Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

bl4nche
7. srp 2011

netty: vzhledem k tomu, ze se nechava vetsinou prenaset 10 dni, by to ta indukce mohla byt. Ale ze by ti o tom dopredu nerekli, to me ponekud zarazi ... uz jenom proto, abys mela sbalene veci, nemluve o tom, byt na to psychicky pripravena :-/

anicka164
7. srp 2011

@netty88 Mě taky naposled řekli, že příště mám přijít v 7 ráno, že se bude domlouvat případná indukce. Ale nic mi neřekli třeba o tašce s sebou nebo tak, takže jsem počítala, že by vyvolání bylo kdyžtak až druhý den nebo tak. Ale stihla jsem porodit, takže nevím, jak to chodí. Zavolání bude jistější...

nety88
8. srp 2011

Děkuju za rady 🙂 Tak jsem tam volala a zítra se teprv bude rozhodovat, kdy se bude porod vyvolávat. Já už tak doufala, že bych to mohla mít za sebou ☹

misahe
8. srp 2011

ahojky holky, prosím vás můžete mi poradit. Termín podle MS a ultrazvuku se mi liší o 14 dní. Podle ultrazvuku jsem teď v 8tt, tak si říkám, že na rozhodnutí do jaké porodnice se registrovat mám ještě dost času, ale podle MS jsem už v 10tt. Řekne mi gynekoložka kdy se mám tedy jít zaregistrovat a nebo se to automaticky bere podle MS?

ladie
8. srp 2011

@misahe v Podolí budou koukat na to, jaký termín porodu máš zapsaný v těhotenské průkazce.

misahe
8. srp 2011

@ladie a to jim nevadí, že se to liší o 14 dní? To už je přeci jen dlouhá doba. A nebo udělají pak vyšetření a budou se řídit podle toho?

ladie
8. srp 2011

@misahe ono je pro ně při registraci zásadní, co máš uvedené v té průkazce, se kterou se jdeš registrovat. Pokud tam máš oba termíny, můžeš jít v oba dva odpovídající 14+0. Pokud jeden, tak v ten termín.

Třeba já mám podle utz termín porodu o 5 dní později, ale to neřeší vůbec. Pokud je to pod týden, tak s termínem nešoupou.

Ale registrace je jen formalita. Termín porodu se ti ještě může x krát změnit 😉

mavanka
8. srp 2011

@misahe no já mám v průkazce dvě kolonky (ale v minulé průkazce myslím nebyly) - termín porodu podle MS a termín porodu podle UZ, termín podle ms mi vyplnili hned při vystavování, ten druhý pak po ultrazvuku ve 13. týdnu... pokud budeš mít vypsané oba, v podolí se můžeš registrovat podle obou, já se třeba registrovala včera podle UZ termínu, kdybych to bývala nezvládla, šla bych zítra podle MS termínu.

V kartotéce po mě paní chtěla potvrzení, že mám ultrazvukový termín zrovna v den, na který jsem se přišla registrovat, ale stačilo jí, že to bylo v průkazce - kdybys v průkazce měla jen ten podle MS, a chtěla se registrovat podle UZ, budeš potřebovat nějaké potvrzení

misahe
9. srp 2011

@mavanka já mám dřívější termín podle MS a ten mám napsaný už v průkazce. Takže se půjdu registrovat podle tohodle termínu. A jestli to dobře chápu, tak hlavní je se tam zaregistrovat a pak už se ta vyšetření a další věci pošoupnou podle potřeby. Je to tak? A když jsi se šla registrovat od kolika ráno jsi tam byla?

ladie
9. srp 2011

@misahe doporučuji tam být tak hodinu a půl předem.

misahe
9. srp 2011

@ladie děkuji za info....snad se tam stihnu zaregistrovat na poprvé a když ne, tak mám ještě jednu šanci 😀

ladie
9. srp 2011

@misahe určitě se zvládneš zaregistrovat napoprvé! To vstávání a čekání je opruz, ale zase je to jen jednou 😉

misahe
9. srp 2011

@ladie hlavní je vstát, pak už to bude hračka 🙂

jinaja
9. srp 2011

Ahojky, chtela jsem se zeptat, jestli nekdo absolovoval predporodni kurz v Podoli. Chtela bych poradit, kdy je dobre se na kurz hlasit? V kolikatem tydnu se prihlasit a v kolikatem tydnu se pak na kurz chodi?
Diky moc za radu!

aajda
9. srp 2011

@jinaja Já chodila cca od 34tt, ale určitě můžeš dřív i později, to je na tobě. Ale cinkla bych tam tak ve 30tt.

nety88
9. srp 2011

Byl jste někdo na indukci v Podolí? Čeká mě ve čtvrtek, tak z toho mám celkem strach.. Jak to probíhá? A za jak dlouho jste porodily od zavedení tabletky?

mavanka
9. srp 2011

@misahe no já šla na registraci podle UTZ, který jsem měla první a šla jsem tam na pohodu s tím, že to bylo v neděli, musela jsem s sebou brát dceru, která vstala v osm... takže kartotéka otevřela v půl deváté a já přišla těsně po třičtvrtě - no a zbylo na mě poslední místo, takže jsem měla štěstí, jinak bych bývala vyslala manžela dneska ráno tak, aby tam byl lehce po páté a byla to jistota....

No a ke svému doktorovi chodíš asi do 36. týdne a asi měsíc před tím se máš dopředu objednat na první kontrolu v Podolí, pak od 37. týdne (myslim) se chodí už tam - ale u registrace dostaneš papír, kde je to všechno vypsané. Jinak já když se chtěla objednat na první kontrolu v minulém těhotenství, tak mi trvalo skoro týden, než mi někdo vzal telefon, ale třeba už je to lepší

ladie
9. srp 2011

@jinaja já jdu na první hodinu kurzu v pátek.
Hlásila jsem se dva měsíce před porodem a naprosto v pohodě 🙂

misahe
10. srp 2011

@mavanka to vstávání mě trošku děsí, ale zase pak budu mít jistotu, že se tam dostanu 🙂

Holky a měli jste nebo máte jinou alternativu, kdyby nevyšlo Podolí?

jinaja
10. srp 2011

Díky moc za rady! Ještě jsem se chtěla zeptat, zda jste na kurz chodili s partnerem/manželem nebo je vy?

aajda
10. srp 2011

@jinaja Já s manželem, ale byl z toho celkem zpruzený, což jsem byla i já, čekala jsem od toho víc... Dalo by se to sfouknout za hodinku v klidu. Nejpřínosnější byla ukázka porodního sálu. A co jsem chodila já, tak tam vždycky měly všechny ženské partnery či manžely. A většinou ti chlapi usínali nebo hrály hry na mobilu 😀

ladie
10. srp 2011

@jinaja jdeme s manželem. Jen na poslední hodinu půjdu sama (PA říkala, že je určen spíš pro ženy a taky je v blbý čas)

bl4nche
10. srp 2011

Jinaja: uvažovala sem i Krč, ale ta v mým termínu maluje. Pak ještě Mělník, to spíš, kdyby mě to chytlo u rodičů 🙂 Apolinář ne kvůli tomu, že mají ty kóje ...

mikeskab
13. srp 2011

Holky kdo ted rodil v Podolí? Jak je to s těma poporodníma vložkama? Někdo psal že záleží na oddělení tak nevím... Pro jistotu mám 1 zabalené ale zajímalo by mě to. Když jsem tam rodila před 2,5 rokem tak jsme měli neomezeně k dispozici na chodbě? Děkuji

janinka2222
13. srp 2011

@mikeskab Dostaneš jedno balení 🙂! Takže je třeba mít ještě své..

mikeskab
13. srp 2011

@janinka2222 Tak děkuji 🙂

bl4nche
13. srp 2011

mikeskab: taky uz je mam zabalene. Pro jistotu dve baleni. Ale je fakt, ze asi budu setrit. Pred temi dvema lety nam sestry rikaly, at si davame tri najednou ... to by mi ty dve baleni po 20 ks moc dlouho nevystacily ;)

mikeskab
14. srp 2011

No právě já si tenkrát taky dávala 3 na ráz ale to by byla hrozná spotřeba, koupila jsem v lékárně ty dlouhé Samu a naštěstí bude stačit jedna i když jsou zase dražší

mikeskab
14. srp 2011

Nejde někdo v pátek ráno do Podolí na kontrolu?

mikeskab
14. srp 2011

@janinka2222 Prosím tě ještě jsem si vzpoměla, oblečení pro mimča jsou pořád erární?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru