Porodnice v Pardubicích. Máte zkušenost?

karotky
16. led 2007

Zdravím všechny nastávající maminky,které se chystají rodit v Pardubické porodnici a ty,které tu už odrodily.Moc ráda bych se se všemi podělila o zkušenosti.

karotky
autor
19. led 2007

Dneska bych to taky neriskovala.Má to být horší,než včera.Máme ložnici v podkroví ve štítě-to byla teda noc. 😠 Nemohli jsme vůbec zabrat a tak si manžel pustil přehleďák(vysílačku)a poslouchali jsme hasiče a záchranku.Měli dost fofry,hlavně na Přeloučsku-padaly tam stromy a dokonce ve Starém Máteřově to chlapovi odneslo pergolu. 😀

qerki
19. led 2007

Teď jsem mluvila se známým a říkal mi, že jeho žena málem v pardubický porodnici umřela, že ji doktorka v porodnici poslala s tlakem snad 220/130 a bílkovinou v moči domů, že ještě nerodí (že prý když je ona je zdravotní sestra a on řidič sanity tak se ohlídají)a manželce bylo celou dobu děsně blbě, tak za dva dny jeli znovu a okamžitě šla na císaře a měla to pěkně nahnutý. Tak prý ať do Pcí v žádným případě nechodím rodit, že jsou to hrozný řezníci. Tak mě moc nepotěšil...

karotky
autor
19. led 2007

Hm.Tak to měla asi Preklampsii,viď?A to se divím,že jí s tím poslali domů-to je totiž dost nebezpečný.Kdyby mi něco takového řekli,domů bych určitě nejela,ale alespoň do jiné porodnice.No fuj-až mi z toho běhá mráz po zádech. 😖

jaul
19. led 2007

Mam kamaradku porodni asistentku a kdyz chodila na praxi atd., tak v Pcich se ji moc nelibilo, chtela do Chrudimi, tam rikala, ze dobry 😉
Achjo, to musi bejt desny narazit na nejakyho hulvata ☹ Jak muzou bejt lidi tak necitelny?! 😠

pepin
20. led 2007

ahoj, v pardubické porodnici jsem rodila před měsícem, a byla jsem velmi spokojena. U porodu jsem měla MUDr.Farraga, je skvělý, chová se velmi hezky.Zmíněného Minžáka jsem taky potkala, nastestí jen prováděl kontroly na šestinedělí a vůbec se nedivím tomu, že se mu říká doktor hrůza.

mmarky
20. led 2007

ahooj, ja jsem teprve snazilka - uz 8 mesicu ☹ , ale pred tydnem jsem zmenila gynekologa a presla jsem k dr. Farragovi, je fakt super, prisla jsem od nej silne pozitivne naladena. Snad nam tato zmena pomuze 😎 i k tomu mimi. Hezky vecer

pepin
20. led 2007

Tak to založíme klub spokojených pacientek Dr. Farraga, on mi nabidnul ze bude u porodu a taky to dodrzel, choval se fakt uzasne!Manžel říkal, že tohle byl opravdu nadstandartní přístup.

mmarky
20. led 2007

to ja jsem byla u neho jako v pohadce!!! ani ve snu by me nenapadla, ze to u gynekologa muze tak vypadat . a jeho pristup je nadstandartni 😀 , kam se hrabe ordinace v ruzove zahrade. fakt uzasny 😀

pepin
20. led 2007

Veřím, že vám změna k mimi pomůže, on je velmi pozitivní a jak všichni víme to známé a otřepané, že psychika v thle problematice má významnou úlohu 🙂 Jen pro pobavení když mě po porodu šil a já už měl těch bolestí skutečně dost, tak jsem říkala ať uděláme aspoň malinkatou pauzičku a on mi ukazoval ruce a řikal tim svym úžasným přízvukem, ale pani...... já nic nedělám 😀 te´d pjdu na kontrolu po šestinedělí tak nevím, něco bych mu chtěla kouit jako poděkování,ale nevím jestli alkohol,nebo co 😲

karotky
autor
21. led 2007

Holky,asi mi to nedá a Peršína se zeptám,jestli by mě taky neodrodil. 😀 Myslíte,že si s sebou musím vzít "všimné"?Já totiž nevím,jak to v dnešní době chodí. 😀

pepin
21. led 2007

No v některých nemocnicích je to běžné, že si můžes domluvit s doktorem, že bude u Porodu.Já jsem se přímo zeptala, kolik se za to platí(a nemyslela jsem úplatky)Pokud má službu tak nic, a poud ji nemá tak ztracený čas. Ale je potřeba se zeptat,v některých nemocnicích je to třeba i 10tis, že máš Dr.kterého si vybereš u porodu.

karotky
autor
21. led 2007

Hm.Tak říkáš 10 000kč? 😀 Tak to se radši smířím s osudem a ty peníze dám do kočárku. 😀 Peršín asi na porodnici nefunguje.Myslím,že dochází jen na gynekologii. ☹ Takže i s tou jeho(případnou)službou by to asi nevyšlo.

pepin
21. led 2007

No ale tech deset to mi rikala kamoska, ze snad v ¨Praze nekdo chtel,jestli uvazujes o Pardubicich tak ja vrele doporucuji Farraga,miva tam sluzby,vlatní ordinaci ma v Trebechovicich pod Orebem a chova se velmi hezky,vsechno vysvetli, je pozitivni, a mimi jsem mela velke a udelal to moc hezky vubec mu neublizil,jako ze se to stava u velkych deti.Tak tech 10tis neber jako normu,spis mozna Praha to tak ma.

karotky
autor
21. led 2007

Ještě uvidím.Mám na to 3 měsíce,tak se třeba s někým domluvím. 😉

karotky
autor
2. únor 2007

Děvčata,pokračujte s příspěvky.Ať to tu trochu oživíme. 🙂

pavlaneu
5. únor 2007

Ahoj holky!!!Myslím,že vám napíšu spoustu informací o porodnici v Pardubicích,neboť jsem tam 3 týdny ležela a poznala jsem celý personál lékařů i sestřiček.-Ve vaší diskuzi jste často zmiňovaly jména doktorů Farrag-což je opravdu sympaťák-něžný a pokorný(dokonce mě po vyšetř.poděkoval a popřál hodně krásný den a kdyby bolelo hodně-řekněte,zase dáme injekci,od toho nás tady máte-super 😉 -říkaly jsme mu Egypťánek).Jméno dr.Minžáka-pro nás Ninži,mě osobně nijak nevadilo,setkala jsem se s ním pouze o víkendu,když přišel na vizitu,ja fakt,že se výborně dokáže bavit s chorobopisem asi takto...takže-břicho nebolí-netrvrdne,nekrvácíte,plod.voda neteče a nečeká na odpověď a zapisuje,takže dobré-dobré-no tak všecko v pořádku a byl v čudu,hodně jsem o něm slyšela od holek,co k němu chodily do riz.poradny,nejdřív jsem tomu nechtěla ani uvěřit,ale těch náhod bylo nějak moc,prostě k porodu musíte jít s mužským a on si nic nedovolí,jinak je asi víc otevřený k prožívání bolestí u žen-kámoška říkala,že až ji zas bude vyšetřovat a bude ji poněkolikáté napomínat,že ji vyšetřuje pouze 2prsty,kdežto hlavička dítěte má 10cm,tak ať se nepředvádí,že mu ty 2prsty zarazí do zadku,aby věděl,jak je to bezva 😀 ,je to takový OSTRAVAK-mluví rychle,ale mě nic nevyvdl.O mě se starala dr.Krčmová,je to mladinká něžná bytost,má tu práci ráda a je to na ní hodně vidět,mé první setkání s ní bylo zajímavý,myslela jsem si,že je to žákyňka-porod.asistentka a ani náhodou mě nenapalo,že je to moje ošetř.lékařka,byla natolik lidská,až mi za tu dobu opravdu přirostla k srdci,její hlášky byly na místě a na to,jak je mladá,má ohromný smysl pro každou maličkost i osobní,což většinou nebývá zvykem,je zodpovědná-pohodová a vstřícná,i když slouží téměř nepřetržitě-vřele doporučuji.Nemohu opomenout mého anděla strážného pane primaře Hanouska,je to pro mě ten nejlepší chlap pod sluncem,před 2lety mě zachránil život,odté doby jezdím k němu do poradny,je to člověk s velkým srdcem a doktor na svém místě,neexistuje,aby byl k čemukoliv nevstřícný,dokáže hodně pomoc a popořit,úplně mě svým chováním dojal,vše co slíbil,vždy dodržel a mám u něj pocit naprostého klidu,škoda,že prý bude končit,v tom případě frčím za dr.Peršínem,protože to je taky kapacita sama,mámtoho hodně,ale je bezva.Dále k dr.Kokrdové,tak to je velice pečlivá a laskavá osoba,sotva působí tak trošku rozlítaně,ale je toproto,že se pořád zajímá o dění na oddělení a nevydrží sedět,jinak profík.Potom je tam dr.myslím Brych-pro nás ČÁRYFUK,poznáte ho dle image-mladý,ale prima chlápek,taky se není čeho obávat.S kým já bych se nechtěla potkat na porodnici,by byla dr.Novotná,bývá i na ultr.,možná víte o koho jde,je náladová-výrazem studená a nepřístupná,škoda,myslím,že své práci rozumí,ale strašně ji chybí slunce v duši,potom stačí takový blbý zážitek s ní a pokazí to jméno celému týmu por.lékařů,s tím já nic nenadělám,ale nejsem vskutku jediná,kdo ji zažil,Ninža je proti ní svatoušek.Závěrem,nebojte se porodit i v Pardubkách,jen si sebou vezměte radši doprovod,to akceptuje na projevu prý i dr.Minžák a dr.Novotná,jinak super.Sestřičky jsou hodný,no není to pobyt v lázních,ale zvládají to na jedničku,nebojte se o všem informovat,nikoho tím neotravujete,naopak,potom zjistíte,že o vás mají zájem a bez vašich upozornění do vás těžko sami uvidí.Tak hodně štěstíčka 😉

karotky
autor
5. únor 2007

Pavli...děkuji za velmi výstižný výklad. 🙂 Manžel jde každopádně k porodu,tak se ničeho a nikoho nebojím.

zdenucha
6. únor 2007

zdravím ráda bych se připojila do diskuse rodila jsem před 8 lety v Pcích a už nikdy bych to nechtěla zažít rodila jsem císařem strávila tam 3 týdny nebýt dr. Lišky syn by asi nebyl.Dr Liška je opravdu kapacita.

karotky
autor
6. únor 2007

Zdeni.........mám to tak brát,že jsi byla s Pardubicemi spokojená?

zdenucha
7. únor 2007

karotky vůbec jsem spokojená nebyla přístup sester ☹ i doktorů byl hrozný syna jsem viděla skoro až 24 hod. po porodu nikdo ti nic neřekl no hrůza,když jsem se vyptávala odpovědi byly strohé.Jenom ten p.dr.Liška byl ochotný a příjemný.

karotky
autor
7. únor 2007

Ale to je asi normální po císaři,ne?

zdenucha
7. únor 2007

no to nevím jestli je to norm. stále říkali že je vše O.K. až pak jsem se vše dozvěděla že Honzík málem umřel asi mě nechtěli strašit ale to jejich jednání.Když jsem měla přejít z JIP na normální pokoj sestra hulákala at vstanu bolí tě ale i když pohneš palcem u nohy,ale žádná pomoc nepřišla-chcete vidět syna tak si za ním prostě dojděte.Ale snad se přístup a chování za ty roky pohnul vpřed.Synek je čipera!!!!!!!!!!!

pavlaneu
7. únor 2007

Karotko-tak to se opravdu hodně změnilo za tu dobu co rodila Zdenka,je fakt,že Chrudim je taková rodinnější a Pardubky víc hektický,ale nejsem si vědoma tak hrozného přístupu,a když by něco,tak mám snad hubu a dokážu se ozvat-já teda vždy a hned-ono to totiž funguje,ale nebylo potřeba se ozývat za celé 3týdny 😉 ,jo,ještě je na poodnici dr.Tichý-taky drahoušek 😉 ,hlavně se nestresuj,kdyby sis vybrala Pardubky,jsou v pohodě

karotky
autor
7. únor 2007

Pavli,já se stejně do Chrudimi nechystám-neměl by mě tam kdo dovézt.
Jinak mám taky dost vyřídilku,takže si myslím,že se s personálem domluvím.Jak se říká:"Líná huba,holé neštěstí!" a já se tím řídím.Člověk v dnešní době nemůže počítat s tím,že se mu všechno dá až k nosu a musí si o lecos říct.Dr.Tichého taky znám,ikdyž z blbé situace-dělal mi kyretáž po samovolném potratu,ale i tak si na něj nemůžu stěžovat-fajn člověk.

bibid
1. bře 2007

Ahojky.Ja jsem rodila v Pardubicích asi před 3 týdny a rodil mi holčičku dr.Mindžák a musím říct,že tu pověst jaká o něm koluje(myslím doktor hruza)pravda není.Teda alespoń v mém případě.Byl skvělej.Celou dobu se mě snažil rozptýlit a i jako doktor neměl chybu.Jizvu mám jako namalovanou.Dokonce to mám teď lepší než po prvním porodu.

karotky
autor
2. bře 2007

Včera jsem byla na kontrole a v čekárně jsem se potkala s mladou maminkou,která po Novém roce rodila v Pardubicích.Podle jejích slov to bylo skvělé,ikdyž trochu hektické(asi mají těch porodů hodně).
Jsem ráda,že se tu objevují kladné názory na pard.porodnici a už se tam docela těším. 🙂

emjee
2. bře 2007

123 skouska

stranpa
11. bře 2007

Ahojda holky,tak nějak na Vás tady už dlouho pokukuji,ale píšu až ted k tématu,který se mne týká..Jsem také z Pardubic,nyní v 23tt a přemýšlím kam rodit.Bydlím mezi Pard. a chrudimí,takže to mám na obě strany tak nějak nastejno,auto máme,takže v doprave by snad nebyl problem 😎 Jak jsem tu ted pročítala diskuzi,docela vážně uvažuji o CR,o které jsem ještě nedávno ani nechtěla moc slyšet.V Pard.jsem rodila před 6ti lety,jedním slovehm strašný,je fakt,že se rodilo ještě na staré chirurg.v proviz.prostorách,ale i tak to byl děs.Přístup lékařů a porodn.asistentek 😠 v jednu chvíli jsem měla pocit,že bych to sama a v křoví zvládla lépe, ač všechno probíhalo tak jak mělo, hrozně moc jsem postrádála takový ten navozený pocit jistoty..neco ve stylu.." bude to dobré,jde Vám to,nebojte se.."NIC NIC a zase NIC.Asistentky si přerovnávaly lékárničku,manžel chudák nade mnou stál,ani nevím,zda měl židli, nějaké pokyny a rady co a jak..neexistuje..Docela jsem se z toho zážitku brzo oklepala,ale nyní..opět těhotná..dolehlo to na mě a to ještě s větší intenzitou.Věřím, že se od té doby mnoho změnilo,když už ne personál,tak aspon je příjemnější prostředí..Tak holky,kam s ním´? 😀 Kdybych se rozhodla pro Chrudim,musím se tam nějak předem hlásit,nikdy jsem tam v nemocnici nebyla-neléčila..

sisstin
11. bře 2007

stranpa: já jsem na Pce zatím neslyšela nic moc dobrého, ale asi fakt záleží, jaké zrovna chytneš doktory a sestřičky..a taky na povaze 😉 některé maminky jsou silně nepříjemné a hysterické..a pak si všude stěžují..takže babo raď 😕 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru