Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

petula1981
7. pro 2012

@romcovaklarka @aajda já měla sekci z podobného důvodu jako ty, kontrakce byli, otevřená jsem byla, ale porod nepostupoval a doktor řekl, že to asi nepůjde, že miminku se nechce dolů a že lepší bude sekce. Matyáš v ohrožení nebyl, žádné škrcení, dušení nic, ale jenom se mu nechtělo ven 🙂.
Na to stálé napojení na monitor při porodu se zeptám příští týden, už si zapisuji informace na co se mám zeptat.
Ještě před 14 dni rodila v Podolí kamarádka 26 měsíců po prvním porodu - 1. sekce byla také pro nepostupující porod, druhý porod jí dali na výběr, ale z důvodu že má negativní faktor krve a že si tvoří protilátky, tak jí doporučili sekci, na kterou nakonec i šla.

romcovaklarka
7. pro 2012

@petula1981 Teda nepřehánějí to s těmi důvody pro SC? Jak s tím souvisejí protilátky v krvi? 😕 No jsem na to zvědavá, tak good luck 🙂

aajda
7. pro 2012

@petula1981 Jsi hodná, že sis vzpomněla. Dík za info. Jsem zvědavá, jak se rozhodneš. Můj manžel by byl taky radši pro sekci, já zatím nevím, jednou tak, jednou naopak. Já mám po tom první císaři necitlivý pruh na břiše, je to fakt nepříjemné, někdy se toho pruhu až "štítím", tak si někdy zcela sobecky říkám, že proč si způsobit "újmu" ještě na spodku... doufám, že chápete, jak to myslím. Ale zase vím, že přirozený porod je lepší pro mimčo 😒 No kdyby mi někdo zaručil relativně pohodový porod spodem, tak do toho jdu. Ale trochu se bojím sebe sama, že nakonec zpanikařím a řeknu, že chci tu sekci.
Zatím je můj plán takový, že se budu řídit radou doktorů.
A pokud bych měla jít na sekci, tak bych raději, aby mimčo samo dalo vědět, že je ten čas.

Jinak teda má první sekce byla pro nepostupující porod... Prostě jsem se za 3 dny na víc jak 4 neotevřela.

petula1981
7. pro 2012

@aajda mám to stejně jako ty, chtěla bych přirozený porod pro mimčo a i sama bych to chtěla zkusit, ale bojím se, aby to nedopadlo špatně. Ale bohužel nikdo nám nezaručí že budeme mít porod spodem v pohodě, tak si vyslechnu příští týden názor lékařů a nějak se společně rozhodneme.

aajda
7. pro 2012

@petula1981 Tak dej pak vědět, co ti pověděli a jak jste se dohodli. Každopádně budu moc držet palce. Koukám, že máte taky překvápko, prima, že vám to nikdo neprokecl 😉

romcovaklarka
7. pro 2012

@aajda Tak si myslím, že jestli se buděš "řídit radou doktorů", tak se rovnou chystej pod kudlu. Ještě jsem neslyšela o nikom, komu by ty dva roky nebo tak podobně po první sekci výslovně doporučili spíše vaginální porod 🙂

Já mám zatím plán takový, že pokud nebude KONKRÉTNÍ individuální důvod pro sekci (velikánské miminko, problém s jizvou...), tak sekci chtít nebudu - ne pouze proto, že "je to brzo po té první". Asi takhle to zatím vidím. Jestli ještě za tu zbývající dobu nevyměknu, to samozřejmě nevím 🙂

gabrili
7. pro 2012

Já rodila v Podolí poprvé před 11-ti a podruhé před dvěma lety a byla jsem spokojená už tehdy. Je to jen o přístupu lidí. Rodila jsem přirozeně, podruhé planovaným císařem. Bylo vše v pořádku, PA skvělý, doktoři profíci, na JIP perfektní. Byla jsem v Podolí na operaci s dělohou i bohužel na revizi a tři týdny jsem tam ležela v těhotenství a vždycky se chovali bezvadně, ať to bylo na jakémkoliv oddělení. Na pokoji jsme byl vždy dvě a pohoda. Soukromí v nemocnici nikdy není🙂. Je to prostě smůla, vždycky nejsou všechny spokojeny!!!
Ty budoucí maminy co tam budete rodit, budete určitě spokojeny. Každá je samozřejmě jinak náročná, ale péče je tam opravdu skvělá.
To že se dávají pleny, vložky a kalhotky na příděl, jsem si vyřešila po svém, prostě jsem si vše vzala z domu i oblečky a nic nám nechybělo. Péči jsme měli a bylo nám fajn. Při obou synech jsem tam byla týden.
Tak všem přeji hodně štěstí🙂

bl4nche
7. pro 2012

@romcovaklarka: mám známou, co rodila po roce a půl od císaře přirozeně. Nebylo to teda v Podolí, ale v Krči. Jizvu měla v pořádku (důvod pro císaře byl KP), v Krči mi přišli dost laxní, dokonce jí tvrdili, že by jí porod klidně i vyvolávali - což sem někde četla/slyšela, že by se po císaři nemělo. Chlapec měl přes 4 kila a bez komplikací.

romcovaklarka
7. pro 2012

@bl4nche Já jsem taky neříkala, že nevěřím, že by jí to dovolili, ale že nevěřím, že by jí to PORADILI. Že by jako řekla - já se nemůžu rozhodnout, jestli mám rodit císařem, nebo vaginálně, co byste mi doporučil? A doktor by jí doporučil vaginální porod. Tak to bylo myšleno. Samo pokud nejsou nějaké specifické komplikace a matka po sekci si řekne, že si přeje vaginální porod, tak někde ji budou přemlouvat a strašit víc a jinde míň a nakonec jí to pravděpodobně umožní 😉

S tím vyvoláváním to je zvláštní, to jsem opravdu taky četla spíše že se to nedoporučujue a je to riskantní. A do toho tedy nevím, už, jestli bych šla...

aajda
7. pro 2012

@romcovaklarka Myslíš, že to fakt nedoporučí? Jen kvůli svému "pohodlí"? Já podle toho, co psala Petra (asi ?) jsem pochopila, že oni to sami vidí na 70% na přirozený, na 30% na císaře... Tak to jsem tím víc zvědavá, co jí tedy doporučí...
Mě vůbec překvapuje, že toho císaře nabídnou. Mamky kolegyně teď rodila někde v Praze, ale nevím teda kde, ale prý ji císaře ani "nenabídli", měla 2 a půl roku po prvním a šla bez dotazů rodit přirozeně.

romcovaklarka
7. pro 2012

@aajda Fakt? Tak já co vím ze zkušenosti ségry i několika známých, tak jim vždy vysvětlovali, že jaké je to riziko apod. a že plánovaná sekce by byla bezpečnější 😕 A moje porodní asistentka mě "varovala", že se mám připravit na přemlouvání. No tak uvidíme, maximálně budu příjemně překvapena 🙂

Ale možná to řeší fakt jen do těch dvou let, protože to se traduje jako hranice, která by se měla nechat mezi porodama, když byl první císařem. Mně právě moje Dr říkala v půlroce syna, že podle ní klidně můžu počít, ale že hodně se ještě udržuje to "pravidlo" dvou let.

aajda
7. pro 2012

@romcovaklarka No jsem teda fakt zvědavá... ale já se na to ptala i hned při propouštění a taky mi tam řekli, že když nebude vyloženě zdravotní důvod, tak půjde druhé spodem. Tak možná je to den ode dne a doktor od doktora.

aajda
7. pro 2012

@romcovaklarka Je fakt, že my se do těch 2 let vejdeme všechny 3 a ta kolegyně byla už půl roku po. Asi nemá cenu spekulovat, počkáme, co řeknou za týden Petře...

petula1981
14. pro 2012

@romcovaklarka @aajda Ahoj holky, tak jsem celý týden měla na rozmyšlenou, jak chci vlastně rodit a nakonec jsem si řekla, že to chci zkusit vaginálně, protože kdybych rovnou poprosila o sekci, tak bych si pak vyčítala, že jsem to aspoň nezkusila. Včera jsem byla v Podolí na ultrazvuku, kde měřili jizvu (prý vypadá dobře a v nejtenčím místě měří 4,2 mm), dále dělali váhový odhad (jsem 37+2 a mimčo váží 2850g). Doktor na ultrazvuku říkal, že on ve vaginálním porodu problém nevidí, že záleží jak se domluvím s primářem.
Dnes jsem byla v poradně u primáře Velebila, ten se mě ptal, jak bych chtěla rodit a když jsem řekla, že bych ráda zkusila vaginálně, tak řekl, že to není problém. Koukal na výsledky UTZ a říkal, že mimčo vypadá malé, jizva OK a rozestup mezi první SC je větší než 18 měsíců, takže není problém. Prý pouze kdybych při porodu cítila bolest na jizvě, nebo bych měla pocit, že to nezvládnu, tak stačí říct a rovnou by se přešlo na sekci, že by nic nenatahovali a netrápili mě. Nechávají přenášet do 41+3, pak přichází v úvahu vyvolávání nebo sekce (prý zase záleží na rozhodnutí rodičky, ale říkal, že vyvolávání snižuje úspěšnost vagin.porodu). Není potřeba být celou dobu napojena na monitor, ale sledují to víc.
Dostala jsem ještě papír, kde jsou informace ohledně vybraného způsobu porodu, tak to můžu pak naskenovat a poslat vám to.
Tak teď už jenom čekat, kdy to na mě přijde a doufat, že vše bude ok 🙂

ladie
14. pro 2012

Holky, koukám, že zajímavé téma. Já se přiznám, že z velké části kvůli porodu (19 hodin "přirozeného" a pak pro nepostupující porod císař) se bojím jít do druhého dítěte.
Manžel mě pořád přemlouvá na druhé a že určitě někde domluvíme císaře (klidně i zaplatíme). Ale když jsem se bavila se svou gyn., tak ta mi tvrdila, že druhého císaře mi nikdo nezaručí, že to záleží na porodníkovi...

Já se bojím obojího (vagin. i císaře), ale na druhou stranu, když už mám zjizvené břicho, proč si ještě ničit spodek, že 😒

romcovaklarka
14. pro 2012

@petula1981 Jů, super zprávy 🙂 Díky moc za info. Ráda čtu, že tě ani nepřemlouvali apod. Jinak budu moc držet palce, aby to vyšlo, jak si přeješ. Těším se na sebe 😵
@ladie Myslím si, že když budeš v posledních týdnech tvrdit, že tě při poslíčkách děsně bolí jizva apod., tak si vag. porod nelajsnou. Na druhou stranu to ještě zvaž, přece jen to je velká operace a není to žádná výhra pro maminku ani pro mimi. Rovněž když už jedno dítě máš doma, tak si vem, že třeba dva měsíce po sekci si ho nebudeš moct zvednout do náruče... 😕 To je asi moje největší "proti" - neumím si představit, jak bych to řešila, pokud u mě na sekci dojde. Snad bych si musela najmout chůvu.

petula1981
14. pro 2012

@ladie Také si myslím, že když budeš říkat, že tě bolí jizva, tak ti udělají císaře, myslím, že nikdo nepozná jestli tě bolí nebo ne. Já dnes dostala v porodnici papír a jsou tam uvedeny důvody, kdy po 1.císaři by měl být i druhý a je tam uvedeno, že pokud rodička odmítá spontánní porod po císařském řezu (kvůli strachu), tak jí udělají císaře i podruhé. A i doktoři říkali, že záleží na mém rozhodnutí, že kdybych se rozhodla pro sekci, tak mi ji prostě udělají.

@romcovaklarka Díky, já jsem také ráda, že mě vůbec k ničemu nepřemlouvali a nechali rozhodnutí na mě. S tím, že jsem jim říkala, že samozřejmě dám na jejich doporučení. No a oni říkali, že v tom problém nevidí. Tak jsem ráda, teď už jenom aby to vyšlo 🙂 .

ladie
14. pro 2012

@petula1981 mě se moc líbí to, že ti řekli: "Prý pouze kdybych při porodu cítila bolest na jizvě, nebo bych měla pocit, že to nezvládnu, tak stačí říct a rovnou by se přešlo na sekci, že by nic nenatahovali a netrápili mě. "
Tohle by se mi líbilo. Prostě to zkusit přirozeně a pokud bych se třeba "jen" necítila nebo nastal nějaký problém, tak by mě nenechali xx hodin trápit (jako minule), ale řízli by mě hned.

hujova
16. pro 2012

Ahoj holky, ráda bych se také přidala do diskuze. Čekám dvojčata, jsem 31tt, registrovaná do Podolí, ale nechci na císaře. Z okolí mám hodně špatné zkušenosti. Moje mamka rodila mě 3hodiny, segru vážící 4310g 4 hodiny, tak jsem si říkala, že by to nemuselo být tak strašné. Už jsem objednaná 1. poradnu a nevím s čím tam přijít. Jestli jim už v poradnách říkat, jsem proti císaři nebo to nechat až k porodu.

bl4nche
17. pro 2012

@hujova: pamatuju si, že ve Víkendu na Nově byla jednou reportáž z Podolí, přímo o primáři Velebilovi a rodil tam dvojčata přirozeně. Ono asi hodně záleží, jak budou dětičky narotované - dva konce pánevní by se asi rodit nedaly, ne? Přístupnější by asi byli, kdybys byla druhorodička.

luckar
17. pro 2012

@hujova určitě bude hodně záležet jak budou mimča natočená. V Podolí nechtějí v žádném případě rodit koncem pánevním (ani jedno dítě), takže pokud budou hlavou dolů, tak to určitě nebude takový problém. Každopádně držím palce, aby to tak bylo. Taky jsem se "modlila", aby se malá otočila hlavou dolů a nezůstala našikmo.

adriene
17. pro 2012

@hujova Ahoj, do Podoli chodim od zacatku do poradny, take cekam dvojcata. K cisari te urcite nikdo nepozene, pokud budou deti obe hlavickou dolu... Jinak je to pak jeste u jednovajecnych, tam byva tez doporucen cisar... ale uvidim, co mi pak doporuci. Ja predevsim nechci ohrozit deti.

koubicka
20. pro 2012

Ahoj Holky, ráda bych Vám taky zdělila moje dojmy z Prahy Podolí , rodila jsem tam 2x, před 3,5 lety a před 6 měsíci. Musím tedy uznat, že já bych jinám rodit nešla, byla jsem tam moc spokojená, oba moje porody proběhly spontálně a bez komplikací.U prvního porodu jsem teda po pravdě přijela až na poslední chvíli, byla jsem už na 10 otevřená a to jsem si myslela, že ještě příjde něco horšího a on už to byl na příjmu porod 😀 no jo prvorodička 😀 takže to jsem si vlastně přijela jen zatlačit, ležela jsem na oddělení P2, je to velké oddělení, na jediné co jsem nikdy neměla štěstí bylo, že jsem vždycky chytla 3 - pokoj.Ale i tak tedy musím říct, že to šlo.Druhý porod už jsem chvíli i pobyla na porodním sále co se týče přípravy ..klistýr atd. a bylo to super, strašně jsme chytli úžasnou asistentku mladou holku, byla jsem z ní tak nadšená, že jsem manžela poslala po porodu ať jí jde koupit kytku.Druhý porod krásný 🙂 a oddělení P4, což je na patře , kde je i porodní sál a tedy musím říct, že P4 je nejlepší oddělení , možná je to tím, že je i nejmenší 🙂 🙂 všem Vám přeji kteří tam budete rodit ať vše dobře dopadne a jste spokojení stejně jako já 😉

tournesol
26. pro 2012

@hujova Ahoj, muzu se jen zeptat, na ktery tt jsi objednana na prvni poradu a jak dlouho predtim jsi mela posledni poradnu u sveho gynekologa? Dekuju!

tournesol
26. pro 2012

@luckar Jj, s tím koncem pánevním to tak opravdu je - moje dr. říkala, že v podolí je zdaleka nejvíc sekcí v ČR, a že jakmile je konec pánevní, jde se automaticky na císaře...což je možná dobře, nevím, ale asi bych se nerada rozhodovala sama :-/

luckar
26. pro 2012

@tournesol já osobně jsem se objednávala měsíc před termínem a po dohodě s mojí doktorkou. Naplánovala poslední poradnu a pak jsem ten datum volala do Podolí a ty si mě pozvali o týden později.

evab.
26. pro 2012

@tournesol Řekla bych, že to záleží i na doktorovi, já měla poslední poradnu u mojí obvodní gyn. ve 36tt a na 37tt už jsem byla objednaná do Podolí, ale ve vedlejší ordinaci byl doktor, co si nechával maminy až do konce a do porodnice pak šly jen odrodit. Ale většinou je to tak do toho 36tt

hujova
28. pro 2012

@tournesol ahoj,posledni kontrolu jsem mela mit dnes a do poradny 11.ledna,ale doktorka si me chce nechat,co nejdele u sebe,tak k ni jdu jeste 10.1. Kazda doktorka to dela jinak.

romcovaklarka
18. led 2013

Ahoj holky, můžete některá napsat, jak dlouho asi čekáváte v poradně? Jsem se právě objednala na prvn ía slyšela jsem, že se tam pravidelně dost dlouho čeká, i když objednávají na nějakou hodinu 😕 Tak abych věděla, na jak dlouho si asi přibližně objednat hlídání. Děkuji.

madlisek
18. led 2013

@romcovaklarka zkusenost mám poměrně čerstvou a to takovou, ze v různé dny to bylo různé 🙂 V pátek bývalo narvano, ve středu to bylo tak na hodinku a v pondělí naopak skoro prazdno .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru