Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

tegina
17. kvě 2010

kapr, většinou už objednávájí na 37 tt n 38tt, určitě si zavolej dříve, bude trvat než se dovoláš, i když teď mají myslíl nějaké hodiny na volání 🙂 .

kapr
17. kvě 2010

Super, díky za radu 😉

babara
17. kvě 2010

Ja si tam volala asi 2tydny predem, ale tyden predem jsem si jeste preobjednavala cas, vyhoveli mi.

Tak bramburce dneska prdla voda, uz rodi 😉 tak nemusela prekecavat 😵

xhnip101
17. kvě 2010

No tak to je super.... Držím pěsti ať jde vše hladce... 😉

gtver
18. kvě 2010

🙂 🙂 🙂

sambucca
18. kvě 2010

ahoj holky, mam na Vas otazku, podle vypoctu vsude na internetu jsem podle terminu porodu 26.zari 22+2tt, a dneska na me sestricka v Podoli kouka jak na slepici a rika ze jsem 21+2tt - jak je to mozny? Pocitaji to jinak?

jinak ultrazvuk probehnul v pohode, krom toho trihodinovyho cekani teda, klasika...

xhnip101
18. kvě 2010

Sambucca: Podle termínu porodu 26.9. který máš i tady na koníkovi jsi teď ve 22. tt a tudíž těhotenství trvá 21+2tt...
23. týden začíná když jsi 22+0tt. Jinak já jsem narozená 27.9. tak se možná trfíš do mých narozenin...

sambucca
18. kvě 2010

xhnip101: super, diky moc, tak mam dalsi dukaz o postupujici tehotenske demenci 😀 staci se zamyslet, jenomze cim ze jo 😝
ja bych rada 23.tyho, je to my stastny cislo 😉

cuttysark
22. kvě 2010

tak mam odrodene v Podoli........ az na jednu detsku sestricku ( a potom este jednu, ktora nastastie mala prvu sluzbu v den, ked sme odchadzali) tak vsetko super, mozem len odporucit!!!! Hlavne som mala vybornu PA, bez nej by som to snad nedala...........

sambucca
22. kvě 2010

cuttysark: gratuluju 😵 ! a u koho si rodila? byla jsi pak v nadstandartu nebo normalne? urcite napis vic az najdes chvilicku, diky 😉

cuttysark
22. kvě 2010

PA sa volala Iva, druhe meno neviem, mam to niekde na papierku.......
Ja som mala pporod rychly, dosli sme ked som bola na 7-8cm a hned som sla na sal.......nestihli sme pripravu, klystir, epidural, nic, nebol cas...........ale vsetko nastastie bez problemov. Sal bol super moderny, velmi prijemne prostredie....
Bola som na standarde, v ten den rodilo hrozne vela holiek, takze nic nebolo volne......boli sme na sestonedeli 1.

cuttysark
22. kvě 2010

sambucca jak ste tu 2 strany dozadu preberali , ci moze partner do prijmacej miestnosti, tak nemoze, pretoze tam stretavas aj ine tehulky, ktore su vysetrovane alebo napojene na monitor a tym padom kvoli sukromiu tam partneri nemaju dovolene (mozno aj kvoli sterilite). Ja som tam stretla asi 3 ine tehu. Partner potom moze na sal.

bramburka
22. kvě 2010

tak ja jen že jsme porodili o den drive nez jsem sla domluvit tu vyvolavačku, Ondra měl 4 kg... 😉 kdyby me nechali prenaset jeste tech 10 dni jak chteli, asi by to skoncilo hrozně... no al ejinak všechna čest, byla jsem spoko jak na porodním sále, tak na odd šestinedělí P1, fakt uplně 100%...jen tedy provorodičky připravte se, že s kojením nikdo nepomuze, ale dá se dojít si pro sestřičku, aby vam prisla pomoci prilozit, prijde jednou ukaze jednu polohu (každá jinou) a tím to končí. Na dotaz co mam delat dite rve, tak misto aby ukazali polohu, rekli, prijte si pro prikrm, tak jsem sli, dostal 10 ml a vyblinkal ho a rval dal... no takze asi tak. Ale my to vybojovali sami to kojení a ostatní velmi chválím!

sambucca
23. kvě 2010

bramburko, taky blahopreju! holky ja kdyz vas tu ctu uz bych chtela tu nasi boubelku taky drzet 😵 no jeste si pockam 🙂

tegina
23. kvě 2010

Bramburce gratuluji k narozeni syna. A co Houbik? Zatím se neozvala, nepotkaly jste se tam spolu 🙂 .

bramburka
24. kvě 2010

Teg, Houbik mela nadstandart, vim že to vyvolavani bylo nejaky blby a skoncilo cisařem, ale mozna ze uz by mela byt doma asi...

babara
24. kvě 2010

mym spolubydlicim prvorodickam se teda co se tyce kojeni hooodne venovaly, to jo, mely totiz problemy, ja je nepotrebovala, ale kazda jim rikala neco jineho 😒 ostatni veci docela odflakly, vse sup sup, i vizity, to byly megarychovky 🙂

tegi, a jak to vypada s tebou, uz bys mela mit termin?

houbik
24. kvě 2010

Ahoj holky, tak my uz to mame taky za sebou, za sebe muzu rict, ze jsem byla v podoli se vsim spokojena a to jsem byla nejdriv na rizikovym, pak na jipce a pak na sestinedeli, takze jsem toho prolezla docela hodne🙂) po 3 tabletach jsem se neotvirala a male klesal tep, tak sme musely na akutniho cisare, ale na vsech oddelenich to bylo v pohode a venovali se nam dobre...mela jsem nakonec nadstandard, ale jeste den predem jsem byla 5. v poradi, pak se ale nejak uvolnil, takze pohoda...vsem co to ceka, drzim palce

aktaka
24. kvě 2010

Cuttysark, já když rodila, tak manžela přímo sestřika do té přijímací místnosti zvala, jestli chce jít taky nebo počká venku...

moje zkušenosti: na porodním sále maximální spokojenost, personál relativně příjemný a PA super
na šestinedělí už to tak jednoznačné nebylo. co se kojení týče, tak mně pomáhaly všechny sestřičky co to šlo, ale nevím jak by to fungovalo, kdyby se malá narodila v termínu a ne o měsíc dřív. takhle jim hodně záleželo na tom, abych se rozkojila, nechtěli jí nechat víc hubnout a asi je nebavilo pořád přikrmovat 😅 jak jste tu psaly, každá sice tvrdila něco jiného, každá jinou polohu, ale mně to spíš vyhovovalo, protože jsem si vyzkoušela, co nám vyhovuje. např. v leže se mi podařilo normálně nakojit asi až po 14 dnech, v sedě nám to vyhovovalo víc
co se péče o prcka týče, tak s tím se tam moc nemazlí. kdybych si neřekla, tak mi nic neukážou. možná jsem divná, ale já si ani nebyla jistá jak správně přebalit, nemám totiž moc kamarádek s miminem, od kterých bych to okoukala. koupání jsem se akorát podívala jak koupala spolubydlící, napoprvé jsem to pak musela zvládnout sama... no ale přežila to Sára i já 😀
a nevím, jestli to bylo tím, že malá je o měsíc dřív, ale občas jsem si přišla, že je to jejich dítě a mně ho jen milostivě půjčují. to bylo trochu nepříjemné.
jo a ležela jsem na P2

babara
24. kvě 2010

souhlas s aktakou, mam podobne zkusenosti, asi, ze jsem byla taky na P2 (a ve stejnou dobu 😉 )

weri1
25. kvě 2010

bramburko: jsem ráda že jsi byla spokojená. aspoň nějaké pozitivum.
Já náročná nejsem, hlavně ať jsou na mě trochu milí při porodu. 🙂

anicka164
25. kvě 2010

Všem gratuluju k miminkům!

Weri1: Neboj, jsou moc hodní. Ale klidně se slušně ozvi, když ti něco nesedne, myslím, že občas taky nevědí, jaký má maminka potřeby a tak.

bramburka
26. kvě 2010

ja myslim, že toho mají hodně, a když se ozvete, tak pomůžou, sami od sebe ne, to nečekejte. Ale ted zalezi, no já se jednou ozvala s tou jinou polohou, páč jsem neuměla kojit z druhé strany abych se zbavila ragády, tak prej že přijde a dost mi odsekla (no asi zrovna měla stres) ale pak přišla a už byla milá. Já se jí ale bála 😝 no ale dopadlo to nějak no...ted jsme tam byli jeste na ultrazvuku ledvin, takm ě sestra vítala a ajk se máme a byla uplně milounká....tak nevím. Suma sumárum jsem tam byla spokojeněk´jší než v Krči, ale tam jsem mela těžší porod a bylo mi blbě, tady jsem byla v pohodě a to asi hodně hraje roli. Měla jsem i štěstí na spolubydlící, byli jsme kámošky, pokecali jsme tchýních a tak, byla sranda...

eirin
31. kvě 2010

Já byla v Podolí spokojená, a to s P3, porodním sálem i P2. Sice jsem nebyla nadšená z návštěvních hodin na šestinedělí, ale na druhou stranu mě opravdu upřímně štvalo, když měla moje spolubydlící neustále návštěvy na pokoji i mimo tyto hodiny a já tam před nimi musela kojit a starat se o děti. Sestřičky i doktoři na mě všichni byli milí.

tegina
6. čer 2010

Ahojky holky, (Babaro),
tak se hlásím taky s přírustkem. Nakonec jsem porodila sekci, i když jsi mě moc motivovala, nesebrala jsem odvahu na přirozený porod. Vše hraniční, čas od první sekce, jizva docela pěkná, ale podle dr. hraniční, takže to nechla na mně, s tím, že při sebemenší komplikaci by jsme hned jeli...poslední dva měsíce velké bolesti břicha, nakonec zjištěn i zánět močáku, a s příspěvkem od dr., že i když se mírně otvírám, si myslí, že mám velkou pravděpodobnost opět přenášet,bylo rozhodnuto 😉 . Mé asi správné rozhodnutí potvrzeno tím, že 9 dnů před termínem váha 4130 g.
Jinak tady někdo řešil poplatek u plánované sekce, je to těch 3000 Kč, za všech okolností, né méně ☹.
Opět jsem ležela na P1, dokonce ten samý pokoj, jen postel jiná 😀 . Byla jsem max. spokojená, některé sestry jsem poznávala. Porodní asistentky úžasné, starají se o Vás jako o miminko, teda když jste po sekci o ty ostatní jako o děti 🙂 . Výborná paní na roznášení jídla, ta drobnější...Dětské sestřičky mi vše ukazovaly, radily, včetně kojení, až mě to překvapovalo, s tím, že mám druhé dítě, možná se nemrkly do karty 😉 ...Jsem byla překvapena, že jsem se zase dozvěděla něco nového o kojení, v podstatě jsem poprvé kojila drobet špatně, ale první neměl tak ostré dásnička 😉 . Všem přeji ty samé zkušenosti. Ležela jsem na pokoji 205. Ale přijde mi, že tam musí být všechen personál v pohodě.

bramburka
6. čer 2010

já ležela na P1 pokoj 201 takovej fakt prima velkej

xhnip101
8. čer 2010

Ahoj holky, tak ve čtvrtek nastupuju do Podolí na vyvolání... Snad to bude v pohodě....

sambucca
8. čer 2010

@xhnip101 drzim palce tfuj tfuj tfuj at uz je to maly na svete a tesite se z nej!!!

nikys
8. čer 2010

Ahoj,mužete me nekdo prosim říct jak to chodi s registraci v podolí? Chtela bych se tam registovat,vim ze se musi jit 14+0 píšou že od 8:30 🙂 Nevim jak to chodi a co posledni dobou čtu tak se obavám že tam budoucí maminky čekají hodně před touto hodinou ☹ Jestli mate někdo zkušenost z poslední doby tak dekuji předem za radu
Čekam nekde od 6či7 se ne fakt moc nechce tek nevim jestli se nemam kouknou ješte po jine porodnici

linda79
8. čer 2010

@nikys ahoj Nikys, já rodila v Podolí v lednu a to bylo tak, že regostrace probíhala přesně v 14+0, každý den je vypsán daný termín porodu, radši si pro jistou zavolej, kdy je tvůj TP a já tenkrát tam šla asi ve třičtvrtě na 7 a už jsme byla 9 a berou 12 a to do 5ti minut po mě přišly další a v tu dobu, kdy otvírali už tm bylo asi 13 mamin, takže radši fakt dřív, aspoň na tu půl 7, ale z vlastní zkušenosti musím říct, že to stálo za to, že jsme byla maximálně spokojená. Tak přeji hodně štěstí a užívej těhu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru