Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

ivkaj
14. srp 2012

@ameliejullietteco se týká návštěv dětí, tak je opravdu v domácím řádu (nebo jak se to jmenuje) že mladší děti mohou jen na vlastní zodpovědnost matky a to pouze na chodbu.
Za mnou ale chodil náš 18m. prcek a bylo to celkem fajn. Chvilku jsme byli na pokoji a zbytek pak na chodbách. I když nás pak sestra taktně upozornila, že s mimčem nesmíme z odd. Ale na malého neříkala nic, on je takové hodné zlatíčko. Ale spolubydlící na pokoji upozornili, že malé děti by tam chodit neměli. Jenže té 20m. holčíčce sestry přezdívaly drak a je fakt že celkem právem. Takže je to všechno spíš o dítku jak to zvládne ;o)

argo1
28. srp 2012

Zdravím, tak já se hlásím s opětovnou výbornou zkušeností z Podolí. Musím fakt pochválit PA na porodním sále, doktory a na oddělení šestinedělí P4 to bylo úplně bájo. Takže za mě, kdybych měla rodit potřetí, tak bych chtěla tam... ale kdoví, co bude... třeba už tohle byla poslední zkušenost ...

ameliejulliette
28. srp 2012

@argo1 Děkuju za pozitivní zprávy, já začínám trochu plašit, jestli ten porod bude tak ok jako minulý, tak pro mě píšeš v pravý čas 😉 Gratuluju k chlapečkovi, koukám, že máte dětičky od sebe věkově cca jako budeme mít my, tak přeju hodně zdaru 😅 a hlavně zdraví 😵

argo1
29. srp 2012

@ameliejulliette No já měla druhý porod rychlovku (4hod od příjmu, oproti 12hod u prvního) a vzpomínat na něj budu mnohem radši než na ten první. A ten výsledek stojí za to. Taky držím palce, ať to máš rychlý, bez komplikací a hlavně zdravého klučinu. A pak hodně sil do začátků s dvěma "miminy". Mimochodem máte moc hezký jména pro oba kluky🙂

adidasik
2. zář 2012

Ahoj holky, prosím jak je to s návštěvami po porodu? Měli jste některá nadstandart? Děkuji 🙂

argo1
2. zář 2012

@adidasik Ahoj, já měla nadstandard u prvního a bylo to super - návštěva mohla přijít kdykoliv - i když stejně vždycky přišli až po obědě. A mohli být až do večera. Prý tam s tebou může i manžel spát, ale to nepotvrdím - my jsme to nevyužili 🙂 Jinak normální návštěvy jsou od 15hod do 18hod, přičemž jen do 16hod můžou na pokoj, pak by se mělo být na chodbě, aby nerušili "spolubydlící" a mimina🙂

kimi88
3. zář 2012

@adidasik Ahojky, moje mamka měla v Podolí nadstandard, když rodila bráchu císařem a bylo to vážně fajn... My teď s manželem začínáme také plánovat miminko a o nadstandardu také uvažuji. Je fajn, když má člověk po porodu klid a návštěva může přijít kdy chce 🙂

ivkaj
3. zář 2012

@adidasik na nadstandard jsou pořadníky. Maminy, které jdou na plánovaného císaře si ho můžou objednat předem. Já sem byla v Podolí týden a za celou tu dobu se pro mě nadstandard neuvolnil, když sem se připomínala, tak mi jedna sestra řekla, že nejsem zapsaná, že chci nadstandard a že požadavků mají hodně.

adidasik
3. zář 2012

@ivkaj a jak si byla jinak spokojena v podolí?

ivkaj
3. zář 2012

@adidasik Až na jednu spolubydlící (na můj vkus moc zvědavá a ukecaná) sem si nemohla na nic stěžovat (teda když víš, jak to v Podolí vypadá;o) ). Sestry jak dětské, tak ženské ochotné poradit kdykoliv a porodní asistentka byla taky fajn.

nadja73
3. zář 2012

co se tyce navstev na obycejnych pokojich. Je sice pravda, ze od 15. do 16. na pokoji a pak do 18, na chodbe, ale u nas mohli byt na pokoji klidne do sesti a nikdo nerekl ani popel. Mozna, kdyby nejaka maminka si stezovala, tak by ostatni navstevy musely na chodbu, ale u nas si nikdo nestezoval 🙂 a moje 20. mesicni dcera za mnou byla na pokoji a taky nikdo nic nerikal. Byla jsem na P2.

levata
6. zář 2012

mamiky prosím co se dostává teD´na Podolí jako erár? abych věděla co nakoupit, kolik dají plínek, vložek? noční košile?!? dííky
@argo1
@nadja73

nadja73
6. zář 2012

@levata 5 detskych papirovych plen, 1 balik vlozek, 1 andilka, na prebalovacim pultu jsou k dispozici: krem na zadecek, tampony s lihem na osetrovani pupecniku, koupelovy olejicek, latkove pleny, obleceni pro miminko vcetne zavinovacky.

argo1
6. zář 2012

@levata Tak já žádný jednorázový pleny nedostala (jen tu jednu, co dají mimču na porodním sále). Jinak souhlasím s @nadja73 .
Kup hlavně plíny a vlhčený ubrousky, a pokud chceš používat svoji kosmetiku, tak i tu (v Podolí mají buď Johnson´s nebo Weledu, a na zadeček "Rybilku" vyráběnou v lékárně a čistý slunečnicový olej na mazání po koupání). Můžeš si vzít i svoje oblečení na mimčo, to jsem si já nechala přivézt druhý den. A já měla docela smůlu na zavinovačky, měly skoro všechny utrhaný šňůrky, takže zavazovala jsem jak se dalo, takže třeba jedna rychlozavinovačka by se taky hodila. Košile jsem měla taky svoje, nedávají žádnou. Přeju rychlý a bezproblémový porod!

levata
6. zář 2012

@nadja73
@argo1 díky moc, jsme prvního prcka rodila u Apolináře, takže tam je to jiný jak koukám ☹

ameliejulliette
11. zář 2012

Hlásím se po druhém pobytu na P1, tentokrát jsem měla celkem štěstí i na personál, takže ok, pokoj dvojlůžák, skoro jak nadstandard 😀 Nemám si nač stěžovat (kromě stravy "pro kojící matky" 😝 ). Dostala jsem 5 jednorázových plíneček, jeden balík vložek, jedny poporodní kalhotky, oblečení na miminko a kátkové pleny pod hlavu atd, ani tentokrát nedělali fóry, když jsem potřebovala převlíkat (zas hodně blinkací mimi)... V koupelnách se dalo vyhnout ranní a večerní špičce, jen jednou bylo obsazeno, když jsem šla já.

ameliejulliette
11. zář 2012

Ohledně porodu - nepříjemná sestra na příjmu, jinak všichni super, doktorky i porodní asistentka i druhá, která mi pomáhala vstát, i sanitář, co nás vedl na šestinedělí 😀

mahafi
11. zář 2012

@ameliejulliette gratuluju k Eliotovi a kř příjemýmu personálu 🙂. Jak jste nakonec zvládli dloučení s Benem, šlo to?

ameliejulliette
11. zář 2012

@mahafi Děkuju 😉 Ben byl úplně v pohodě, chodil každý den na návštěvu a asi i tím, že už se mnou do Podolí chodil v průběhu těhotenství a znal to tam, stačilo před odchodem říct, že se teď půjdou podívat na rybičky 😵 a hned mi sám od sebe řekl Pápá 😀

mahafi
11. zář 2012

@ameliejulliette 😀.. takže tudy na to.. přes rybičky.. 😀 musím si to zapamatovat 🙂. Tak ať jste brzo fit a sžitý a tak a máte se jen nejlíp 🙂

romcovaklarka
13. zář 2012

Ahoj holky, je tu někdo, kdo měl v Podolí jako doprovod k porodu soukromou PA?

dagmarkaaa
13. zář 2012

@romcovaklarka ja mela domluvenou PA ale byla prave z Podoli ale ty mas asi nekoho z venku co...

romcovaklarka
13. zář 2012

@dagmarkaaa Ještě nemám nikoho právě, jen o tom uvažuju. A tos měla nějak neofiko nebo jak? Klidně i do IP. Jestli byla dobrá, jestli máš kontakt atd...? Díííííky moc 🙂

romcovaklarka
14. zář 2012

Zase dotaz 😀 Je tu někdo, kdo rodil v Podolí vaginálně po předchozí sekci? Musely jste být celou dobu na monitoru a ležet? A dělali vám nějaká spec. vyšetření (měření jizvy, váhový odhad miminka, nebo ještě něco...)?

dolcevitav
22. zář 2012

Prosím o radu ...Můj gynekolog mi napsal zprávu pro rizikovou poradnu v porodce ve které chci rodit a tou je Podolí musim se tam nejdřív registrovat a nebo tam můžu rovnou jít ???děkuji za radu 🙂

barakaa
23. zář 2012

Ahoj všem, je tu někdo, kdo v poslední době absolvoval v Podolí ambulantní porod? Jak jste to zvládly? Byl to "boj" či "domluva"?, díky, B.

xvitk101
23. zář 2012

Byla jste některá teď nedávno na registraci k porodu v Podolí? Mě to čeká za chvilku a zajímalo by mě, se změnilo. Rodila jsem tam před rokem a něco a chtěla bych zase znovu tam.

trckin
24. zář 2012

Ahoj holky, moje sestra bude ve středu rodit v Podolí císařským řezem. Manžela má bohužel v zahraničí, takže tam bude sama. Je možné s ní být předtím v kontaktu, pak čekat na chodbě a miminko si prohlédnout, vyfotit nebo pochovat ? Jak to vlastně probíhá ?
Díky 🙂

luckar
24. zář 2012

@trckin to by neměl být problém. Je jim jedno jestli je tam otec, nebo nikdo jiný.

romcovaklarka
24. zář 2012

@xvitk101 Já jsem byla před měsícem. Přišla jsem po půl osmé a byla jsem osmá. Do čtvrt na devět se to zaplnilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru