Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kvetinka7
21. říj 2009

hmm, jestli nejaka sestra sahne na mou bradavku a strci ji malemu kamkoliv, tak jednu schyta 😖

anicka164
21. říj 2009

kvetinka7: to jsem si taky myslela, ale pak to vsechno bylo tak rychly a ja tak mimo, ze jsem se k tomu nejak nedostala 🙂
Jinak dokrmu se nebojte, poprvy jsem to obrecela, ale pak jsem byla rada, ze M. nema hlad. Spoustela se mi pomalu laktace, tak jsme sli domu pozdeji, bylo mi to dost lito, ale nakonec jsme to zvladli. Je dobry rikat sestrickam, ze dokrmu chcete jenom malo, M. dostal parkrat hodne a pak jsem ho nemohla ani za nic vzbudit na kojeni... Jo a domu jsmesli s Nutrilonem, ten uci jenom z lahve (se strikackou me to naucit nechteli), doma jsme okamzite davali ze strikacky, aby si mlady pan na lahev nezvykl.

lynn77
21. říj 2009

no, ono to bylo spis tak, ze chytla male hlavicku a narazila ji na moji bradavku, trochu blbe jsem to napsala 😉 ale moc prijemne to nebylo

lynn77
21. říj 2009

anicko, mne dokrmili malou 2x, jednou jsem o tom nevedela, to bylo hned o porodu v noci jak mi ji vzali, (to bych jim ruce utrhla, kdybych se na to zmohla), podruhe uz jsem si rekla o to sama, ale davala jsem fakt jen 5ml, ale my jsme se nakonec rozkojili v porodnici, takze dokrm nebyl. Treti den nam chteli dat dokrm kdyz mala by zhubla vic jak tech doporucovanych 10 procent, ale doktorka nam dal sanci, do vecera mala pribrala 20g, druhy den mela 50g, tak jsme valili domu, doma se "rozezrala" jak otesanek 😀

JInak co je super je ze tam davaji dokrm materske mleko, kdyz tam maji tu banku materskeho mleka

a jak psala anicka ,ono je to vsechno tak rychle, ze se ani nestihnes otocit a budete doma 🙂

gtver
22. říj 2009

kvetinko, na ten utz zavolej a objednej se 😉 tel. přímo na ultrazvuk je 296 511 422

gtver
22. říj 2009

byyz, jsem na tom stejně 😀 😀 😀

gtver
22. říj 2009

myslím s tím obvoďákem 😉

kvetinka7
22. říj 2009

gtver, dekuju 🙂

kvetinka7
22. říj 2009

Uz jsem se objednala na UZV, sestricka byla velice mila a rekla mi, ze mam jit rovnou do 3.p.,kde se dela UZV a az tam se nahlasit u okenka ..

hehena
23. říj 2009

LYNN díky za odpověď. no uvidíme, jak to bude probíhat.

že ti malou odnesli - to myslíš hned po porodu, že ti ji jen ukázali? ani nezkoušeli přisát?
kamarádčina holčička má 6 měsíců a právě jí dali malou na přisátí a byla s nima ještě tu 4. dobu porodní, kdy ležíš ještě ty dvě hoďky na sále.. pak jí na noc taky odnesli.

lynn77
26. říj 2009

heheno,

ne, ne hned po porodu, samozrejme mi ji dali na bricho hned jak vylezla jeste s pupcni snurou, pak ji odstrihli (manzel nechtel 😉 ) a nechali prisat, pak ji vysetrili na sale, zmerili, zvazili apod. pak byla s nama celou tu dobu po porodu, tojo, pak mi ji odvezli az kdyz jsme odchazeli na sestinedeli a nechali si ji na noc, coz ja jsem ocenila, ale prave sestra pri prijmu na sestinedeli rikala, ze mi ji prinese jeste ve 3 rano na prisati jednou, no a neprisla 😠

beddy
27. říj 2009

hlásím, že se nám narodila holčička 15. září, furt pihe a kadí, tak nestíhám, přes den pije nonstop

zdravím hehenu, pokud je bazálka

petula83
29. říj 2009

Ahoj holky,
jak to probiha v poradne v Podoli?Jsem tam normalne predana od sve gyndarky a zajimalo by me,co tam s vami delaji🙂 Urcite mereni tlaku,moc a tak,ale delaji treba jeste ultrazvuk?

anicka164
29. říj 2009

beddy: Moc gratuluju! Ať se vám daří!
petula83: Přijdeš, (poprvé teda nejdřív do kartotéky), dáš sestřicce těhotenskou průkazku, ona tě pošle, ať na záchodě střčíš takovej papírek do moči, pak to zkoukne, jestli je to v pořádku, změří ti tlak, zeptá se, kolik vážíš, a řekne ti, do který ordinace máš jít. Tam tě doktor vyšetří, zeptá se, jestli je všechno ok, řekne ti, jak to vypadá a můžeš jít domů. Při dalších kontrolách navíc chodíš na monitor, ultrazvuk se už normálně nedělá, jenom když se jim něco nezdá nebo tak... Celý se to dá sfouknout tak za hodinku, nejvíc času zabere čekání na doktora, mají tam toho hodně. Jinak to mají dobře zorganizovaný, fakt se snaží.

kvetinka7
3. lis 2009

Holky, jak to chodi v Podoli s pritomnosti/nepritomnosti otce u porodu? opravdu za to vybiraji tech 1000Kc, pokud se neucastni predporodni pripravy? a muze se az behem "akce" rozhodnout,jestli to chce videt cele?
plati se i za to,ze by tam byl se mnou celou dobu a jen na 2.fazi/vytlaceni by se neucastnil a pak zase prisel zpatky?
A jak je to s moznosti,aby si tata natacel cerstve narozene, jeste spinave miminko ,jak se prestrihava pupecni snura a jak ho umyvaji apod...? dekuju 🙂

beddy
3. lis 2009

kvetinko, my pripravu nemeli a platili tisic na miste, malá se narodila v noci a nebyla otevrena pokladna

manzel fotil mimi u vysetreni po porodu a nikdo nic nerekl, behem prvni doby porodni se me ptali, co chci a mohla jsem si rict, jak si predstavuju porod, jestli leky a tak

la.kup
3. lis 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kam Vám napsali to číslo registrace?

kvetinka7
3. lis 2009

na tehotenske prukazce vepredu

kvetik
3. lis 2009

ahoj kvetinko, tak platí se tisíc korun at již má přípravu nebo ne, teda tak jsem to pochopila z ceníku viz jejich stránky...vyjde to uplně stejně...a platí se za to, že už bude na první době porodní, prostě že tam bude s tebou na sále...jestli tam pak už nebude na 2.dobu je jedno...jinak si tam dyžtak brnkni...

kvetinka7
3. lis 2009

Aha, ja myslela, ze bude celou dobu se mnou ..jako priprava+1.doba porodni ..a tech 1000Kc je mineno na 2.dobu-ze tohle je ten akt,ktery znamena -otec u porodu 😖
Zeptam se tam na to nekdy v prubehu mych navstev tam.

kvetik
3. lis 2009

no jo, porod je i 1.doba porodní 🙂 ale radši se optej 😉

anicka164
3. lis 2009

Myslim, ze tam nerozlisuji 1. nebo 2. dobu porodni, co se pritomnosti otce tyce, ale dobu, kterou s tebou stravi otec miminka. I kdyz mam pocit, ze to je, kdyz se dela akutni cisar. Snad tam psali neco jako ze kdyz tam jsi aspon 2 hodiny, tak se to uz plati. Ale fakt si tim nejsem jista, radsi se na to preptej...

zuzka1
3. lis 2009

Jezinko, pokud budeš mít porodní plán, tak se o tom zmiň, ať to pak nemusíš češit. Bohužel, opravdu dost dětí mívá špatnou teplotu, jelikož změna prostředí je cca 10´C. Pokud zdůrazníš, že opravdu chceš mít miminko u sebe, aby ho neodnesli na odd. dřív, tak ti určitě nikdo naschvály dělat nebude. Netrap se tím, určitě bude vše O.K.:-)

luckahr
3. lis 2009

kvetinko, promin, ale obcas koukam, co nektery holky napadne za dotaz 😝 , samozrejme, ze se plati za celej porod - za vsechny doby porodni, myslis, ze budou resit, ze tam tatinek 10 hodin bude a az zacnes tlacit, tak pujde na chodbu a pak se zase vrati a nebudete platit nic 😅 .
S natacenim urcite mit problem nebudou si myslim.

beddy
4. lis 2009

luckahr,
třeba mají málo peněz, ale u porodu nechce být sama, tak vymýšlí neuvěřitelné pro jiné, taky mě to napadlo, ale může to být i jinak a my jen blbě chápeme.

kvetinka7
4. lis 2009

Lucko a Beddy , podle me by mela byt samozrejmost,ze rodicka nebude u pripravy-1.doby porodni sama,ale bude tam s manzelem, s nekym blizkym.. tohle ja nepovazuju za "porod".. nechapu, proc by mel za to,ze se o me stara,masiruje me, a vlastne jim "usnadnuje" praci , platit .. nijak jim tam neprekazi ..
tohle ani neni zadne mistrovstvi/vydrzet u toho .. jak se chlapi chvastaji,ze to "vydrzeli" apod..
to placeni jsem myslela je za to,ze jim bude "prekazet" na porodnim sale, motat se jim pod rukama, kolabovat, "kecat" jim do prace a ze mu dovoli to natacet .. a na tohle se muz posilal pryc ..
prpto jsem se tak "hloupe" ptala

anicka164
4. lis 2009

Taky nechapu, proc se za to plati. Meli jsme i dulu, takze nas to vyslo na dva litry. A jim to usnadnilo praci, bez duly by u nas musela byt kazdou chvili PA a takhle me jenom prisla jednou za hodinku na 2 minuty poslechnout malymu ozvy a jednou za 2 hodiny natocit monitor a vysetrit.
No, mame ucet na 2x otec u porodu, to by me zajimalo, co tomu bude Mikulas rikat, az bude velkej 😉
A ani jim za manzela nebo za dulu nevyvstaly nejaky naklady navic, proste tam "jenom" byli...
Snad se to casem zmeni.
Kvetinko: V Podoli zadna mistnost na pripravu neni, vsechno probiha na porodnim sale (ktery mas sama pro sebe), tak by se asi i blbe rozlisovalo, kdy uz to je "porod" a kdy jeste ne...

tegina
4. lis 2009

No holky, já nevím, tady mluvíte, jak kdyby jste měly odrozené tři děti 🙂 , někdo má 1.dobu více hodin, někdo 5 a z toho 4 je doma. To by v tom byl pěkný maglajz, any porodní asistentky hlídaly od teď se bude platit a od teď né, když skoro každý porod je individuální...to by se zase našlo kecalistů a stížnosti. Ale tamta paní měla 1.dobu delší a já jen takhle, tak proč platím...typické pro nás, že jo, asi víte o čem mluvím. Takže asi nejlíp, pokud mi je líto penízek, tak tam tátu netahám...Květinko, opravdu ti ze srdce přeji takový porod, aby si tu první fázi nepovažovala jako porod... 😉

kvetinka7
4. lis 2009

U Apolinare maji zvlast pripravu,kde te holi.. ,sprchujes se ,stenas.. skaces na balone atd.. a kdyz uz PA uzna za vhodne,ze uz miminko sestoupilo dost a bude se tlacit, tak si prejdes na porodni sal.. myslela jsem si,ze to tak je i v Podoli.
..proto by PA urcila- "odsud uz se plati" prehanim 😉
Tegi, ja nerekla,ze 1.doba porodni neboli .. 😀

lynn77
4. lis 2009

ahoj holky, ja teda mam odrozeno jen jedno dite a to v Podoli a to probihalo tak, ze kdyz jsem byla na 5cm pri prijmu, tak jsem automaticky sla na porodni sal, predtim mi jeste odtekla plodovka, podle me pokud by to byl nizsi nalez tak vas asi prijmou ale na oddeleni a az se to hne na tech 4-5cm, tak volate tatinky a jdete na porodni sal a tam se pokracuje. Chodilo tam takto spousta mamin z nejakeho oddeleni z jednech dveri, kdyz jsem cekala na prijmu. Protoze na tech 5 cm to muze trvat hodne dlouho a to si nejsem jista, jestli tam tatinek muze byt. Jinou pripravu jsem nemela (oholena jsem byla, klystyr mi davali az primo na porodnim sale), takze nevim jestli tam neco takoveho maji. Stenas a skaces na mici primo na porodnim sale, ono totiz ta doba meyi prvni a druhou dobou porodni je par minutek, to zas neni na nejake stehovani se na porodni sal. Na porodnim sale jsem fakt travila minimalne 4-5 hodin a tedy i cast prvni doby porodni a ne jenom to finalni tlaceni, tedy druhou a dalsi doby porodni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru