Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

janica79
22. led 2009

Ahojky, měla bych rodit v Pardubicích ale po různých špatných zvěstev se mi do toho moc nechce. Napiště prosím jaké máte aktuální zkušenosti... A pote k té předešlé diskuzi. Podle čeho a kdy určí lékař že by se mělo jít na císařský řez? díky za jakýkoliv postřeh...

oliivie
22. led 2009

Mně doporučil dr císaře, protože malá je koncem pánevním. Přesné datum záleží na nálezu, aby se nezačalo rodit dřív, je lepší to naplánovat na všední den a tak. U mě to bylo pořád, že se nic nechystá, tak mi dali z pár dnů dokonce vybrat a objednali mě, vychází to na 39+1. Už mě to čeká brzo, tak já pak napíšu, jaké to v pardubické porodnici je. 🙂

oliivie
28. led 2009

Tak se hlásím s hodnocením pardubické poodnice. Rodila jsem v pátek 23.1. plánovaným císařem ve spinální anestezii. Při příjmu se zrovna střídaly služby, takže jsem se setkala celkem s šesti doktory, všichni byli velice příjemní, představili se mi, o všem informovali. Operovali mě doktoři Brych a Hensel, oba mladí a šikovní, všechno jsem slyšela, na konci operace komunikovali i přímo se mnou, jinak na mě často mluvila velice milá anestezioložka, takže operace pro mě rozhodně nebyla nepříjemným zážitkem. Malou mi přinesli ukázat na sál, řekli mi, že je všechno v pořádku a odvázali mi ruku, abych si ji mohla pohladit. Manžel byl celou dobu s ní při prvním ošetření. Potom jsem ležela 24 hodin na pooperačním pokoji, kde byly sestřičky taky bez jediné chyby. Miminko mi přinesli poprvé na přiložení za pět hodin po operaci, jinak se o něj staraly sestřičky z novorozeneckého a vozili mi ho pravidelně, dokud jsem musela ležet. Po těch 24 hodinách mě převezli na odd. šestinedělí, kde už se leží po normálních porodech. Miminko mi stále vozili, mohla jsem si říct, odkdy ji chci mít u sebe na pořád, nechali to vyloženě na mě, jak se budu cítit, hlavně, kdy budu moct dobře vstávat k malé z postele. Měli jsme trochu problém s kojením, malá se přisála, ale netahala, ale sestřičky to s námi tak dlouho trénovaly, že už jsme to zvládly a plně kojíme. Opravdu byly všechny super, všechno trpělivě ukázaly. Velice milé byly i sestřičky, které se staraly o nás maminy. Opravdu nemám ze svého pobytu pardubické porodnici jediný nepříjemný zážitek, můžu jenom doporučit!!!

karot
29. led 2009

Oliivie,.................gratuluju k holčičce a je fajn číst,že je člověk v pard.porodnici v dobrých rukou. 😵

oliivie
31. led 2009

No tak abych jenom nechválila, malé se udělaly takové ošklivé puchýře a paní doktorka diagnostikovala stafylokoka, nebyla ani překvapená, že prý je teď více případů, takže jsme si to pravděpodobně přinesli z nemocnice. Musím říct, že jako správná šestinedělka jsem z toho dost vedle.

karot
31. led 2009

Juj,...............tak to teda nezávidím. ☹

oliivie
2. únor 2009

Děkujeme za gratulaci. Jinak stafylokok je snad už na ústupu. Zítra jdeme na kontrolu.

eeefffaaa
2. únor 2009

ahojky..prominte ze jsem takhle vpadam,ale chtela bych se zeptat,jakou porodnici doporucujete vic-jestli Chrduim nebo Pardubice..co jsem tady cetla,tak spis pisou ze Chrudim..mam sice jeste vrzy,ale uz nad tim premyslim...muj pritel prave chrudimskou porodnici rekonstruoval a radil mi,abych sla tam,byla jsem se tam i podivat jeste nez to otevreli a msuim uznat ze to tam vypada uzasne,ale spis me zalezi na pristupu personalu a to on rict zase nemuze...jeste neco tady proctu,ale za cerstvy info budu velice rada 🙂 moc diky

karot
2. únor 2009

olii,.................tak to je fajn.Zítra držím palce. 🙂
eeefff,...........nejlepší bude,když se poptáš u dr.,ke kterému chodíš až to bude aktuální,protože on/a má nejčerstvější info od svých pacošek. 😉
Já osobně si to přes dr. zjistím,až to budu pořebovat. 🙂

zuzanaaaaaa
26. únor 2009

Ahoj, divim se ze tady nekdo doporucuje G-med. Co tam je dobry je akorat rodinne prostredi a hodne sestricky. Ale doktori??? Byla jsem tam na odstaneni kandilomat. Jeden z doktoru me pred operaci mel v ambulanci. Ptal se me jen slovne a neprohledl me, ani jsem se nesvlikala. Operoval me druhy doktor, ten "primar". Kdyz jsem si doma potom capla nad zrcatko, zjistila jsem ze mi jich tam spoustu nechali. asi 10 malickejch a 4 veliky, nekolikaticlenne. Tak jsem tam ten druhej den sla. V telefonu mi neverili, ze nad tim prej stali 4 a hledali nejake. Doktor si me posadil konecne na krelo a prohlizel me a rikahl hm ajo, jsou tady 4 veliky... ANI SE NEOMLUVIL. Nemusim tady nikomu rikat jaka je zatez pro organismus plna narkoza a kvuli neodbornemu zakroku (sla jsem posledni asi uz se tesili na obed!)Dalsi termin mi dali az za 1,5 mesice. Za tu dobu se me to tam neuveritelne namnozilo. Nabizeji tam setrnejsi narkozu za 300,-. Kdyz jsem sla na to podruhe tak jsem to odmitla platit a oni ze to zaplatej za me, kdyz se to opakuje kvuli nim. Ale ztrejme mi tu setrnejsi nedali. Tady upozornim ze jsem jim nahlasila ze jsem vazne nemocna, mam poruchu imunitniho systemu, beru spoustu zavaznych leciv a maji to od zacatku v dokumentaci. A oni si ani jednou nerekli o predoperacni vysetreni krve! A jak jsem skoncila po druhe- te normalni narokze? sice se zda ze me to uz odstranili vsechno, ale skoncila jsem TYDEN V NEMOCNICI NA JIP a byla jsem vazne ohrozena na zivote! Zalovala bych je, ale podle pravnika na lekare se znamostma nemam zadnou paku. Nikdo tam nechodte, nebo budete vazne ohrozeny na zivote jako ja spackaj vam zakrok jako me a budete muset znovu na stejny zakrok, znovu chybet v praci a nedockate se ani blbyho omlouvame se!

lenkabu
26. únor 2009

zuza:to je děs...jak může někdo dát narkozu bez předoperačního vyšetření,nejen krve,ale i EKG?Tu žalobu bych zvážila nebo min stížnost na lékařskou komoru.

makoush
26. únor 2009

ahojda..rada bych se vas zeptala na nekoli veci tykajicich se porodnice v pce..

1. jak to funguje s otcem u porodu? Je to tak,ze je pritomen po celou dobu a nebo jen od tzv. "odchodu na porodní sál"..doneslo se ke me, ze se muze stat, ze me daji hekat na jiny pokoj a jeho poslou domu s tim,ze az bude finale,ze pak prijde. Otec je pak az jen u samotneho aktu rozeni..je to tak?

2. vybavení porodního sálu..jsou na všech sálech polohovatelná lůžka (http://www.nem.pce.cz/ariadne/file_generators/d...) jako mají na stránkách a nebo na stránkách mají vyfocen jen "repre pokoj"

3. jak je to s polohama? rodily jste pouze a jen na zadech a nebo umozni i nejakou jinou?

Ja se sice planuji jit tam podivat, ale predem bych rada vedela, co tak orientacne cekat.

karot
26. únor 2009

Makous,..................nevím,jak to tam funguje teď,ale já tenkrát měla na výběr ze 2 sálů.Buď s WC a se sprchou a nebo s vanou a bez WC.Tak jsem si vybrala ten se sprchou,ale nakonec mi to bylo k prdu,protože jsem to celé proležela na boku,připásaná na monitoru. 😅
Takže záleží na tom,jak mají plno(některé to tam oddychovaly i v čekárně a čekali,až se jim uvolní PS)a jaký budeš mít porod. 😉
Já rodila v poloze na zádech a PA mi podepřela hlavu.

sotonka
27. únor 2009

Prosím o čerstvé zkušenosti maminek z porodnicí v Pardubicích. Rodila jsem tu sice už třikrát, ale ve staré porodnici a pak v provizoriu na chirurgii, když se současná porodnice rekonstuovala. Je zde stále stejný režim jak za France Klacka? Tzn. budíček před pátou, změřit teplotu, osprchovat, nakrmit dítě (teda pokud se to zrovna trefilo), čekání na snídani, pak vizita následně dětská vizita atd. A jak to probíhá ihned po porodu? Já měla děti naprasto zdravé a donošené a stejně je odnesly na dvě hodiny do inkubátoru, prý na zahřátí. To už nechci znova zažít. Nejdůležitější dvě hodiny po porodu pro nás oba a dítě někde v nedohlednu...

novona
13. bře 2009

ahoj holky já váhám, jestli nemám jet do Pardubic rodit... sice až v říjnu, ale ono to uteče. Dvakrát jsem rodila v HK (a jednou děs podruhé pohoda - myslím přístup atd) a jelikož chodím na gyndu v Třebechovicích k Mohamedovi Farragovi, tak váhám. on má praxi v Pardubicích právě... nevím jak se rozhodnout 😒

mkr
13. bře 2009

makoush mýho poslali taky domů, akorát jsem nevěděla, že si mám říct, že ho tam chci, takže příště už vím co a jak, nemůže si skoro na nic ztěžovat já jsem byla spokojená, hlavně s přístup doktorů byl supr 🙂

lenkabu
13. bře 2009

novona:když má dr Farraga tak možná budou lepší Pce 😉

ada80
18. bře 2009

Ahojky holky já rodila v Pardubicích v červenci a byla jsem moc spokojená 🙂

asanaa
31. bře 2009

Holky jací doktoři teď v Pardubkách rodí??Já tam rodila v roce 2004 a nemám zrovna dobré vzpomínky 😔
nemocnice krásná,přístup super,sály krásný,péče perfektní....ale porod byl horor,rodila mě paní doktorka(jméno bohužel nevím) a totálně zpackala co mohla.tak se docela bojím ☹

karotky
autor
31. bře 2009

asanaa,.................a o Chrudimi si neuvažovala? 😕

asanaa
31. bře 2009

karotky neuvažovala,rodila tam známá a byla strašně zklamaná.Ležela tam 3 dny před porodem a jasně prosila doktory aby zavolali manžela k porodu.Ty se na to vykašlali a až když on volal na sesternu,že se nemůže dovolat manželce co se děje,tak mu řekli že je po císaři a že mu gratuluje k synovi(byl už 2 hodiny na světě) 🙄
a bydlím v Pardubicích a do porodnice to mám 5 minut.Ono je asi všude něco že??V Pardubkách se mi líbilo,jen ta doktorka.Doufám že už tam není

mkr
31. bře 2009

asanaa mě rodila Lísová a byla jsem s ní moc spokojená, jinak teď jedna odešla byla těhu 🙂

karotky
autor
1. dub 2009

asanaa,...........to máš pravdu,že všude je něco. 😉
Já to mám do porodky 20min. a auto jsme tenkrát neměli,tak mě nenapado uvažovat o jiné.Taky jsem byla s Pardubkami spokojená.Trochu mi zkazila dojem jedna dětská sestra a taky to,že jsem tam tvrdla 8 dní. 🙄
Jinak já měla tu čest akorát s dr.Brzákovou a Kokrdovou při vizitách.Obě byly fajn. 😉

asanaa
1. dub 2009

Holky dík moc,já bohužel fakt nevím která mě to rodila ☹ byla jsem mimo
karotky já v nemocnici ležela s prckem 14 dní takže vím o čem mluvíš,je to tam děsně dlouhý a vím že tam holky měly neshody s jednou sestrou.Já měla malého na JIP a tam jsem byla nadšená,fakt klobouk dolů před nima.

karotky
autor
1. dub 2009

Tak já měla Adámka 2 dny na sluníčku a moc nadšená jsem z toho teda nebyla. 😀
Ale naštěstí jsme jiné komplikace neměli,takže se dá říct,že na to mám docela hezké vzpomínky.
Zkus se třeba zeptat doktora/ky a třeba Ti poradí,která porodnice je lepší. 😉

asanaa
2. dub 2009

karotky no vida to mě nenapadlo,díky za radu 😀 v pondělí jdu na KO tak se jí zeptám 😵
Holky nevíte kde v Pardubkách dělají 3D UTZ??

ladybeetle
8. dub 2009

nově v nemocnici v Pcích na gyndě

makoush
14. dub 2009

Ahojda..prosím mám dotaz. Nezná některá z vás nějakou milou PA z pardubické nemocnice popř. z chrudimské, která by byla ochotná poskytnout mi své služby? (Samozřejmě za úplatu) Za jakékoliv typy předem moc díky.

karotky
autor
15. dub 2009
makoush
18. dub 2009

karot..no, to je prave jedina, kterou jsem vygooglila a proto jsem doufala, ze trebas pres konika sezenu nejaky jiny info.... 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru