Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

jitafol
10. bře 2011

Ahoj holky, taky přidám svoji zkušenost s Podolím. Rodila jsem sice je to už skoro tři roky - akutním císařem. Při kontrole v 36.t monitor vypadal zle, bílkovina v moči, vysoký tlak, otoky..... no šlo se na to. Na personál si nemůžu stěžovat, jen snad že mi nikdo nic nevysvětloval a já byla hodně vystrašená, ale to asi proto,že prostě nebyl na nic čas a mimčo muselo ven. Po porodu 2 dni na JIP celkem dobrý, přístup personálu nemohu kritizovat. Všechno mi dodatečně vysvětlili, proč to tak muselo být a co hrozilo. Byli jsme naštěstí již bez komplikací, jen novorozenecká žloutenka, tak se malej dva dni slunil.
Na normálním pokoji strava na nemocnici dobrý, sestřičky ochotné radit a pomoci. Prostě když to vše shrnu - byla jsem spokojená.

karol84
10. bře 2011

@kahna tak to gratuluju k rychlosti, ja tam dnes byla 2,5 hodiny...

aajda
22. bře 2011

Holky, které jste odrodily, nebo už chodíte do Podolí... dělají tam běžně na kontrolách váhové odhady miminek? Vypadá to, že budu mít celkem dost velké mimčo...

karol84
22. bře 2011

@aajda ano, potenciální váhu mimča sledují

aajda
22. bře 2011

@karol84 Díky za info a hodně štěstí, zdraví a síly, koukám, že se ti to dost krátí 🙂

zusenka
22. bře 2011

Ahoj holky, rodila jsem v Podoli 4/3. Na běžných kontrolách mi váhové odhady malého nedělali. A to jsem celkem malá-158cm a dle UTZ to vypadalo, že náš syn bude asi váhově větší. Porod byl dost dlouhý a byl zakončen císařským řezem. Oddělení šestinedělí P4, kam jsem byla po dni na JIP převezena, by potřebovalo rekonstrukci. Asi tak jako všechna oddělení šestinedělí v Podolí. Ale personál byl až na nějaké výjimky velmi milý.

karol84
22. bře 2011

@aajda mně to naopak začíná připadat, že porod je v nedohlednu. první odhad termínu porodu už dávno uplynul a vypadá to, že se to nechystá ani na ten poslední...
ještě k té kontrole velikosti mimča - u mě kontrolují na každé prohlídce

aajda
22. bře 2011

@karol84 Je mi to jasné, ty poslední dny musí být nekonečné 🙂 Ale už to máš blizoučko, za chvilku budeš mít drobka u sebe, závidím... Já doufám, že mě kontrolovat velikost taky budou, protože "malá" má teď ve 32+0 odhad už 2355g.

karol84
22. bře 2011

@aajda tak když by náhodou nekontrolovali sami od sebe, tak se zeptej...
my doufali, že už budeme v této době i doma z porodnice, takže už je to opravdu dlouhé a nemůžeme se dočkat

beisis
22. bře 2011

@aajda To je zhruba tak normální odhad. Váha mimča při narození bývá okolo tří kil, když je vše v pořádku 🙂

karol84
22. bře 2011

@beisis @aajda mně to tedy přijde dost na 32. týden... když vezmu v potaz, že mimčo v závěrečném období přibírá aspoň 200g týdně, tak by mohlo mít v termínu porodu cca 4 kg... na druhou stranu ty váhové odhady bývají často tak nepřesné, že je asi zbytečné se tím předem stresovat 🙂

aajda
22. bře 2011

@beisis 🙂 No ale malá teď poslední 3 týdny přibírá 250g týdně, což je ve 40+0 4400g, né 3kg 😀 Za 3 kg bych byla ráda, ale to bude mít to naše malé miminko tak za 2-3 týdny...

weri1
22. bře 2011

@aajda ahojky ...moje mimi mělo ve 31+6 2100g a přenášela jsem týden a měl 4270g 🙂

weri1
22. bře 2011

@aajda nedělají, aspoň mi to tak bylo rečeno, až na přijmu k porodu 😉
Jinak na P4 mi připadaly všechny sestřičky strašně milý a ochotný

aajda
22. bře 2011

@weri1 Dík za info... A kolik ti odhadli na příjmu? A nechali tě rodit přirozeně?

weri1
22. bře 2011

@aajda nechali mě rodit přirozeně, ale neotvírala jsem se a malej nesestupoval, tak po 15 hodinách mi nabídli císaře. Jinak s tím odhadem nevím...já slyšela jak říká...tak 5 kg asi mít nebude a pak jsem slyšela 3,5kg tak říkám manželovi, to je dobrý, to zvládnu, ale pak když jsem slyšela tu váhu, tak mi asi říkala 4,5kg odhad 🙂

beisis
23. bře 2011

Ten odhad nesedí vůbec. Hlavně každý miminko je jiný a každé přibírá jinak. Já bych se tim nestresovala. Všechno se stejně dovíš až v posledních týdnech před porodem. Jakmile se začne chodit na monitory a nic se nebude dít a přenášela by jsi, tak tě stejně vezmou na ultrazvuk, kvůli odhadu váhy mimča a taky jestli je všechno v pořádku.

karol84
23. bře 2011

@beisis take jsem od znamych slysela, ze vysledna vaha byla +- 0,5kg odlisna od odhadu

beisis
23. bře 2011

@karol84 Někdy i více záleží na tom, jak mimčo taky poslední dny baští, což ke konci už moc neni a taky na tom jestli se ještě může taky hýbat. Já měla odhad necelý čtyři kila a malej se narodil s 3,220. Takže nyní vim, že už mě to nepřekvapí a nebudu tak vyděšená jak to velký mimčo vyleze ven 🙂

karol84
23. bře 2011

@beisis to ja bych byla rada, kdyby to vyslo podle odhadu. prcek by nemel mit vic nez 3,5kg, pokud teda nebudeme 14 dni prenaset

beisis
23. bře 2011

@karol84 No já přenášela skoro 14 dní. Ale ono posledních pár dní stejně člověk nemá vůbec chuť k jídlu. Jestli můžu doporučit, tak dokud je takové hezké počasí choď na delší procházky dřív ti sestoupí mimčo a nebudeš muset tak dlouho čekat.

karol84
23. bře 2011

@beisis mimčo už sestoupilo, první termín jsem měla před 10 dni, poslední mám pozítří. měsíc už nic nepřibírám, ale mimčo ano

beisis
23. bře 2011

@karol84 Uvidíš, tak pak dej vědět. Docela ti závidím že už se ti to přiblížilo. Já teprv na začátku a ty už na konci. Ale první těhotenství se víc táhlo. Jak už mám jedno mimčo, tak to docela utíká protože nemám čas myslet jenom na sebe 🙂

karol84
23. bře 2011

@beisis no ja byla natolik vycerpana z tehotenstvi i z prace, ze jsem se nestihla zastavit az do nastupu na materskou... takze mi to uteklo take velmi rychle, ale ted uz se to tahne. celou prvni pulku tehotenstvi me strasili s predcasnym porodem a ted to vypada spis na prenaseni

beisis
23. bře 2011

@karol84 Tak to jsem měla taky furt jenom ležet s nohama na hoře a nakonec si to malej rozmyslel a nechtěl ven. Ani se nedivim vzhledem k tomu, že jsem rodila v únoru a byla fakt ještě zima 🙂

hlavinka
25. bře 2011

Ahoj holky, prosim vas, je tu nekdo, kdo mel u porodu "domluvenou" porodni asistentku? diky za info.

anicka164
25. bře 2011

@hlavinka: My měli dulu a bylo to super. Doporučuju, kdybys nesehnala tu PA...
Držím palce!

ninouche
25. bře 2011

@hlavinka taky jsem rodila v Podoli s dulou, doporučuju, bylo to perfektni a neměli tam s ni jakejkoliv problem (jen si ji musíš zaplatit jako další osobu u porodu, tj. pokud budeš chtít i manžela, platíž za 2 lidi 😖 ). S domluvenou PA bohužel žádnou zkušenost nemám...

hlavinka
29. bře 2011

Holky, dekuju moc. Jasne, s tim pocitam, ze si ji holt priplatis jako dalsi osobu.
A nedivali se na ni skrz prsty? Nechali to vsechno na vas a na ni? Diky moc za info. Pripadne, pokud byste mi do IP hodili kontakt na milou dulu, budu moc rada. Dekuju 😉

bl4nche
29. bře 2011

ninouche, hlavinka: to by me taky zajimalo, jak tam probiha ta spoluprace. V 1. dobe porodni to asi nechaji na dule, ale co druha doba porodni? Koriguji to oni nebo spolupracujou s dulou?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru