář 2007

Leni - nojo, zdravotnice se poznaj, viď??! 😉 Máme stejný názory!

lenkabu
3. zář 2007

Luci: to znam z prace, kdyz nebyly lidi a neomezily se luzka, pece za moc nestala a to jsme se mohly ztrhat 😉

luucia
3. zář 2007

Leni - přesně, jakmile sme měli narváno ,tak sme i my byly nevrlý a nestíhaly sme, takže péče pak stojí za prd! 😒

moncicik
4. zář 2007

Ahojda.
tak jsem se včera vrátila z Pardubické porodnice.
Dne 22.8. mi tam dělali císařský řez.
Můžu s klidným svědomím říct že tam byli skvělý.Lékaři a že jsem jich tam za 14 dní svého pobytu potkala, byli ochotní, všímaví a jejich péče byla až neuvěřitelná.samotnou operaci vedl Mudr.Farrag tam není o čem mluvit on je sám o sobě vynikající lékař.Následně o mě pečovali Mudr.Hensel-vše chtěl mít pod kontrolou, Mudr.Brych-péče dokonalá,Mudr.Filipová,Mudr.Kokrdová-nemám výtku.Mudr.Mindžák-je pravda že trošku nepříjemný ale taky jsem s nim neměla problém.Lékaři na dětské JIP byli profesionální.
Je pravda že se mi trošku nelíbil přístup pár sester ale byla jsem tam v době kdy vypukl boom porodů takže toho měli plné kecky ale většina sestřiček je tam příjemných.jen doporučuji jednolůžkový pokoj je to fakt výhoda.byla jsem nejdříve na 3-lůžkovým a nebylo to ono pak jsem se dostala k jednolůžkovému a nelituji.
Vím že to asi moc přechvaluji ale oni si to zaslouží , mám čerstvý zážitek a já byla spokojená.To je můj osobní pohled na tuto porodnici.

jaul
4. zář 2007

moncicik: Tak to je fajn slyset 🙂

karotky
autor
5. zář 2007

Monci..........tak to jsem ráda,že si byla spokojená.Bála jsem se,že se to tam zhoršilo a je vidět,že zbytečně. 🙂
Příště se už taky bát nebudu a docela se už těším. 🙂

ilonap
8. zář 2007

Jsem ráda, že Mončičik potvrdil i moje pocity. 😉

moncicik
10. zář 2007

Je dobré si to vyzkoušet a zjistit že je to nad očekávaní dobrá porodnice 🙂

bugaboo.cameleon
10. zář 2007

Monci - prosím tě, jak to chodí v Pardubicích před a po plánovaném císaři ? Jakou jsi měla anestezii ? Za jak dlouho tě pustili domů ? Jak s 1. kojením ?Čeká mě to v polovině listopadu, bude mě rodit císařem taky Farrag 🙂 Díky moc 🙂

malda
11. zář 2007

Po cisari pousti nejdrive 5 den ale druhy den tam musis znova na vyndani stehu.takze spis pocitat s 6 ale zalezi jak je hodne rodicek.s prvnim kojenim je to ruzne.myslim ze driv jak 2 hodky po porodu neprijdou.jestli budes mit celkovou anestezii tak jsi rada ze jsi rada a nektere mamci prvni kojeni i odmitnou jen se podivaji na miminko a priklada se az na podruhe.hodne zalezi kolik je deti na oddelni novorozencu.urco bude mimisek po cisari dokrmen prikrmem ale to neni na zavadu.nevim jak je to s epiduralem kdyz ti delaji cisare,ja jsem to tam nezazila.

moncicik
11. zář 2007

bugaboo.cameleon: já nevím jak to chodí, ale u mě se MUDr.Farrag rozhodl z minuty na minutu že jedu na cisaře.Nechali mě podepsat mraky papírů ohledně operace, pak mě sestra oholila bříško a ja se musela svléknout do naha a zalezt do postele pod peřinu, na té posteli mě pak odvezli na operační sál.
Anestezii jsem měla epidurál-lokální,prý je to šetrnější k organismu.
Byla jsem vyděšená ,bylo to narychlo ale jakmile jsem viděla na sále klidnou tvář Farraga nějak jsem se bála míň.🙂
No ohledně puštění domů-já jsem dostala teploty a tak takže jsem tam byla dlouho a tak ani nevím za jak dlouho se po císaři pouští domů.Ale rodila jsem ráno a večer už mě nutili chodit. 😠
Malý byl v inkubátoru a tak první kojení bylo aaaaaaaaaž asi 6.den možná dýl ale malej neuměl sát a neumí doteď takže nekojíme 😢

Myslím že se není čeho bát (i když teď se mi to mluví)....ale co je základ je že Ti to bude dělat Farrag na toho je spoleh je vynikající. 🙂

pokud se chceš na něco zeptat písni mi do ip.

kozaroza
11. zář 2007

Zdravím všechny, jen bych chtěla reagovat na otázku týkající se císařských řezů. Malda má již poněkud zastaralé informace. Cca od června se po císařích standartně pouští - pokud nejsou nějaké komplikace - 4.den. Všechny maminky mají již vstřebatelné stehy, takže se kvůli jejich vytažení nemusí už nemusejí vracet.
A pokud se týká spontánních porodů, tak se miminko-když je v pořádku - přikládá ihned po ošetření na sále a zůstává u maminky 2hodiny za dohledu sestry či porod.asistentky. Domů se pak při fyziolog.průběhu pouští po dosažení stáří 72hod - kvůli očkování a odběru na metabolické vady.

karotky
autor
11. zář 2007

Malda...............těžko! 😀 Když dělá v nemocnici. 😉
A u každého císaře je to jiné.Když jsem tam byla já,tak tam 3dny přede mnou porodila jedna mamča v termínu císařem a ještě tam byla,když jsme odcházeli domů.A to jsme tam byli 6dní.

sisstin
11. zář 2007

karotky: no já nevím..já mám též informace, že se po CR-pokud nejsou komplikace pouští po 4 dnech..po obyč porodu bez komplikací 3., jak píše roza 😉

karotky
autor
11. zář 2007

On každý doktor šije taky něčím jiným.Třeba Peršín(jako jediný)zašívá rodičky nevstřebatelnými stehy,takže já jako jediná na pokoji jsem se musela na vyndání stehu vrátit den po propuštění. 😅

sisstin
11. zář 2007

karotky: jako, každej má jinou niť jo? 😕 😅 😅 😅

karotky
autor
11. zář 2007

Hedvábím se šije ve vnitř a skoro všichni s ním zašívají nástřihy i venku.Ale Peršín musí mít prostě něco extra. 😖 Docela mě to dožralo.

sisstin
11. zář 2007

karot: no to věřim, docela otravný den po propuštění se zas vracet 🙄

karotky
autor
11. zář 2007

Řekla bych,že asi záleží na okolnostech a na doktorovi,který Tě rodí.Myslím,že Ilču po císaři taky pouštěli(na můj vkus)dost brzy domů,protože tam byl asi nával. 😉

bugaboo.cameleon
11. zář 2007

Monci a ostatní : díky. Já jsem měla 1. císaře před 4 lety akutně v HK, poprvé jsem kojila po 8 hodinách, 2 dny jsem ležela na JIP a pouštěli mě 5.den. Stehy jsem měla vstřebatelné .... Jsem zvědavá, jaké to bude v Pardubicích, ale uklidňuje mě, to že mi ho udělá Farrag, mám k němu důvěru .... 🙂

sisstin
11. zář 2007

karot: no to je ono..ten nával 😉 jinak tuším standartně po normálním porodu skoro všude propouštějí až den pátý...tady tě vykopnou za tři 😅 abys neblokovala 😔

bugaboo.cameleon
11. zář 2007

Je možné si vybrat anestezii ? Poprvé jsem samozřejmě měla celkovou, ale tentokrát bych chtěla u plánovaného epidurál nebo spinál .....

karotky
autor
11. zář 2007

Po normální porodu se jde 4 den domů,ale den porodu Ti nepočítají.Takže vlastě 5.den.A když má mimčo třeba žloutenku,tak tam zkejsneš o 2 dny dýl.U někoho čekají až se rozkojí a u někoho ne.Mají tam natahovací metr.........asi. 😉

sisstin
11. zář 2007

bugaboo: tuším, že asi můžeš 😉 pokud to nemá být nějaké komplikované 😉

karotky
autor
11. zář 2007

Holky,..........jak mluvíte o tom epiduralu,tak jsem si vzpomněla na svůj porod.Na PS jsem přišla kolem 16té a PA (taková mladá a milá) mi ho nabízela ještě s nějakou slabší injekcí do zadku.Já dělala hrdinku,že není potřeba a že si to chci zažít se vším všudy.Když bylo kolem 19té,tak už jsem bolestma lezla málem po zdi(za tu dobu se vyměnila směna -v 18h.- a nastoupila tam taková přísně vypadající PA).Když se na mě doktor přišel podívat,tak jsem škemrala jak malá 😀 a doktor na to:"Ještě ne!Je brzy,porod by se mohl zpomalit!A nemyslete si,že Vám to pomůže od bolesti!Po té injekci to jenom nebude horší" 😅
Tak jsem se jí nakonec dočkala až ve 22h. a Áda přišel na svět o půlnoci. 😝 Ale nybýt té injekce,.....tak nevím,nevím. 🙄 😀

moncicik
11. zář 2007

Vybrat si asi můžeš ale on Ti Farrag dá to nejlepšíí 😎 ja jsem potom chtěla jestli by mě neuspali celkově na ten závěr to čištění a tak.a něco mi píchli že jsem se probrala až když jsem jela ze sálu

luucia
11. zář 2007

bugaboo - myslím, že dávaj přednost epidurální anestezii! epidurální a spinální anestezie je to samé! 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru