Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

zzuzinda
10. pro 2009

Keminek, zdravím, nemyslím si, že by byl rozdíl mezi odděleními. Šestineděli jsou všechna stará a nic moc. I když tam jsou samozřejmě jiné sestřičky, ale spíš jsi měla smůlu na partu, která sloužila. myslím, že je fakt zbytečné bránit tomu, aby mamina měla svého prcka u sebe. Ženský jsou nastavený na to, aby miminko měli u sebe od porodu, třeba jen na chvilku a přerušovaně. Chápu, že jsi nemohla spát. Já tu první noc bez malého taky moc nespala, pořád jsem čekala, až mi ho přinesou na kojení a záviděla jsem mamince, která u sebe miminko měla, i když logicky jsem věděla, že musím spát a že prcka dostanu ráno a budu ho mít. Ale tohle nejde přes rozum. Máma je máma a personál hlavně na šestinedělí by to měl mít na paměti. My jsme se snažili nosit miminka, i když všechno nebylo O.K. nebo jsem maminy pouštěli k nim. A tatínky taky, čím dřív se všichni očuchají, tím líp. Můj chlap držel Adama jako první a miluje ho a od začátku - i v porodnici ho uměl nejlíp uspat, přebalit i vykoupat. Člověk si pořídí dítě proto, že ho chce a chce ho hned a napořád. Uf, to jsem se rozepsala, ale fak mi to přijde zbytečný, když se chce, tak všechno jde. Je mi líto, že jsi měla takovou zkušenost. Přeju ti, aby při dalším miminku bylo všechno tak, jak chceš ty a ne nikdo jiný. Je to prostě o lidech a někdo to už bere jako rutinu a nemyslí na to, že maminka emá dětí dvacet jako oni na oddělení.

keminek
10. pro 2009

zuzi, děkuju, že jsi se takto rozepsala. Jsem ráda, že jsou v Podolí i normální lidi a po tvém příspěvku se nedivím, že je dost maminek, které si pobyt na šestinedělí chválí. Vážím si tvých názorů. Víc takových lidí ve zdravotnictví!

Já se bojím rodit doma, radši budu rodit v porodnici. Ale jen při vzpomínce na svůj první zážitek se mi zvedá trochu adrenalin a už předem očekávám problémy a jsem připravena se hádat, což není normální stav, ve kterém bych měla při porodu být. Paradoxně stále uvažuji mj. o Podolí s vírou, že tentokrát to může být jinak. Mám ho totiž nejblíž, což v Praze hraje roli.

I já byla na Podolí spokojena v několika bodech. Velmi jsem ocenila soukromí na samostatném porodním sále, kde jsme měli s manželem naprostý klid po celou první dobu porodní, vlastní umývárnu a wc. Yal gel byl pohodlný, klystýr jsem nepoznala. Nekurtovali mě na monitor, pouze jsem si přihopkala k přístroji na chviličku ve stoje (výjma stavu po píchnutí vody, kdy monitor považovali za nutný a tím vlastně určili i polohu porodu v pololeže na koze. Tato poloha v mém případě nebyla ideální, jak jsem záhy zjistila a vše více bolelo). Nadstandardy jsou úžasné, je tam naprosté soukromí, veškeré vybavení, manžel tam může spát také a hlavně je tam diametrálně odlišný přístup personálu. Jsou slušní a taktní. Chovají se lépe k rodičům i k miminkům.

hypo
10. pro 2009

holky co jste rodili v podoli, co sjet sebou meli v tasce do porodnice 🙂 ja ji zrovna balim a dle vsech moznych seznamu co jsem dala dohromady by to vypadalo ze se stehuju na tyden z domu 🙂 tak redukuji jen to nejdulezitejsi.....
co treba porodnicke vlozky, jednorazove kalhotky, drogerie (masticky) na dite...... nedostanu tam neco? plinky apod

zzuzinda
10. pro 2009

Já bych doma také nerodila. Ani ¨jako máma ani jako porodní asistentka - jsem na to moc velký srab 😉
Do Podolí si taky půjdeme pro brášku nebo ségru. Máme to taky za rohem - jsme z Pražského Povstání, takže tam klidně můžu dojít pěšky 🙂
Nadstandart jsem taky chtěla, ale bylo plno, uvolnil se jen pokoj za 2000 za noc, tak to jsem se na to vykašlala. S holkama jsme se na pokoji dobře sešly a rozuměly jsme si.
Porodní boxy jsou super, taky jsem tak byla spokojená. I když já si to dost odležela na zádech na monitoru - záda mě pak bolela ještě 3 dny. Ale moc jsem ocenila sprcu, když mě do ní ještě pouštěli 😎. To nebývalo. Pamatuju, jak byly 2 sprchy na celou hekárnu, tuším asi 5-6 rodiček a 1 pokoj pro porod s tatínkem, ten měl vlastní sociálku. Časy se mění, naštěstí k lepšímu. Teď si ještě vychováme ty lidi k tomu a budem rodit jako na běžícím pásu 😀

zzuzinda
10. pro 2009

hypo, já s sebou měla tašku jako blázen, ale vložky nám tam dávalí, jednorázové kalhotky taky, na děti je potřeba ubrousky na prdelku, mastičku tam dávají, oblečení byl u nás trochu problém, rodila jsem v pátek a přes víkend nebylo čisté prádlo, tak jsem měla prcka ve svém, takže jak chceš. Nebudou ti bránit mít mimčo ve svém, ale nemusíš. Plenky pro dítě jsou taky potřeba. Do jejich balí dítka dokud jsou u nich a pak už hezky svoje. Pro tebe je důležitá noční košile se zapínáním u krku, abys mohla kojit - nejlépe aspoň 2, když si jí umažeš od očistků a kojící podprsenka, taky stačí 2. A hodně pití, mě tam přítel nosil v petkách čaj pro kojící. Erár čaj je fuj. Pak klasicky pro tebe toaletní potřeby, ručník a doporučuju roli ubrousků do kuchyně, když se sprchuješ, aby ses tím mohla otřít od očistků, protože ty jsou infekční, tak aby sis nezanesla infekci třeba na prsa, takže otřít a vyhodit. Jinak není nic potřeba. Stejně ti přijdou návštěvy, tak ti můžou donést, co by ti chybělo. K porodu si vezmi pití, můžeš tam pít třeba čajíky nebo vodu, košili k porodu, botky, ve kterých můžeš kdyžtak vlézt do sprchy a hlavně - foťák, ať to všechno máte zdokumentovaný - řeknu ti, moje fotka při kontrakci - fakt dokonalá.
Tak to je asi všechno, já s sebou měla spoustu zbytečností. Jo, užila jsem i MP3 přehrávač a časopis, když mimi bylo ještě u sestřiček, tak jsem se snažila odreagovat.

hypo
10. pro 2009

diky tak to vse mam uz nabaleno tak jen pockat az se bude chtit amalce ven -)
jo a kam presne jdu az me manza priveze? 4 patro? a co auto to muzem nechat pred budovou?

anicka164
10. pro 2009

Auto můžete nechat před budovou, ale docela se to prodraží - teda aspoň nám, porod prostě chvilku trvá 😉 Zas je to ale lepší, než chodit odněkad z daleka, třeba po příjmu to může skočit manžel přeparkovat (zas se ale prý nemá moc často vycházet z porodního sálu, aby nebyl bordel na chodbě. A bacha, těsně před vrátnicí v té malé uličce prý odtahujou 😖
Běžte do 4. patra, pak doprava od výtahu, na konci chodby jsou pak označené zvonky na příjem.
Ty papírové utěrky fakt doporučuju, chodila jsem do sprchy skoro pořád a je to lepší než ručník. Doporučuju jetšě Bepanthen na prsa, dostaneš vzoreček, ale je dobrý prsa mazat po každém kojení, abys ošteřila bradavky. A nějaký jídlo ti pak někdo asi donese,sice to jejich se dá jíst, ale já na to neměla chuť a navíc mi to vždycky vystydlo, než jsem se k tomu dostala - jela jsem jenom na sladkém a jogurtových nápojích.
K porodu se ještě hodí něco sladkého, já měla Nutellu a hroznový cukr, když ti mímo spí na monitoru, je fajn ho tím probudit, natáčení je pak kratší (a dodá to energii).
Oblečky na mimino neřeš, nahatý nebude a byl by opruz případně skladovat nebo zajišťovat vyprání vlastního. Ještě mě napadají vložky do podrpsenky, kdyby ti hodně teklo mlíko, tak ať nejsi v mokru. A propisku, píšeš pak kolik jsi nakojila...
Je toho hromada, viď 🙂
Hodně štěstí u porodu!

hypo
10. pro 2009

no hromada ale moc diky za cenne informace

uz aby to bylo za mnou........

anicka164
10. pro 2009

Dočkáš se 😉 A bude to super. Teď jsem konečně uspala toho našeho špuntíka, spí ve vaku na břiše a trochu u toho pochrupuje, no prostě k nezaplacení 🙂

hypo
10. pro 2009

tak mam nabaleno: 2x rucnik, 2x koj.kosile, 2x koj.podprda, pantofle (umele takze i do sprchy), drogerii (kartacek, pasta, hreben, gumicka do vlasu, mydlo, bepanthen, toaletak, jeleni luj, kapesnicky ), vlozky do podprdy, hroznovej cukr, piti
tatinek po porodu doda tasku cilo 2 kde budou: plinky, ubrousky, oblecky na odvoz domu, MP3, casopis

musim dokoupit ty papirove uterky

zzuzinda
10. pro 2009

Hypo, pokud budeš mít tatínka u porodu, ať si vezme taky nějaké pantofle - taky klidně do sprchy a něco pohodlného na sebe. Ať ho neškrtí límeček a neomdlí 😀

keminek
11. pro 2009

hypo, já bych jen doplnila, že mi byla na sále milejší hudba než ticho. Můžeš si pustit rádio nebo něco donést, co ti je příjemné.
erární oblečky na mimčo jsou špatně se zavazující a vyhrnující se košilky, lepší jsou vlastní celozavinovací body, co je nedáváš přes hlavičku nebo overálky. Výhoda těch košilek je jen materiál, který je lehký, vzdušný a hodí se do letních veder (to ale není váš případ).
bepanthen na prsa pouze kdybys měla ragády - praskliny na bradavkách
čaj je hnusný, takže doporučuju vodu nebo ochucenou vodu, a to v takových těch lahvích s pítkem, co tečou jen když saješ
po porodu jsem neviděla osobně nikoho s podprsenkou (neviděla jsem všechny pochopitelně 😉 ), všichni lítali jen v košilích a po pár dnech, když se udělá místo mleziva mléko a stříká při kojení i z prsa, ze kterého se nekojí, tak je výborná obyčejná bavlněná plína, která to pobere.

a mrkni na polohy k porodu, oni tě budou chtít dát do pololehu, ale třeba zjistíš, že jiná poloha by vám mohla pomoct. Mysli na miminko, až budeš rodit. Taky to nemá jednoduché. O něco lépe pak zvládneš porodní bolesti.

keminek
11. pro 2009

A mrkni na youtube nebo někde na to, jak držet mimčo u kojení a jak ho správně naplácnout na prso, nepočítej, že ti poradí. Pokud ano, tak to je jedině dobře 😉

zuzi,
no my jsme byly na pokoji každá úplně jiná a všechny jsme hlavně byly naprosto vyřízené. Nadstandard se uvolnil taky jen ten drahý, ale my to dali 😖 Je to děsná pálka, ale řekli jsme si, že to máme místo dovolené nebo zbytečností k Vánocům. A dodnes jsem za to ráda. Na 6nedělí jsem nemohla vydržet, připadala jsem si tam uboze a nějak jsem tam ztratila sebevědomí. A počůrané sprchy s krví byly to poslední, co mi vadilo. Nejsem cíťa, klidně budu ve stanu bez vody k mytí.

Dobré, že takto předělali sály. To soukromí je fakt neocenitelné. Proč jsi byla furt na monitoru? Já právě byla ráda, že jsem na něm byla jen na příjmu a po píchnutí vody. Mezitím poslouchali jen tím poslouchacím přístrojem za pochodu. Nevydržela bych ležet každou chvíli.. nebo sedět. Musela jsem se hýbat, jak jsem zastavila, byly ty bolesti horší, proto jsem nevyužila ani balón a ve sprše mi bylo ještě hůř.

beddy
11. pro 2009

Keminek, mě monitorovala s tím, že je to povinné, stejně jako vyšetření rukou???
Tím přístrojem k přiložení mě zkoumala občas taky, tak nevím.

Zuzi, co teda je a není povinné u porodu? Díky.

keminek
11. pro 2009

jaké vyšetření rukou? 😕
Já porodila za 3 hodiny od příjmu, otevírala jsem se velmi rychle, už jsem přijela napůl otevřená. Monitorovali pouze na příjmu a po píchnutí vody, čímž si mě upoutali na kozu. Nespala jsem kvůli šití, které nebylo provedeno správně a museli ho opravovat. Takovou bolest nikomu nepřeju. Zlaté porodní bolesti.

S tím monitorem mě to zajímá, protože já na místě bolesti mnohem hůř snášela. Proto jsem šla na příjem až s kontrakcemi po 3 minutách. Nechtěla jsem být připoutaná na monitoru.

keminek
11. pro 2009

Ráda bych se zeptala, zda vás ostatní nechávali na zádech kvůli monitorování (zda k tomu byl důvod) nebo jste se také mohly volně hýbat a také zda vám umožnili volbu polohy.

Upoutáním na monitor na koze mi znemožnili výběr polohy, který prý nechávají na rodičce, jak píšou v prezentaci všude možně.

anicka164
11. pro 2009

Tím Bepanthenem maž klidně preventivně fak po každém kojení. Dělala jsem to jako jediná na našem pokoji a byla jsem jediná, kdo neměl bolestivé a rozpraskané bradavky (ale možná jsem měla prostě štěstí...). Na praskliny jsou lepší věci - třeba Purelan od Medely. Sestřičky ti dají vzoreček, kdyby se ti to přihodilo a manžel v případě spokojenosti pak může koupit celé balení. Jo a ten Bepanthen i Purelan může mímo klidně olízat, nemusíš před kojením prsa mýt.

Taky jsem měla nadstandard, ani ne tak kvůli sprchám (byly vždycky čistý a nikdy jsem nečekala, často jsem tam byla sama - a to jsem se chodila sprchovat tak každé 2 hodiny, moc nevím, jak to dělaly ostatní maminky), ale kvůli soukromí - nesedla jsem si s maminkama na normálním pokoji. A bylo super, že manžel tam mohl být se mnou kdykoli chtěl (takže skoro pořád).

Monitor asi povinný je, snad bys ho mohla odmítnou na revers, ale myslím, že je lepší to vydržet, aby se zjistilo, jestli je miminko v pořádku, přece jenom je to pro něj velká zátež. U mě jiná poloha než skoro na zádech nešla, zkoušeli jsme na boku, ale měla jsem hrozně špičaté břicho, takže pásy pořád padaly. Jinou polohu PA nenabídla, ale když jsem jí poprosila, tak se fakt snažila, bohužel to nešlo...

S vnitřním vyšetřením nevím, měla jsem v porodním plánu napsáno, že jich chci co nejmíň, což dodržovaly a na konci jsem je o ně sama poprosila, měla jsem pocit, že jsem už dostatečně otevřená, tak abych měla jistotu a nemusela dlouho čekat na to další po monitoru. Což bylo super, protože monitor mi připli na břicho a řekli, že můžu tlačit 🙂

A poloha u porodu nevím, mě vyhovovalo jak jsem byla, tak jsem ani neměla potřebu něco jiného zkoušet. Myslím, že je to všechno o domluvě.

Keminek - po píchnuti vody se standardně 2 hodiny monitoruje, protože to je velký šok pro mimino a neví se, co to s ním udělá. Jestli jsi v té době začala tlačit je jasný, že ti monitor nechali. Což je opruz, ale je to prevence toho, aby se něco nestalo miminu...

hypo
11. pro 2009

tak dik za rady........
ja jsem dnes totalne mimo, sla jsem spat v pet rano, vuuubec nemuzu usnout ☹
spala jsem 4 hodiny s prestavkama a ted jsem jak bluma, ale nechci ted spat protoze bych zas nespala v noci..... hruza

zzuzinda
11. pro 2009

Zdravím,
při porodu se dělá vstupní monitor, pak se ozvy miminka poslouchají 1x za půl až hodinku. Eventuelně se dá 1x za hodku monitor. Nemusí se ležet na zádech při monitoru, ale někdy jdou ty ozvy v jiné poloze špatně slyšet. Ale primárně se nechávají maminky třeba na balonu nebo na boku.
Vyšetřuje se taky tak jednou za hodinku nebo když se mamince nebo prckovi přitíží,aby se vědělo, jak porod postupuje a někdy je dobré nechat prsty uvnitř pri kontrakci, aby por. as. cítila, jak se hrdlo chová - to je trochu nepříjemné.
Jinak pokud je všechno v pořádku si můžou maminky dělat co chtějí.
Holení ani klystýr povinné nejsou, dává se Yal, ten předepíše gynekolog ještě v těhotenství a když mamině začnou kontrakce a je doma, tak si ho při pravidelných může aplikovat sama nebo může počkat na sál.
Polohu při porodu nechávají vybrat, ale stejně to většinou skončí klasickou, která opravdu není ideální, je proti gravitaci. Proto je i důležíté za porodu chodit nebo sedět na balonu nebo ve sprše nebo třeba lézt po 4, to je všechno lepší, aby mimo slezlo dolů.
Já ze začátku mohla všechno, bydlela jsem ve sprše, ozvy mi poslouchali ve sprše, ale pak při monitou se ukázalo, že Adamovi jsou ozvy dolů a níž a níž a fakt to nevypadalo pěkně. Pak mi i monitor posouvali tak, abych na něj neviděla, pořád jsem to sledovala, ale stejně jsem to slyšela a ještě si pamatuju, jakou mají mít rychlost, pak mi ještě zavedli oxymetr na Adamovu tvářičku, aby zjistili zásobení kyslíkem, jestli se nedusí. A potvora, on se dusil. Ozvy mu klesly na 80 (norma je 120-180) a kyslík pod 30 procekt a už jsem frčela na císaře. Je fakt, že už jsem to tak nějak čekala. A ten náš blboun měl omotanej pupečník kolem krku a hlavy a nemohl dolů ajak jsem měla ty kontrakce po minutě, tak při každé kontrakci ho to pěkně přiskříplo, no musel si to taky užít. Po porodu měl kolem krku fialovej pruh. Ale řval ještě než ho vyndali z břicha, to byla sranda. mít miminko v břiše a slyšet, jak brečí. A Apgara měl 10-10-10. Sice byl trošku šedivej, jak se louhovatl - přenášela jsem 14 dní a porod mi vyvolávali. Ale myslím, že je v pořádku. Pevně doufám, že druhej porod bude o fous lepší....
Kemínek, to jsi měla fakt smůlu na tom šesťu, my tam měli ve sprchách pořádek a čisto, sice to tam neni žádná krása, ale čisto tam bylo. A s holkama na pokoji jsme si fakt sedli, tak to udělá hodně. A náš prcek se přisál hned,jak mi ho přinesli a mě teklo mlíko proudem, tak jsem bez podprdy nedala ani ránu - taky jsem toho žrouta plně kojila do 7 měsíců, apk s nechal přesvědčit na 2 lžičky mrkve denně, a když mu bylo 13 měsíců, tak jsem ho už odstavila. Pořád by jen sosal a já byla celá okousaná. A celou mě vysosal a já mám teď prsa jako 15 letý chlapec. Ani předtím to nebylo závratný, ale teĎ.....

kvetinka7
11. pro 2009

Ahojky, ja jen doplnim k te tasce.. PA na predporod.kursu doporucovala s sebou hroznovy cukr a cokoladu k dodani energie a piti , jak pisete 🙂 a na porodni sal s sebou mit vlastni kosili ..pry tam maji jen andelicky+ maji jich malo ..
na normalnim pokoji pak maji uz dostatek kosili a vlozky a jednorazove kalhotky davaji automaticky .

Holky, to radio tam neni? To mam s sebou v te tasce tahat jeste CD-prehravac? 😝

kvetinka7
11. pro 2009

Zzuzindo, chudak Adamek! ten si to musel "uzit" ☹ a ty taky.. jinak je legrace slyset miminko jeste v "brisku" 🙂

anicka164
11. pro 2009

Radio s CD prehravacem tam je.
Me na sestinedeli kosili nikdo nenabidl, trochu jsem s tim pocitala, mela jsem jenom jednu se zapinam u krku, druha byla normalni... Ale asi kdybych si rekla, tak by mi ji dali, nevim. Kazdopadne skoro vsechny maminky tam mely svoji, tak nevim. Na nadstandardu byla v supleti, ale vesla bych se do ni dvakrat, tak jsem zustala u tech svych 😉

keminek
11. pro 2009

k té podprsence.. zpět.. podprsenku kojící ano, především na spaní je to nutný a vložky do podprdy taky. Já si vybavila nadstandard, když bylo vedro. Vím, že tam všichni lítali přes den do půl těla. Ale když to pak hodně teče (hlavně při kojení), tak to vložky nepoberou a je lepší plína. Je to individuální, někomu více, někomu méně.

Na ragády purelan nebo bepanthen. Bepanthen seženete všude, výrobky Medely jen na určitých adresách nebo přes net. V podolské lékárně ale ano a v krámku před vrátnicí také něco od Medely mají. Praskliny se nedělají jen tak, miminko nesmí žužlat jen bradavku a kousat apod. Nicméně občasné máznutí bepanthenem nebo purelanem po kojení neuškodí. Pokud se začnou dělat praskliny, tak hned začít mazat a přisávat mimčo jinak.

keminek
11. pro 2009

aničko, jo, je to o domluvě, ale musí být možná. Pokud se nemáš s kým domlouvat, protože u tebe na sále tráví minimum času nebo se věci (zásahy) odehrávají příliš rychle, není na to čas ani prostor. A potom když se blíží 2. doba porodní, tak je hlavní bolest a mluvit se ani nedá. Já přijela do porodnice s rozjetými kontrakcemi otevřená na pět a za 2 hodiny skoro úplně.

k monitoru: na příjmu ho točili vsedě, při porodu v pololeže.
ano, po píchnutí vody jsem byla upozorněna, že mě musí připoutat k monitoru na půl hodiny (ne na 2 . 😕 ). Mezitím jsem ovšem porodila. Mně jde ale o to, že vodu píchat nemuseli. Následoval totiž řetěz událostí, který vedl k postupným komplikacím přesně tak, jak je popisováno všude možně. Ono je toho víc.. takže až to sepíšu stručně a jasně, dám to na nějaké stránky o porodnicích třeba 😉 A nebudu tady strašit, tragédie se nestala 😉

Znovu říkám, že velmi oceňuji, že mě v 1. době porodní nikam nekurtovali, nechali mi volný pohyb a ozvy poslouchali jen přiložením přístroje (nevím, jak se jmenuje) na břicho normálně ve stoje, jak jsem k přístroji přišla. Na monitor mě přivázali (na kozu) až ve druhé době porodní poté, co se rozhodli píchnout mi vodu. Tím pádem mi ale znemožnili výběr polohy, který prý nechávají na rodičce, jak píšou v prezentaci všude možně.

Informace např. zde: http://www.aperio.cz/porodnictvi/infomaterialy.... Ve 4 bodech (odkazech) jsem měla negativní zkušenost. Já se o tyhle věci začala zajímat až po porodu. Pozdě..

anicka164
11. pro 2009

keminek: Jo, máš pravdu, že na sál za tebou chodí minimálně a když máš kontrakce, tak se dost blbě přemýšlí, jak jsi to vlastně chtěla. Měli jsme dulu, která tam s náma byla pořád a vysvětlovala nám, co se zrovna děje. My jsme moc nevěděli a PA za náma chodila tak 1 x za dvě hodiny.

Píchnutí vody jsem se bála, naštěstí mi praskla, když jsem se svlíkala na vyšetření na příjmu a doktorka se mě zrovna ptala, jesti už mi voda praskla 🙂 Jinak nevím, co bych dělala, mělas to těžký.
Ale gratuluju k rychlýmu porodu, já přijela na 4 a pak jsme tam byli ještě asi 7 hodin, než se Mikuláš narodil.

keminek
11. pro 2009

zuzi, díky za podrobné informace. Je mi líto, jak jste se trápili a že plakal už uvnitř. Šňůra jedna 😖 Už je to minulost.. Těch pár kapek krve mi bylo fakt jendo, sama jsem kapala 😀 Ale utřela jsem si to po sobě pokaždý! 😉 Spolubydlící udělají opravdu hodně. Teď jen si držet palce, aby to dopadlo tak, že si sednou. Ale i tak. Soukromí rodiny na samostatném pokoji je nádhera. Jenže ty ceny... 😖 😒
Prsty při kontrakci uvnitř.. vrchol bolesti.. 😅

keminek
11. pro 2009

Pokud jde o polohu, nejde o to, že by mi vadila nebo nevadila nějaká poloha na koze. To jen doplňuji obecně pro upřesnění. Nějaké experimentování a vymýšlení si při porodu by bylo až legrační snad. Jde jedině o to, která poloha vyhovuje rodičce a miminku v konkrétní situaci. Která poloha povede k porodu nebo pomůže vyřešit problém. Poloha vleže nenabízí možnost volby. Já zrovna potřebovala jinou.. nejspíš.

aničko, já se raději nerozepisuji, bylo toho víc, ale nic neobvyklého v ČR. Kdo nenarazí, je šťastný, kdo jo, tak nadává. V těhotenství jsem se věnovala hlavně výbavičce a pak tomu, co s mimčem doma. Ale porod jsem zcela vynechala. Naivka naivní.

O dule jsem se dozvěděla v těhotenství, ale to víš. Moc peněz.. zbytečná.. To si piš, že pokud budu rodit v klasické porodnici a velké k tomu, tak si s sebou vezmu dulu nebo vlastní PA. Jsou to dobře investované peníze.

Netušila jsem, co se myslí těmi výrazy v porodních plánech, proti čemu se protestuje a proč. Když něčemu nerozumím, nechám to na doktorovi. Byla jsem v klidu. Nebála jsem se.

Píchnutí vody jsem brala jako rutinu, navíc mnoha ženám praská během první doby porodní. Absolutně jsem netušila, že na věc existuje i jiný pohled a že je všude popsáno, k jakým problémům může dojít, jak následně reaguje personál a v co to klidně vyústí. Tak já zrovna měla ty problémy.. 🙂 Odenta a spol. jsem si sehnala až po porodu, když se mi rozsvítilo. Jak už jsem psala - pozdě.

Já se bála 2 věcí. Omotané pupeční šňůry kolem krku a začátku porodu prasknutím vody nebo časného prasknutí vody. A to kvůli nepostupujícímu otevírání a velkým bolestem. Např. něčeho takového, co popisuje zuzka. A nechtěla jsem císaře, jako asi většina. Naštěstí jsem měla rychlý porod, ale ty konce a následné události... 😒

keminek
11. pro 2009

K té vodě.. vím jen to, že jsem se vnitřně necítila na porod. Že jsem ještě potřebovala chvilku času. Byl to takový vnitřní pocit. Kontrakce silily, spěla jsem k porodu. Rychlý byl dost, nač ho urychlovat píchnutím vody? Pak musím ležet na koze kvůli monitoru, nemám pohyb... nakonec kvůli tomu celou noc nespím a nechávám se vesele zašívat na sále 😀 Masochista by byl v 7. nebi 🙄

byyz
11. pro 2009

holky já jsem slyšela, že když přijdete rodit a je otevřená kartotéka, tak nejdřív musíte tam, si vyzvednout kartu, pak teprv do toho 4. patra....co je na tom pravdy? přijde mi to jako blbost 🤐

terkajesterka
11. pro 2009

maruško 😕 to mi taky přijde jako blbost 😅 na druhou stranu kdyby to byla pravda, tak to může obstarat manžel - tebe budou přijímat a vyšetřovat, on mezitím doběhne pro kartu?????

představa, že rodím v podolí u bazénku s rybičkama zatímco manžel stojí frontu na kartu v karotéce se mi zdá dost uhozená 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru