Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

furaha
31. bře 2010

monjie - koukni na odkazy od keminka a taky sem
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodni-...

keminek
31. bře 2010

kamikadze, jo to bylo pěkný 😀 Ta knížka je fakt dobrá. Nezní vůbec jako by ji psala nějaká aktivistka (nepříjemné slovo 😅 ). Je popisná, jasná, plná fakt a zároveň i rad, jsou zmíněna pozitiva i negativa určitého postupu. Mně se líbí. I ty jednotlivé porodní doby, jejich časy a popis.. úplně jsem se v tom viděla, sedělo to 😀

furaha, já taky nejsem bojovnice a i když nesouhlasím, tak se těžko s někým hádám. A hlavně v porodnici je na tom takto většina maminek. Ale neboj se. V těch poradnách je fofr. Já tam vždycky děsně dlouho čekala a v ordinaci jsem byla "pár vteřin" 😀 Ale od příjmu po šestinedělí jsem krom nepříjemných a neosobních lidí narazila také na vyloženě milé, ochotné a usměvavé tváře. Jsou tam!! 😀 Takže se vůbec neboj předem. Uvidíš, co tě tam čeká a terpve pokud by to náhodou nebylo podle tvých představ, tak můžeš využít všechna svá práva a např. nesouhlasit s nějakým výkonem během porodu nebo oddělením mimča na delší dobu, než se ti zdá rozumné atd. Jenže k této situaci nakonec vůbec nedojde a ty budeš další spokojená maminka 🙂
Kdybys měla z nějakého důvodu smíšené pocity, žádej o nadstandard. Tam na tebe budou jistě milí, rodina za tebou může 24 hod. denně, dostaneš k ruce sestru na telefonu a nebude ti do pokoje každou chvíli někdo vtrhávat. Budeš tam mít soukromí i wc, takže ti nikdo nebude muset hlídat mimčo. Ale stojí to dost peněz 😒

V záloze máš Neratky, takže se můžeš v klidu rozhodnout na poslední chvíli jinak. Nic tě nikam netlačí 🙂

keminek
31. bře 2010

furaha, vlastně se ti v žádné porodnici nemůže nic stát, pokud zvládneš říct "nesouhlasím". Takže po této stránce buď v klidu. Samozřejmě musíš rozumět svému porodnímu plánu, všem požadavkům, co jaký výkon znamená a jaká má pozitiva a negativa, jinak těžko můžeš vyjadřovat nesouhlas 😀 Jelikož personál ti vždy nějaký důvod řekne. Abys nemusela odpovědět honem rychle, tak řekni, že si to promyslíš, ať přijdou za 5 minut a mezitím si to nech v klidu projít hlavou nebo to s někým konzultuj. Není tedy vlastně žádný důvod k obavám. Stejně tě v Podolí celou dobu nechají v klidu, chodí občas jen PA, ty si měníš polohy, jak chceš. Ve 2. době tě např. po píchnutí vody dají na kozu (nemusíš souhlasit s vodou ani kozou 😀 ). A koza se dá krásně polohovat, takže pohoda. Mudr přijde až na konci. Máš tam celou místnost i s wc a sprchou pro sebe, nikdo tě tam neruší. Koukni taky na polohy k porodu (Nespoléhej se, že ti PA poradí. Může mít fofr nebo jí to nenapadne a není s tebou furt).

anicka164
31. bře 2010

Monije - porodní plán je super věc, mě to dost pomohlo. Jenom myslím, že je dobrý, když ho napíšeš sama a ne když ho jenom někde stáhneš, aby tam byly věci, na kterých ti fakt záleží a abys věděla, proč je tam máš a za jakých okolností jsi ochotná z nich slevit.
Jo a v Podolí prý fakt nemají rádi takový ten porodní plán, kde jenom zaškrtáváš ano nebo ne u jednotlivých položek. Prý je to jako objednávkový lístek,co si vyplní maminky, které tomu moc nerozumí a chtějí mít porodní plán jenom proto, že je to "módní". Tak to radši napiš větama, ale zas by to nemělo být delší než 1 A4, aby si to vůbec někdo přečetl 😉

Držím palce všem k porodům!

keminek
31. bře 2010

anička má úplnou pravdu. Chce to stručné věty, ale aby bylo jasné, že víte, proč co chcete. A v Podolí plány většinou respektují, jak to tak čtu. Aničko, tys plán měla, vzala sis dulu a pak šla na nadstandard, že jo? Jestli jo, tak jsi to celé vymyslela perfektně a taky to podle toho perfektně dopadlo 😉 🙂

bramburka
31. bře 2010

holky, ted porodila kamaradka v podolí, vše OK, byla spoko, az na sestry na šestinedělí, ale rikala, ze uz je doma a je dobře, tak asi tak info

mipo
1. dub 2010

Furaho, kamaradka mela u prvniho laktacni psychozu a nepeknou, tak ji to u druhyho taky zastavovali ihned po porodu
Ja bejt tebou, tak se v poradne poptam, co a jak, jaky jsou moznosti, proc ti to zastavujou a tak. Nebyla bych sticha a vsechno neodkejvala, to je preci normalni se pozeptat.
Ale ony ty hormony po porodu udelaj hodne a natoz, kdyz je tam k necemu zaklad, abys pak nelitovala. No uvidis.

mipo
1. dub 2010

a jinak klistyr rozhodne neni nic neprijemnyho, uplne v pohode, docela bych rekla, ze i prijemny, urcite nejprijemnejsi procedura z celyho porodu. Navic jak se to tam uvnitr ohreje tou teplou vodou, tak to prej casto pomaha zase trosku poposunout porod - potvrzuju - a navic yal vycisti jen ten kousek, kam dosahne, dal ne, takze se stejne pri porodu muzete vyprazdnovat a mimco ma vic mista v brise na to se tam narotovat.
Rozhodne do nej jdu ted znova a neuvazuju nad necim jinym.

a ja jdu pristi tejden v utery na vyvolani, vcerejsi vahovej odhad na utz v 39+0 4390g 😠 No, prvni mel 4560g v 41+1.

keminek
1. dub 2010

mipo, tedy to jsou váhy... 😅 Dáš to? Dáš to 😎 🙂 😉

klystýr x yal
- názory se různí, takže netuším, jaký si udělat objektivní názor
- štromerová: klystýr ano, urychlí porod, střeva se lépe vyprázdní
- konigsmarková: klystýr ne, lepší sbírat bobek jak vytírat srajdu a něj
- mně by klystýr prý ani nestihly vzhledem k nálezu na příjmu, měla jsem yal, dostala jsem ho. Pokud jde o pocit tepla, tak vím jen to, že mi hrozně vadila sprcha, ač jiným ulevila, já po ní měla ty bolesti ještě horší. Prostě jsem nesnesla nic teplého na břiše.. jestli by mi to vadilo i z opačné strany (ze strany střev), nevím.

keminek
1. dub 2010

štromerová
Klystýr může být postupem na jedné straně léčebným, na druhé straně nevhodným. Záleží na tom, jak a v jakou dobu je použit. Za nevhodnou je tato praktika považována tehdy, jestliže je klystýr podáván rutinně, tj. každé ženě hned po příchodu do porodnice, a jestliže prostředí pro jeho podání vylučuje soukromí. V některých porodnicích se provádí v tzv. přípravně, ke které přináleží třeba jen jedna nebo dvě toalety, o které se dělí mnohdy i několik rodících žen. Někdy se stane, že se kontrakce nemohou dobře rozběhnout jen proto, že hlavička miminka má potíž vstoupit do pánve. To vše může mít velmi prostý důvod: tužší střevní obsah, který děťátku ve správném sklonění hlavičky prostě brání. Klystýr je v tomto případě velice jednoduchá a účinná léčebná metoda. Nadto si ho žena, která prožívá počáteční kontrakce, tedy - u které se porod rozbíhá, může aplikovat sama. Ve zdravotnických potřebách se dají koupit jednorázové soupravy pro podání klystýru. Pomocí této soupravy se do střeva konečníkem napustí přibližně litr teplé vody. Ta jednak oblast malé pánve prohřeje, jednak rozpohybuje střeva a jejich pohyb podráždí dělohu. Díky současnému vyprázdnění obsahu střeva má pak miminko mnohem lepší podmínky pro první důležitý porodní krok, tedy stočení a sklonění hlavičky a vstup do pánevního vchodu. Vyprazdňovací přípravek YAL v tomto ohledu klystýr nahradit nemůže. YAL je praktický spíše tehdy, pokud mají maminky strach, aby neznečistily při porodu postel, na které většinou rodí. Ale efektivnější a skutečně léčebný je klystýr - tedy nálev obyčejnou teplou vodou.
(celý porodní plán zde: http://www.pdcap.cz/Texty/Porplan.html )

keminek
1. dub 2010

WHO
Předpokládalo se, že stimuluje děložní stahy a prázdná střeva umožňují sestup hlavičky. Také se věří, že snižuje znečistění a tím též riziko infekce matky i dítěte..
Klystýr je nepříjemný a představuje určité riziko poškození střev. Bez klystýru je případné znečistění většinou jen mírné a snadněji se odstraňuje, než znečistění, které nastane po klystýru. Nebyly zjištěny žádné účinky na délku trvání porodu nebo neonatální infekci či na infekci vzniklou po poranění hráze.
Rutinní provádění klystýru je praktika jednoznačně škodlivá, která by měla být eliminována. Výjimkou může být výskyt zácpy, pokud v rané fázi porodu spontánně neustoupí. V tomto případě však ženě postačí uvolnit malým klyzmatem či k tomu určeným gelem jen na anální oblast.

keminek
1. dub 2010

takže já osobně nevím, kam se klonit 😅 asi to bude jako všechno individi..

bramburka
1. dub 2010

jamel aklystyr a nevim, moc to asi k nicemu nebylo, jelikoz v poledne mi odtekla plodovka a od te doby sjem mela prujem, presto mi ho rutinně udelali, takze vysledkem bylo ze mi to hejblo strevama a ta sama voda podle me vylezla hned ven a byl konec, ale jak rikam, vyprazdnila jsem se spontánně sama. Pokud by byla zacpa nebo by maminka pred porodem na zachode nebyla, asi je to dobrý

babara
2. dub 2010

Ja se klystyru nebojim, u prvniho teda na nej nedoslo, ani nevim proc, kdyz jsem rodila 3 dny 😀

Vcera jsem byla poprvy v poradne v Podoli, mela jsem asi Zikmunda, je to takovy hodne stary pan a teda, musela jsem mu neco porad opakovat, ale jinak dobry. Pristi tyden jdu na UZ, tam mi zmeri jizvu po sekci, jestli ma cenu vubec premyslet nad prirozenym porodem, ale jinak, kdybych neprenasela, tak by to snad slo, protoze maly je celkem maly 🙂
trosku na me padla ta velikost porodnice, fakt tovarna 😀

bramburka
2. dub 2010

no taky premyslim, jestli jsem nemela jit do ty Krče, no uz je to jedno 😅

keminek
2. dub 2010

bramburko, to je prašť jako uhoď.. pražský porodnice jsou v tomhle jedna jak druhá. Jak chytíš normální směnu, máš vystaráno 😀 Ber to tak, že v Podolí mají nejhezčí sály.. samostatné, moderní, máš tam soukromí a fakt tě neotravujou 😉 A pak na šestinedělí uvidíš, jaká je tam směna. Kdyby byl problém, žádej nadstandard (ale budeš v pořadníku, jsou furt plný). Když se na něj dostaneš, tak máš skvělou péči jistou 100% Ale může být skvělá i na šestinedělí, pokud chytíš tu normální směnu (a spolubydlící) no 😉

weri1
2. dub 2010

jo jo,ty prachy za ten nadstandart 🙂

anicka164
2. dub 2010

Keminek: No, snažila jsem se to vychytat. Nikdy předtím jsem v nemocnici neležela (teda kromě doby těsně po narození s mamkou 🙂 ), tak jsem se dost bála. A jsem dost háklivá na vlastní soukromí... Myslím ale, že jsem měla i pořádněj kus štěstí.
Jenom k těm ndadstandartům - jestli tam fakt chcete, tak to hlašte klidně už na příjmu, čím dřív se dostanete na pořadník, tím máte větší šanci. Po porodu to hlašte znova a pak lezte za sestrama co to dá, aby na vás náhodou nezapoměly. Časem se to určitě povede.
Jo a kdyby vás náhodou šoupli na oddělení, kde není rooming-in (gynekologie), tak choďte za sestrama každou hodinu, že chcete mímo na kojení. Udělá se vám rychlejc mlíko a sestry to přestane bavit, tak vás dají brzo na šestinedělí 😉
Držím palce!

tegina
2. dub 2010

Babaro, můžu být zvědavá a zeptat se, jaké otázky s tebou probrali ohledně dalšího porodu po sekci? Jen to, že rozhodne změření jizvy? Mě se to bude týkat tak za 5 týdnů, akorát s tím rozdílem, že já budu rodit po roce a 5 měsících. Tak nevím, jestli bude rozhodovat ta kratší doba. Moc díky.

bramburka
3. dub 2010

Tegino, co já vím, meli by tu jizvu zmerit ultrazvukem, jak je silná, zda vydrží porod

j.dafne
3. dub 2010

Bramburka, Tegina: Ahoj holky, jsem v úplně stejné situaci - mám 9 let po císaři a rozhodovalo se jak budu teď rodit. Byla jsem na ultrazvuku, kde mi zjistili hraniční hodnoty - síla jizvy a hmotnost miminka - pro to aby se to ještě zkusilo přirozeně. Takže pokud se do temínu - což je ještě týden - nenarodí miminko samo, tak se to bude řešit buď vyvoláním nebo císařem - záleží na tom jak moc budu přichystaná k porodu.

bramburka
4. dub 2010

hele holky, jeste se dostava ten kufrik s tema vzorkama ruznejch kremu, plenek a tak?

gtver
4. dub 2010

Xeni, dostává, jenom přesný obsah ti neprozradím

anicka164
4. dub 2010

Bramburka: Kufrik se dostava, ale obcas dojde. Takze treba my ho nedostali (ale kvuli nemu bych tam fakt nebyla ani o vterinu dyl, uz takhle jsme padili domu, co to slo 😉 )

tegina
5. dub 2010

Bramburka, tak jak píše Anička...jedná ukecaná sestřička říkala, když nám reklamní kazetku dávala, že máme štěstí, že jsme ji vůbec dostaly...prý chodí nárazově, maminek je hodně,takže se často stává, že prostě třeba týden, dva nejsou....jinak plínka tam byla jedna, ale spoustu různých reklamních předmětů, co se mi vybavuje sudocream, rybilka, růrné olejíčky a mlíčka, přesnídavka, příkrm, dokonce domestos..vše v pidi obálcích... 🙂

bramburka
5. dub 2010

jo ja to na Xendu měla, no tak me zajima, jestli to jeste nezrusili 😀

babara
5. dub 2010

tegina, dostala jsem papir k nastudovani, pisou tam rizika (statistiky) ruptur, umrti pri ruznych typech porodu a mam si rozmyslet zda: souhlasim s pokusem o prirozeny porod v pripade, ze se rozbehne spontanne (to asi v pripade ok jizvy zaskrtnu), pak s protrzenim plod.blan (pry se riziko ruptury zvysuje 1,5x, to jeste nevim zda zaskrtnu) a s pouzitim prostagland. tablet (riziko 5x vetsi, to asi nezaskrtnu) a pak ze si prejes kazdopadne cisare.
Ale nejdriv tam pisi, kdy ti prirozene rodit nedovoli, a mj. je tam delka mezi porody kratsi nez 18 mesicu 😖 ale uvidis, treba kdyz bude jizva v poradku, by ti to taky dovolili.. mas to tesne.

j.dafne, muzu se zeptat, kolik ti namerili tu jizvu a jaky mas vahovy odhad miminka a proc to chtej resit uz ve 40tt, kdyz se prece muze prenaset 2 tydny?

tegina
7. dub 2010

Babara, díky moc, napsala jsi to krásně výstižně. Teda ten papír nic moc příjemná záležitost. Člověk by chtěl samozřejmě rodit přirozeně, ale kdyby mu někdo zaručil, že na konci bude jak dítě, tak matka v pořádku...ale to dopředu nezajistí nikdo, že jo 😒 . Tak já doufám, že se to rozhodne za mě, buď, že bude vše naprosto v pořádku anebo bude nějaký jasný důvod pro sekci. Už bych něchtěla rodit a pak v závěru jet akutně na císaře. To bych zase malého prcocha neviděla hned.Vzhledem k tomu, že rodíš o měsíc a půl přede mnou, tak přeji příjemný porod 🙂

babara
7. dub 2010

diky, tegi, tobe taky. Ja diky tomu, ze jsem si u prvniho na zaver nechala pichnout epidural, tak mi ho nechali i na toho cisare.
V tom papiru taky pisou, ze i ten epidural v nasem pripade je mozny, ale samozrejme to musej nejak vic hlidat. Uz jen pro pripad toho, ze by se tak pri akutnim cisari dalo zase vyhnout celkove narokoze, tak bych ho asi chtela, no ale nevim, nejlepe, kdyby nebyl vubec treba..
Jo, to rozhodovani je fakt blby, kdyz nevis co se muze stat, taky jsem radsi, kdyz se to nejak samo rozhodne. Bojim se asi nejvic toho, ze zas budu prenaset, ale tak to bych mohla byt aspon pri planovanem pri vedomi..

bramburka
7. dub 2010

holky, jeste ze to nemusim resit, ale ono teda mam 2 kamaradky co zazili oboji a rikali pri kazdym něco, ale ze ten cisar opravdu asi trochu lepší. Vyberou ty očistky, nebolí to a pka bolí jizva na břiše, ale pri nastrihu boli jizva dole a to je horsi. Idealni je to bez nástrihu prirozeně, ale moc takovejch neznam.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru