Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

moodymare
9. led 2012

@loretana- dekuju, prdolka mi delajen radost a opravdu ho zboznuju snad nejvic na celem svete, manzel, psici i kobylka jsou v zavesu za nim.🙂
Jo uplnek, taky jsem si rikala, ze to prijde, pak zmena pocasi, snezeni - nic na nej nezabralo, proste sel ven kdyz se rozhodl. Zkousela jsem zazvorovy caj, ananas, palive, portske, horke vany, jedla lnene seminko a pila malinik, ani nevim co mu pomohlo ven pred terminem, jestli neco z toho nebo jen me prani byt na Vanoce doma.Kdybych rodila v terminu 21.12. tak jsme na Vanoce v porodce. malej je proste sikula. 🙂
Kdy mas termin? Budu na tebe myslet, vse bude fajn. 🙂 My jsme toho priklad, ani nevis jakej jsem srab. Kdyz jsem studovala na detskou sestru, chodily jsme do Podoli na praxi, muj nejhorsi zazitek byl nastrih u porodu, videt to jako 16, 17 leta holka - fakt dobra antikoncepce. Ale musim rict, ze jsem to ustala a neodporoucela se kzemi jako nektere me spoluzacky. Kdybys mela stesti na PA Lebedovou nebo Katku JIndrovou (ma spoluzacka), jsi v tech nejlepsich rukach. Jeste jednou drzim pesti.

loretana
10. led 2012

@moodymare moc děkuji, i za tipy na PA, na ně jsem slyšela fakt samou chválu, takže věřím, že opravdu budou skvělé.... tak to teda taky nevím, co bych dělala, vidět to přímo z té druhé strany, máš pravdu, to asi musela být nejlepší antikoncepce🙂 ale ještě že to ta příroda tak zařídila, že ženy, kt. chtějí děti tohle neřeší - my se snažili o mimi rok a půl, chodila jsem do Podolí do CARu a o touze mít mimi vím své... když jsem chodila CARu a čekala v čekárně, kde byl samé netěhotné a toiužící po dítěti a pak jsem sešla a viděla ty těhulky v poradně, bylo mi skoro do pláče - a teď jsem jedna z nich🙂🙂🙂
termín mám 1. února, ale vůbec bych se nezlobila, kdyby to bylo dřív🙂🙂🙂
jeeee, já se tak těším, až toho chlapečka budu mít v náručí, já na to pořád myslím a i když mám strach z porodu a ze všech těch "procedur", které mě čekají, když se řekne porod, první co se mi vybaví není strach ale to mimi na mém bříšku, je to zkátka tak, příroda je mocná čarodějka🙂🙂🙂

ladie
10. led 2012

@mikulka já taky skoro jen ležela kvůli monitoru, který jsem měla pořád 😖

moodymare
10. led 2012

@loretana- jsem moc rada, ze vam to vyslo. Ja jsem mimco moc nechtela,uzivala jsem si zivota, delala vsechno mozne, zili jsme v zahranici a ja tam studovala. Mnzel chtel mimco uz nekolik let a ja porad ne. pak se to nejak zlomilo, zacala jsem si psat jak mam cykly (hodne nepravidelne). Pak jsem merila BT a jako na potvoru v ten pravy cas byl manzel pracovne pryc. Druhy mesic se to povedlo, bylo to takove zvlastni jedna ovulace probehla a ja si po 10 dnech delala tehotensky test a ten byl negativni. V praci mne napadolo to te moci strcit ovu test a byla tam. Myslim ze to byla vcerejsi moc, kterou jsem vezla do prace na testovani, protoze jsem to nestihla, pak jsem testovala jeste cerstvou moc a byla tam taky. Tak jsme se do toho vecer dali a vyslo to. Nevim jestli jsem fakticky ovulovala ten den nebo den pred.Ovulovala jsem nekdy kolem 17 a 27 dne cyklu. Priroda je opravdu mocna a mysl jeste mocnejsi, kdyz si neco prejes, tak to vyjde. 🙂
Doktor tomu nemohl verit, ze jsem ovulovala dvakrat. Pocital datum poceti jak jsou zvyklivzhledem k posledni ms a ja rikala, ne to bylo presne toto datum, protoze jsem si byla 100% jista.
Kdyz jsem cekala na sona a videla ty pary jak chodi do te poradny pro as reprodukci, tak mi jich bylo moc lito a moc jsem jim prala at to vyjde. Mit mimiska u sebe je to nejkrasnejsi, co te muze potkat. Rodila jsem ve 37 a moc doufam, ze se nam jeste jedem mimisek povede. Manzel by chtel 3, ale ja jsem moc vdecni i za naseho chlapecka a i kdyz jsem o druhem nechtela ani slyset, par dni po porodu jsem o tom zacala uvazovat. Nerada bych aby zustal uplen sam az tu nebudem, tak starasne ho zboznuju. holt hormony pracujou na plne obratky, at zije sestinedeli.
Mamka mi rikala, ze si miminko na rodice pocka a najde ten spravny cas a prijde kdy to pro nej bude nejvhodnejsi. Zni to divne, ale ja tomu verim. Jsou veci mezi nebem a zemi, ktere neumime vysveetlit.

bl4nche
11. led 2012

Moodymare: gratuluju k miminku.
Jinak abych pravdu rekla, kdyz jsem v knize o tehotenstvi a porodu od Mudr. Parizka videla nafoceny nastrih, taky mi z toho moc dobre nebylo.

ladie
11. led 2012

Já jsem se chytře před porodem podívala na youtube na nástřih na videu a musím říct, že mi to fááákt nepřidalo 😀

moodymare
11. led 2012

@bl4nche - dekuju. 🙂
@blanche&ladie - holky nebojte, ten nastrih tak hrozny neni, horsi je to videt. Ja ho tedy citila jako takove stipnuti, nevim presne jestli to byl nastrih nebo to jak jsem se natrhla, ale rekla bych ze nastrih. Je to minimalni bolest v porovnani s kontrakcema a tlacenim. 🙂

bl4nche
11. led 2012

moodymare: s tim souhlasim, vypada to hur nez jaky to je. Prvni porod sem mela s nastrihem, druhy bez, ale s malym natrzenim. Co se tyce bolesti a hojeni, samovolny natrzeni je lepsi. Po prvnim porodu mi rikaly, ze to bez nastrihu neslo, mala mela abnormalni rotaci hlavy sla blble vytlacit. Tak snad to bylo opodstatnene.

bl4nche
11. led 2012

Ladie: to tam fakt je? To je sila, co vsechno na youtube je.

ojika
11. led 2012

@mikulka Ano, bohužel, bolesti jsem měla celou dobu. Zpočátku slabší a postupně to gradovalo - od 7 minut po 1. Kontrakce jsem v podstatě měla jako u klasického porodu, ale neotevírala jsem se. ☹ Bohužel - chtěla jsem rodit přirozeně, přiložit si malého po narození na břicho, udělat si fotku pro památku.... No, ale dopadlo to dobře. Malý i já jsme v pořádku a to je nejdůležitější 😉

ladie
12. led 2012

@bl4nche na youtube je všechno 😉

loretana
13. led 2012

ahoj holky! tak jsem zpátky z kontroly - dnes mě dr ani neprohlížela, jen se vyptávala a dělali mi monitor.... náš chlapeček byl hodný, vrtěl se, tak měly sestřičky radost🙂 jak jsem tak zběžně koukala na křivky ostatních maminek u děložních kontrakcí, měly tam jen takovou rovnou (mírně zubatou, ale pravidelnou) křivku a já.... takové kopce v pravidelných intervalech🙂 tak mě to trošku vylekalo, na monitoru jsem byla poprvé, aby mi neřekli, že rodím, ale je to prý v pořádku, dr říkala, že to jsou jen drobné děložní kontrakce... no a další kontorla za týden🙂
hezký pátek třináctého holky🙂

ladie
13. led 2012

@loretana ty jo, tak mě prohlíželi pokaždé. A gratulace, že prcek spolupracoval na monitoru. Mě bylo vždycky hrozně líto těch holek, které musely na monitor znovu 😖

loretana
13. led 2012

@ladie fakt jo? tak mě řekla, že když mě vyšetřovala minule, tak dnes nemusí, tak já nevím:( je fakt, že mi to říkali i kamarádky, že je taky pokaždé nevyšetřovali, chodila myslím k Vernerovi, ale to asi záleží na každém doktorovi.... taky tam byla jedna maminka, která musela znova:(

moodymare
13. led 2012

@loretana - jsem rada, ze je vse v poradku. At ti to rychle utece, uz se to blizi. 🙂

mahafi
13. led 2012

@loretana Ahoj, to jsem ráda, že kontroly v podolí zvládáš na výbornou 🙂, taky mě pokaždý nevyšetřovaly 🙂. A monitor jsem měla jednou spící (poprvé), tak jsem musela přijít za dvě hodiny znovu, a pak příští týden znovu, ale to dr. nějak blbě vyhodnotila a poslala mě na porodní sál na vyvolání s tím, že miminku se u mě opravdu nedaří dobře.. takže já oči navrch hlavy, slzy v očích, absolutně v šoku a nepřipravená jak fyzicky, tak psychicky.., ale na sále mi dělali monitor znovu a ten byl v pohodě (dr. na sále prohlásila, že každý mimi má právo spát, že doktorku v ambulanci nechápe..), takže se vyvolání naštěstí pozdrželo až do termínu 🙂. Po tomhle šoku se Madlenka asi lekla, že by byla na světě dřív, tak se snažila a monitor pak už pokaždé ukázkový 🙂. Tak ať se ti tyhle problémy vyhnout a synek je pořád pěkně aktivní 🙂.

loretana
14. led 2012

@moodymare
@mahafi holky děkuji🙂 já koukala, jak i ty sestřičky tomu rozumí, jak se tam tak pohybují a vždycky řeknou, jestli je to dobré nebo ne, nebo tleskají nebo zvoní🙂 a když mi dala vodu, ať se napiju, fakt hned byl malý v pohybu🙂 no to by mě tedy taky pořádně rozhodilo, halvně že na porodním sále byla zkušenější MUDr. .... přeci jenom, víc očí, víc vidí....

anicka164
16. led 2012

Chci vás jenom povzbudit, v sobotu jsme si z Podolí přivezli Elišku. Stejně jako s Mikulášem byli všichni moc hodní, profesionální a v pohodě.
Porod byl fakt jako z pohádky, jenom se občas na nás přišla mrknout PA, doktorka přišla až po narození Elišky. Mimochodem, byla to MUDr. Urbánková, přijímala mě s Mikulášem a to mi přišla trochu drsná, ale teď při ošetřování byla fakt v pohodě.
Držím všem palce

luciasekf
17. led 2012

Ahojky holky, já byla v neděli večer v Podolí a měla jsem dr Holou (hrozně příjemná a vše vysvětilla) a včera jsem musela do prenatálky na kontrolu a měla jsem dr. Mlynárovou a též jsem byla spokojená.. Hrozně jsem se bála, že tam bude dr. Žáčková, když si na ní každej stěžuje 😠

@anicka164 Gratuluji k Elišce a pohodovému porodu 🙂

mahafi
17. led 2012

@anicka164 Moc gratuluju k Elišce 🙂, ať vám dělá jen radost.

eniciatko
17. led 2012

Ahojky těhulky a maminky 🙂

V 35tt mi můj dr. udělal poslední kontrolu, ať se na příští týden objednám do porodnice, že tam budu chodit od 36tt. V Podolí mě objednali až na 38tt (37+3) prý dřív než po ukončeném 37tt do poradny neberou... Bylo to tam s poradnou takhle i dřív? Já abych neměla mezi kontrolou u dr. a porodnici tak dlouhou pauzu (3týdny) tak jsem pro jistotu zašla ještě jednou ke svému dr. a ten mi tvrdil, že je to divné, všechny porodnice berou od 36tt...

Vcelku by mi to bylo jedno.... akorát jsem drobná, mam prý úzkou pánev a můj dr. ač nedělá váhový odhad miminka, tak mi tvrdí, že mimi je větší a nejspíš budu muset na císařský.... včera mi to zopakoval a prý se mi to už dole dost chystá, že to může přijít kdykoliv.

Plánovali vám některé kvůli úzké pánví CS?
Mám trošku strach aby to nepřišlo dřív než se vůbec do poradny do Podolí dostanu 🙂

mavanka
17. led 2012

@eniciatko aha, vidíš, já byla v podolí minulý čtvrtek poprvé (objednávala jsem se víc, než dva týdny předem), a to jsem byla 36+2 podle ms, 36+4 podle utz... nahlásila jsem termín podle utz mně tu informaci podali tak, že objednávají koncem 37. týdne..... no ale stejně je to o týden dřív, než objednali Tebe.... no ale na druhou stranu si myslim, že vůbec nevadí chodit dýl ke svýmu doktorovi, protože v podolí, když se zadaří, tak můžeš strávit i několik hodin...
S CS neporadím...

eniciatko
17. led 2012

@mavanka no u měho dr. je to někdy taky na dlouho, on neobjednáva vůbec, v těhu jen na který den ... včera jsem tam byla- po 14dnech pro jistotu, jelikož do Podolí jdu až příští týden... a řekl mi, že můžu být ráda, že mě ještě vzal... jako kdybych po někom chtěla něco navíc 😠 a jak jsem už psala u svého dr. jsem se toho stejně moc nedozvěděla... jediné co bych ráda, že pokud by mi měli dělat CS, aby to stihli naplánovat, ale už ten týden vydržíme 🙂

mavanka
17. led 2012

@eniciatko aha, tak to je taky na nic... já to právě u svého doktora mám fakt na půl hodinky, pokud kvůli něčemu nemají skluz, což se ale moc nestává. Mně pozítří čeká první monitor, tak se docela těším 🙂 Jinak, před třemi lety, když jsem rodila v podolí minule, tak jsem byla na první kontrole 36+6.
Týden už to určitě vydržíš, aby to stihli přlípadně naplánovat.

eniciatko
17. led 2012

@mavanka a byla jsi spokojená v Podolí? 🙂 předpokládám, že ano, když tam budeš i tentokrát... 🙂

mavanka
17. led 2012

@eniciatko jojo byla s porodem, porodními sály (absolutní soukromí) i šestinedělím, které sice není supermoderní, sprchy na chodbě, starý nábytek atd, ale sestřičky byly fajn, ve sprše jsem nikdy nečekala (dokonce jsem ji měla přes chodbu), jídlo normální, i když občas jsem si říkala, že ne úplně vhodné pro kojící matky.... byla jsem tam tři dny a fakt v pohodě, radši jsem byla připravená na to, že to nebude stát za nic, takže i díky tomu si nemám na co stěžovat...🙂

sebastianna
17. led 2012

@mavanka stoprocentní souhlas 😉 to to uteklo, viď? jak se to tam znovu chodí? já se strašně těšila 😀

mavanka
17. led 2012

@sebastianna uteklo to strašně 🙂 jestli to tam bude pokaždé tak ryhchlé, jako minule, tak to bude supe, teď se těším na monitor.. na ten pobyt už míň, ale to je tim, že mám doma Ká\ťu a budu určitě pořád přemýšlet, jak to zvládají, jinak věřim, že to bude bez problémů, jako minule 🙂 Tys ležela i podruhé na stejném oddělení?

sebastianna
17. led 2012

@mavanka jj, na P1 😉 s lu na 14ce a s belí na 12ce 😀

sebastianna
17. led 2012

@mavanka taky jsem vždycky byla ve stresu, když se to táhlo, aby doma bylo vše v pohodě 🙂 ale to je i tim, že jí do tý doby nikdo nehlídal a byly jí ani ne dva. neboj, kačenka to zvládne. i pobyt v porodnici, obzvlášť, když máš porod naplánovanej na víkend 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru