Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

terkamo
16. zář 2011

Tak jen pro info pro ostatni: poplatek za otce u porodu jsem platila v kartotece - u okenka pokladny. A karty berou 🙂

evab.
16. zář 2011

I já jsem poplatek za přítomnost otce u porodu platila v kartotéce u pokladny a kartou. Ani nevím, že tam ještě nějaká jiná hlavní pokladna je... Vždy jsem vše platila v kartotéce.

evab.
16. zář 2011

@aajda Takhle nějak si to představuju, spíše to jsou asi jen mladé sestřičky co jen koukaj a případně dělaj nějaké lehčí práce. Ale kamarádka měla v nemocnici s medikama dost nepřijemnou zkušenost. Je pravda, že už je to dýl a od té doby se přístup doktorů k pacientům trochu změnil, ale jí se tehdá nikdo na nic neptal, kolem postele stála tlupa mladých mediků a jelikož jí tehdy hospitalizovaly s nějakou zvláštní vyrážkou, tak si jí prohlíželi nahatou na posteli a zkoumali všechno možné. Do teďka z toho má trauma. To byl ale asi extrémní případ a dnes už se toto neděje bez souhlasu pacienta.

aajda
16. zář 2011

@evab. No to chápu, já měla měsíc před 18inama odštíplý kousek kostrče a ležela jsem s tím na dětském... a s vizitou chodilo mraky mladých fešných mediků a šťourali se mi v zadku 😀 Ale tady bych řekla, že k tomu přeci jen přistupují citlivěji... tak držím palce, ať ti to dobře dopadne.

karol84
16. zář 2011

@evab.
@terkamo
tak to jste měli teda štěstí na paní v kartotéce, nebo já smůlu - mě pěkně sjeli, že nejsou žádná pokladna a že ani kurzy, ani otec u porodu se v kartotéce platit nedá a že musím do hlavní pokladny, která je v takovém malém domku vedle hlavního vchodu - a nebyla jsem tam tedy sama. na rozdíl od kartotéky, byla pokladna docela přetížená....

ladie
16. zář 2011

@karol84 no vidíš a já jsem tam dneska ráno v pohodě zaplatila 🙂

sipkova1
16. zář 2011

Holky můžu se zeptat v kterém týdnu Vás Váš gynekolog předal do Podolí. Díky moc

verbalinka
16. zář 2011

@sipkova1 sla jsem do prvni poradny v 36+3. U sveho gyn jsem byla naposledy v 34+neco.

luckar
17. zář 2011

@evab. kápla jsi na dobrého doktora, taky jsem chodila k Dr. Zikmundovi a byl v pohodě...hlavně všechny vyšetření naprosto bezbolestná, na co jsme se zeptala, na to odpověděl. Kamarádka chodila k Dr. Drahoňovskému a taky ho moc chválila.
Jinak já podepsala souhlas s medikama a na sále se mě přišla PA zeptat, jestli tam s ní může chodit PA před atestací...Holčina byla moc milá, chodila nás kontrolovat, dělala monitory a před koncem porodu se ptala jestli mě může vyšetřit vnitřně. Takže nemusíš mít strach, že by se objevily davy. Vždycky to jde odmítnout.

sipkova1
18. zář 2011

@verbalinka aha, díky moc a test na streptokoka Ti dělal Tvůj MUDr.nebo v Podolí? V papírech do Podolí mám napsáno, že mám mít výsledky kultivace na streptokoka (ten jsem našla, že se dělá od 36. dále, ale spíš tak od 37.dále), takže pokud mě můj MUDr. předá třeba 35. tt, tak už jaksi tu kultivaci nezvládne udělat...

karol84
18. zář 2011

@sipkova1 test na streptokoka delali jsem nemela od gynekologa, tak jej udelali pri prvni prohlidce v Podoli

verbalinka
18. zář 2011

@sipkova1 taky az v podoli 😉

ladie
18. zář 2011

@sipkova1 já jsem v Podolí byla poprvé 37+0

ladie
18. zář 2011

@sipkova1 tak streptokoka mi ještě dělala moje doktorka.

sipkova1
18. zář 2011

Holky, díky za info. Musím to nějak naplánovat, občas je to docela makačku na bednu 🙂

@ladie
@verbalinka
@karol84

ttyna
19. zář 2011

Dobry den. 1. dite jsem rodila v Horovicich, 2. v Podoli. Nabizim srovnani:
Porodni saly uplne totez. Krasa, i kdyz v Podoli nemeli vanu.
Jenze na porodnim sale tak nezalezi, je Vam to celkem fuk, kde jste par hodin.
Sestinedeli:
Horovice: Vahy,toalety i sprchy na kazdem pokoji. Postylky na koleckach.
Podoli:Vahy 2 na obrovskou chodbu. Neni to jen malickost, kdyz musite vazit vzdy pred a po kojeni, litate furt po chodbe. Taktez sprchy! Rodila jsem ve vedru v cervenci, do sprchy jsem litala 5krat za den, abych ji jednou z toho nasla volnou! Me to blo celkem fuk, nebyla jsem sita, ale Ty, co caste omyvani potrebuji a taky se jim po porod hur chodi... mely smulu. Postylky pro mimina bez kolecek, takze se deti nosily na prohlidky v ruce. Pul hod uspavate mimi, pak prijde sestricka a vezme ho z postylky. Hodinu putuje nekde k doktorovi, pak se i s mimcem vrati, ono je utahane, ale hladove, Vy jeste nemate tolik mlicka, kojila jste pred hodinou a potrebovala, aby pak hezky usnulo... V HOROVICICH i skoro vsude jinde si vezme sestricka mimi i s postylkou (proto ta kolecka), mimi spi, az do chvile prohlidky a okamzite pote je zase ulozeno. Navic je to i bezpecnejsi - nemuze se nim zakopnout a spadnout... V Podoli maji asi 2 postylky na koleckach k dispozici na chodbe, jsou ale tak vytizene, ze jsem je za cely pobyt videla jen 1krat!
V Podoli Vam pri novoroz. zloutence dite ODVEZOU a vozi jen na kojeni, v Horovicich Vam jen vymeni postylku za tu nasvecovaci, mimi zustane na pokoji s Vami. V Podoli hodne zasle toalety i sprchy. Mozna ciste, ale rozhodne nevabne. V Horovicich socialni zarizeni jako z reklamy na WCcistice 🙂 V Podoli nedostatek oblecku, pleny musite mit vlastni, v Horo vse v pohode. V Podoli hrozne netesni okna, v zimě to může být dost problém. Nechapu, co na Podoli vsichni maji, ja jsem tedy nalitla na dobrou povest. Je to htruza a nebo jsou Horovice naprosto jedinecne a vyjimecne a ja jsem tedy zmlsana, nevim. Jedine plus v Podoli je strava. Byla mnohdy i zdrava a vhodna pro kojici. Horovice jsou nemocnice, takze se vari nejen pro maminky. Hrachova kase s parkem... to asi vazne neni nic pro kojici.Nicmene v Horo mate lednici na pokoji, tak se to da resit svoji stravou, v Podoli lednice opet jen na chodbe a daleko. Jo, jeste jedno PLUS pro Podoli: Supr vybavena lekarna v budove.V Horo jen prumer, opet je to jasne, Podoli je porodnicem Horo cela nemocnice.
Pro me jasna volba: Do Podoli uz nikdy. Horovice supr.

ttyna
19. zář 2011

Jeste dodatek: Personal zhruba stejny, vsude se najdou perfektni i neochotne...
1. dite Horovice 2009, 2. dite Podolí 2011.
P.S.: Byla jsem vzdy na normalnim pokoji, ne na placenem.

dagmarkaaa
19. zář 2011

@ttyna kdybychom měli Hořovice víc u ruky taky bych je volila, slyšela jsem na ně jen pozitiva .... jak píšeš to odd šestinedělí v Podolí je děsné!!! 😝 proto už jsem podruhé brala nadstandart, jinak to zázemí na normál pokojích fakt bída ☹ měli by s tím něco dělat když maj tak špičkové porodní pokojíky.

karol84
19. zář 2011

@ttyna tak to jsi mela na Podoli docela smulu
rodila jsem tam take letos a zas tak hrozne to nebylo:
na oddeleni sestinedeli (P1) jsem vystridala dva pokoje (normalni) + byla jsem se podivat i na jinem pokoji a vaha byla na vsech pokojich; kamaradky byly na P2 a na P4 - a vahy mely i ony na pokojich.
co se tyce postylek - tak detske postylky byly na pokojich opravdu bez kolecek, ale kdyz jsem tam lezela ja (brezen/duben 2011), tak bylo k dispozici dostatek voziku s kolecky - miminka se v nich vozila na vysetreni, na kojeni, pokud bylo mimco u sester, bylo mozne si je (voziky s kolecky) brat, pokud matka chtela i na pokoj, pripadne s nimi jezdit po chodbe v dobe navstev - navic byly voziky s naklonenou podlozkou, tak tam treba nasemu mimcu bylo i lepe, takze kdyz to hodnotim zpetne, tak tam nase mimco travilo celkem dost casu. mela jsem pokoj pobliz novorozeneckeho pokoje, pred kterym voziky k vypujceni stavaly a bylo jich tam porad celkem dost (nikdy se nestalo, ze by nebyl zadny vozik k dispozici)
nas maly zloutenku nemel, ale ditka od dvou "spolubydlicich" ano - a obe mely mimca u sebe, jen na pripadne nasviceni je sestra vzala obcas pryc. zadna nasvecovaci postylka se na pokoj nepujcovala.
sprchy a wc s vyjimkou tech uzamykatelnych o ddd. P3, ktere byly ok a ke kterym ma pristup jen nektere pokoje (a nemusi to byt zrovna nadstandardy), byly opravdu hrozne... tady by se Podoli melo opravdu zlepsit a zrekonstruovat to. nekdy obsazeno bylo, jindy ne. nebylo to v takove mire, ze by byly obsazene vzdy.
Co se tyce oblecku, tak byl dostatek, bylo mozne mimco prevlekat kdykoliv, kdyz byla potreba, latkove pleny stejne tak bez problemu. papirove pleny musel mit clovek vlastni, ja byla ale po cisari, takze kdyz jsem byla na jipce + nez mi na sestinedeli donesli vlastni veci, tak jsem mimcu samozrejme nemohla davat svoje plenky, takze sestry davaly jejich erarni pleny.
co se tyce oken, tak jsme zadny problem taky nezaznamenali.
strava mi tam teda moc nevyhovovala, moc jsem se tesila domu na vlastni pozivatelne jidlo. je fakt, ze jsem toho moc nevyzkousela kvuli diete po cisari, ale to, co jsem dostala, bylo teda pro me chutove bunky dost hrozne.

luckar
19. zář 2011

Já teda musím souhlasit s @karol84 rodila jsem prosinec 2010 a až na horší sprchy a WC bych nic neřešila. Ale popravdě mi to bylo jedno...vysprchovat a dojít na záchod jsem si mohla a to mi k životu stačilo. Byly jsme s malou na P1. Na to, že byl prosinec jsme se spolubydlícíma ještě větraly, takže případné netěsnění oken nám fakt nevadilo, oblečení a pleny byly bez problémů a vozíčky byly k zapůjčení.
A to, že si musíte přinést plenky z domu mi ani tak divné nepřišlo...je asi jasné, že pojišťovna porodnici plenky platit nebude. Mají je pouze od sponzorů 😉.
Z jedné strany i chápu, že se do rekonstrukce moc nepouštějí...znamenalo by to dané oddělení uzavřít a to taky není sranda, stačí když vidím co se děje při malování 😅, ale prostředí by se zlepšit mohlo. Třeba se za pár let další maminy dočkají.

weri1
19. zář 2011

tak já rodila v Podolí a super !!! i na šestinedělí se mi líbilo. Já bych neměnila. Byla jsem na P4 a jídlo jsme měli dobré, až jsme se se spolubydlící divily jak dobře vaří

luckar
19. zář 2011

@weri1 mě akorát dorazila krupičková kaše k obědu na Štědrý den 😀, večeři už jsme naštěstí zvládli doma ve 3 😵

weri1
19. zář 2011

@luckar 😀

weri1
19. zář 2011

@luckar já teda první dny měla dietu po císaři a pak v poho, výborný polívky, na paprice super a fakt dobrý. ale kaše na štědrý den,to je sranda, i když já ji miluji. Možná mi jídlo vyhovovalo, ptž já nejsem vybíravá, chutná mi skoro vše 🙂

karol84
19. zář 2011

@luckar já ti tu krupici skoro závidím 🙂

weri1
19. zář 2011

@karol84 si ji snad teĎ půjdu udělat 😀

luckar
19. zář 2011

Mně jinak vyhovovalo všechno...taky nejsem moc náročná. A případně bylo pečivo na chodbě.
@karol84 krupička právě není zrovna můj favorit a ještě omaštěná 😝...tak jsem trochu ujedla a těšila se domů a večeři.
@weri1 asi chtěli splnit tradici bezmasého jídla 🙂. K snídani byla myslím vánočka.

evab.
19. zář 2011

Holky, vy co jste letos již rodily, chci se vás jen zeptat, když na vás přišel porod, volaly jste si nejdřív do Podolí jestli tam maj místo nebo jste jely rovnou? Nerada bych se tam hnala aby mě pak třeba poslaly jinam protože budou mít plno. Nebo případně pokud by manžel nemohl a volala bych si sanitku, tak ta pokud vím, vozí do nejbližší porodnice, což je v mém případě Krč, ale kdybych řekla, že mě čekaj v Podolí, tak bych je třeba ukecala.
Díky za odpovědi

luckar
19. zář 2011

@evab. já tam volala a asi bych místo sanitky radši volala taxi, aby právě nenastalo to, že bych musela jinam

weri1
19. zář 2011

@evab. jela jsem rovnou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru