Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

asteria
22. srp 2011

ahoj holky , já mám rodit v půlce října a jsem rozhodnutá pro Pardubice, slyšela jsem že doktoři jsou tam dobří a sestry jak která, ale dobrou a špatnou náladu máme každá!!! 🙂

leny16
3. zář 2011

@asteria - neboj vejde se 😉
Já jsem ted 39 tt a malá je v bříšku už utlačená, kopne (spíš tukne) sem tam, ale pořád bříško roste.

Holky od 30. září se bude malovat v porodce, takže pak nepřijímají. Doufám, že to stihnu 😕

kte79
26. říj 2011

..ahojky těhulky a maminky..čtu zde o příspěvcích na porodnici v Pardubicích..já tam budu rodit zhruba za měsíc,plánovanou sekcí..rodila jsem tam před 4lety a musím říct,že to tam bylo opravdu dobré..přístup lékařu a sester na jipce a i na pokojích po porodu byl opravdu ohleduplný a dobrý..sestřičky mi se vším pomáhali (byla jsem po 3sekci)..nemohla jsem plně kojit,jen přes klobouček,ale i tak jsme to zvládly..rodila jsem 2x i v Chrudimské porodnice,která je taky skvělá,ale Pardubická mi příjde o něco skvělejší 🙂 ..teď musím navštěvovat rizikovou poradnu kvuli těh.diabetes a také kvuli 4sekci a i tam je to skvělé..pí doktorka Kokrdová měla ke mě velmi dobrý přístup,vše mi vysvětlila..bála jsem se jít do této poradny (nevěděla jsem co mě čeká),ale neměla jsem proč se bát..vážně skvělá lékařka a i sestřička byla hodná..na Pardubickou porodnici a poradnu pro rizikové těhotenství jde ode mě jen chvála..a asi přijímají,protože si myslím,že by mi to pí Kokrdová řekla,že u nich rodit nemohu z duvodu nepřijímání..tak se těhulky opatrujte a všem vám přeji krásně těhulkování a hlavně zdravé miminko..Ali

petra.a
11. pro 2011

Ahojky,

kedze sa nam termin porodu velmi rychlo blizi, rozmyslam, zda zvolit nadstandardny porodny sal, alebo klasicky. Nemate skusenosti ako to vyzera na klasickom porodnom sale? Ked som rodila v Pardubiciach pred 2,5 rokmi, zvolila som si nadstandard, ale v podstate som tam okrem radia nic nevyuzila, kedze porod som nemala zrovna najlepsi a neustale som bola napojena na monitor a hadicky.

helulela
12. pro 2011

@petra.a klasický je na fotce porodní sál č. 2 http://www.nemocnice-pardubice.cz/stranka/pro-p... Co tam je a není ti moc nepovím, ani jsem se tam nestačila rozhlídnout. Zkus se domluvit, že by ses chtěla přijít podívat.

karotky
autor
7. led 2012

Chtěla bych všechny maminky,co rodily v pard.porodnici pozvat do této skupiny:
www.facebook.com/groups/213680875385813/
Zájemkyně mi můžou psát do IP 😉

sadomis
30. srp 2012

Ahojky, můžu někoho z Vás poprosita o nějaký kontakt na Dr. Šilerovou? Na předporodní cvičení. Na internetu jsem nic nenašla. Jsem v 6 měsíci a chtěla bych to vyzkoušet, slyšela jsem na ni jen chválu. Moc děkuji 🙂

helulela
30. srp 2012

Ahoj, je to ono? http://maminky.unas.cz/

fafetka
28. lis 2012

Ahoj všechny 😵 Mám dotaz😅Nikde na stránkách pardubické porodnice jsem info nenašla,tak zkouším tady😅 Nevíte kolik se teď platí za přítomnost tatínka u porodu?Poprvé jsem tam rodila v roce 2000 a to jsme neplatili nic,protože byl akutní CS😅Podruhé v roce 2009 to bylo 500,- a teď?Hledala jsem hledala a nenašla 😒 Děkuju předem za info 😉 Krásný den všem 😵

vvvecna
2. pro 2012

@fafetka ahojky,mě porod čeká během 2tt a manža tam bude tak ti potom dám vědět,ale myslím,že je to 500,-

fafetka
2. pro 2012

@vvvecna Tak to ti držím pěstičky,ať to proběhne co nejrychleji a co možná neméně bolestně 😵 Budu ráda za každé info😵 Mám ještě víc jak měsíc čas,ale známe to😀Kdo je připraven... 😵 Tak ještě jednou díky a hodně štěstí 😵

talina
2. pro 2012

@fafetka Ahoj já tedy nevím, ale paní co se mnou byla na pokoji neplatila v květnu nic.

fafetka
2. pro 2012

@talina Fakt?😅 no já to právě pročítala na těch stránkách ze všech stran,ale krom toho "návštěvnického balíčku"který si má tatínek zakoupit za 60,- v automatu na chodbě tam není žádná zmínka.Jen ceny za nadstandarty ale o doprovodu k porodu nic😅To by bylo ultra milé kdyby nic😀 ale spíš se zajímám kvůli tomu,že se mluvilo o zdražování na 1000,- nebo jak a nějak mi uniklo jak to dopadlo😅

talina
2. pro 2012

@fafetka já nevím, jedině jestli chodíš na monitory do nemocnice se tam rovnou poptat, ale spíš nahoře na šestinedělkách. Dole v ambulanci asi nebudou vědět. Mě dělali epidural a ten jsme taky neplatila, ale ani nevím zda to nebylo k vůli tomu, že mi ho dělali protože oni chtěli nebo protože byl provedený špatně. Nakonec jsem měla SC. Já si zpomínám jak to v dunu propírali v médiích, že tyhle poplatky za přítomnost otce jsou neoprávněné, tak jeslti to nezměnili.

fafetka
2. pro 2012

@talina no na monitor ještě nechodím a do nemocnice ani nebudu.Mám jako gyndaře bývalého primáře a ten má monitor v ordinaci😅Ale zkusím se zeptat sestřičky😅Ona ví hodně 😵Moc děkuju za tip 😵

talina
2. pro 2012

@fafetka držím palečky 🙂

pospes
4. pro 2012

Ahoj holky 🙂 @fafetka @talina @vvvvecna @karotky @helulela Nevíte náhodou, jestli na nadstandartním pokoji je wi-fi? Díky moc za info...

drchnicka
7. pro 2012

@fafetka od května se za přítomnost otce u porodu neplatí, pouze 40kč za balíček z automatu(návleky, plášť), myslím, že v jiných porodnicích se platí...

fafetka
7. pro 2012

@pospes wi-fi je v nemocnici všude a zdarma.I na nenadstandartu 😵
@drchnicka jeee moc děkuju!Já si to tak nějak vydedukovala 😵 aspoň nějaké pozitivum 😵

fafetka
7. pro 2012

Jo a ještě jeden dotázek😅když už jsme u těch poplatků,nevíte kolik se teď cca platí za hospitalizaci.Když je všechno O.K. a pobudeme si tam ty tři až 4 dny...ať vím na co se připravit 😵 Moc děkuju! 😵

malformatio
7. pro 2012

@fafetka za hospitalizaci se všude platí 100 Kč / den

fafetka
7. pro 2012

@malformatio moc děkuju 😵 my máme obrovské štěstí že jsme krom toho porodu před třemi lety v nemocnici nebyli,tak se radši ptám,ať nekoukám😀Čekala jsem teda že to bude víc😅 ještě jednou dík za info 😵

kali.kal
22. pro 2012

Rodila jsem v pardubické porodnici v srpnu 2010. Teď jsem znovu těhotná a už se tam rodit nechystám. Leda kdyby to šlo nějak nečekaně rychle a jinam bych to nestihla. Rozhodně to není porodnice podle mých představ. Ale já i malá jsme porod přežily ve zdraví, což je taky důležité.

aendie
17. kvě 2013

Ahoj holky, tak já nevim, jestli Pardubuce jo nebo ne. Někde čtu samá pozitiva a někde zase negativa. Vím že si nevyberu, že vždy je něco, ale slyšela jsem že tatínek může být až u konce, že před tím netráví s maminkou na hekárně, že ho pošlou domů a že mimi odnášejí a nenechávají po porodu s mamkou a tatkou na sále. A to by mi bytostně vadilo.
Moc prosím, holky co jste v poslední době rodili v PCE, jak to tedy je? Pokud bude HK plný, tak řeším jinou porodnici a vzhledem k proklamované Váze mimi přes 4 kila bych byla ráda někde, kde se o nás v případě komplikací postarají. Další možnost je Chrudim, prý je super.

Díky za názory a zkušenosti.

jandulinkaa
29. kvě 2013

@aendie Ahoj, já mám zkušenost z Chrudimi - přístup doktorů a porodních asistentek a sester na novorozeneckým super (až na jednu). Dceři ale špatně podvázali pupík a zanesla se jí tam infekce, tak chudák 2 měsíce trpěla, než se na to přišlo. Teď, u druhého těhotenství jsem ležela týden kvůli předčasnému porodu v pardubické nemocnici, na rizikovce, sestřičky užasný a taky přístup doktorů, kteří jsou zároveň porodníci, taky bez výtek. Takže tentokrát budu rodit v Pardubicích, trošku mám obavy z porodních asistentek, protože co vím od kamarádek, tak pro srovnání je mezi Pardubicemi a Chrudimí rozdíl v přístupu právě těchto asistentek: v Chrudimi se vším poradí, pomohou, kdežto v Pardubicích jen "koukají" a nic neporadí. Jako prvorodička bych asi jela do Chrudimi. Ale zase v případě nějaké komplikace je určitě jistější rodit v Pardubicích. Doktoři jsou prý tak na stejné úrovni, jak profesí, tak i přístupem... 🙂 ..co se týká HK, tak tam to jede prý jak na běžícím pásu, je tam i hodně mediků a nemají čas se tam rodičce i pak na novorozeneckým moc věnovat..takže HK bych volila jen v případě hodně předčasného porodu..tedy já osobně 😉 .

tehulka12
30. kvě 2013

@jandulinkaa To s tím HK je pěkná hloupost.Rodila jsem tam nedávno a věnují se maximálně.Mediky nevidíš,když nechceš.Kojit mě naučili super a příjemní byli všichni včetně porodních asistentek na porodním sále.Věnovali se mi opravdu hodně během celého porodu. Myslím si,že s tím běžícím pásem je to pomluva.Ono mezi HK a Pardubicema není zase tak velký rozdíl v počtu porodů,to se nenechej mílit a mají v HK víc personálu, takže bych se toho teda vůbec nebála,že na tebe nebudou mít čas.To by museli mít nějakou kalamitu a to by byla stejně potom všude.

jandulinkaa
30. kvě 2013

@tehulka12 Jen jsem napsala, co jsem slyšela ze zkušenosti jiných, ale tak každá porodnice má své klady a zápory.

petulka1979
21. srp 2013

Já rodila v Pardubicích 15.01.2013 (aníž bych chtěla,ale musela kvůli předčasnému porodu)a musím říct,že přístup lékařů jak na příjmu,při samotném porodu a hospitalizaci byl skvělý 🙂 Ale co se týká některých sestřiček na oddělení šestinedělek,tak hrůza ☹ Měla jsem malého na jipce a sestřičky super a pak na novorozeneckém a taky bezva 🙂

jennyska
8. říj 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Porodnice Pardubice a protože vy s ní máte už nějakou tu zkušenosti, myslíte, že byste ji mohly vložit na https://www.modrykonik.cz/porodnice-pardubice/ ? 🙂

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě vybírají z českých porodnic a rozhodují se mezi různými městy. Díky Vám najdou maminky zkušenosti na jednom místě. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

pav8
18. únor 2016

Ahoj lidi, do Pardubic bych už nešla rodit ani za nic! Nebudu zabíhat do detailů, ale personál, který při porodu nekomunikuje s rodičkou. Doktor který seřve sestru za to, že se jí nepovedlo perfektně utrhnout papír, který vylézá z přístroje, co monitoruje miminko v břiše. Pak seřve mě, že nevím po kolika minutách mám kontrakce. Byla jsem tak zděšená z jeho výstupu na tu sestřičku až jsem na kontrakce zapomněla! Vrchní sestra které podávám teploměr a na kterém mám naměřenou teplotu 38,2 a ona ho hodí mezi ostatní a řekne v pořádku! Sestra z které je cítit alkohol... Přijdou mi píchnout injekci, kterou ostatním na pokoji nepíchají a nejsou ochotni mi sdělit proč a na co ta injekce je... Sestřičky, co se starají o miminka, tak ty chválím, ale na gynekologii- děs!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru