Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

amabilis
6. říj 2010

Holky díky! Nemám vybraného konkrétního doktora, protože je neznám. S prvorozeným jsem chodila k Zikmundovi. Byl to takový milý děda, ale nic se od něj člověk nedozvěděl... Poslední kontrola proběhla u nějaké mladé doktorky a ta mi vše dopodrobna pospala (ale zase nebyla taková něžná 😀 ), takže nevím. Poraďte 😖

lussi
6. říj 2010

@stana2009 hoj, už chodíš do poradny? 🙂
Jinak holky já zatím byla vždy u nějaké mladé doktorky, příjemná blondýnka, vždycky mi podá při příchodu ruku, vyšetření u ní zatím nebolelo a dozvěděla jsem se zatím od ní vše co jsem potřebovala, ochotně odpověděla 🙂
Mě je celkem jedno ke kterému doktorovi jdu, ani by mi nevadilo, kdyby se střídali, jsem na to zvyklá z IVF.

hamma
6. říj 2010

med: Oni tam sice píšou 3 týdny, ale podle mě to je jedno. Jednak máš ze zákona nárok pojmenovat dítě až po porodu (do 72 hodin), takže to ani nemůžou vyžadovat. A jednak to v té matrice nikdo nezjišťuje - já jsem to tam nesla až teď (39. týden) a ženské to bylo fuk.

hamma
6. říj 2010

V poradně jsem byla jednou u takové mladé černovlasé Slovenky, ta byla moc fajn. Sice měla s sebou studentku, takže mě vyšetřovaly dvě, ale mně to neva a nebolelo to a aspoň mi ukázaly ultrazvuk. Podruhé jsem byla u mladé světlovlasé a ta byla taky hrozně fajn a nevyšetřovala mě vůbec, tak to jsem byla taky ráda. Vůbec jsem s Podolím zatím spokojená.

stana2009
6. říj 2010

Lussi, už chodím, a ted mě čeká i monitor, ten jsem zatím neměla.
Koukám, že to máme skoro stejně 😉 . Který den chodíš? Já v pátek a taky jsem po IVF.

lussi
6. říj 2010

@stana2009 já taky ještě nebyla na monitoru, chodím v pátky na osmou,to mám i ten první monitor 🙂 A kam jste chodili do CARu? Do Podolí nebo jinam? My máme ještě zamražená embryjka, takže si pak chci jít ještě pro druhé 😀

stana2009
6. říj 2010

Lussi, chodili jsme do Podolí a taky máme mrazáčky 😉 , takže taky si plánuji pro ně návrat do CARu. A ty jsi chodila do Podolí? Vyšlo nám druhé IVF a předtím jsme zkoušeli i IUI.

lussi
6. říj 2010

@stana2009 My taky chodili do Podolí, tam nám dělali 2x IUI a 4x KET, ale neúspěšně, takže jsme přešli do Pronatalu i s mrazáčkama, tam mi mi udělali vyšetření, na které se v Podolí vykvákli, přeléčili nás a hned to vyšlo 🙂

stana2009
7. říj 2010

@lussi já si sama aktivně 🙂 řekla po prvním neuspěšném IVF o laparoskopii, genetiku i imuno a všude se něco málo našlo, a ono to málo někdy stači, takže jsem byla chvilku na prednisonu....

stana2009
7. říj 2010

@lussi můžu ze tě zeptat, jak hodně cítíš pohyby, já někdy dopoledne skoro vůbec a malej začne pokopávat až večer...Je tedy pravda, že mám placentu vpředu a to je prý cítit méně.

bubisek
7. říj 2010

Nazdarek holky,
tak si jdu pro dalsi informaci.
Kamaradka,co bude rodit v Krci me prekvapila informaci,ze se tam plati za epidural 5700,-.
Plati se v Podoli take neco? Na jejich strankach jsem nic nenasla,ale treba jsem spatne hledala.
Diky moc.

lussi
7. říj 2010

@stana2009 tak to já na laparce byla ještě před IVF, genetiku mi udělat nechtěli a imuno jsem si taky vyřvala, ale všechno v poho 🙂 U mě byl problém ve štítné žláze a měla jsem ureaplasmu, na to mi přišli až v Pronatalu, jinak bych s tím chodila asi doteď 😀 A prednison jsem brala po KETu taky, jako prevenci🙂
Co se týče pohybů.....malej kope většinou po ránu, když se vzbudím, pak sem tam přes den, ale to záleží na tom co dělám, pokud jsem v klidu a sedím tak o něm vím, pokud chodím tak je klid,přes noc o něm nevím vůbec. Ono se to stejně nedá moc srovnávat, některá mimča jsou klidnější některá dělají bugr 😀
@bubisek čauky, v Podolí je to gratis, v Krči na to mají externí firmu tuším, takže proto se to platí 🙂

sambucca
7. říj 2010

@bubisek Ne neplati, a je to jeden z duvodu proc v Podoli davaji epidural zhruba jen ve triceti procentech pripadu. Ja osobne jsem si myslela ze vsechny porodnice epidural defacto vitaji protoze za nej dostavaji body od pojistovny a snadno je proplati - ale neni tomu tak, Podoli na epidural i doplaci. DElaji ho doopravdy jen v situaci ktera to vyzaduje 😉

kapr
7. říj 2010

@stana2009 taky jsem měla placentu vepředu a malého cítila méně. a pohyby jsem začaa cítit až okolo 23tt, 😉 je to tak placenta to tlumí.

pet.s
9. říj 2010

@bubisek..mně dělali císaře v epi před 17 dni v Podolí a nic jsme neplatili...možná se platí pokud to nemáš lékařsky indikované, tak to je jako nadstandart 😉

weri1
9. říj 2010

@pet.s to je něco jiného jestli nemyslela epi proti bolesti jen

lussi
10. říj 2010

holky nám na kurzu říkali, že se za epi neplatí, bavili jsme se o tom proti bolesti 😉

bl4nche
11. říj 2010

Mam takovy dotaz: jak je to v Podoli s Hamiltonovym hmatem? Delaji ho tam vubec? I na pozadani?

bubisek
11. říj 2010

Holky diky ohledne toho epiduralu. Ja jen na co se financne pripravit.

eirin
11. říj 2010

@bl4nche Dělají ho tam.

kapr
11. říj 2010

@bl4nche jo dělají i bez požádání 🙂))))))

broucek2
11. říj 2010

@bl4nche mně ho udělali a nikdo se mě na nic neptal. Stejně mi nezabral a Verunka se narodila 2 dny před nástupem na vyvolání, asi se toho bála.

broucek2
11. říj 2010

@bubisek epi se neplatí, třeba v Krči je to fakt hodně, protože nemají vlastního anesteziologa na sále. Navíc prý postupně případně přidávají dávku.
Doporučuji vyplnit papíry předem, i kdyby jsi epi nechtěla. A taky si nechat odebrat krev pro rozbor.
Taky jsem si říkala, že to zvládnu bez něj a nic jsem nevyplnila a pak už jsem jej chtěla. Když mi řekli, ať vyplním papíry, tak to jsem si nedokázala představit. Nakonec stejně došel doktor a říkal, že už je to zbytečné, že jdeme rodit. Takže nakonec jsem jej neměla.

stana2009
12. říj 2010

@kapr děkuji za uklidnění 🙂

jinak holky v Podolí se platí za epidurál-spinál při sekci když je přítomen otec u porodu jinak ne...

mě čeká císař taky a zvažuji jestli se nechat úplně uspat nebo si to zažít, ale nějak mám strach z toho, co by to se mnou dělalo, kdyby se případně bavili sestři podejte skalpel, odsajte krev a tak.....

@pet.s baví se nějak při tom??

stana2009
12. říj 2010

@lussi u nás našli jen malé věci, které by vadit neměli ☹ , no jsme idiopatická neplodnost, takže si říkám, že to třeba bylo o psychice...to jsou pak věci mezi nebem a zemí...no nevím. Ale je fakt, že štítnout žlázu mi taky nikdo nezjištoval.

luckar
12. říj 2010

@stana2009 jenom takový dotaz, není to placení spíš za otce u sekce...mám pocit, že se platí akorát navíc za to, ale né za epi. Protože při sekci prý raději doporučují epi než celkovou narkózu. Taky budu rodit v Podolí, tak pokukuju. Zatím mám před sebou kurzy, tak se tam asi poptám.

kacci
12. říj 2010

ahoj, omlouvám se, že se Vám pletu do diskuze, ale nakoukla jsem, protože o Podolí uvažuju (dvojčátka jsem rodila u Apolináře)
@stana2009 já jsem teda měla císaře v epidurále, ale vůbec netuším, jestli se bavili nebo ne, to člověk vůbec nevnímá...nebylo to úplně příjemný, ale dalo se to, navíc mi hned po vytažení ukázali děti ještě od krve, ulepané, měla jsem hodně problém s tlakem, hodně jsem krvácela - na hranici transfuze, takže jsem místo dvou viděla čtyři🙂)), ale bylo to fajn. Hodně mi pomohl manžel, který mi seděla u hlavy a hladil mě a když jsem začla mít problémy s tím tlakem, tak mi držel masku a uklidňoval mě..docela ho zapojili🙂)
A holky bacha, pokud nemáte zjištěnou příčinu neplodnosti jako třeba neprůchodné vaječníky, ať nedopadnete jako já...platím si mrazáčky, plánovali jsme další mimi až půjdou dvojky do školy a buch ho, otěhotněla jsem přirozeně🙂))) - Mám PCO. Po porodu se ty hormony opravdu zblázní...

romcatko
12. říj 2010

v Podolí se platí za otce u porodu, za epi ne. ( rozdíl je v částce když je normální porod nebo císař - ale pokud je císař akutní ae plánovaný, tak se ten rozdíl stejně doplácí). paní anestezioložka byla úplně úžasná 🙂 a jestli a jak se baví na sále, tak to se opravdu moc nevnímá. mě zašívali hodinu ( zjizvení po předchozím CŘ) a jediné tři věty, které si ze sálu od lékař za celou dobu pamatuji byli, že to bude trošku dl trvat, protože na děloze je jizva, tak abych se nebála, že mimi netahají hned (to trvalo tak cca 10 minut). pak věta - to miminko je krásný - ano, je to holčička a poslední skoro na nkonci, že už to pouze dočistí a za cvhíli budeme končit. jeslti mluvili nějak víc, to fakt nevím. nějak se to nevnímá nebo mluví úplně potichoučku. toho bych se nebála.

stana2009
12. říj 2010

@luckar je to tak jak píšeš je to za přítomnost otce u porodu, napsala jsem to nesrozumitelně 😠 .

@kacci děkuji za info, jak to probíhá, nejsem zrovna hrdinka a přemýšlela jsem nad tím, co by to se mnou dělalo, kdyby se tam tak bavili...a s miminkama šel pak manžel na umytí a vážení, nebo jak to probíhá? děkuji.

@romcatko a jak to bylo pak? převezli tě na JIP a s miminkem jsi byla až druhý den?

jsem strašná zvědavka, ale už se nám to blíží 🙂

stana2009
12. říj 2010

Holky, tady jsou ceny jak je to s placením při sekci, je to v případě přítomnosti otce..

http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-60

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru