Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hypo
16. pro 2009

jo mamino vsichni krome me 🙂 taky me to prekvapilo ze jsem sla nejdriv k dr. pak monitor a pak se vracet k dr.
nastesti dalsi monitor mam prvni a pak uz poradna a doufam ze mi reknou ze rodim at tam rovnou zustanu
jinak ja u zikmunda nebyla ja chodim k zenske ale ted jsem byla u jine 🙂

mamina5
18. pro 2009

anicko jo a rodila si kdy 😀 třeba den po kontrole?
hypo ty chceš být na vánoce v porodce?To já si radši počkám 😅

hypo
18. pro 2009

no muzu ti rici ze me je to uplne jedno, hlavne aby uz byla mala venku 🙂
vanoce nijak bourlive neprozivam ani ja ani manzel..... porad si rikame ze to zacnem prozivat az budeme mit mimino 🙂
kdyz to vyjde na vanoce tak se nezblaznim 🙂 je pravda ze jsem chtela rodit pred vanocema ale to uz asi nestihnu..... takze kdyz si amalka rozhodne jit ven na stedry den tak se nezhroutim 🙂

mimochodem taky mas porad tvrdy bricho? ja uz nevim jestli je to tim ze je tam amala tak napresovana nebo jestli je to tvrdnuti bricha.........

mamina5
18. pro 2009

hypo no jo tak to já to prožívám a manža taky a hlavně už máme Sárku takže dvojnásob 😀
ale břícho mám hrozný je tam už nacpaná nemůžu se ani najíst přes ten pupek tak si říkám že to ještě musím vydržet za čtrnáct dní už to bude určitě zamnou 😀

hypo
18. pro 2009

s ditkem jsou vanoce hned jiny 🙂
ja jsem rada ze jsem udelala vyzdobu, dnes se vrham na stromek a ze jsem upekla, darky moc nehrotim, vsichni dostanou amalku a basta 🙂

anicka164
18. pro 2009

Já dost dlouho přenášela, ale pan doktor Zikmund mi pořád psal CS 1 a pak jsem jednou byla u někoho jinýho a nejdnou CS 8 😉
Už jsem chtěla, aby se Mikuláš narodil, tak jsem si asi vsugerovávala, jaký mám tvrdnutí břicha a tak a on se vždycky usmál a řekl, že to nic neznamená. No, neznamená, měl pravdu 😉
Ale ještě někdo tu psal, že taky pořád nic neříkal a najednou se to obrovsky rozběhlo...

hypo
18. pro 2009

zikmunda neznam, jednou jsem byla u urbankove podruhe u stefanovicove.... obe rikaji to same a obe tvrdi ze se nic nedeje 🙂 CS4, mekkci cipek, hrdlo uzavrene a nezkracene..... miminko dole, pripraveno k porodu 🙂
ale jeste se nerodi a rodit jen tak nebude......

jo a na velkym UTZ mi rekli ze mam placentu zralosti 3, tak to vubec nevim co znamena 🙂

mamina5
20. pro 2009

holkya v podolí už nedělaj ultrazvuk jsem z toho docela nervozní naposled mi ho dělala mudr ve 32týdnu to budou skoro dva měsíce ☹ co když imi neroste jak má nebo nemá dost místa.
hypo ty jsi tam byla na utz?

hypo
20. pro 2009

ja na utz byla ale jen proto ze jsem rekla ze citim mene pohybu a dr. si myslela jestli nemammene plodovky, tak me poslala na utz
tak nastesti vse vyvratili a aspon malou poradne prohlidli 🙂
ale jak jsem slysela tak normalne uz na utz neposilaji ja mela stesti ..... a taky stesti na dr. jiny dr. by sena to vybodl a stejne te neposlal.....
ja byla naposledy na velkym utz 29tt

mamina5
20. pro 2009

no ve středu se na to zikmunda zeptám 😀 jsem taková nervozní vždycky se tam vrtěla a kopala a teď se maximálně přetočí ze strany na stranu 😒

hypo
20. pro 2009

no me na to rekli ze je to normalni ze ma uz min mista tak se moc nehejbe a taky ted dost spi.....
ale radeji jit 3x zbytecne nez jednou pozde....
nase mala byla vazena v 29tt 1370g a ted v 38tt 3440g 🙂 takze viditelne roste 🙂

kvetinka7
21. pro 2009

Ahoj holky, v poradne uz UZV nedelaji? Ja myslela,ze ano.. taky jsem z naseho mima trosku nervozni.. bricho mi rostlo do 30.tt,kdy mi delali posledni UZV a pak se zaseklo ..ani uz nepribiram .. tesila jsem se,ze me zkouknou..asi si o to budu muset primo rict

hypo
21. pro 2009

ja mela stesti me klasicky maly utz delali i v poradne, ale moje kamosky co chodi taky do podoli tak ji nedelali ani jedny utz a dokonce je ani vnitrne neprohlidli....asi zalezi na jakeho dr. narazis 🙂
pak jsem sla i na velky utz kde mimino zvazili zmerili skontrolovaly plodovku a prutoky pupecnikem a srdicko proste komplet

tegina
21. pro 2009

Hypo, v rámci toho,abych uklidnila ostatní. Standart je utz jen třikrát za těhotenství, všechny ostatní se dělaji, když se něco nezdá... pokud je vše v pořádku, není to třeba. Kontrolu jako tobě dělali švagrové když měla těhotenskou cukrovku, byla více hlídaná a na ty průtoky si ještě pamatuji. Nemáš taky nějaký problémek? Jinak správně jak píšeš, pokud se mamině jo něco nezdá tak utz udělají také...

hypo
21. pro 2009

jojo ja jsem taky rizikac, a velky utz mi delali prave proto ze se nezdala plodovka..... jak jsem uz psala vyse 🙂
jinak ten klasicky maly utz mi delaji pokazde ani nevim proc, ale to je kouknou ze se hybe a ze srdce tluce...

mamina5
21. pro 2009

holky jdu do podolí ve středu a řeknu to právě že se bojim radši to řeknu než,abych pak litovala fakt se tam skoro nehýbe.Když jsem čekala Sárku ta mi dávala pořád obr kopance i před porodem. 😵

hypo
21. pro 2009

to vis ze to rekni, a klidne si utz vydupej 🙂 pro klid duse..... ja to znam, ale ja jsem rizikac tak ja ani nikoho moc presvedcovat nemusim🙂

hypo
22. pro 2009

ufff dalsi kontrola za mnou tentokrat na 3,5 hodinky musela jsem zas na druhy monitor a jako masakr lidi, jak jsou ty svatky tak vsechny objednaly na ted a bylo to desivy, milion lidi.... hlavne na tech monitorech
jinak se zatim nerodi, CS4 cipek mekky a zkraceny ale pry porad vzadu nebo co..... uz ani nevnimam co rika dr.
za tyden zas kontrola a jestli zas pujdu vickrat na monitory tak se picnu

hypo
28. pro 2009

tak jsem stale neporodila a ani to nevypada ze bych rodila kazdym okamzikem ☹
zitra rano opet Podoli tak snad uz neco vymysli, nejak me to faaaakt nebavi

chichimera
28. pro 2009

ahoj, modryho konika uz ctu nejaky ten patek, ale zatim jsem neprispivala. Taky chodim do Podoli, termin jsem mela 23. prosince a na kontrolu jdu zitra do poradny... Hypo, nevis, od kdy zacinaji v Podoli vyvolavat porod? uz jsem z toho dost nervozni, nejhorsi jsou ty dotazy: tak co, uz?? 🙂 je mozne zazadat o "programovany" porod, tzn ze my ho vyvolaji na zadost? diky moc za jakoukoliv informaci...

hypo
28. pro 2009

chichimera - tak od kdy ho vyvolavaji to netusim, asi i zalezi na velikosti mimi, nekomu ho vyvolaji hned po TP (kdyz je velky) nekoho nechavaji prenaset tusim az 10-12 dnu.......
taky bych nejradeji jak pises programovany porod ale myslim ze na se nam vykaslou 🙂
jinak z tech dotazu taky silim... ale neudelam s tim nic

chichimera
28. pro 2009

Hypo, diky moc 🙂 zitra se zkusim na vse zeptat, my cekame zrovna cvalika - uz minuly tyden mel 3,8kg a jeste rizikove tehotenstvi po ivf... uvidime, jak dopadnu, urcite sem napisu.. hodne stesti, treba se potkame 🙂

hypo
28. pro 2009

a v kolik jdes do podoli?? ja se tam vzdycky zdrzim tak desne dlouho ze z toho silim, monitory mam vzdy na druhy pokus protoze mala je lenoch a porad spi 🙂 tak na ni cinkaji a cinkaji a nic 🙂

taky jsem po IVF a taky mam v planu je uz donutit neco delat 🙂

chichimera
28. pro 2009

ja mam monitor v 7.30 a pak poradnu.. je to tam nadlouho, ale nastesti jsem az do teminu byla domluvena, ze jsem chodila ke svemu gynekologovi, ktery mel monitor v ordinaci. Takze do podoli jdu teprve podruhe, byla jsem tam pred svatkama naposledy a bylo to tak na tri hodiny...mne se taky moc nehybe, ani na ty zvonecky moc nereaguje 🙂 nereaguje mi ani na sladke, studene... porad spi... ja jsem plasan, tak uz jsem byla i dvakrat na pohotovosti prave kvuli tomu, ze se nepohybuje... ale pry nektera miminka jsou takova, srdicko vzdy v poradku, ale nekdy jsou to poradny nervy, kdyz ho treba cele odpoledne necitim.. doktor me naposledy uklidnoval, ze line deti byvaji stastni lide v zivote 🙂) ohledne toho programovaneho porodu jsem na netu cetla, ze na to dle nejaky stanov ceske gynek. swpolecnosti mas pravo zazadat po terminu, pokud splnujes samozrejme nejake podminky (zrale hrdlo a CS vetsi nez 5)... vim, ze u Apolinare tyto porody delaji.. ale radeji to necham na doktorech, musim jim duverovat, nic jineho totiz nezbyva 😎

hypo
28. pro 2009

presne tak, musime cekat a duverovat doktorum 🙂
ja mam monitor tusim od 8.00 ale byvam tam driv 🙂 takze se urco potkame 🙂
minule jsem tam byla 3,5 hod pred tim 5 hodin...... minule to byl peknej zahul miliony lidi pred svatkama doufam ze zitra to bude lepsi....
ja mam CS4 uz asi 3 tydny a zadna zmena, cipek pry zkraceny a mekky ale hodne vzadu
chodim k dr. Urbankove takova mlada, a jednou jsem byla u Stefanovicove, takyjsem rikala ze necitim tolik pohybu jako vzdy tak me poslaly na velky UTZ kde zjistili ze je vse OK, mala mela 3440g (pred 14 dnema)

chichimera
28. pro 2009

treba se potkame, treba te poznam podle fotky, co tu mas 🙂 ja jsem blondyna, co pribrala za tehotenstvi skoro 20 kg.. uf uf 🙂 a budu mit urcite modre dziny a cerny svetr... ja uz totiz se do niceho jineho nevejdu 😀

ja jsem dva tydny otevrena na 1,5 cm, CS snad 6, doktori mi rikaji uz 14 dni, ze muzu rodit do hodiny nebo za tyden... ale zatim nemam teda pocit, ze by se k necemu schylovalo 😒

poprve jsem byla u dr. Bubna, moc toho nenamluvil, ale udelal mi i ultrazvuk

hypo
28. pro 2009

foto v PASu neni moc aktualbi v albu jsou lepsi fotky 🙂

ja chodim do ordinace c.4 tak treba se pozanme
jdu varit obidek tak zatim paaa
katka

zzuzinda
29. pro 2009

Zdravím všechny, nevím, jestli vás potěším, ale rodila jsem v Podolí. Až do termínu jsem chodila na poradny ke svému gynekologovi - měla jsem to o to lepší, že jsem tam pracovala 😎 a po termínu mě už poslali do Podolí na poradny. Porod mi vyvolávali - byla jsem akorát 42+0 (měla jsem přijít už o den dřív,ale paní doktorka mě zapomněla zapsat do počítače, tak pro mě neměli postel). Takže náš Škrhola se narodil a měl 42+1. Bohužel to nějak nevyšlo a museli jsem na císaře. Ale jen proto, že byl zamotanej v pupeční šňůře.
A opravdu nejhorší na tom bylo to, jak mi denně někdo volala, jestli teda už??? A pak ty skvělý rady, jak začít rodit - nejlepší bylo, abych umyla okna - bydlíme ve 3. patře a s potermínovým břichem, živě to vidím, jak plápolám v okně. Ale ve finále nezabralo nic - prý zabírá červené víno, teplá koupel, bouřka, milování, tak jsem si dala skleničku červeného ve vaně - a nic, milovali jsme se za bouřky - a nic. Zabral Prostin do čípku a už to frčelo. V 8 ráno tabletka, od 15 kontrakce po 7 minutách, ve 20 na sál a kontrakce po 5 - 3 - 2 minutách a pak vlastně pořád a prcek byl ve 3,59 na světě.
Takže vydržte, miminko se narodí. Držím palce, ať to máte brzy a rychle za sebou.
Zuzka

hypo
29. pro 2009

tak jsem zpet z podoli a zadna zmena ☹ pokud se neco nestane do ctvrtka kdy mam posledni poradnu tak se bude porod vyvolavat.......
vubec se neotviram :_-(

barusha
29. pro 2009

Ahoj holky, nechce se mi to tu celé pročítat, jen hlásím, že jsem se byla registrovat v Podolí a vím termín malování: 13.-21.6., což mě málem porazilo. Mám TP 20.6., tak mě sice zaregistrovali, ale pokud se prý trefím do těchto dní, mám jet rovnou jinam... Takže psycho, budu mimi muset nějak udržet nebo popohnat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru