Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

babara
3. bře 2010

Stefanovicovou jsem tusim mela u UZ v 21tt, byla moc moc sympaticka a mila. Tu bych urcite u porodu brala 😵

weri1
3. bře 2010

ahoj holky,jdu si přečíst vaše zkušenosti s Podolím,mám tam totiž za 4 měsíce rodit 🙂

bramburka
3. bře 2010

čau holky tak s kym se sejdu na pokoji?

bramburka
3. bře 2010

holky, tak si to tu ctu, ja rodila Xendu v krči a tak docela koukam, co se v podolí děje - jako dokrm? v Krči nenabídnou ani po 5ti dnech nejedení dítěte, to by jim laktační liga dala. Ale jinak ta zkusenost, ze se divali na me jako na krkavčí matku, kdyz jsem odmitla v 4 rano malou (rodila jsem v 9 vecer), v 8 mi jí tam dali a bez zajmu. No koukam vsude stejny, problemy se mohou objevit kdekoliv, to je jasny.

eirin
4. bře 2010

Bramburko, možná se mnou 😉

weri1
4. bře 2010

když si čtu tady pár zkušenosti s podolím,tak už se bojím teď. ☹

nimuel
4. bře 2010

😠 To je tím, že nespokojení lidé píšou spíš než Ti spokojení. Já teda mám zatím jen osobní zkušenost s poradnou, ale jsem spokojená.
Zítra mám termín, tak pak poreferuju, jak je to dál 😉

eirin
4. bře 2010

Nimuel, koukla jsem ti do pasu a zní to strašně hezky: "Dnes čekáme děvčátko".. 😵 Určitě potom poreferuj a ať jde vše hladce a bezproblémově 😉

nimuel
4. bře 2010

Díky 🙂 zatím jsem na tom tak, že už týden CS 8 (kritická hodnota), hlenová zátka taky pryč, po Hamiltonovi i "ricinovém urychlováku" a pořád 2v1 a fit jako rybička 😠 Malá vypadá, že by i velikonoce dala ještě u mně 😅

mipo
4. bře 2010

Bramburko, jsou stavy, kdy se dokrmovat musi, viz muj syn, snizena glykemie, kdyby nedostal dokrm (v Podoli je ale banka mlika), tak mu hrozilo postizeni mozku, nemel by pro nej vyzivu. Pak silny zloutenky (hodne toho zlutyho se vylouci prave stolici a moci), atd.
to pak i Laktacni liga nemuze nic rict.

Gtver, samo, ze kazdymu sedne neco jinyho, jen vim, ze holky od starsiho z diskuze na nej nadavaly, ze mel blby reci a ze to od nej bolelo - teda v poradne.
na porod jsem ho vyfasla jen ja a musim rict, ze kvuli tomu, ze me vyhnal na luzko pri porodu /rodila jsem na zemi na vsech 4), mi najednou ne dost dlouho pozastavil, ac urcite neumyslne, porod, uz jsem malyho slusne vytlacovala a on se preci nebude ohybat dolu a jak jsem vylezla na to luzko, tak malej zajel a ja jela na novo a fest dlouho.
To uz priste neudelam.

martina71
4. bře 2010

Ahoj bramburko, ja mam termin 2 dny po tobe 🙂

keminek
5. bře 2010

V Podolí dokrmujou přes stříkačku mateřským mlékem z banky.
Dokrm nijak necpou, na šestinedělí se nestaraj, nepamatujou si rodičky a miminka při tom návalu. Tedy v mém případě to tak bylo. Nestaraly se a pletly si nás. Pokud ale uvidí problém, že dítě třeba pije pár dní pár ml, tak dají dokrm třeba jen 20 ml. Ono teda hlavně záleží na sestře, abych to uvedla na pravou míru.

V Podolí je 4500 porodů ročně.
Sem napíše zkušenost pár lidí.
Jistá jsem si tím, že pokud chytíte milou směnu u porodu a pak hned nadstandard na celou dobu pobytu, tak Podolí budete považovat za vyloženě luxusní porodnici a budete spokojené na 100%. Ostatní zkušenosti se budou lišit podle směny a očekávání, pocitů a fyzických možností té které maminky. Když jde rutina proti přirozenému cítění, tak to ideální nebude.

keminek
5. bře 2010

S těmi dokrmy je to ale fakt individuální, někdy to mimčo prostě pořádně nesaje nebo u kojení spí a ten dokrm ho pak probere. Záleží na miminku a mamince na jedné straně, dobrých radách od sester na druhé straně a některá sestra umí, jiná neumí, nedá se to zobecnit.

weri1
5. bře 2010

je taky pravda,že kdyby to v tom Podolí bylo tak hrozné,tak tam není pořád narváno. 😉

keminek
5. bře 2010

narváno tam je také hlavně proto, protože je to velká pražská porodnice s velkou kapacitou lůžek a perinatologické centrum spádové vlastně pro celou republiku 😉

keminek
5. bře 2010

A mají tam tím pádem samozřejmě špičkové vybavení, což lidi láká a část z nich ho samozřejmě využije a potřebuje. Ale to neznamená, že v nějaké špičkově nevybavené okresní porodnici se rodit nedá.

keminek
5. bře 2010

takže je dost hrozných zážitků a samozřejmě i dost pozitivních, když je tam 4500 porodů ročně. Ale to číslo právě už vypovídá něco o fabrice. Proto některé maminky z Prahy odjíždějí do Hořovic, Neratovic.. Ono to chce si je všechny ojbet. V Podolí dělá nárazník paní Mrkvičková na kurzech. Je moc milá, ale vlastně se nic moc nedozvíte. Samozřejmě v každé porodnici se lze v návštěvních hodinách kouknout aspoň letmo na šestinedělí. Nic moc se z toho poznat nedá, protože důležité jsou jiné věci než staré wc, ale malá informace to je.

weri1
5. bře 2010

snad to ty tři dny tam vydržíme 🙂 Znám třeba hodně lidí,kteří nadávají na Vinohradskou a kamarádka tam rodila před rokem a nemohla si to vynachválit.Ono je všude něco 🙂

mipo
5. bře 2010

holky, jsou ted potreba ubrousky na prdelku? Za myho prvniho ditete byly potreba, ted je na tom seznamu nikde nevidim

babara
5. bře 2010

V Krco to radi nevideli, je to napusteny kdecim, radeji omyt prdku zinkou/vodou. Ale par bych si jich stejne vzala.

anicka164
5. bře 2010

Mipo, ubrousky si vem. Sestřičky nijak nekomentovaly, jak máme přebalovat, nikdo neřešil, jestli meješ vodou nebo ubrouskem. Po porodu jsem byla za ubrousky ráda, přece jenom jsem ještě s miminkem nebyla tak sžitá a nevěděla jsem, jak s ním manipulovat, tak ubrousky přebalování dost usnadnily...

bramburka
5. bře 2010

V krči se to hrozně všechno řešilo, nevim, jestli ke škodě či k užitku. Ubrousky zakazovali, že radši hadřík a vopdu, ale ta smolka dolu nesla. No tak jse, si je vzala a bylo to OK.

Dokrm nam nedali, mala mela zloutenkua absolutne nesala, po 3 dnech kdy zhubla asi 600g na ně Dr. rvala, at me nauci kojit a jak to ze neumim kojit. Nasadili jsme noc a mala zacala pit, asi po 5 ml. Nakonec jsme se rozkojili, ale vzdycky jedla z prsa malo, nejak ji to nebavilo asi... v Podolí by ji uz 100 pro dokrmiil, byl by klid, ale mozna bysme nezacaly kojit vubec. Tezko rict.

Vim, ze tam v Krči jedna maminka plakala, ze ji nedaji dokrm.

U nemocnych miminek se to určo resi jinak.

keminek
5. bře 2010

weri, pokud jde o to někde vydržet, tak to se samozřejmě 4-5 dní (vč. dne porodu) dá 😉 Ono je to ale po porodu o něčem trochu jiném jaksi..
Jak už jsem psala, je tam 4500 porodů, mnoho zaměstnanců a tak to podle toho vypadá. Zkušeností je na celém internetu popsáno pět a půl. Že se narazí jednou na megeru, jindy na někoho milého, je jasné. Většinou to bude takové normální, zaměstanci se chovají prostě rutinně, žádný zázrak to tam není. V každém případě se tam skoro všichni setkají s běžícím pásem, fabrikou. To je logické, když třeba jen šestinedělí má 4 patra, zatímco v okresní nemocnici je to půl patra. Tzn. menší počet zaměstnanců, obecně větší klid. Ale klidně se může stát, že maminka si vyžere samé milé, ochotné sestřičky a pěje pak na Podolí chválu od A do Z a jedna megera jí nerozhodí. Takových zkušeností je třeba jen v téhle diskuzi plno 😉 🙂
Já se teď byla podívat v okresní porodnici a to, jak se mi osobně věnovali, co všechno mi řekli jen tak sami od sebe, jaký mají přístup k porodu i k pobytu.. to se s Podolím nedalo srovnat. Nebe a dudy.

Nemá vůbec smysl srovnávat pražské porodnice, neb je to prašť jako uhoď. i tak z nich určitě vítězí Podolí a to proto, že tam mají hezké samostatné porodní pokoje, žádné společné hekárny, partner je tam samozřejmě od začátku (dále vás taky v 1. době moc nikdo neruší, když je vše OK) a pak nadstandardy jsou taky supr a o něčem jiném než všude možně. Takže z těchto 2 důvodů Podolí ano. Jinak rozhodovat se mezi Apolinářem, Podolím a ostatními pražskými porodnicemi (byť o něco málo menšími), je fakt o ničem.

keminek
5. bře 2010

brambůrko, teda taky síla ten přístup v Krči. Ten dokrm stříkačkou sem tam 20 ml to kojení nenaruší. Něco jiného je, když někde mají prostě limit a rozdíl mezi nakojeným a tím limitem dokrmí vždy, takže několikrát denně a v horším případě z lahve.. 😖 Na Krči se mi nelíbí, že prostě dokrm nedaj (já to chápu, taky bych se ho bála), ale zas je hrozné tu maminku takhle vystresovat. Protože pak to kojení nepůjde. Rozkojit se dá jedině sáním nebo odsáváním a o mlíko se lze připravit během tří dnů stresem a nervama a to především nervama z toho, že mlíko není (ať je to pravda nebo ne). Navíc nechápu jaksi ty 3 dny, když je jasné, že právě to jsou ty dny, kdy ještě mlíko není, protože je mlezivo.. 😕 😅 Jako že nechápu ten přístup Dr. v době, kdy se tak nějak začínají nalívat prsa, aby tě takto vystresovala. Zvlášť když to kojení je tak citlivé na psychiku a když to sebemíň nejde, tak se mamči dostávají do hrozných nervů. To je fakt podpora toto.

bl4nche
5. bře 2010

Keminek: nedokrmujou jen materskym mlikem. Kdyz sem se ptala, co mi to psali do papiru cim malou dormili, resp. co znamena B - tak rekly Beba ...

keminek
5. bře 2010

fakt jo? 😕
no malého mi dokrmili po porodu nevím čím.. jestli glukózou.. dali mu pětičku a pak teda před mými zraky a po konzultaci 20 ml stříkačkou a bylo to mléko z banky. Ptala jsem se na to a bylo mi to vysvětleno, takže to mě uklidnilo.. No hlavně teda záleží na tom, jak je ten dokrm velký, jak je častý a v čem je podávaný. V hodně porodnicích takhle to kojení skončí aniž začalo.. Musí k tomu být důvod. Ale když vezmu, že ty sestry nanaučej maminku kojit a ještě maj kecy.. Už nežijeme v dobách, kdy to ženský od sebe okoukaly vzájemně, stejně jako v různých kmenech, kde lítaj do půl těla. A sestry samy kojily tak měsíc až tři, jak to bývalo kdysi v drtivé většině případů a ještě ty starší si to ani nepamatujou.. Takže lepší je nic od nich nečekat a zjišťovat si info, obrázky, videa.. už v těhotenství.. 😖

vendi1
5. bře 2010

Ahoj holky,
ja mela u porodu mudr. Stefanovicovou a byla jsem spokojena. Je fakt, ze prisla az na zaver, jinak cele odrodila PA, ale to je normalni. Takze to, ze ve Vikendu nerodil mudr. Velebil neni nic nenormalniho.
ad kojeni.....ja byla na sestinedeli 7 dni. Nemohla jsem se rozkojit, mala se narodila droboucka 2400 g, nemela silu sat a mela nabeh na zloutenku, takze hodne spava. Dokrmovali mne ji materskym mlekem z mlecne banky a bebu ji dali den pred odchodem z porodnice. Je fakt, ze mne o tom nerekli ☹, to jsem byla nastvana, ale na druhou stranu ji to dali jen z toho duvodu, aby odzkouseli zda ji to bude sedet a doma budu moc v ni pokracovat. Doma jsem ji dokrmovala bebou tyden a po tydnu jsem se krasne rozkojila a kojim dodnes. Je to opravdu o psychice a predstava, ze na tebe v Krci nalehaj at kojis, je silena 😢. Ja byla v Podoli spatna jen z toho, kdyz na mne sestricky byly neprijemne, kdyz jsem jim rekla, ze jsem nakojila 5 ml a jine mamci 30-40 ml, ale vedela jsem, ze malou dokrmi. Kdybych se jeste mela stresovat tim, ze trpi hlady, bylo by to silene 😲 😲 😖
Jinak vlastni porod v Podoli naprosta spokojenost, sestinedeli uz horsi, ale urcite tech par dni se da prezit. Je to hodne o pristupu sestricek, na jakou smenu clovek zrovna narazi. Prijemnych sestricek bylo, ale bohuzel mene nez tech neprijemnych 😒 .
Preji Vam vsem kratky porod a co nejkratsi pobyt na sestinedeli 😵

bramburka
5. bře 2010

no holky jako fakt ta lakatační liga mi prisla az jako sekta, normalne mi pridelili sestru, ktera tam temer nepretrzite se mnou porad sedela a koukala jak kojime, prisunovala mimino ja nevim co jeste menila se mnou polohy, fakt se mi venovala 100%, nastesti byla moc mila, kdyby to byla megera, tak asi zesilim a poslu ji do haje, ale afkt ta jedna maminka plakala, at ji daji prikrm, neb jeji kluk porad rval, nechtel sat a oni at vydrzi, mamina byla uplne rozhozena, ja teda taky, ale vzhledem k tomu, ze 4. den se nam to podarilo (mala mela reflux a pri propousteni toho snedl atolik, ze poblila váhu, sestru i s propiskou - z cehoz usoudili, ze jí a pustili nas, ale nvazne nam vyhrozovali, ze dokoud se to nenaucim a mala nezacne jist, ze nas nepustí domu, to teda pani Dr. rekla jen jednoua pak jsem byla ostrá, ale jak rikam, nakonec to u nas tak nedopadlo, ale fakt sekta.

Zase teda dokrmit bebou je hustý si myslim, ja kdyz pak dala v 9. tydnech poprve malinko nutrilonu, tak jsem to obrečela, natolik mi vsugerovali, že je to špatný. a třeba dudlík, za to by na mě asi zavolali sociálku (ale ja si ho tam stejne tajne vezmu, protoze jejich teorie, kdyz male spí, strcit mu prst do ruky - a jedna maminka vedle nej takhle spala s prstem v puse!!! to me dostalo

weri1
5. bře 2010

jo holky: nějak to v tom Podolí dopadne 🙂 jsem tam už zaregistrovaná,tak to tam odrodím 🙂 nějak bylo nějak bude. papa 😀

vendi1
5. bře 2010

Bramburko, dat Bebu je sice huste, ale ja uz po tech 6.ti dnech v porodnici byla tak zoufala, ze kdyz to byla podminka k propusteni, tak sem byla rada, ze male to vyhovovalo. Ale je fakt, ze to maji rict, ze ji davaj a ne ze az ji daj tak reknou, ze ji dali.
A kdyz bych lezela v Krci tak tam snad lezime do ted...neee to prehanim, ale dalsi podminka k propusteni z porodnice v Podoli je, ze dite musi pribirat a jelikoz ja ani 7. den jsem nemela sveho mlika tolik, aby mne pribirala, tak nevim co by s nama v Krci delali....laktacni poradkyne pokud ja jsem ve stresu je myslim na prd 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru