Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

evab.
7. bře 2012

@skendy
@kveetiinkaa Jo to jsem taky slyšela, že dnes už se doktorům nechce rodit koncem pánevním, hlavně u kluků je to prý problém, tak posílaj rovnou na císař. Dělat asi nemůžeš nic, jen věřit doktorům, že ví, co dělaj, já měla také sekci a v pohodě. Samo je to operace a ta je vždy riziková, ale v Podolí jsou dobrý doktoři, tak hlavně se nestresovat a všechno bude v pohodě 🙂
@kveetiinkaa Já měla podepsaný i souhlas s medikama i s nahlížením do karty, ale nikdo u mě pak nebyl, ale stejně se prý pak ještě jednou ptaj a dá se to kdykoli zrušit a pokud nebudeš chtít u porodu nikoho mít, tak nebudeš.

lynks
7. bře 2012

@skendy Já to měla taky tak, koncem pánevním, seděl si tam kluk jeden jak buddha 🙂 No a byla jsem na přetáčení , nedal se, měla jsem pevné břicho, zkoušeli jsme doma, všelijaké polohy aby se přeotčil a nic, horzně jsem chtěla rodit přirozené. Muž má ale známý, ktery rodili koncem pánevním a dítě poškozené mentálně, nechtěli jsme to tedy riskovat a řekli jsme si , že císaře. Nechtěla jsem ho naplánovat, tak jsem čekala až se mi porod sputí sám, aby malý aspoň věděl a byl připravený, že pobyt v bříšku končí. Byla to rychlá akce, o půlnoci odtekla voda, kontrakce, ve 3.45 ráno mě odvezli na sál a 4:05 byl malý na světě.Tak jenom pro info 🙂 držím palce

anka.
8. bře 2012

@karol84 Ahoj, takže novinky ohledně císařského řezu. Nejdříve se mě Dr. zeptala, co bych chtěla já a když jsem řekla, že přirozeně, tak mi dala takové papíry, kde jsou popsaný různý rizika a to mám podepsat. To ale není všecko. Čeká mě ultrazvuk, kde se bude zjišťovat velikost miminka (jeslti není moc velké) a jak je na tom jizva. Pak další kolo bude pohovor s nějakou docentkou či co, která to jako všecko rozhodne 😝 No, jsem zvědavá. Každopádně na těch papírech je přímo možnost, že máš strach rodit už přirozeně nebo si to nepřeješ a pak je asi jasno a nic se dál neřeší... (snad píšu jasně?)

kveetiinkaa
8. bře 2012

@evab děkuji za info, mě sestra říkala, že se mě ještě zeptají, já právě říkala, že všichni mluví o souhlasech a jejich podpisování v poradně a mě nikdo nedal nic podepsat, tak aby si nevzpomněli až před porodem a ona mi to tedy našla a dala podepsat a nějak tam ti medici a lidi u porodu nebyli moc vysvětlení, tak jsem ráda, že je pravda, že se ještě jednou případně zeptají. U prvního porodu jsem měla žákyňku na PA a bylo to super, nevadila mi vůbec, byla tam tak z 50 procent, až se to rozběhlo víc, do té doby jen můj muž a občas PA.

Měl jste někdo problém s tlakem? Zatím mi to lítá a nepřekročilo to tu max. hranici, ale občas je to o fous, dr. říkala, že pak hned přijet, to by si mě tam nechali a hlídali do porodu a nebo ho vyvolali? Domů už bych asi nešla, když mám termín za pár dní, co? Nikde se mi to v diskusích o Podolí nebo obecně v diskusích o porodech zatím nepovedlo najít.

kveetiinkaa
8. bře 2012

@luckar hm, tak tu bych brala, mě PA nechtěla natočit monitor vsedě, jsem musela z balonu, kde mi bylo příjemně slézt a vleže se mi dělá zle nejen u porodu, u všech déletrvajících vyšetření na zádech /jedno vyšetření mi i museli přerušit, jsem se začala dusit/

anka.
8. bře 2012

@kveetiinkaa Ahoj, jak se daří? Mě ten (ne)souhlas s medikama (bylo to takový razítko) dali podepsat sestřičky při první návštěvě v podolí (poradně). Jinak přeju hodně štěstí, s tlakem nevím - asi záleží i na dalších faktorech...

kveetiinkaa
8. bře 2012

@skendy prý se děti většinou otočí nejpozději na samotném začátku porodu, četla jsem v knížce od nějaké PA, jenže to by museli dr. počkat s císařem na rozbíhající porod a to neudělají. Jinak prý má dítě důvod se neotočit - že by mělo problém při porodu a tak sedí místo aby bylo hlavičkou dolů. Tak když se neotočí, tak si říkej, že má důvod. Možná bych se domluvila na kontrole, že zkontrolují před termínem císaře na poradně nebo samotným císařem, zda se tedy neotočilo, jinak jsem se s tím taky smiřovala, že by byl císař, jenže u mě by byl horší a museli by ho vést jinak, tak jsem ráda, že se otočilo.

kveetiinkaa
8. bře 2012

@anka: já to tu právě četla a mě nic, tak jsem se na to v pondělí zeptala po poradně, že mám ještě dotaz a sestřička hned vzala kartu a vysvětlila mi to a dala podepsat.
Ten tlak někdy vylezl těsně, třeba 144, ale ten druhý byl pod 90 a klesl do hodiny, snažím se být co nejvíc v klidu, někdy to s dvěma raubíři moc nejde, muž chodí z práce docela pozdě. Dodělala jsem reorganizaci skříně, mám nachystané věci, ještě probírám, co kam přeložím v našem malém bytě, ale už finišuju po etapách a hodně se snažím už odpočívat., když mě malá nechá. Teď začala znovu usínat po obědě, tak pak ležím s ní.

skendy
8. bře 2012

@lynks @kveetiinkaa holky děkuju moc za info a podporu!No čekat asi na spontální porod nebudu.Když už teda cíšař tak to vezmem plánovaně.Každopádně než půjdu pod kudlu ,tak budu chtít ještě nějaký kontrolní UTZ jestli malá neotočila!Ikdyž tedy já na něj vůbec nemusím 😉 cítím jak má hlavičku nahoře !!! 🙂 No bude to náš beránek tvrdohlavej-to už je vidět teď! 😉

evab.
8. bře 2012

Teď jsem akorát četla článek o císařích a prý se dítě cca 12 hodin před porodem na to nějak připravuje, spouští se nějaké homony či co a když je císař plánovaný, tak tam toto není a dítě je pak vytrženo ze svého prostředí nepřipravené a může z toho mít následky do života, určitý neklid nebo i agresivnější chování v určitých situacích. Takže jak píše Lynks asi je lepší počkat pokud nejsou nějaké problémy až se porod spustí sám. Jenže zase chápu doktory, že s tím čekat nechtějí, jelikož pak třeba nemusí být volný sál, můžou nastat komplikace a to si žádný doktor na triko neveme. Moje homeopatka, by zásadně rodila i koncem pánevním přirozeně, přirovnávala to k porodu u zvířat, že ty prý taky chodí prdelkou, prý stačí dítko jen přidržet aby zůstalo v klubíčku. Jenže jak jsem již psala, žádný doktor si to netroufne z důvodu rizik nejrůznějšího poškození miminka. A já se jim ani nedivim

kveetiinkaa
8. bře 2012

No asi by bylo nejlepší císař mít co nejblíž termínu, co vychází, no ještě bych to hodně probrala s více jejich dr. a jestli je možnost, že mají sál pro akutní císaře, tak třeba by to i šlo, nevím. Ale pokud by to bylo větší riziko, tak radši risknout císař, než problémy, je to těžké.

kveetiinkaa
8. bře 2012

@skendy já jdu taky do poradny 12.3.:o)))

anka.
8. bře 2012

@kveetiinkaa já taky 🙂

valentynkaa07
9. bře 2012

@skendy já jsem rodila v Podolí před rokem, plánovanou sekcí kvůli KP a ultrazvukem to kontrolovali několikrát a stejně nic, pořád byla hlavou hore. Znám také případy, že se otočilo těsně před porodem, ale to jsem neriskla.

korcula
9. bře 2012

Holky a jak je to ted v poordnici s vložkama? jsme slyšela že musí mít človek vlastní... při minulých porodech aspon ty byli k dispozici

evab.
9. bře 2012

@korcula Pokud se to od loňského října nezměnilo, tak já dostala na pokoji jeden balík (a když jsem přecházela na nadstandart, tak taky jden balík) jinak musí mít pak už člověk vlastní

anicka164
9. bře 2012

@korcula Dostanes jeden balík, pak musíš mít svoje. Taky kalhotky jedny dostaneš, ale až na šestinedělí. Na sále je nemají, takže aspoň jedny si určitě vem s sebou k porodu...

korcula
9. bře 2012

@evab.
@anicka164 díky, takže to je jak jsme slyšela... minuel po dvakrát to bylo že kalhotky troje a vložky neomezeně🙂 tak abych nebyla překvapená

evab.
9. bře 2012

@korcula No vidíš, gaťky síťovky jsem taky jedny dostala, na ty bych zapoměla 🙂 ale i tak jsem měla i vlastní

skendy
9. bře 2012

@valentynkaa07 děkuju ,taky myslím ,že už se malá neotočí!A můžu se zeptat jak se ti hojila jizva a je nějaká velká?Nebyli problémy s kojením? Díky 😉

kveetiinkaa
9. bře 2012

ahoj, v kolik jdete do poradny v to pondělí? 🙂

Díky za připomenutí těch kalhotek, já je mám v tašce na šestinedělí, tak je dám k věcem k porodu.

valentynkaa07
9. bře 2012

@skendy jizvu mám tak 10cm a problém s hojením jsem neměla, no i když byla se mnou na pokoji holka, která měla jizvu ještě menší, ale tý to dělal známej 😀 kojení se rozběhlo trochu pomaleji, ale myslím, že jsem měla pomalejší nástup i u přirozenýho porodu. Kojím doteď 😉

kveetiinkaa
9. bře 2012

Tak odpočívala jsem opět chvilku, už mám skoro hotový větší úklid, co se dělá jen občas, po částech mi to dalo zabrat, k tomu malá za zadkem:o). Na velikonoce uklízet nic letos nebudu, to už tu bude mimi. Podle dr. termín za pět dní, podle mých výpočtů ještě asi týden k tomu, tak snad se nepletu, oba starší byli přesně o tři dny před termínem.

Já myslím, že ta jizva záleží hojení na tom, jak se člověku hojí jizvy obecně, mě se po slepáku hojila blbě, tak doufám, že nebudou komplikace a nebude nutný akutní císař. Některým kamarádkám se hojila jizva po císaři hůř, ale většinou dobře a rodily různě po republice. Hodně štěstí a dobré hojení všem přeji, co je to čeká. Jinak kojení - první porod, mléko hodně už druhý den, vložky do podprsenky nestíhaly, podruhé míň mléka a rozjezd až třetí den, ale pak stejně jako poprvé. Kamarádka obě děti císařem - poprvé se nerozkojila, druhé kojí v pohodě.

skendy
9. bře 2012

@valentynkaa07 moc děkuju za info.Člověk tak alespoň nějak zjišťuje alespoň nějaké info ,aby byl trocchu připravenej až to příjde !!! 🙂 no jsem zvědavá co mi v pondělí řeknou! 🙂 tak ale hlavně aby bylá malá v pořádku,já už to snad nějak přežiju!

valentynkaa07
10. bře 2012

@skendy nemáš zač a ničeho se neboj, kdyby ses potřebovala zeptat na něco konkrétního, klidně mi napiš do IP 🙂

beruskaev
10. bře 2012

@skendy já jsem rodila přesně před 4 týdny v Podolí akutním císařem pro nepostupující porod a za mě musím říct, že raději císař než problémový porod, takže se ničeho neboj. Pro mě byl nejhorší první den ale myslím, že to bylo proto, že jsem měla v sobě hodně léků z porodu, pořád mi něco dávali, ale neotvírala jsem se, tak jsem byla z toho všeho taková oblblá, navíc jsem měla bolesti už 2 dny, tak jsem byla nevyspaná a šíleně unavená, na sále jsme byli skoro 24 hodin než rozhodli císaře. Potom už byl každý den lepší a to o hodně, na pokoji jsem byla s holkama co rodily přirozeně a ony zase nemohly mos dobře sedět. Jizva trochu bolela, ale v porovnání s porodem to žádná hrůza nebyla a teď po 4 týdnech je všechno OK, jizva je zahojená, plně kojíme a Eliška je spokojené miminko.. Kdyby jsi měla nějaké otázky, tak písni, pokud budu vědět, ráda poradím 😉

kveetiinkaa
10. bře 2012

Tak dnes vyskočily synovi neštovice, jupíííííííííííííí:O(
Lze nějak zabránit, aby to chytla dcera - napadá mě jen je k sobě moc nepouštět, hlídat, aby mu nechytla na ručník atd.
Když jsem je měla jako dítě, tak je snad nechytím? A budu doufat, že je nechytí miminko. V pondělí se dr. zeptám, zda to vadí, když je má. To za mnou nebude moc přijít:O(((

skendy
10. bře 2012

@beruskaev @valentynkaa07 holky jste zlaté !!! 😉 Moc děkuju za info a vaše slova!Je to pro mě hrozně velká podpora.Je mi jasný ,že u každého to může být jiné ,ale je fajn slyšet i něco pozitivního!Uvidím co mi řeknou v pondělí na kontrole a kdyby mě náhodou něco napadlo ,tak se určitě ozvu !!!Fakt moc děkuju !!!!! 🙂 🙂 🙂

karol84
11. bře 2012

@anka. jojo, píšeš jasně 🙂 díky moc za všechny informace

karol84
11. bře 2012

@skendy já věřím, že plánovaný císař je lepší než akutní - co se týče kojení, tak problémy jsem neměla vůbec žádné, naopak, mléko se spustilo téměř hned a v dostatečném množství. jizvu mám trošku větší - přes celé břicho, ale to zrovna není věc, která by mě trápila - pokud nebudeš nosit ultra mini plavky, tak ji ani nikdo nemá šanci zahlédnout (pokud samozřejmě nepočítáš sebe, partnera, doktory atd...) a co se týče bolesti, tak to pokaždé může být jiné - někoho to hodně bolí 14 dní, někoho půl roku - a nikdo to neví předem, tak nemá cenu se s tím trápit. každopádně je lepší naplánovat císař, než rodit vaginálně a pak mít třeba přidušené miminko...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru