Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

moodymare
21. led 2012

@mavanka - rodne listy se vyzvedavaji na Budejovicke, Taborska je stara adresa.
@ aime82- taky jsem byvala detska sestra, 0pri praxi jsme koukaly na porod a par holek se tam slozilo, pro mne byl nejhorsi zazitek nastrih.

aime82
21. led 2012

Dobre ranko 😉
@moodymare to chapu..😉
U mne uz to je kolem 13 let zpatky,od te doby se myslim pristup k porodum nastesti dost zmenil 😉
Holky,prosim vas,potom k prijmu se jede rovnou bez telefonatu do 4 p,nebo je lepsi tam zavolat ci se nekde nahlasit?diky 🙂

mavanka
21. led 2012

@aime82 my jeli minule rovnou (poprvé - to nás ještě poslali domů... i podruhé).... oni tě vyšetří a rozhodnou, jestli už je to na porod nebo máš ještě čas... a v případě stopstavu posoudí, jestli ještě máš čas na to, abys jela jinam... no a pošlou tě někam, kde tě vezmou.... já bych nevolala

mavanka
21. led 2012

@moodymare no jsou věci, které bych fakt nemusela vidět a tohle k nim teda patří.... navíc ve věku středoškoláka...

aime82
21. led 2012

@mavanka diky 😉 ja nebydlim v Praze,takze az tam prijedu,uz se nehnu 😀 😀

evab.
21. led 2012

@aime82 Já si radši zavolala abych se tam nehnala zbytečně a jela radši rovnou jinam, ale stejně mi sestra řekla, že i když momentálně místo mají, tak až přijedu, tak už být nemusí. To se těžko odhaduje, záleží jak se to zrovna sejde. Např když jsem tam já přijela, tak jedna mamina už tam sepisovala nástupní papíry a těsně po mě dorazila další. Takže docela frkot.

aime82
21. led 2012

Kdyz Prave koukam,kolik mamin je vzdycky v poradne,nedivim se,ze je nekdy plno... 😖

mavanka
21. led 2012

@evab. no ale stejně tak nevíš, jestli bude volno jinde, když ti po telefonu řeknou, že volno není... navíc já jinam nechci, takže pojedu rovnou a budu doufat, že místo bude, nebo už nebude čas jet jinam.... navíc třeba apolinář i krč jsou odtud kousek....

evab.
21. led 2012

@mavanka to je fakt, ta jistota volného místa není nikde. I za 10 minut jízdy se to tam může nakpit. Ale pro uklidnění duše co jsem se ptala sester, tak mi tvrdily, že musejí odmítat jen vyjímečně, že většinou místo je 🙂

aime82
21. led 2012

Ja take jinam nechci,radsi pockam na chodbe 🙂

aime82
21. led 2012

@mavanka je,koukam,ze mame uplne stejny termin 🙂 se tam treba potkame,ale ja cekam prvniho prcka,tak tezko rict,kdy se mu bude chtit ven 😉 to se ale asi neodhadne nikdy.

mikulka
21. led 2012

Holky, plenky pro mimi se před 3 lety, kdy jsem rodila v Podolí, nosily až po narození dítěte. Teď je to jinak a maj se přinést už k porodu????

Papír na matriku do 4. patra se dává kdy?

mavanka
21. led 2012

@mikulka je to napsané na stránkách, myslím, ale na porodním sále by zbytečně překážely - my je vezmem, necháme v autě a manžel mi je donese nahoru, až nás přestěhují na pokoj - dělala jsem to tak i před třemi lety...

mikulka
21. led 2012

@mavanka Jo, to je dobrý nápad. díky.

moodymare
21. led 2012

@mikulka- na strankach radi mit dve tasky, jednu k porodu a jednu na sestinedeli. Ja mela tu na sestinedeli v aute a manzel je prohodil nez jsem jela na sestinedeli ze salu. Po porodu zustavas asi 2 hodky na porodnim pokoji, chvili lezis, najis se a jdes do sprchy a na wc, pokud se nevycuras, nepusti te na sestinedeli. Takze casu na doneseni druhe tasky bude dost, pokud budes mit nekoho u sebe,

Jinak na prijem jsem volala, jestli nemaji stop stav, sestrricka rekla prijet az po 2 hodinach 5 min kontrakci. Jeste to k porosu nebylo, tak jsem jela na noc domu. Rano jsem volala, ze jsem v bolestech celou noc prochodila a sestrarekla at jedem, byla jsem otevrena na 3 a prijata.
Od kamaradky PA vim, ze zridka kdy odmitnou, kdyztak prijmou na oddeleni chvilku pockat, pokud to neni jeste k porodu.

Papiry k porodu jsem davala 2 tydny dopredu na matrice v prizemi.

mikulka
21. led 2012

@moodymare Jééé, děkuji za onfo. Já si nějak z toho porodu nic nepamatuju. Dvě tašky mám a je fakt, že ta na šestinedělí se může nechat v autě.
No, akorát si pamatuju, že jsem hned po porodu, a to jako okamžitě, šla na šestinedělí, protože měli málo sálů a moc rodiček. 😉
A jinak já tam přijela, že mi praskla voda, a přijali mne na oddělení rizikového těho, co je vedle sálů, a tak jsem byla asi 5 hodin, než jsem se víc otevřela. 😕

Budete brát dítěti jeho oblečky? Já je minule neměla, ale malý měl jen lehkou košilku a byl furt v zavinovačce, teď uvažuju, že druhému děťátku vezmu pár bodýček... Co vy?

aime82
21. led 2012

Take nechame plenky v aute a pak pritel vezme na sestinedeli.Oblecky neplanuju,Jen pak na odvoz,tak doufam,ze tam nebude prckovi zima.

mavanka
21. led 2012

@mikulka nebudu brát nic, i kdyby to bylo stejné, jako minule, tj. dávali jen košilku a látkovou plenku okolo nožiček, tak mi to nijak nevadí... a aspoň si nepřivezu domů špinavé oblečení na praní... své si nechám přivézt až na cestu domů

mavanka
21. led 2012

@aime82 neboj, minule tam bylo vedro až až... a maj zavinovačku (v té je v porodnici miminko vlastně pořád) a ještě peřinku na přikrytí, když je potřeba 🙂

aime82
21. led 2012

@mavanka dekuju za informaci! Take sebou nechci nic tahat,ani kosile pro sebe,snad mi daji erar,beru jen zupan a botky,atd..

mavanka
21. led 2012

@aime82 no zrovna košili bych si vzala.... možná je situace jiná, než před třemi lety, ale nesázela bych na to.... když jsem se na porodním sále zmínila, jestli mi dají nějakou košili, tak byla sestřička dost překvapená, že teda někde možná andělíčka najde... takže jsem radši našla svojí (měla jsem jednu na odpis s sebou) - i teď mám na porodní sál jednu, kterou pak s klidným srdcem vyhodím a doma ji mám schovanou jen za tímhle účelem... a pak jsem o jednu zkusila požádat na šestinedělí... sestřička dlouho hledala, mezi všemi bezknoflíkovými, až konečněnašla jednu, co měla možná dva.... no velikost XXXL, rozepínací až do pasu.... a i ty dva se pořád rozepínaly... a strašně tvrdá, takže děkuji, nechci, mám dvě svoje 🙂 .... no možná v té době měli zrovna nouzi o košile a jindy je to lepší, nevím, ale riskovat to nebudu 🙂

weri1
21. led 2012

@mikulka já bych vzala bodýčka, malej byl v té jejich košilce a pořád ji měl někde u krku 🙂

aime82
21. led 2012

@mavanka jejej,tak to jsem rada,ze to od Tebe vim,nemam nikoho se zkusenosti v Podoli a jinde kosile dostavaly,Motol atd...tak si radsi sbalim taky nejaka dlouha trika nebo kosile.taska sbalena,tak jeste toto 😉

mavanka
21. led 2012

@weri1 no nás sestřička učila ještě pak okolo tělíčka dát složenou plenku jako sukýnku a to tu košilku pěkně udrželo... a pak zavinovačka, takže košilka nikam nevyjížděla... ale je fakt, že jsem ráda, že období zavazovacích košilek nás minulo a někdo chytrý vymyslel bodíčka 🙂

weri1
21. led 2012

@aime82 já dostávala jejich košili a byla jsem ráda....krásně volná....byla jsem po cisaři a dělalo mi na jizvu vše zle....takže jsem vždy pěkně poprosila a bylo to🙂

weri1
21. led 2012

@aime82 hlavně výstřih dobrý na kojení 😉

aime82
21. led 2012

@weri1 mne by volna nevadila,ale radsi jsem Ted skocila na Internet.obchod a kosile si objednala 🙂 pak se neztrati na doma 🙂

mikulka
22. led 2012

@mavanka Já to tam s košilema zažila taky, bez knoflíků, takže prsa venku 😝 První den jsem alke strašně krvácela, tak mi to bylo jedno, nechtěla jsem ničit svoje košile. 😉

Holky, a kde na Budějovické se ten RL vyzvedává? Já mám na formuláři furt adresu Táborská.

mavanka
22. led 2012

@mikulka když jsem čekala večtvrtek v podoí na monitor,tak tam hned vedle k tomu visí papír - píšou tam na poliklinice budějovická - předpokládám, že tam se to pak dá najíit snadno...

evab.
22. led 2012

@mikulka Je to hned u východu z metra Budějovická, před poliklinikou je tam přistavěná nová budova a je to hned dole. Vpravo se vycvakne lístek s číslem a pak se jde do leva a tam je matrika. A jinak tam vždycky někdo stojí a případně nasměruje 🙂
A ještě k těm košilím, já měla nejdřív tu jejich a až třetí den jsem se převlékala do svojí a co vím od jiných holek, tak nikdy nebyl problém s výměnou. A oblečků na miminka maj také dost. Já si svoje nebrala a nikdy nebyl problém když jsem potřebovala převléknout, buď jsem si řekla sestře nebo maj náhradní ve skříni přebalováku. Jen s těma košilkama jsem trochu zápasila, také se mu občas vyhrnula a mě se pak nikdy nepodařilo mu jí zase hezky uvázat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru