Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

adriene
18. led 2013

@romcovaklarka Po vanocnich svatcich to bylo krusne, ale to se da cekat... fakt naval, to jsem cekala 3,5 hod... 😒 jinak vcera slaba hodinka 😉

luckar
18. led 2013

@romcovaklarka je to hodně individuální, někdy jsem byla pryč za hodinu a někdy to bylo na 3. Ale nejlepší je objednat se na co nejdřív ráno na monitor a pak poradnu, to jde rychleji

romcovaklarka
18. led 2013

@luckar Tak teď jsi mě trochu zmátla. Já tam jdu poprvé, tak to neznám (v Benešově byl monitor rovnou v poradně). Volala jsem tam, že se chci objednat na první poradu a o monitoru nic neříkali, že bych se tam měla objednat zvlášť 😕

luckar
18. led 2013

@romcovaklarka oni při první poradně monitor nedělají. Od 1.1.2012 se dělá standartně až do 38tt. Takže na příště ti dají čas na monitor a na poradnu zvlášť (monitory jsou na stejné chodbě, ale jiná místnost). Když jsem šla na monitor kolem 8, tak to bylo super, protože potom tam je často narváno, jak posílají z poraden maminy na opakovačky...

aajda
18. led 2013

@romcovaklarka V první poradně monitory buď nedělají, nebo tě pošle doktor. Na další poradnu už tě objednají i s monitorem. Monitory jsou ve stejné chodbě, dveře proti sesterně...

romcovaklarka
18. led 2013

@luckar @aajda Aha, díky moc 🙂 Koukám, že je to všude úplně jiné. Teď už chápu. Takže první poradna když je bez monitoru, tak by měl čas sedět? Jako tím pádem tak jen kontrolují tlak váhu a moč - tak to by snad bylo rychlý, ne? A doktor prohlíží na té první poradně nebo ne? A pak na každé? Sorry že se ptám tak blbě, v BN to bylo úplně jinak - monitor na každé poradně, pak tlak váha moč - to zabere tak 5 minut celkem 😅 - a doktor prohlížel ob jednu poradnu. Mně teda třeba monitor nikdy opakovat nemuseli, ale chápu, že tím se to může zdržet - ale pokud je poradna zvlášť tak ta samotná by měla odsejpat? Nebo?

aajda
18. led 2013

@romcovaklarka Když jsem tam chodila já, tak pokaždé na celé dopo... ale třeba se to zlepšilo... Postup - na objednaný čas čekáš před sesternou, občas vyběhne sestra, posbírá průkazky a rozdá proužky ve zkumavce na testování moči. Ty si sama strčíš proužek do moči, kterou si nezapomeň přinést, proužek dáš zpátky do zkumavky a čekáš. Pak vyleze zase sestra, ty ukážeš proužek, ona ti řekne, že dobrý a až pak můžeš moč likvidovat, do té doby nevylévat. Pak si začne sestra v náhodném pořadí volat do sesterny, kde myslím měří tlak, hlásíš váhu (nebo se tam vážíš), ona ti řekne číslo dveří doktora a nazdar. A ty si jdeš sednout před dveře s tím číslem. A odtud si až volá sestřička k doktorovi. Tam nedělají vždy ultrazvuk (mně jen jednou ze 3 poraden), ale pokaždé mě vyšetřili na koze. No a pak tě objednají na příště, už i s monitorem.
Příště pak když máš monitor a pak až doktora, tak jdeš rovnou na monitory a celý ten proces se sesternou podstoupíš až po monitoru.

aajda
18. led 2013

@romcovaklarka Jinak důvod toho dlouhého čekání je ten, že objednávají většinu ženských na stejný čas, nebo třeba na 2 časy v ten den... Pokud se to teda za ten rok a půl nezměnilo.

romcovaklarka
18. led 2013

@aajda Díky moc za podrobný popis 🙂 To je teda docela opruz systém, s tím objednáváním... Ale tak aspoň vím, co čekat.

adriene
18. led 2013

@romcovaklarka Chodím tam už cca od 14.tt jako riziková, postup je stejný... přijdeš na určitý objednaný čas před sesternu, předáš průkazku, dostaneš testovací proužek na moč, to na WC otestuješ. Pak čekáš, až tě sestry zavolají do sesterny... mají tam 4 sestry a točí se tam stále 4 pacientky. Tam zkontrolují tvůj testovací proužek, tlak, váhu, zapíšou do průkazky. Pak ti řeknou, před kterou ambulanci se posadit a čekat na vyzvání lékaře. No a to už většinou vždy chodíš ke stejnému dr. Lékař mě prohlíží vždy, nevím jak ostatní. A s monitorem zkušenosti zatím nemám... Jinak otázka poradny 5 minut určitě není... vždy to bylo v tom lepším případě tak 1 hod. Je tam opravdu vždy hoooodně maminek 😉

romcovaklarka
18. led 2013

@adriene Jo těch 5 minut jsem měla na mysli odhad času, co skutečně strávíš u sestry, aby ti zkontrolovala tlak váhu a moč 😀 Ale samozřejmě, pokud objednají 100 lidí na stejnou hodinu s tím, že však těhule mají čas, tak ať si počkají, tak to potom asi jo. Holt jsem byla zvyklá na trochu jiný přístup, měli odhad kolik jim zabere jedna maminka a podle toho objednávali - v tom je podle mě i smysl objednávání na nějakou hodinu 😅 Čili zařídit si hlídání na půl dne a něco s sebou na čtení to jistí 😝 Každopádně děkuji za zkušenost.

aajda
18. led 2013

@romcovaklarka Já kvůli těm poradnám začala řešit jesle, abych jí měla kam dát na půl dne... A můžu se tě ještě zeptat, proč nebudeš zase rodit v Benešově? Já ho mám jako druhou variantu, kdyby v Podolí měli stop stav...

adriene
18. led 2013

@romcovaklarka No 5 minut u sestry ani ne... tak 1 minutu 😀 😀 a u dr. jsem tak cca 5 minut... někdy taky ani ne 😀 😀 většinou není čas se ani na cokoliv zeptat... v tomhle je vlastní gyndař výhodou... není tam takový nával a vše je víc v poklidu. Já ale neměla na výběr. Včera se mi rozhodlo o preventivní hospitalizaci na 36.tt, tak se na to pomalu připravuji... to bude očistec! 🙄

romcovaklarka
18. led 2013

@aajda Já bych chtěla vaginální porod a v BN mi na můj dotaz napsali, že s odstupem 20 měsíců mě u nich čeká rovnou kudla ☹ Jinak bych neváhala. Po pravdě řečeno, pokud mi v Podolí řeknou, že půjdu na sekci, tak se jim pěkně poděkuju a ještě se honem přehlásím do toho Benešova... Jesle tu nemáme, zkusím se podívat po nějakém hlídání, jenže malej je na mě dost fixovanej a hlídají ho max. babičky, neumím si představit dát ho z ničeho nic někam k cizím, to by byl asi řev 😢 A řešit to dostatečně dlouho předem, aby si zvyk, mě bohužel nenapadlo.
@adriene Jej, tak to je mi líto ☹ A to je automaticky u dvojek, že jsi v té rizikové, nebo máš nějaké potíže? 😕

adriene
18. led 2013

@romcovaklarka Automatické u dvojek to není, ale je to automatické u dvojek jednovaječných... mám jen jednu placentu pro dvě mimča, je tu větší riziko snad všeho nač si vzpomeneš 😀

aajda
18. led 2013

@romcovaklarka Aha, tak to potom chápu 😒

romcovaklarka
18. led 2013

@adriene Aha, tak jsem zas o něco chytřejší 😀 Tak to držím palce, ať jde všechno jak má a drobci i ty vše zvládnete v pořádku 🙂

adriene
18. led 2013

@romcovaklarka Děkuji... snad jo, snad to dobře dopadne 🙂

petula1981
18. led 2013

@romcovaklarka ahoj, ještě bych chtěla doplnit, že před první návštěvou poradny musíš jít ještě předtím dolů do kartotéky (to je tam, jak si se registrovala), kde ti dají těhotenskou kartu + další hromadu papírů. Já když jsem tam byla, tak jsem v té kartotéce byla asi půl hodiny - byli tam 3 okénka otevřený, ale ve dvou něco dlouho řešili a hledali, tak to utíkalo pomalu. Pak až jdeš do poradny a dáš jim tu těhotenskou kartu + průkazku. Při dalších návštěvách už do té kartotéky nemusíš. Ale je potřeba počítat s tím, že tam můžeš nějakou dobu strávit, Jinak dále je to jak píší holky.
Já jsem tam poprvé strávila asi 1,5 hodiny. Jsme stejný případ (vagin. porod po sekci), takže první poradnu jsem to chvíli probírala s tím doktorem a na další týden mě objednal na jeden den na ultrazvuk a další den do poradny přímo k panu primářovi, se kterým jsem řešila způsob porodu. Na tom UTZ i když jsem byla objednaná na určitou hodinu + ještě bylo potřeba mít plný močový měchýř, tak jsem tam čekala hodinu a byla jsem ráda, že jsem se nepočůrala 🙂. Na další poradnu už jsem se nedostavila, radši jsem šla rodit 🙂. Ale bohužel v Podolí se stále čeká ☹

luckar
18. led 2013

@romcovaklarka tak teď se mnou byla na pokoji mamina a měla první sekci (26 měsíců zpátky) a rovnou jí bez diskuze řekli, že půjde na druhou. Prostě jí "ubili" argumentama, takže bych šla vybavená argumentama proč chceš rodit normálně. Na tom kontrolním UTZ se s ní prý taky nebavili a řekli, že to je prostě na sekci (a asi být nemuselo).

romcovaklarka
19. led 2013

@luckar Fakt, jo? No toho jsem se přesně bála 😕 Proto mě potěšila @petula1981 že to u ní tak nebylo. Tak uvidíme, budu se snažit být vybavená argumentama, ale je to těžký proti doktorům 😔 Každopádně děkuju za upozornění...

romcovaklarka
22. led 2013

Jo holky "z Podolí" 😀 Mám dotaz. Prý se může mít CD s muzikou. Jak to funguje v praxi? Na každém boxu má člověk svůj přehrávač? Čte to MP3? Neruší se maminky navzájem?

Na stránkách píšou v seznamu věcí do porodnice toto: "relaxační hudba - kazeta (magnetofon je na sále), CD". Nechápu, jak si to mám vysvětlit - že na sále je magneťák a na boxech přehrávač na CD anebo jak?

Chci říct, jak to tam vůbec je? Máš svůj box a na tom jsi na 1. i 2. dobu - je "tvůj" anebo jsi na 1. dobu někde a na 2. jinde? (nepočítám sekce, ale na vag. porod je to jak?)

Díky moc. Jsem si teďka uvědomila, že automaticky si to v hlavě představuju podobný, jako to bylo v BN, ale tady to vlastně může být úplně jinak 🙂

slunicko01
22. led 2013

@romcovaklarka box a sál je to samý, nikam se nestěhuješ. Od začátku jsi na porodním sále, kde máš k dispozici koupelnu se záchodem. Já si tam před 2 rokama nesla CD a zrovna ten náš měl jen na kazety. 🙂 tak jsme aspoň poslouchali rádio. Ale třeba teď už mají novější přehrávače.

romcovaklarka
22. led 2013

@slunicko01 Díky moc za info, to zní dobře aspoň s těmi sály 🙂 A v přehrávač na CDčka budu teda doufat, vím, že v diskusích jsem našla většinu reakcí jako že "vezla jsem si s sebou 4 CD a pak mi ta hudba lezla na nervy" anebo "ani jsem si na to nevzpomněla", ale já u prvního byla ráda, že mám svoji oblíbenou muziku 🙂

slunicko01
22. led 2013

@romcovaklarka já si tam chvilku při epidurálu i zatancovala u tyče 🙂 takže s rádiem jsme si vystačili, ale je pravda,že vůbec nevím, kdy jsme ho vypnuli, nebo jestli hrálo celou dobu 🙂

romcovaklarka
22. led 2013

@slunicko01 Jak to myslíš zatancovala? Vleže 😅 😀

slunicko01
22. led 2013

@romcovaklarka ne, ve stoje, 🙂 musela jsem všude chodit s tou tyčí od kapačky. Teď mi došlo,že ani nevím,co to bylo 🙂

sedivka
22. led 2013

@romcovaklarka je to takova mala vlastni garsonka. Maminy odvedle jsem skysela jen kdyz hodne jecely nebo pak vriskot miminka. Jinak byl uplny klid. My meli pusteny radio. Ani nevim jestli celou dobu. Ale ja na tom boxe stravila 26hodin 🙂)) jinak pristup za me fajn, vystridala jsem tri smeny porodnich asistentek a super. Pak jsem mela hned nadstandart a nemenila bych. Prvni noc tam se mnou spal i manzel a pomahal mi. Po trech dnech jsem sla domu, takze az na jidlo na me nestihli udelat spatnej dojem 🙂

sedivka
22. led 2013

@romcovaklarka s epiduralem musis pak chodit 😉

romcovaklarka
22. led 2013

@slunicko01 Aha tak já si říkala, že při epidurálu máš "ochrnutý" nohy, tak jak bys tancovala 😅 Ale pak mi došlo, že asi epi při normálním porodu je něco jinýho než při sekci, kdy to je úplněumrtvený - že asi můžeš při tom i chodit a všechno. No už mi hrabe, snad porodím a mozek se vrátí do normálních kolejí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru