Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

ilonap
3. kvě 2007

Ahoj Karot, máte úžasné fotečky 🙂 . Já tady ještě pořád tvrdnu 😀 .Včera jsem byla plná naděje,byla jsem na monitoru a měla pravidelnou křivku kontrakcí, doktor mě vevnitř skoro rozbombardoval.Ale večer po sprše se mi to všechno uklidnilo,přestaly bolesti i tvrdnutí ☹ . Dneska jdu zas na monitor, Dr. se nelíbilo srdíčko,malá byla nějaká ochrápaná. Snad už se nějak domluvíme třeba na vyvolání 😉 .

karotky
autor
3. kvě 2007

Hm.Už by to chtělo.
Adam měl taky problémy s kyslíkem,než jsme ho konečně dostali ven.
Jinak Tě nechci strašit,ale v pard.porodnici je dost nářez.Od soboty 28.4. má Hradecká a Chrudimská porodnice STOPstav a přijímají jen Pardubice.Rodí se za pochodu.Mají takové fofry,že nás v neděli pustili domů bez vizity a ještě jsme museli od 10ti do 16ti čekat na dětského doktora,aby děti naočkoval a napsal papíry.Na stehy jsem musela až v pondělí a doktora jsem se nedočkala.Nakonec mě poslali na Ambulanci a tam jsem čekala ještě půl hodiny.Do kojení mi to vyšlo jen tak,tak. 😒

ilonap
3. kvě 2007

No nazdar, tak to se rodí o 106. A já myslela, že největší nával byl právě v dubnu 😒 . To se nedá nic dělat. Když za pochodu,tak za pochodu, když už mám manžela toho vojáka 😀 .

karotky
autor
3. kvě 2007

Tak to s Tebou manžel alespoň nacvičí. 😀
Já teď nemůžu tak rychle odpovídat-Adam dneska vyžaduje nějakou spec.péči. 😅
Ozvu se jindy.Zatím pa a drž se!

zuzu_z
3. kvě 2007

Karotky píšu i sem: gratulace k Adámkovi. Jinak pozor až žloutenka úplně odpadne, z hodňoučkého a spavého miminečka se stává drak!!! 😉 ale zvyk je železná košile, dá se to. My se chystáme na víkend do Telče, tak jsem si na tebe vzpomněla. Jo a moje ségra - nevím, jaký tu má nick myslím lucka293 - taky jsi jí psala, protože měli svatbu v Telči - ti taky moc moc gratuluje, jestli ti teda už nenapsala vzkaz😉 pěkně si to užívejte, je to nejhezčí pocit na světě

karotky
autor
3. kvě 2007

Zuzi...........máme prdíky po kapustové polívce.To mi to dalo,než jsem na to přišla. 😅
Když budu dávat bacha na to,co sním-Adam bude zlaté dítě.
S tou žloutenkou máš pravdu.V porodnici(než mu jí zjistili)mi opravdu připadal,jak Šípková Růženka.Začínala jsem mít dojem,že se nám narodilo nenormální dítě.
Pak ho trochu přismahli na sluníčku a hned ožil. 😉

magika
8. kvě 2007

aHOJDA...tak co ilonap?Snad už něco má 😉 .V Chrudimi je prý úplně narváno,tak doufám,že ještě 4týdny vydržím 🙂

karotky
autor
8. kvě 2007

A Ty si myslíš,že se to do té doby změní? 😀
Aby si nakonec nebyla ráda,kdyby Tě vzali v Pardubicích. 😅

ilonap
8. kvě 2007

Ahojky, u mě žádná změna. Zatím. 😉

karotky
autor
8. kvě 2007

Holky..............my se asi dneska opět nevyspíme.
Prdlajs prdy...........ale spíš to vypadá,že Adam ožívá se soumrakem.Celý den spal jak zabitý a budil se jen na krmení.
Před hoďkou jsem ho vykoupala a nakojila.Strčila jsem ho do tašky a následoval šílenej řev.
Manžel těď kouká na TV,drží Adama v náručí a Adam je nad míru spokojen.
Uvidíme co bude,až ho nakrmím kolem 22té,ale moc velké naděje si nedělám.
Ilon............zítra to určitě klapne,uvidíš! 😉

karotky
autor
9. kvě 2007

Ahoj holky!
Tak noc byla nakonec super.
Sice to ze začátku vypadalo tragicky,ale nakonec Pepa Adama uspal u TV a kojili jsme jen v 11h. a ve 4h.Paráda.Kdyby to bylo takhle každou noc,vůbec bych si nestežovala.
Sice teď ráno trochu zlobil,ale ve dne mi to nevadí.
Za hodinu ho nakrmím znovu a razíme mamce naproti.
Asi dneska zhřeším a dám si kafe-jsem jako mrtvola.
Pořád se mi motá hlava. 😖

karotky
autor
11. kvě 2007

Ahojky!
Tak Vám řeknu,že si asi v neděli oddychnu,když mamka odjede.
Je fakt,že mi bodne,když vezme kočár a s Adamamem na 2h.vypadne.Ale když je se mnou doma,tak pořád s kritickým pohledem sleduje,jak se starám o dítě.
Nejlepší na tom je,že si ho jednou zkusila pochovat a když zjistila,jak je těžký,tak to vzdala a začala mě poučovat. 😀
Včera jsem zhřešila a koupila si 2 koláčky.Samo,že se to v 19h. po kojení projevilo a Adam začal řvát.Mamka z toho byla tak nervózní(nejradši by,aby vůbec nebrečel,nespal a pořád se na ní smál 😅 ),že jsem s ním musela vypadnout do kuchyně a do 22.h jsem ho uspávala.Brečel jen v intervalech,kdy ho to bolelo a mezi tím jsme si "povídali".Když konečně usnul,tak se na nás přišla podívat a obvinila mě z toho,že mu určitě nafoukalo do uší,když jsem mu na odpolední procházku nedala čepici.Podotýkám,že nefoukalo a bylo 25stpňů. 😀
Asi za těch 25let zapomněla,že jsme jako malá miminka taky brečeli. 😅

brusinka76
12. kvě 2007

Zdravím všechny.
Moc prosím o radu. V červenci budu rodit v Pardubicích...
Je někde na netu seznam věcí do porodnice? Myslím tím třeba plíny, vložky a tak. Rodila jsem tam v červenci 05 a museli jsme mít na mimi plínky a ubrousky, jinak snad nic...Změnilo se něco??
Do konce těhu budu chodit nejspíš ke svému gynekologovi, takže tam půjdu až rodit 🙂
Moc díky za odpověď!! Lenka

ilonap
12. kvě 2007

Ahoj brusinko76, zkus http://www.nem.pce.cz/NemPce_odd_gyn_por_co.htm. Já jsem si ale byla i přímo na sále pro letáček a prohlášení o jménu. 😉

brusinka76
12. kvě 2007

ILONAP: díky moc.
Já jsem posledně všechny ty papíry (i o jménu) vypisovala až při příjmu.
Ale zastavit bych se tam mohla...Tak jsem koukala na seznam a navíc jsou asi jen dupačky pro mimi. Měly jste je??????? No, třeba v červenci bude horko a zvinovačku nám dají 😉

ilonap
13. kvě 2007

Dobré ráno Leni,ohledně těch dupače,tak já si je tam raději vezmu,ať mi pak nechybí, kdyby něco. Zatím jsem taky čekatelka 😉 . Mám v tašce sbaleno radějí víc věcí,ať mě pak nic nepřekvapí. 😝

karotky
autor
13. kvě 2007

Ahoj holky!
Ten seznam věcí na netu neberte vážně.Jediné,co tam budete mít zdrama,jsou košile.Vložky dostanete tak na 1 den a pak už musíte mít svoje.To samé platí o plínkách.
Vzala jsem si tam na kluka oblečení,ale to naštěstí půjčí.
Kalhotky(tuším,že tam taky nabízeli)taky nedávají.
Radši si s sebou vezměte "všechno". 🙂

ilonap
13. kvě 2007

Karot,moje řeč 😉

stranpa
14. kvě 2007

Ahojda kočky..Jaký si berete spodáry? Ty jednorázové? Má to cenu,užoje je človek?Proč nemůžu mít obyč.bavlněnéé? 😕

karotky
autor
14. kvě 2007

Ahojky!
Jednorázové jsem nekupovala a bavněné jsem si vzala.Jenže jsem byla dost nastřižená a blbě se mi to šití hijilo,tak jsem musela chodit bez kalhotek,s vložkou mezi nohami..............jako tučňák. 😀
Sice jsem to pořád sprchovala,větrala jak mohla a zahojilo se mi to až doma,když jsem si na to koupila mast z dubové kůry.

ilonap
14. kvě 2007

Ahoj holky. Tady manžel. Manželka šla ráno do rizikové poradny, už si ji tam nechali, zítra ráno budou dělat oxytocin.zátěžový test, pak možna porod. Všechny zdraví, držte pěsti. Ahoj

brusinka76
14. kvě 2007

Všem díky za odpovědi!
Ilonap, moc držím palce, ať je to rychlý a hlavně v pořádku!

Jinak já jsem jednorázové kalhotky taky nikdy neužila, rodila jsem císařským řezem a ty stehy se mi chytali za síťku v kalhotkách...teď budu rodit taky tak, takže je už ani nekupuju....

Ale jinak je asi fakt lepší vzít si všechno vlastní...ale aby pak zase nenadávali, že tam mám milion tašek 😉

stranpa
14. kvě 2007

Ahojdaa, tak super, dneska jsem si nakoupila kalhotky u Vietnamců 😀 XL,héézký bavlněný, tak jsem vybavená..Jednorázovek je pro me skoda.o)
Ilonap..držííím palce, at už to je 🙂 🙂

ilonap
15. kvě 2007

Ahoj. Vzkaz od Ilonyp. Karotky: Jak moc jsi byla otevrena pri nastupu do nemocnice? pro vsechny: Manželka ma po oxyt.testu, kontrakce na porod to nevyvolalo, takze se ceka dal. Ve ctvrtek oxyt.test znovu. Jinak vyvolavat nebudou, muze to trvat az 14dni. Mala uz ma vahu 3,5kg. Vsechny vas zdravi. Ahoj

karotky
autor
15. kvě 2007

Ahoj..........já byla otevřená na 2 prsty 14 dní před nástupem do porodnice.Nechali si mě tam kvůli vysokému tlaku a bílkovině v moči.Měla jsem taky špatné jaterní testy.
To je mi líto,že jí to porod nevyvolalo.To ji při tom testu nenaměřili žádné kontrakce?
Mě při tom testu bolelo břicho jako při MS a pak to do oběda přešlo.Odpoledne mi natočili další monitor a tam jsem měla nepatrné kontrakce.Kdyby mi pak doktor na sále nepíchnul plodovku,tak tu smrdím s břichem do dneška.
Prosím Tě,koho tam měla Ilča za doktora?

karotky
autor
16. kvě 2007

Ahojky!
Tak jsme se vrátili z pradny.Měla jsem strach,že se mi Adam v čekárně strhá vzteky,protože jsem ho zrovna probudila,když jsem ho vyndavala z kočáru,ale naštěstí ho stačilo zabavit a tu půlhodinu,než jsme se dostali na řadu vydržel bez řevu.Musela jse ho ale zabavit. 😀
Přibrali jsme za 14dní 400g a Adam byl pochválen,jak si krásně procvičuje plíce. 😅 Jen kdyby to doktorka musela poslouchat každé 3 hodiny,asi by se tvářila jinak.Na další kontrolu jdeme až za 4 týdny.To už snad dostane kluk rozum a bude se umět na veřejnosti chovat. 😀

ilonap
17. kvě 2007

Ahoj. Tak malá Leonka už má první fotečky ve svém albu. Ilča všechny zdraví. Ahoj

karotky
autor
21. kvě 2007

Ahojky!
Tak jsme se byli podívat na Ilču v porodnici.Všechny Vás pozdravuje a zítra by snad měla jít domů.Juknite ke mě do alba,jaký je proti Lee Adam obr. 😀
Až jsem se vyděsila.Co já bych dala za takové malinké miminečko.Lea je úplně k sežrání.

magika
27. kvě 2007

holky no máte krásné mimísky...já ještě 14 dní uf,tak jsem zvědavá.Jinak Chrudim se už krapet vylidnila,tak snad porodím tam 😀

smudlina
8. čer 2007

ahoj holky,
tak jelikož se do porodnice budu chystat podruhé, poctivě jsem pročetla diskuzi- uf! 😅 to bylo.

Nemůžu si stěžovat. První porod v roce 2005 byl docela fajn, MUDr. Filipová , báječná lidská bytost, PA taky dobrý až na jednu, starší, černovlasá babice, která do mě vrážela ruku a byla dost nepříjemná, až ji i doktorka napomínala.
Šestinedělí ale děs, sestry nejednotný v názorech, já hormonálně v pr...takže nic moc vzpomínky.S problémy s prsama jsem tam pak jela k MUDr. Faragovi a nic moc. Nemastný, neslaný, naštvala jsem ho tím, že jsem chtěla ošetřování, z čehož on byl paf a asi ani neměl náladu či co. Takže to nebylo zrovna báječný.

Teď jsem potratila, na ambulanci jsem potkala primáře Hanouska, super člověk, nemám slov, člověk až by měl chuť ho obejmout i v takový chvíli 😅 a sestřičky na gyndě příjemný, na sále taky dobrý.

Nevíte, co je to za doktora,takový mladší 30-40 let, černý vlasy, brýle s černýma obroučkama, docela hezkej. Dost jsem ho tam potkávala, ale nevím, jak se jmenuje...

Tak potřetí už snad zas na porodnici, doufám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru