Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anicka164
5. čer 2012

@tina74 Eliška byla hodně spavá, takže zkoušely zvonit u břicha zvonečkem (to mi připadalo spíš komický, E. má staršího velmi hlučného bratra a zvonění jí je pravdu šumák), pořád mi říkaly, abych pila (dala jsem tak 1-1,5 l za monitor), jíst sladké (dva měsíce po porodu jsem stále ještě měla abstinenční záchvaty po Mars a Snickers z automatu), zkoušela jsem stát, sedět, chodit, sedět na míči (z toho se mi udělalo blbě, tak jsem řekla, že ne), hladily mi břicho, pohybovaly břichem sem a tam, tleskaly u břicha...
A nic z toho většinou nezabralo. Nejlepší bylo prostě počkat ty dvě hodiny na další monitor, než se E. probudí 🙂
V zásadě mi nic z toho nevadilo, spíš mi to připadalo vtipný, protože to nefungovalo. A byla jsem prostě unavená, protože na konci přenášení jsem tam už musela chodit každý den a většinou se monitor 1-2x opakoval. Jenom jednou mi šáhla na břicho a já to nečekala, přece jenom normálně mi cizí lidi z ničeho nic na břicho nešahají, tak jsem s sebou celá trhla a PA se pak trochu lekla, jako co se děje... Myslím, že některé PA tam jsou hodně nervózní, že prostě nestihnou všechny objednané maminky, tak dělají psí kusy, aby to natočily napoprvé. Spíš jsem ale pak byla ještě víc vystresovaná, nechtěla jsem poslouchat ty jejich řeči a navíc mi trochu vadilo, že po mě chtěly, abych to zařídila, aby jako Eliška byla vzhůru (jak to jako mám udělat??). Jedna byla trochu nerudná (Pacltová), u tý mi monitor nikdy nevyšel, asi jak jsem byla vystreslá. A naopak jedna velmi sympatická, milá starší dáma, skoro babička, monitor mi u ní vyšel napoprvé... škoda, že tam byla jenom o víkendech.

bl4nche
5. čer 2012

@anicka164: tak nevim, jestli myslis tu samou, ale "babicku" - sedovlasa, podsadita, ale velmi hodna. Vzdycky jen zkonstatovala, ze dite spi a ze se bude muset monitor asi opakovat. S ni tam slouzila blondyna, taky uz starsi, vysoka stihla a ta teda byla drsnejsi...Nahore na prijmu sem zazila PA, ktera bud byla nova nebo vystresovana (myslim, ze se jmenovala Pankova), ze tam je moc mamin k porodu, kazdopadne mi blbe natacela monitor, chtela at si presednu, jenze kdyz skoro ctyrkilovy dite tlaci do zeber, tak se s brichem moc manevrovat neda ;) A jeste se ptala, jestli ty kontrakce cejtim - v dobe, kdy by max. 2 hodiny do porodu 🙂

tina74
5. čer 2012

@anicka164 Jejda, tak to sis užila☹ Mně tohle všechno fakt minulo, protože malý na monitoru nikdy nespal a do sondy pokaždé dost kopal a boxoval. Někdy se ozývaly strašné rány...

bjoucik.15
6. čer 2012

Ahoj holky, mám prosbu, jak je to s vyřizováním zápisu do porodnice v Podolí? Za 2 týdny bych si to měla už pomalu vyřizovat, ale nevím jak. 😒

korcula
6. čer 2012

@bjoucik.15 musíš am jet když budeš přesně 14+0, tak ten den, jsou tam myslím ted od deseti, ak nevím na kolik jet, za nás tam byli od 7 a manžel tam čekal od 5.... ale snad i nějaká maminka co byla ted v poslední době poradí...
nebo přímo diskuze https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/registra...

bjoucik.15
7. čer 2012

@korcula děkuju

mina_
7. čer 2012

Ahoj holky, dámy a maminky 🙂

Jsem registrovaná v podolí a dnes jsem se dočetla, že sebou do porodky mám mít i plenky pro mrňouse a porodnické vložky pro sebe.... To jako od nemocnice nemáme nárok na nic? To slyším poprvé...
Jak to bylo u vás? Měly jste vlastní zásobu "materiálu"? Už se vidím, jak táhnu k porodu balíky plen a vložek... super představa... 😝

díky za reakce

esuska
7. čer 2012

Ahoj, já rodila sice v roce 2009, ale pleny tam taky musel mít člověk svoje - dali ti jich pouze 5 - na první den, vložky teda čumim - ty byly neomezeně jak na pokoji ve skříňce, tak u záchodů a kalhotky po porodu byly teda taky k dispozici, ale v omezeném počtu - myslím 5 ks na pobyt, ale to už nevím přesně. No jo no, časy se mění, šetří se už na všem..... 😒

korcula
7. čer 2012

@mina_ jo je to tak... plenek dostaneš 5ks, aler to bylo už v roce 2008.... pro tebe dostaneš balík vložek a jedny kalhotky... pak musíš mít už svoje

tina74
7. čer 2012

@mina_ Pleny byly erární, jen když jsem byla na JIPce (cca 20 hod), pak už jsem musela obratem dodat svoje. Vložek byl balík, síťované kalhotky nevím... Všechno jsem měla každopádně v dostatečném počtu vlastní...

neu.sona
7. čer 2012

@mina_ To žiješ asi v pohádce, ne? Všude musíš mít všechno svoje. Já rodila v Podolí v roce 2009 a plíny jsem mít musela svoje. To by asi porodka přišla na buben, když bys byla v porodce několik dní a miminko má asi 10 plen na den.
Sbal si k porodu tašky dvě. Jednu na sál, druhou na pokoj. Tam si dej plínky. Určitě to auto uveze a manžel Ti to potom donese. Stejně by to tak mělo být. Na sál jen část věcí a na pokoj ten další seznam.
Vložky jsem měla tenkrát neomezeně. Kalhotky jsem měla svoje. Teď ale budu rodit v Benešově a tam musíš mít taky vše svoje.

ivkaj
7. čer 2012

@mina_ už pár let je tam situace asi pořád stejná - plenek 5 a pak svoje, po porodu dostaneš síťované kalhotky, vložky a balík pak na tebe čeká na pokoji. Vložky někdy byly navíc na chodbě, při nejhorším se dají vložky koupit dole v lékárně.

anicka164
7. čer 2012

@bl4nche jo, máš pravdu, ta starší, bělovlasá a silnější byla skvělá. Ta vyšší blondýna se jmenuje Pacltová a u ní mi ten monitor většinou nešel ☹ Navíc nebyla moc příjemná když jsem přišla třeba o deset minut později, což chápu, ale zas jsem se omluvila a vypravit se načas, předat syna a tak není úplně jednoduchý...

@mina_ pleny a vložky svoje, kalhotky taky ( ty hlavně na porodní sál, tam je nemají, takže je dostaneš až na pokoji na šestinedělí a musela bys na cestu ze sálu na pokoj mít vlastní)
Já měla jenom jednu tašku a pak mi to postupně nosil manžel. Do druhého dne vydržíš (pět plen a balík vložek stačí) a pak tě prostě bude zásobovat... Všechno to jde kdyžtak i koupit dole v lékárně vedle vchodu.

anicka164
7. čer 2012

@mina_ Jo a ještě doporučuju takový ty kuchyňský utěrky v roli. Na utírání zadku je to lepší, než pořád posílat domů špinavý ručníky a potřebovat čistý. I když i ty mi MM musel nosit, jeden balík jsem měla v tašce, ale nakonec jsem potřebovala asi 3. Ručník ti pak stačí jeden na tělo a nějaký malinkatý na obličej...

bl4nche
7. čer 2012

@neu.sona: neni to tak vsude. V dobe kdy jsem podruhe rodila, jsem se dost podivovala, ze treba Bulovka vetsinu, i plinky dava. ..

amabilis
7. čer 2012

Tak ono doteď záleží na tom, na kterém patře ležíte. já už v tom mám trošku chaos, každopádně s prvním dítětem jsem byla na oddělení šestinedělí v tom patře, kde je i dětská JIP a tam jsme dostali 5 kalhotky a vložek byla na chodbě neomezená zásoba. Když jsem byla se druhým dítětem, tak jsem ležela jinde a dostala jsem balík vložek a tím to haslo a k tomu teda kalhotky. Nicméně ony ty jejich síťované kalhotky jdou normálně prát a mně vyhovoaly víc než to, co se dá koupit v krámě - nesnáším totiž umělinu. Naštěstí jsme měla nějaké schované z minulého porodu. Z tý uměliny, co se koupí v krámu mám osypky, br.

neu.sona
7. čer 2012

@bl4nche jo tak to se divím, to jsem snad ještě neslyšela 🙂 . To je docela milý.

@mina_ na oddělení šestinedělí Ti doporučuji ručníků určitě víc, než @anicka164, protože utírat se jedním ručníkem si nedokážu představit. Já měla jeden jen na prsa a obličej a druhý na celé tělo a ten jsem jeden za den měnila. Očistky jsou dost agresivní, odchází z Tebe vlastně všechno, co se nahromadilo za těch 9 měsíců a prsa musí být v čistotě a suchu, aby si mohla bez problémů kojit a nechytla si zánět či něco podobného.

Celkově mi teda říkala moje kamarádka, PA, co tam dělá, že některý věci od ženských nepochopí. Třeba to, že se jdou sprchovat a položí si kalhotky s vložkou tam, kde, kam si odkládáme my ostatní ručníky atd. Asi někdy ty ženský nepřemýšlí.
Já byla tedy na normální oddělení asi 36 hodin, předím na JIP a pak na nastandartu, protože bez té sprchy a záchodu jsem to prostě nedávala. Byla jsem po císaři a chodit pro mě přes celou chodbu bylo za trest.
Je to jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodla tentokrát v Podolí nerodit. Bez záchodu a sprchy to prostě nedám. Chci ji mít na pokoji a platit za to šílený peníze nebudu. Ani za otce u porodu.
V dnešní době je to přece normální a ne si za to platit tak velký peníze.

mina_
8. čer 2012

@neu.sona
@amabilis
@bl4nche
@anicka164
@esuska
@korcula

díky moc za uvedení do obrazu...

máte vyzkoušené nějaké dobré porodnické vložky, nebo je jedno co koupím?

korcula
8. čer 2012

@mina_ já vždy kupovala samu, ale lepší byly ty co právě dávají v porodnici http://www.batist.cz/new/?SSID=b818fc1fb0a8fa56...

mina_
8. čer 2012

@korcula díky za typ, o těhle jsem už slyšela, kolik toho bude asi třeba na den?
Je mi jasné, že je to dost individuální, ale ráda bych se měla čeho chytit....

korcula
8. čer 2012

@mina_ já za pobyt v porodnici zlikvidovala ten jejich balík, plus necelej jeden svuj...

amabilis
8. čer 2012

Ono hlavně pozor na to, jak jsou dlouhé - čím delší, tím lepší a taky dražší. Já si na to pozor nedala a pak jsem zjistila, že jsem nakoupila strašně krátké porodnické vložky. Zezačátku je jich obrovská spotřeba, pak už je to lepší a i ty menší jsou dostačující, ale zezačátku budeš jak průtokáč a hlavně je musíš často měnit, kvůli případné nfekci. Dokonce se doporučuje čůrat ve sprše (pořádně vypařit před i po), hned s tam utřít buď čistou vložkou a nebo kuchyňskou utěrkou a tu hned vyhodit a ručník na to vůbec nepoužívat. A sprchovat hodně často, líp se to hojí!

alkena
8. čer 2012

@mina_ Ahoj. K vložkám, mám vyzkoušené jak Samu, tak Batist a rozhodně můžu doporučit Batist. Jsou delší a příjemnější. Samu sice můžou později stačit, ale mě u nich rozčiluje to, že jak jsou krátké, tak se furt posunují. A já odcházela domů 8. den a za tu dobu jsem spotřebovala 3 celé balíky a čtvrtý načala. Ale celkem krvácím ještě i teď, takže u mě ta spotřeba je asi trochu větší než je obvyklé.

amabilis
8. čer 2012

Holky, já při obou dětech měla osminedělí, tak si tu spotřebu asi dovedete představit 😅

tina74
8. čer 2012

Poporodní vložky by taky měly být pokud možno lepící, jinak jsou docela nepraktické, protože se pořád někam posouvají. Ty z porodnice (už nevím značku) mi z tohoto důvodu moc nevyhovovaly. Kupodivu byly pro mě nejlepší poporodní vložky z Tesca (jejich značka, dlouhé a lepící), které jsem si koupila před porodem a po návratu z porodnice už bohužel nemohla sehnat. Asi po týdnu jsem si koupila nalepovací vložky noční (dostatečně dlouhé).
Jinak taky ještě pořád lehce špiním a to mi šestinedělí skončilo včera☹

amabilis
8. čer 2012

Tak lepící nejsou z toho důvodu, aby byly dost vzdušné. Takže klasické porodní vložky se lepicí rozhodně neseženou, proto se taky dělají porodní kalhotky.

bl4nche
8. čer 2012

@mina_ : vlozky urcite Batist Flower. Jsou to ty, co je davaji v Podoli. Dole v lekarne jsem si koupila dalsi dve baleni a ani je nespotrebovala. Po navratu z porodnice jsem presla na relativne normalni vlozky.

tina74
8. čer 2012

@amabilis "Vzdušné" byly stejně tak jako ty z porodnice, jen nelítaly sem a tam. Porodní kalhotky - jak jsou síťované - vložku na místě zrovna moc neudrží☹ Toť moje zkušenost...

billietyna
8. čer 2012

Ahoj holky. Také jsem zaregistrovaná v Podolí,i když to mám přes celou Prahu,ale z internetu apod. mi reakce na Podolí přišly nejlepší. Zatímco čtu veškeré možné diskuse jsem nasbírala pár názorů apod. a začínám se toho Podolí opravdu HODNĚ bát!!! Vypadá to jako kdyby to tam bylo parádní pouze na nadstandartu a tomu se mi nechce věřit☹ Štve mě,že nejdražší a taky pokoje,které jsou samozřejmě většinou volné stojí na den 2600Kč a to je šílený!!!! Taky to,že se platí za epidural??? Co to je krucinál za blbost?! A chtěla jsem se zeptat jestli některá z Vás neví jak je to s andělíčkem k porodu? Košile si sebou vezmu dvě,doufám,že se tam budu moci denně umýt!!! Ale k porodu? Nebudu si zbytečně kupovat další košili se spec. rozepínáním,když jí zakrvácenou vyhodím!? A je pravda,že nejsou sprchy u pokoje? Jak to tedy funguje když prostě NEJSTE na nadstandartu,ale na klasickym pokoji? To jste jako rovnou odepsané jako "špindíry" a máte ztížené podmínky pro mytí se?! Kdybych věděla,že všechno v Podolí stojí prachy,s prominutím bych se na to vybodla a radši rodila u sebe v MEDĚ se svým doktorem. Sice za 30000,ale v podstatě když budu ležet pět dní v Podolí na nadstandartu,kupovat VŠECHNO,protože mi nic nedají a platit si Epidural,pokud to bude nutné,jsem za chvíli na té samé částce a ještě za blbých podmínek!!! Nevíte,jestli tam fungují prohlídky sálů a jestli je možné při nich se ptát a dozvědět nějaké věci ohledně porodu. Z toho mám největší strach.. Že nevím "do čeho" jdu a jak to bude probíhat...

alkena
8. čer 2012

@billietyna Ahoj, začnu od toho placení. Ano, nadstandardy jsou drahé, přítomnost otce u porodu je poněkud vyděračský poplatek, ale pokud vím, tak za epidurál se v Podolí neplatí, ale já ho stejně nechtěla, tak jsem si nové informace nezjišťovala.
Pobyt na klasickým pokoji se dá zvládnout, já tak přežila týden. A popravdě jsem byla ráda, že jsem na pokoji nebyla sama, jinak by mě asi přímo z porodnice vezli na psychinu 😉 Sociálka na pokoji by sice bodla, ale neodepisuje tě to jako špindíru. Záchod a rychlou sprchu spodku zvládneš během pár minutek, zatímco ti mimčo spí, jinak můžeš dítě nechat na pohlídání u sestřiček a užít si sprchu do aleluja. A musím říct, že se mi stalo za celý pobyt asi dvakrát, že jsem na sprchu čekala, většinou jsem byla sama. A dokonce jsme na našem trojlůžáku měly luxusně váhu na děti přímo na pokoji, jinak se i z nadstandardu chodí ve dne v noci vážit na chodbu 😉
Ad prádlo k porodu, měla jsem jednu svoji košili (nemusí mít žádné speciální rozepínání, stačí prostě dlouhé triko), kterou jsem si ale hned zkraje pozvracela, takže mi pak donesli andělíčka, nahou tě opravdu nenechají. Stejně tak i na šestinedělí jsme nafasovaly jednu erární košili, ale občas sestřičky samy donesou na vyměnění čistou.
Na prohlídce sálu jsem já konkrétně byla v rámci předporodního kurzu, myslím si však, že dávají možnost i samostatné prohlídky. Ověřila bych, ale momnetálně se nemohu dostat na jejich stránky. Prohlídka však vždy záleží na obsazenosti sálů, vodí vždycky jen na jeden nejblíž východu, tak se nemusí zrovna zadařit, protože se tam rodí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru