Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

verbalinka
2. bře 2012

dekuju 🙂 Podrobnosti popisu, az budem doma, ted pisu pres mobil. Jen info - od vcera stoji tatinek u porodu 1700 kc!!! My meli stesti, ze jsme to zaplatili den predem za puvodnich tisic. Jsou to vycuranci, protoze od dubna se to nebude platit, tak chteji jeste nahrabat ☹(

vendyca
2. bře 2012

@verbalinka tak to je hustý! To by mě zajímalo, jestli to zruší v tom dubnu.

petrakac
2. bře 2012

Ahoj já budu rodit taky v podolí mám termín 15.března dnes jsem 38+1 a byla jsem na kontrole zatím vše ok a nic se nechystá. akorát jsem teda dostala šok když jsem šla zaplatit otce u porodu jako to zdražení na 1700 Kč už fakt přepískly jsem fakt blbá že jsem to nestihla zaplatit dřív kdo to mohl čekat. ono i parkoviště je zdražený hodina za 50 Kč a celý den zdražení ze 200 Kč na 500 Kč je taky hustý. I nadstandarty zdražily nejlevnější za 1000 Kč a nejdražší za 2700 Kč. za chvíly se tam bude platit i za to že šáhnete na kliku. jinak přeji bezproblémový porod a zdravá miminka. 🙂

kveetiinkaa
2. bře 2012

@petrakac: si děláš srandu? Oni zdražili i nadstandardy a parkování? Tatínka u porodu mít nebudu, bude hlídat starší dva.
@verbalinka: moc moc moc gratuluji k malé princezně

@verbalinka: Když už budeš psát o porodu, pobytu atd., dostal něco tatínek u porodu, co se dá vyúčtovat za těch 1700? Jinak je to neoprávněné obohacení a kvůli tomu to ruší od dubna. A oni chtějí honem nahrabat od těch, co si neřeknou o vyúčtování otce u porodu. Tak to psali v nějakém článku o tom rušení poplatku, že je to obohacení, když nic nedostane, co je nutné k porodu a lze to vyúčtovat. Takže to honem zdražili. 😲

kveetiinkaa
2. bře 2012

Jinak parkování mě osobně je jedno, auto nemáme, ale vadí mi to kvůli ostatním, co tam budou parkovat, že když jim zruší příjem za otce u porodu, tak honem zvednou parkování a nadstandardy. ☹

verbalinka
3. bře 2012

@kveetiinkaa pisu pres mobil, tak strucne. Manzel v podstate u porodu pracoval - pomahal mi oblikat, svlikat, podavat veci, volat PA atd. a jeste si to zaplatil. Dostal jenom zluty oblecek a jidlo po porodu. Za tisic korun to urcite nebylo. A vzit si za tohle 1700 je obrovska drzost!

kveetiinkaa
3. bře 2012

@verbalinka: tak muž dělal i práci druhé asistentky, pomalu postupující porod se v závěru rozjel rychle, že se nestihla volat ani PA, dětská setsra nebo dr., obleček nedostal, návleky a jídlo taky ne, taky za 1000, těch 1700 letošních tedy odpovídá tomu stavu před třemi lety, kdy se za 1000 nedostalo nic, jídlo dala vyloženě mě a nějaký džus, během porodu jsem dostala konev se studeným čajem, toť vše. 🙂 Jinak průběh u nás stejný, PA vyšetření a nakouknutí vždy po určitém čase a myslím dvakrát monitor, jinak byl se mnou jen muž.

luciasekf
4. bře 2012

tak to teda koukám. Já chtěla poplatek zaplatit už minulý týden, ale bohužel jsem to nějak nestihla, protože jsem sebou měla malýho. No, tak to se manža prohne teda. Já mu říkala, že to zaplatíme dříve a on pořád je čas je čas a ted bude koukat až mu to řeknu 😠

S tím parkovným mě také naštvali, fakt vydělávají, kde můžou. 😠

petrakac
4. bře 2012

jo jo zdražili úplně všechno mají to na stránkách i předporodní kurzy prostě všechno. myslím že to fakt přehnali i to parkoviště a za to že Vás někdo drží za ruku a psychicky podporuje zaplatí 1700 kč je fakt hustý k tomu nemám co dodat. Já jsem to taky mohla zaplatit dřív ale furt jsem si říkala že je času dost fakt mě nenapadlo že by se něco takového zdražovalo když už za těch 1000 Kč to byla nejdražší porodnice tak za těch 1700 Kč nemá fakt konkurenci

luciasekf
5. bře 2012

@petrakac no, já jsem si také právě říkala, času dost, zaplatím příště no a ejhle oni to takhle navýšili 😠 Kdyby to aspon napsali, že budou měnit výše sazby, ani by nemuseli psát na kolik, ale to by zas každej přišel platit ještě za staro, tak asi proto 😠 😖

My u prvního platili 450,- a ted taková pálka...

evab.
5. bře 2012

Teda tak to je fakt pálka, 1700,- za otce u porodu, to je teda síla :( Jsem to řikala už kdysi, že na tom nechutně vydělávaj. Můj manžel dostal u porodu akorát návleky a toť vše, žádný plášť, občerstvení, nic. ale jestli se to má zrušit, tak si potřebujou ještě nahrabat, ale já bych se moc neradovala, oni si to nechaj zaplatit někde jinde, viz parkoviště, nadstandarty a uvidíme co jiného si ještě vymyslí :( Já se třeba do teď směju tomu, že když jsem platila za pobyt v nemocnici, tak jsem měla naúčtováno 5 dnů, ale byla jsem tam jen 4, jenže jsem na příjem přijela v půl 12 v noci a oni si samozřejmě napočítali i tu půl hodinu do dalšího dne co jsem byla na příjmu.

korcula
5. bře 2012

AHojky, no to je teda mazec těch 1700☹ i 1000 u druhýho dítka mi přišlo docela hodně... Manžel teda nedostal ani žádnej obleček nic.... jakjste přišly na to že by se to od dubna mělo zrušit?

bl4nche
5. bře 2012

evab: fakt ti započítali i tu noc, cos měla na příjmu? Já měla příjem před desátou večer, malá se narodila o půl jedné, na šestinedělí jsem se dostala okolo třetí. A tu noc mi nenapočítali.
luciasekf: je to síla jak to narostlo. Koukám, že tvému malému jsou tři. Mé Kačce budou tři v květnu a to už jsme platili těch 1000 za přítomnost. Ale je fakt, že podruhé jsme si nechali tu přítomnost proplatit od zdravotní pojišťovny.

beisis
5. bře 2012

@bl4nche Mě taky započítali vždycky i to půl dne předtím. A to jsem tam dvakrát přijela na příjem kvůli rizikovému těhotenství k večeru a jednou po desáté večer a stejně jsem platila, jak kdybych tam byla celý den. A to mi píchli kapačku musela sem ležet a měli i jednou problém mi přinést něco k pití.

luciasekf
5. bře 2012

@bl4nche my teda s prvním nebyli v Podolí, ale v PB nemocnici, ale i tak je to velkej rozdíl. ☹

evab.
5. bře 2012

@bl4nche Buť to byla ta noc na příjmu nebo to ráno co mě pouštěli domu, každopádně ani jedno nepočítám za den pobytu v nemocnici. Hned po vizitě mě sestra začala lifrovat pryč, čekala jsem na manžela než mi doveze věci, v tom spěchu nechal doma samozřejmě peníze na zaplacení poplatků, sestra pořád chodila a ptala se jak jsem na tom a kdy že teda manžel přijede a když jsem pak malého oblékala, tak už mi tam uklízečka převlíkala postele. Asi by jim něco uteklo, kdyby počkala až budu úplně pryč 😖

bl4nche
5. bře 2012

evab: tak v tom případě je to ten den propuštění. Je fakt, že oni nejpozdějc v 10 chtějí, aby bylo sbaleno. Nejdýl se čeká na propouštěcí zprávy, v horším případě i na chodbě :(

skendy
6. bře 2012

ahoj holky ,prosím Vás mám dotaz .Je tady někdo kdo prošel v Podolí plánovaným císařským řezem? Vypadá to u mě na císař a tak by mě zajímali nějaké info ... díky 🙂

beisis
6. bře 2012

@evab. To lifrování je hrozný. Já ještě neměla v ruce papír, že jdu domu, protože dcera byla na jipce a uklízečky už mi převlíkli postel ať jdu domu.

jesterka09
7. bře 2012

@skendy nastoupíš den předem, anesteziolog s tebou probere formy anestezie a určí čas 😉 Ráno ti udělají motiring a přípravu na sál a následně císař. Pak tě odvezou na JIP (kde nesmíš mít u sebe telefon).. a pak tě vylifrují na 6N..

skendy
7. bře 2012

@jesterka09 Díky a můžu se zeptat co všechno jsis sebou brala?Víš jde mi o to ,že při normálním porodu manžel až druhý den doveze pleny pro mimi ,tak jestli už si je mám brát sebou ?Měla si u císaře manžela/přítele?

evab.
7. bře 2012

@skendy Na JIP si smíš sebou vzít jen toaletní potřeby, ručník, kartáček na zuby, pantofle a župan, vše nejlépe v malé igelitce, kterou budeš mít u postele. Jinak ještě upozorňuj, žádné prstýnky a naušnice, ty se musí sundat. A k tomu telefonu, ten tam svůj sice mít nesmíš, ale manžel dostane číslo a může ti tam zavolat na jejich přenosný, který ti sestra donese. Za otce u císaře se platí a co jsem tak koukala, tak to zlevnilo, za mě to stálo 3000,- a to se nám dát nechtělo, teď to stojí 1700,- stejně jako přítomnost otce u normálního porodu.

skendy
7. bře 2012

@evab. děkuju za info ,no snad podrobněji se dozvím v porodnici!Budu se muset pořádně optat.No to čumim,já totiž myslela ,že to také stojí 3000kč ,ale dnes jsem koukala a na stránkách mají 1700kč - tak na to se budu muset také zeptat!!!

evab.
7. bře 2012

@skendy Pokud máš sekci plánovanou, tak určitě nebude problém se na cokoli zeptat a řádně se připravit 🙂

evula83
7. bře 2012

To fakt už stoji pritomnost otce u porodu 1700kč?to je sila neskutečna... ☹ a odkud vite,že v dubnu by se meli tendle poplatek zružit??????????,ja mam termin až 19dubna...tak kdyby to bylo takhle tak to by mne potešilo..ale snejne ani nevim,jestli nam to vyjde aby byl pritel u porodu... 😒 ja verim,ze jo a bude mi oporou.. 😉

skendy
7. bře 2012

@evab. no malá je otočena koncem pánevním.Moje gynekoložka mě předala do péče porodnice a v pondělí tam jdu na kontrolu.Uvidím co my řeknou.Snažím se zjistit info o porodu koncem pánevním a o císaři.Z obou mám docela strach,ale spíš se přikláním k císaři. Nadšená z toho teda nejsem ,ale co se dá dělat.

kveetiinkaa
7. bře 2012

@skendy dle mé gyn. kp Podolí nedělá ani u vícerodiček s fyziologickým těhotenstvím, pokud se neotočí, máš jasný císař, mě se otočilo kolem 35 tt.

kveetiinkaa
7. bře 2012

holky, co jste už rodily, měly jste podepsaný souhlas s dokumentací i přítomností mediků a když jo, byl někdo pak u porodu a jak to probíhalo? Mně řekli, že se dopředu i přes souhlas ptají a že by dělali jen diagnozu a tak, nechci, aby mě vyšetřovali nebo jim na mě ukazovali šití či jiný zákrok, tak jestli to tak je nebo to mám zrušit ten souhlas u porodu? děkuji moc.

luckar
7. bře 2012

@kveetiinkaa určitě se ptají...nás se ptala PA na "učnici" jestli jí k nám může brát nebo ne. A musím uznat, že jsem byla maximálně spokojená. Slečna byla moc milá, chodila dělat např. monitor do sprchy a tak. Takže u porodu lze kohokoliv odmítnout.

skendy
7. bře 2012

@kveetiinkaa my jsme dnes 36tt+0 a navíc už máme i míň plodové vody,takže to moc nevidím.No začínám se s tím smiřovat!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru