Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

llucka
8. říj 2007

Tak to se tam potkáme...kdybych tam nebyla, tak jsem ve 4. patře, jooo 😀 😀

Tera28 díky !!

anatanka
8. říj 2007

Gratuluju k novym miminkum a vitam je na svete.

K tem vlozkam do podprsenky - v Podoli k dispozici nejsou. Ale normalnich vlozek je tam az az a jednorzazovy kalhotky mate na normal pokoji dvoje na den a na nadstandartu plnou polici.

anatanka
8. říj 2007

PS: Miminko na sale prikladaji k prsu automaticky, ale jestli je umyty nebo neni, to si fakt nepamatuju, ja byla tak vyrizena, ze jsem to ani nijak nevnimala.
Pokud je mimi v poradku a maminka to tak chce, tak ho nechaji na pokoji s ni. Miri mela nizkou teplotu, tak byla celou prvni noc pryc, ale mne to bylo uplne sumak, protoze jsem chtela jen spat a byla jsem akorat otravena z toho, ze me budili na kojeni. Dalsi den se me ptali, jestli se citim na to, mit ji u sebe - mela jsem strasne nizkej tlak a hodne jsem se motala. Chtela jsem ji, ale kdyby ne, tak by si ji jeste nechali. Takze vsechno tam zalezi na tom, jak se mamince chce nebo jak se citi.

llucka
10. říj 2007

Pecule, tak co monitor vcera?

pecule
10. říj 2007

llucka,všechno o.k. jsem zvědavá na pátek co nám zas řekne.Včera tam byla na monitoru M.Maláčová,jak má tu českou miss,víš? a pak mě tam zastavila nějaká ženská z radia Blaník a vyptávala se co říkám na ty děti co je vyměnily.Měla digtafon s mikrofonem,připadala jsem si jak debil 😎 a nevěděla co říct,no to byl zas den 😀
Včera mě bolelo břicho a už jsem myslela,že je to tady,ale nic,stále 2v1.Ale je vidět ,že každej den je to okousek dál.Doufám,že nám to vyjde do toho Podolí!

llucka
10. říj 2007

Ahoj, mě ta paní z rádia Blaník odchytila už venku🙂, tak jsem taky blekotala 🙂 asi to mý blekotání stejně nebylo k použití🙂)
Já si dneska připadám, jako bych to dostala...břuch mě bolí od rána docela fest, ale pořád, žádný míň-víc. Taky si to říkám, že už se to asi blíží, protože mě to bolí den ode dne víc a víc. No uvidíme...🙂

pecule
10. říj 2007

mě taky bolí vía a víc a dneska i odpl.a třísla.Takhle to začíná.Já ti říkám do soboty je to tutovka 😉 a u tebe určitě.

llucka
10. říj 2007

😀 😀 tak jo, mně by se líbíl sobotní datum 13.10....já jsem 13.12., tak jsme na tu 13 nějaký fixlá 😉

terrezka
10. říj 2007

ahoj holky, tak se hlásím z domova. až budu mít chvilku tak všechno napíšu ju? asi teda až zítra.... jsem dost nevyspalá

llucka
10. říj 2007

Ahoooj, mooc gratuluju k Aničce a těším se na fotky a na "jaký to bylo" !!!!! Držte se holky.
Já už chci taky!!!!!!

pecule
11. říj 2007

terrezka,Tak tě vítám zpátky a těším se na tvoje info.
lucko,ještě si celá?

llucka
11. říj 2007

Jojo a fest, dneska mě skoro nic nebolí..no jsem zvědavá na zítřejší kontrolu 😠 😠

pecule
11. říj 2007

byla jsem nakoupit a už nikam nejdu,necítím se abych někam lítala,ráno mi bylo líp 😖 Jo zítra,snad už mi něco řekne a jsem zvědavá kdo tam bude za dr.

vivian
11. říj 2007

POZOR, hlášení z poradny v Podolí: porodní sály se zavírají 14. 10. v 18:00 a znovu se otevřou až 22. 10. v 6:00 ráno, rodičky se v těchto dnech budou posílat do jiných porodnic. Takže sebou holky buď hoďte, ať do neděle porodíte, nebo vydržte do dvaadvacátého 🙂

Já snad vydržím, zatím nic nenasvědčuje tomu, že bych měla rodit dřív, CS 1. A na monitoru jsem zase nebyla, protože mě minule nějak zapomněli objednat nebo co, takže jsem čokoládu zase jedla zbytečně 😀 , no ale příští čtvrtek už půjdu...

llucka
11. říj 2007

Takže až v neděli v 18:00, takže máme ještě 3 dny 🙂 no, super. Mně zas řekli v úterý v poradně, že stejně nějaké sály budou fungovat (pro akutní příprady). Že kdyžtak mám zavolat a oni mi řeknou jak na tom jsou a že bych tam teoreticky mohla rodit. Tak jsem zvědavá, jak zítra dopadnu na kontrole...jeslti se tam ted dokulim. Jsem se byla odpo projít a byl to děs...Taky jsem zvědavá, když neporodím a budou mi to vyvolávat příští týden, jestli to proběhnev v Podolí..no, doufám,že jo

Vivian, tak si mrně alespoň pošmáklo čokošky, že jo 😀 😀 Si musím jít zabalit s sebou nějakou sladkost na zítra 😵

kristi
11. říj 2007

jeeee, vydrzte do 22.10, to mam ja narozeninyyyyy

pecule
11. říj 2007

ted jsem přišla taky z procházky,no hrůza děs,bolí mě celej spodek.Já chci jít do toho Podolí!!!! To abych si ještě nakoupila nějaký ty kalhotky nebo co se to pak používá po porodu.
Lucko,kam půjdeš když nás nevezmou,já asi k Apolináři,nebo víš o nějaký lepší?
Vivian,díky za info. a to je dost,že si se taky ozvala už jsem myslela že i ty si porodila a zůstaly jsme tady my s Lucko

Jsem zvědavá co napíše terrezka až se dostane k PC

pecule
11. říj 2007

kristi:mě by to nevadilo počkat do 22.10 ale myslím že tenhle týden to máme jistý s Luckou.

vivian
11. říj 2007

pecule: tady někdo psal, že jednorázové kalhotky tam jsou k dispozici... (tuším dvoje na den). A kdyžtak je budou určitě mít tam dole v lékárně, tam mají všechno tohle porodnický zboží. Já jsem si tam dneska u jednoho takového sympatického lékárníka kupovala mast na hemoroidy 😀

llucka
11. říj 2007

Kristi, bohužel, já to nestihnu na tvoje narozky 🙂, to já už budu mít porozíno...21.10. budu mít 14 po termínu, tak předpokládám, že pokud neporodím, tak mi to koncem příštího týdne vyvolají 🙄 se na to musím zítra zeptat...

No, já už to vidím, mě příští týden nikde nebudou chtít vzít rodit 🙂 Pecule, taky bych asi volila Apolináře a když ne, tak asi Motol (to máme nejblíž).

llucka
11. říj 2007

Vivian 😀 😀

terrezka
11. říj 2007

tak holky, mám chvilku, malá je hodná, ale já se zotavuju... mám to fakt bolaví a v noci teda prďola moc nespí.... takže toho mám přes den až nad hlavu...
ale první co musím říct, že personál v Podolí faaakt super, byli úžasní všichni. hlavně u porodu PA. vyhověla mi naprosto ve všem. snažila jsem se hodně spolupracovat, abych to měla rychle za sebou, tak mě hodně chválila a jako hnala mě dost dopředu teda. např. nebojte do odpoledne tady rozhodně nebudete. nebo jsem si fňukla, že budu tlačit snad dvě hodiny a ona - no to ne, to ještě tak maximálně 10krát a máte to za sebou. tím mě hodně hnala a pozitivně naladila, že to prostě jednou zkončí. vyhověla mi tím, že zbytek těch lidí jako např. pediatr, sestřičky atd. přišli až úplně na konec na poslední zatlačení takže celou dobu porodu tam byla jen ona, já a manža. fakt super. šestinedělí jsem byla normálně na pokoji, nadstandarty byly plný. na pokoji jsme se sešli v super kolektivu takže pohoda. co se týče jídla, tak se to dalo. nepřišlo mi to, že by se to nedalo pozřít teda. já ani neměla moc chuť k jídlu tak možná proto mi to tak přišlo...
sestřičky byly spíš super než blbý. jako kdykoli jsem si o něco řekla nebo se na něco zeptala tak všechno ochotně a v pohodě. líbilo se mi tam, že pro náš pokoj jsme měli jednu sestřičku na miminka a jednu na nás a vždycky když nastupovala noční tak přišla a zeptala jestli s miminka něco nepotřebujem nebo ta dospělácká přišla jestli nechcem něco na bolest atd. to bylo fakt super a holky na pokoji měli třeba problémy s kojením takže přišla na kojení pomohla jim, poradila atd. to bylo super. když jsme odcházeli tak jsem jednu bombošku dala na sesternu a jednu na příjem za porod jako poděkování a myslím, že měli radost fakt.
co se týče vybavení tak jednorázovky kalhotky tam dávají dvoje na den, což by bylo docela v poho, ale ona je vždycky přinešla až tak po osmý ráno a to já už ty minulý měla od krve takže jsem si je potřebovala vyměnit, takže jsem tam asi 3x využila svoje z domova. vložky tam jsou na záchodech a u sprch. takže svoje jsem vůůbec nepoužila a ty jejich byly mnohem lepší, protože ty z tý lékárny jsou kratší než ty jejich pádla a po tom porodu jsou ty pádla fakt lepší. nikdy jsem si nemyslela jak budu vděčná za tyhle mega dlouhá matrace a teď mi doma chyběj 😒 jediný co tam je prostě blbý jsou ty sprchy no. jako vždycky když jsem se šla koupat tak tam bylo vždycky volno jen to bylo prostě daleko no. po tom porodu sem se sotva vlekla takže mi trvalo dost dlouho než jsem se tam dostala. druhej třetí den jsem začla chodit na velkou... no spíš průjem nebo voda či co to bylo a na pokoji to na mě přišlo, ale než bych došla do těch sprch tak bych se po... takže jsem to musela zadržet a ve sprše už mi to zase nešlo no... takže to bych řekla, že bylo takový jediný blbý no a byla jsem ráda, že jsem šla domů.
teď sice trpím, páč mě to dole hrozně bolí, nemůžu si vůbec sednout a malá má ještě ototčenej režim, takže je první půlku noci pořád vzhůru... jinak je to všechno super
a na porod už nemyslím, no je fakt že jsem si dneska řekla, že to hojení dole je horší než samotnej porod....
no a teď se ptejte... já jdu mezitím udělat Anče album

llucka
11. říj 2007

Jééé, to se hezky četlo, Terrezko. Jste šikovný holky!!! Tak ať se brzo zotavíš a těším se na fotky !!

Já už chci taaaaaaaaaaakkkkkkkkyyyyyyyyyy 😅 😅

pecule
11. říj 2007

terrezka ,ani nevím na co by se zeptala a na porod se radši ptát nebudu jinak tam fatkt nepůjdu 😀
Určitě jak budeš moc ,tak tam hod nějakou fotečku.Jo a co ten čekatelskej pokoj než jdeš rodit jak to funguje,dobře? a je to tam tak hezký jak na fotkách?
Lucko,vydrž,zítra si nás tam už nechají až tam půjdem 😀

sisstin
11. říj 2007

pecule: vidím, že statečně držíš..já též 😀 😅

pecule
11. říj 2007

sisstin,jo jo,ještě jsem tady,ale spodek pobolívá takže už jenom čekám,co ty?

pecule
11. říj 2007

Lucko,taky jsem přemýšlela o Motole ,ale pro mně už je to fakt dálka,nebo spíš pro ty co by mně chtěly navštívit.

terrezka
11. říj 2007

pecule - já na žádným čekatelksým pokoji nebyla... na příjmu mi udělali monitoru a po prohlídce dr. řekl, že jsem otevřená na 4 cm, že se mnou sepíší příjem a sestra nás odvedla rovnou na porodní sál. až budu mít chvilku zítra tak ti do IP pošlu detailní foto ze sálu ju? bylo to tam faak luxus... a to papání po porodu jsem dotali :o) já to ocenila... čajík a rohlík se šunčičkou :o)
jo a už jsem udělala to album Anče

sisstin
11. říj 2007

pecule: no právě, že ode dneška joooo..ale podle Dr. to vůbec prej nevypadá..tak já nevim...já jsem ráda docela, že nic.. 😅

llucka
11. říj 2007

Pecule, to chápu, máš to přes celý město. Taky bych se tam neharcovala, ale od nás to je 15 min autem i ve špičce.
No já faakt doufám, že to stihnem do Podolí... 🙄 Nějak na mě padla zas depka z toho čekání, ufuf 😠 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru