Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

pecule
12. říj 2007

lucko,tak jak u dr.? já zachvilku vyrážím,ale večer jsem měla klidnej,lepší než minulou noc,že by ticho před bouří.Pak se ozvu až přijdu.pa

llucka
12. říj 2007

Tak jsem doma z kontroly...v pondělí jdu ráno na monitor a pak si mě tam asi nechají na vyvolání...mám to i v průkazce napsaný. Monitor dneska byl OK, kontrakce žádný a prý se vůbec neotvírám a tudíž ani Hamiltona mi nemohla dr. udělat (dle jejích slov). Tak jsem to trochu obrečela, ale už jsem v poho. Jsem se zapomněla zeptat, jestli si mám vzít rovnou s sebou i tašku. No, kdyžtak mi jí manža doveze.

Pecule, co ty?

PS. Jo, Partyšovou jsem tam taky viděla 😉

pecule
12. říj 2007

Ahoj,jsem taky z kontroly doma,konečně.No ,tak dneska nic ani mě neprohlížel že to nemá cenu a na monitoru dobrý.Tak jsem myslela že to sobota jistí a ted tomu nevěřím.
Lucko,třeba tě to ještě popadne,ale jinak ti závidím že budeš rodit tam.Ptala jsem se sestry na příjmu jak to bude o tom malováni ,jestli budou nějaký sály k dispozici a prej ne. No budou,ale jen asi pro ty nejnutnšjší.Jsem z toho fakt nasraná 😠 😠

terrezka
12. říj 2007

pecule - to je divný ne, že tě neprohlíželi? mě teda prohlíželi pokaždé když jsem byla kontrole... ale neztrácej naději! hele já byla v pátek dopo na kontrole a večer to na mě přišlo a malá v sobotu v poledne vylezla... a když jsem přišla z kontroly tak jsem si fakt nemyslela, že budu v noci rodit.

anavka
12. říj 2007

Holčiny,
hlavu vzhůru, já jsem taky rodila v Podolí a nechali mě přenášet 17 dní 😠 Ale naštěstí si to malá 2 dny před plánovaným vyvoláním rozmyslela a "přihlásila" se sama 😵 Držim vám moc palečky ať už brzy máte miminka u sebe........vim jak je to ke konci otravný ☹

llucka
12. říj 2007

Pecule a kdy jdeš na kontrolu?

No, taky si říkám, že to třeba zítra přijde. Nejlepší bude když to přijde v neděli po 18 hodině, to bych musela asi jinam...Tak si říkám, že když už, tak to do toho pondělí vydržím 😎 😎

anavka
12. říj 2007

Llucka, já jsem byla na kontrole v pátek, řekli mi, že to na porod nevypadá, že mám přijít v pondělí na vyvolání. No a v noci z pátka na sobotu jsem začala mít kontrakce a za 11 hodin byla malá na světě 😵

janana
12. říj 2007

Ahoj holky!
Tak už sme taky konečně doma, ale je to náročný, vůbec nemám zatím na nic čas.

Pecule: z toho že tě doktor neprohlížel si vůbec nic nedělej, mně taky neporhlížel. Při poslední kontrole mi řekl, že se vůbec neotvírám, pak mě neprohlížel a za další 4 dny byla malá na světě.

Jinak si na Podolí vůbec nemůžu stěžovat, bylo to tam super, dokonce sme byly s Terrszkou na pokoji, takže dobrý. porod sem taky měla rychlej - první kontrakce přišla v půl desátý večer, pravidleně po pěti minutách začaly kolem půl jedenáctý, do porodnice sem dorazila v půl jedný - to sem byla otevřená na tři a ve čtvrt ne tři už na devět prstů no a Adélka vyklouzla ven přesně ve čtyři ráno. Nebudu lhát, že to nebolelo, ale ta bolest za to krásný klubíčko štěstí určitě stojí.

Llucka: tak tomu zkus pomoct, jdi na nějakou náročnější procházku nebo seskákej schody. já to v tu sobotu udělala a hle .... přišlo to. I když možná to tím nebylo, ale taky možná jo. Ty schody mi poradily dvě kámošky, kterým to údajně vyvolalo porod.

pecule
12. říj 2007

lucko,jdu zas v úterý 9:30 v poradně v 11h.na monitoru,takhle blbě to mám.Sice koník píše 41tt ale jsem 40+1 takže mám teoreticky ještě čas,ale vzdala jsem to že tam budu rodit ani tam nechci jít už na kontrolu.Proč mi to neřekli když jsem se tam objednávala a řekli mi to týden před.Ty mě serou!!!!!!
terrezka,to už je po druhý co mě neprohlíželi,byla jsem tam v úterý a tomu asi stačí ,ale to tam byl jinej dr,pokaždý tam je jinej.A jestli mám kontrakce,hm já vím prd jak vypadá kontrakce 😀

vivian
12. říj 2007

pecule: koník to píše správně, ty jsi opravdu 41. týden. To 40+1 znamená, že máš za sebou 40 týdnů + 1 den z dalšího týdne. Já jsem dnes 37+3, tj. ukončila jsem 37. týden a dnes jsem 3. den ve 38. týdnu 🙂

pecule
12. říj 2007

janana,taky vítej zpátky a gratuluju 😲
Jani, a co je horší porod nebo ty kontrakce a co epidural.
lucko,nebo zkus sex 😎

pecule
12. říj 2007

no jo,máš pravdu vivian.
ptala jsem se dr.kdy mám druhej termín a on mi řekl,že druhej termín nexistuje,ale já mám svůj vlastní a to je 20.10. tak jestli to vyjde schválně.To by totiž teprv bylo 40tt od zplodnění 😀 a ne podle poslední menstruace.

vivian
12. říj 2007

pecule: no ale to bude Podolí zavřený 😨

pecule
12. říj 2007

tak to už snad budou mít něco hotový,nééé!! 😀 a nebo mě pošlou na vyvolávčku jako Lucku 😀 a nebo řeknou.Počkáme do pondělka a pak uvidíme.No a to už bude vymalováno.
Holky jdu,zachvilku přijede ten můj a jedem pro kočárek.Zatím čus bus

vivian
12. říj 2007

pecule: no nevím... píšou, že otevírat se budou sály až 22. 10. v 6:00, takže dřív tě tam asi nepustěj... Takže spíš běž skákat ze schodů, ať to stihneš do neděle 😀 (do 18:00)

llucka
12. říj 2007

Pecule, ty to zvládneš až po otevření 😵 tak kliiiid, joo 😀 😀

Anavka...tak taky bych to takto brala.

Večer jdu na oslavu narozenin, tak si dam vinko, pujdu tam pesky a rano si dame sexik, pak dlouhou prochazku, pak vybehnu nekolikrat schody a vecer jedem 😀 😀 😀

Janana vitej zpatky a gratuluju k mimiskovi !!!!

janana
12. říj 2007

pecule - pro mě určitě byly horší ty kontrakce, protože já k tomu měla křížový bolesti a to už sem ke konci myslela, že fakt umřu. Nástřih sem taky cítila, ale za to štěstíčko naše to stojí. Tlačení jako takový a když miminko leze ven mi nijak bolestivý nepřišlo. Teda když nepočítám hlavičku, která lezla právě s tím nástřihem.

pecule
14. říj 2007

llucko,myslím na tebe. U nás nic novýho,ted musím vydržet tak do příští neděle,ale když mám pořád ty poslíčky tak nevím.

llucka
14. říj 2007

Díky, jdu dobalit tašku, dát sprchu a přečkat noc do rána...uf, je mi ňák úzko. Jsme zvědavá,co tam zítra se mnou vyvedou. Dám vedět.

Ty se taky drž!!! A kdyby to přišlo a nevyšlo Podolí, tak nezoufej, mímovi bude jedno, kde vykoukne 😵

pecule
15. říj 2007

Ahoj,tak dneska šla llucka na vyvolačku,tak jsem zvědavá jak jí to dopadne.

Holky,do jaký porodnice by jste šli? pořád přemýšlím a čtu příspěvky kam by šla kdyby to nestihla do toho Podolí. Napadl mě Motol,co vy na to?

terrezka,janana,jak se daří a co drobečkové,nezlobí? 😲

anngie
16. říj 2007

Ahoj holky, můžete sem dát některá nějaké aktuální info o spokojenosti v Podolí? A chci se zeptat, může se stát že i když se zaregistruju že mě třeba nevezmou k porodu? rodit bych měla začátkem května 2008 a prý jsou porodnice přeplněné.

alodi
16. říj 2007

anngie,to, že jsi zaregistrovaná opravdu neznamená, že se tam dostaneš, když budou mít plno. Když si tam pak půjdeš založit kartu, tak Ti dají podepsat papír, kde Tě s touto skutečností seznamují. Jinak já jsem byla v Podolí moc spokojená s péčí. Po porodu jsem neležela na klasickém šestinedělí, ale po císaři mě šoupli na gyn. pooperační odd. a to byla docela síla. Ta část je ještě nezrekonstruovaná. 2 záchody na celém oddělení a to každý jinde. Po záchodě si člověk nemá kde umýt ruce, pže umyvadlo prostě chybí, sprchy taky jen dvě a lézt tam byl docela mazec. Voda všude na zemi, smekalo se to tam jako blázen!
No a jídlo, to je kapitola sama pro sebe 😝

pecule
16. říj 2007

ahoj holky,tak jsem dnes byla v podolí na posled už je čas rodit ,takže si musím najít nějakou porodnici kde budu rodit a nebo mi to vyvolají,ale jinak z neděle na pondělí kdyby byla ještě celá tak můžu zas do Podolí.Jak mi řekla ,že je to na vyvolávačku,tak jsem málem upadla at to příjde samo,už mám zase nerva 😖.Tak jsem tady zůstala jen já a Vivian,ale ta má ještě čas.Tak tohle asi bude poslední týden co jsme 2v1 a pak už mimi 😲 .Pa

sisstin
16. říj 2007

pecule: já taky držím furt 😔

vivian
16. říj 2007

Já půjdu na Bulovku, pokud nevyjde Podolí. Až to na mě přijde, tak zavolám do Podolí na příjem, jestli můžu přijet, a mi řeknou, že mají plno, tak pojedu na Bulovku, tu mám tady nejblíž (jsem ze Střížkova) a co jsem tak četla v poslední době, tak je to tam taky slušný, takže by to i tam mělo být v pohodě... No ale samozřejmě doufám, že vyjde Podolí 🙂

U mě se zatím snad nic neděje, ale v noci mi bylo zle od žaludku a trochu jsem zvracela (poprvé za celý těhotenství) a ráno jsem byla dvakrát na velký (což je taky divný, když jsem doteď měla spíš zácpu), tak se tělo třeba už nějak chystá na porod nebo co 😀 Každopádně miminko mi občas bouchá hlavou do děložního hrdla, jako by se už chtělo probouchat ven, tak uvidíme, co mi řeknou ve čtvrtek v poradně... Já už bych docela rodila, teď se to vleče nějak pomalu ty poslední týdny... 😀

pecule
17. říj 2007

vivian,ty máš ještě čas,taky jsem si myslela že to příjde dřív a pořád jsem tady.
Llucka,už včera porodila má holčičku ,50cm a 3490kg a jsou v pořádku.

sisstin:a co ti řekli u dr.už to chci míét za sebou.

sisstin
17. říj 2007

pecule: já jdu zítra poprvý do rizikovky do porodnice..takže zatím nevím 😉

janana
17. říj 2007

pecule - děkuji za optání, máme se dobře. adélka je zatím strašně hodná, v noci dokonce spí 5 hodin v kuse. tak doufám, že jí to vydrží.

A jak to vypadá s tebou? Máš už nějaký příznaky jako že se něco chystá? Doufám, že ti to nakonec vyjde a budeš v tom Podolí. Jinak chceš jít teda do Motola?

pecule
17. říj 2007

janana:ted jsem se byla registrovat v Krči a příjmala mě tam nějaká cuchta a zejtra jdu na kontrolu,ale dneska mě to břicho pěkně stahuje tak nevím jak do večera dopadnu,Podolí asi nestihnu což mě fakt štve.Já tam toho svýho nemůžu mít prej žádnej čekatelskej pokoj nemají to není jak v podolí,řekla sestra.v Motole mají plno u Aplináře taky a Vinohrady se mi nějak příčí,fakt mě to štve a jsem pěkně vzteklá 😠

lu777
17. říj 2007

ahoj holky, taky jsem zaregistrovaná v Podolí a říkám si, že kdybych se nevešla, tak mě asi vyšoupnou do Krče (jako se to stalo před rokem kámošce)

Pecule, nejsem si jistá jestli rozumím té části jak říkáš, že tam nemůžeš mít partnera, protože nemají čekatelský pokoj? k porodu může, ne? a venku taky může čekat, ne? jsem z toho jelen, osvětli mi to, prosím 😅 (možná mám těhotenskou demenci 😝 😀 )

a ještě se chci zeptat holek co rodily v Podolí: jestli jste měly první dobu porodní delší, mohly jste trochu něco jíst? myslím jako piškoty, hroznový cukr, něco málo, jestli žaludek dovolil 😕 a pít jste mohly jen asi v I. době porodní, pak už asi ne, co? já jen abych si to uměla líp představit a jestli si mám něco jako k zakousnutí vůbec brát ... ale počítám že radši jo, já když nejím, tak odpadám.. tak možná aspoň Nutridrink bych mohla, si říkám 😕 máte něco na zub sbaleného nebo ne? 😕 😅

díky! a držím palce ať jsou porody hladký 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru