Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

lili_k
31. bře 2011

Ahoj, nevite prosim nekdo od kdy se zacina chodit do Podoli do poradny? Je to od 36 plus neco? Nebo je to ruzne? Diky diky 😵

petula1981
31. bře 2011

@lili_k já byla v 36+0 ještě u své doktorky a ve 37+0 už v Podolí, ale je potřeba se tam objednat aspoň 3 týdny předem

monatee
31. bře 2011

@lili_k Ahoj, ja jsem tam zacala chodit 3 tydny pred terminem porodu, do te doby jsem chodila ke sve doktorce. Jak pise petula, tak jsem se take objednavala tri tydny predem.

lili_k
31. bře 2011

Diky holky 🙂 A nevite kdy delaji planovane cisare kvuli KP? Tyden, dva tydny pred terminem? Dik 😉

lullka30
31. bře 2011

@lili_k ja som rodila obidve deti plán.císařem kvoli KP - u holčičiky to bolo 2.dny pred a u kluka 8.dni pred TP

beisis
31. bře 2011

@monatee No já nevim já jsem zrovna měla štěstí na jednu, která mě odmítla zaregistrovat i když to měla napsaný od jejich doktora ten termín, tak jsem tam naběhla hned po ultrazvuku, kdy mi to napsala ještě jejich jiná doktorka a najednou mě zaregostrovat šlo. Jenže já už byla taky pěkně naštvaná a nevypadala jsem zrovna nejlíp, protože se mi hned ráno zase udělalo špatně

eviss
1. dub 2011

@beisis no to je strasny, me to vychazi na nedeli a to jeste bude ta kartoteka otevrena pozdeji,tak vubec nevim na kolikatou tam jet

eviss
1. dub 2011

@monatee :D no vidim,ze to bude boj, takze manzel bude stat u papiru s tuzkou v ruce :D

monatee
1. dub 2011

@eviss To bude nejlepsi 😀 Jak uz tu bylo napsano, papir vyvesi na dvere naproti matrice. Ja jsem si naivne myslela, ze kdyz uz tam cekam od peti, tak na me misto zbyde, ale lidska drzost nezna mezi ... me by nikdy nenapadlo prijit v sedm a napsat se na papir na prvni misto, kdyz vidim, ze tam ceka hromada jinych lidi, co tu byli driv ... Pokud ti bude dobre, jdi tam co nejdriv, pak to pres den muzes dospat 😉 Ja jsem tenkrat sla primo do prace. Vezmete si s manzelem s sebou nejakej casopis, at vam to rychleji utece 😉

beisis
1. dub 2011

@eviss Ne měli by jí otevřít taky na sedmou. Teda prý nevim co je na tom pravdy. Záleží na tom, na koho natrefíš, někdy jsou tam fakt super sestřičky a někdy chytneš třeba tu co jsem měla já a ta byla za trest 😀

eviss
2. dub 2011

@monatee dekuju moc za radu, pojedu tam take lehce po 5 🙂...Takze dvere,naproti matrice ju?a pak jdes jeste nekam primo se hlasit?

eviss
2. dub 2011

@beisis ajejee nejhorsi je, ze ti stejne nikdo nezaruci, ze te nakonec vezmou

evab.
3. dub 2011

Ahoj, taky se chci jít regostrovat do Podolí a jak to tady tak čtu, tak to asi bude mazec. O zapisování se do pořadníku vím, jen jsem počítala, že je tam už vyvěšený a ne že jej vyvěsí až v sedm, kdy je tam už kupa lidí a pak jsou tam boje a dohady o tom, kdo přišel dřív. To je trochu nepraktické, kdyby ho tam dali už třeba v těch 5, tak je si myslím klid

bl4nche
3. dub 2011

evab: tak si tam proste vyveste vlastni papir, jak kdo prijde. V muj den bylo stesti, ze se na vsechny dostalo (az teda na tu pani, co prisla na sedmou a to uz byl seznam sepsany a uz ho mela v rukou sestra v kartotece) a jak jsme chodili, rekli jsme si, kdo kolikaty je.

monatee
4. dub 2011

@eviss Jojo, naproti na dvere proti matrice vyvesi v sedm rano ten papir, ktery pak seberou a do tech samych dveri se pak chodi, tam je vlastne ta kartoteka. Neboj, to uz tam vsechno uvidis 🙂 Oni budou pak vyvolavat po jmene prave podle toho papiru ...

Ja taky nechapu, proc ho nemuzou vyvesit driv, aby se tam lidi zapisovali uz pri prichodu ... no ale to by asi nekdo musel vstavat ve 4, aby ho tam v 5 mohl vyvesit 😀

beisis
4. dub 2011

@monatee Koukám, ty už to taky budeš mít za pár. Tak pak musíš poreferovat, jak jsi byla s Podolím spokojená.

beisis
4. dub 2011

@karol84 Ty už to máš také za sebou že 🙂

monatee
4. dub 2011

@beisis No ja uz to mam doslova za par 😀 Akorat se trosku bojim, ze mohou mit stop stav, ja nevim, jak casto se to tam stava, ze te neprijmou ... behem te doby, co do Podoli chodim do poradny, jsme dostaly nekolik papiru s upozornenim, ze se to stat muze a ze i prestoze jsi regostrovana, nemusi te prijmout ...

beisis
4. dub 2011

@monatee No tak snad né. Ale pokud mají stop stav, tak vím, že obvolávají porodnice a posílají tě tam. Jinak to funguje tak, že ti udělají vyšetření a pokud je čas, tak tě mohou poslat jinam, ale pokud jim tam rodíš a čas neni vzít tě musí. Akorát pak tě třeba převezou i s mimčem jinam, protože nemají volný pokoj, ale to už je jen vyjímečná situace. Kamarádka řikala, že měli taky stop stav, ale že nebyl čas, tak jí odrodili a holt jí dali na rizikové oddělení, ale hned druhý den jí převáželi, že se udělalo místo.

monatee
4. dub 2011

@beisis Aha, tak moc dekuji za info, to me uklidnilo 🙂

beisis
4. dub 2011

@monatee Ale podávej každopádně info, jaký jsi tam z toho měla pocit ty 🙂

aajda
4. dub 2011

@monatee Nám teď na kurzu říkala ta PA, že nemívají stop stav jakože plné sály, ale stop stav plné 6inedělí... Ale neboj se toho, určitě ti to vyjde dobře a žádný stop stav nebude. Jinak všechny zážitky a informace sem...

Já se objednávala na prví poradnu (dle info v papírech z registrace týden až dva předem) a ono prd, objednací lhůta měsíc. Takže budu 3 týdny bez doktora a poprvé tam jdu až ve 37+0. No jsem na to zvědavá.

pet.s
4. dub 2011

@aajda oddělení 6 nedělí mají plné často,ale oni to nastrkají po celém baráku 😉 Jinak my rodili v Podolí v září, předtím jsem tam ležela na rizikovém a fakt super super super.-)))

aajda
4. dub 2011

@pet.s Ale na jiném oddělení asi nedávají dítko na pokoj, že? To bych nerada... ☹ Ale zatím si tu možnost vůbec nepřipouštím...

baarca
4. dub 2011

@aajda Já jsem první půlden po porodu ležela na rizikovém těhotenství, byla jsem po sekci, takže jsem měla být na JIP, ale ta taky byla plná a rizikové bylo jediné oddělení v tu chvíli s volnou postelí. Máš pravdu na jiných oddělení než šestinedělí nemůžeš mít miminko u sebe, protože tam na to nejsou zařízení, ale po sekci bych ho stejně nemohla mít hnedka u sebe ☹ Ale ukázat a na přiložení mi ho sestra z novorozeneckého donesla.

monatee
4. dub 2011

Holky, urcite dam vedet, jaky to tam bylo 🙂
S tema stopstavama jste me potesili, snad se to nejak zmakne.

@aajda: Ja jsem taky byla poprve v poradne v 37.tydnu, bez doktora jsem byla 14 dni ...

evab.
4. dub 2011

Ahoj, tak mám registraci úspěšně za sebou a nebyla to taková hrůza, ale možná jsem jen měla štěstí 🙂 Vyplašená z informací odtud jsem se rozhodla místo na šestou tam jet už na půl šestou a u sloupu tam byl už položeny papír a už jsem byla osmá. Asi za 10 min 7 vyšla sestra z kartotéky a na dveře vyvěsila nový papír a každý se spořádaně nasal tak jak přišel, žádné předbíhámí se nekonalo. A dokonce ještě zůstalo jedno místo volné. A pak už to šlo jak po másle, v 7 sestra sbalila seznam a v 7:10 jsem odcházela s razítkem v průkazce do práce. Přeji všem ať mají registraci stejně pohodovou jako já.

monatee
4. dub 2011

@evab. Teda, tak to je super, to jsi mela stesti 🙂

evab.
4. dub 2011

To asi jo, měla jsem dost času i na pozorování personálu, akorát se asi střídaly směny sester a všechny vypadaly sympaticky. Vesměs mladé usměvavé holky. Takže porod bude taky učitě pohoda. Holku od nás z práce rodil doktor Buben a prý naprosto super.

beisis
5. dub 2011

@evab. To si teda měla štěstí. Asi tvůj termín nebyl tolik narvaný. Ono je to opravdu každý den jinak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru