Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

romcovaklarka
25. led 2013

@luckar @petula1981 Holky prosím vás ještě jaká kosmetika tam je pro miminka? Na zadeček a olejíček - myslím značka? A jinak předpokládám, že líh na pupík, tyčinky, teploměr tam je, látkovou plenku / osušku taky půjčí, oblečko... Díky.

petula1981
25. led 2013

@aajda to jsem ráda, že jsem tě motivovala, já si právě také v jedné diskuzi našla maminku, která mě motivovala. Na UTZ ten odhad váhy docela trefili, týden před porodem to bylo 2,850 g a říkali mi, že za týden může mimčo přibrat tak 250 g a porodní váha byla 3,140 g, takže myslím, že to trefili dobře.

petula1981
25. led 2013

@romcovaklarka Na zadeček tam byla Rybilka, olejíček tam byl slunečnicový z lékárny (žádná značka, olejíček namíchaný v lékárně), líh na pupíček tam byl + gáza na ošetřování toho pupíčku, pak tam byla kosmetika Weleda (olejíček, pěna na koupání, krém), pár vzorků Johnson (asi to byly vzorky, protože to bylo v mini provedení), také tam byli jednorázové žíňky, teploměr pro mimčo tam nebyl (ani jsme nepotřebovali). Látkové plenky jsme měly ve skříni pod přebalovacím pultem a každý den nám je doplňovali, oblečky + zavinovačka byly erární a na požádání ti dají čisté.

romcovaklarka
25. led 2013

@petula1981 Díky 🙂 Ten teploměr mě napadl asi proto, že v BN jsem měli takový arch a tam jsme měli každé ráno zapisovat teplotu miminka (kromě jiného - hlavně váhy před a po kojení...) Tak mě teď napadá, musíme v Podolí vážit miminka, kolik vypily při každém kojení? Ale to asi bude všude, že? Nás teda podle toho pouštěli domů, že jsem se rozkojila a šlo to vidět podle toho, kolik vypil...

petula1981
25. led 2013

@romcovaklarka v Podolí se teplota miminka měřit nemusí, vážit před a po kojení se musí, to se zapisuje do tabulky a když se začne přibírat, tak pouštějí domů.

lucief83
26. led 2013

@petula1981 díky za info!!! tak je to to samé co bylo v r.2011 akorát to jsem dostala ty kalhotky asi troje a jinak to samé 😎 i ty podložky pro sebe do postele jsem měla svoje a měnila si je sama 🙄

holky a jak probíhají ty kontroly v porodnici? já v min. těhotenství nestihla ani jednu a rodila jsem v 36+5, a tedka se mi blíží že už do tý porodnice právě půjdu tak jak to pak je v těch poradnách? čeká se tam asi dlouho co? a to tam dělají jen monitor nebo ještě něco? já fakt netuším 😅

aljuska
26. led 2013

ahoj holky,

jen se přidám se svými čerstvými informacemi z Podolí, ve čtvrtek jsem tam byla na první kontrole.

na kontroly se tu ptala @lucief83 a taky před časem @romcovaklarka
já sem ráda, že sem se domluvila s mamkou, že mi pohlídla syna, protože ten by to tam se mnou časově nedal 😅
Na první kontrole se jde nejdříve do kartotéky, kde si necháte vystavit kartu, tam to trvá max. 5 min, kde si doplní informace a tak, a dostanete papíry k vyplnění - různé informované souhlasy o hospitalizaci, k epidurálu, a hlavně o jméně dítěte, co se tam odevzdává pak někde ve 4. patře na jejich matriku - to tam musím donést příště. No a pak jsem šla čekat před sesternu do 1. patra. Tam vychází sestřička, vezme si průkazku a kartu a rozdává zkumavky s papírkem na moč. Tu si otestujete sami - moč se smí vylévat až po odsouhlasení, že je vše v pořádku - a když si vás pak sestřička zavolá, tak se ukáže zkumavka a jde se do sesterny, kde změří tlak, zeptají se kolik vážíte a další tyto věci. No a pak vás přidělí k doktorovi a řeknou, ke kterým dveřím máte jít čekat až si vás doktor zavolá.
Doktorka si doplnila mojí anamnézu - ptala se na nemoci v rodině a léky a tak, pak mě zkontrolovala vnitřně a pak se koukla přes UTZ jak je miminko uložené. Domluvila se příští kontrola a monitor.
Poprvé jsem byla objednaná jen na KO, ale Dr. mě poslala rovnou i na monitor. Tak jsem si počkala až se uvolní místo a přijde na mě řada. K dispozici je tam myslím 7 monitorů, takže se sice čeká, ale jde to celkem rychle. Monitor jsem měla v pořádku, tak mě po cca 25min propustili, ťukla jsem jen na doktorku, ta zkontrolovala monitor a nechala si ho a mohla sem jít.
No a do Podolí jsem přišla v 8:15 a odcházela sem v 10:05 a to to šlo všechno bych řekla celkem rychle, je to prostě celkově na dlouho 😅

taky jsem koukala, že se řešily hygienické potřeby co se dostanou v Podolí. Já tam rodila před 2 lety a na sále jsem dostala jedny ty síťované kalhotky a vložky, a na pokoji jsem pak měla ještě jeden balík vložek a pro miminko asi 6 plen na první den. Pak už jsem musela mít svoje. Oblečení bylo erární, i měl syn jednu dobu problém s teplotou, tak dostal pletený kabátek, čepcici, rukavičky a botičky. Jinak měl body a tak. Látkových plen bylo k dispozici více a měnily se kus za kus.
Tu přebalovací podložku jsme měli k dispozici opravdu jen jednu, takže ty jsem si do tašky radši zabalila, protože přeci jen se lehce zašpiní 😝

Jinak já byla jak na tom P3 před porodem, protože mi praskla voda, ale na sál mě ještě dávat nechtěli, protože sem byla otevřená na 1cm, tak mě dali na to rizikové a měli zrovna volný i nadstandart jednolůžkový a mohl tam být se mnou i manžel a pokoj byl moc hezký.
Pak jsem byla po porodu na P2, na 3-lůžáku a ten byl celkem slušný. Byli jsme hned první pokoj z kraje chodby, tak jsme u sebe měli klíč na samotný záchod, aby jsme nemusely kvůli záchodu chodit přes 1/2 oddělení, ale jinak sprchy byly pak ty společné a na to, že tam byly 2 jsem skoro nikdy nečekala a kolikrát jsem tam byla sama.
A pokud jde o sestřičky, tak na ty jsem měla fakt štěstí, měla sem samé úžasné mladé, které mi pomáhaly s kojením klidně i ve 2 v noci 😵 Celkově sem měla štěstí i na super PA, milou Dr. a ty dětské sestry, tak doufám, že teď to tak bude stejně 🙂

aajda
30. led 2013

@romcovaklarka @aljuska Holky, ještě prosím dotaz... na kdy vás objednali do první poradny? A jak dlouho předem sjte volaly? Já minule volala 3 týdny řped a dostala jsem čočku, že volám pozdě... 😕 A přitom na tom papíru od nich píšou, že 2-3 týdny předem...

romcovaklarka
30. led 2013

@aajda Mě objednali na 37+1 a volala jsem tam asi 14 dní předem 😕

ivkaj
30. led 2013

@aajda Ono asi záleží na koho natrefíš po telefonu a jak jsi přizpůsobivá s termínem. Já jsem volala tak ty dva týdny předem. Taky mě objenali na 37+1 a a 37+3 jsem porodila ;o)

romcovaklarka
31. led 2013

Holky, měla jste některá k porodu v Podolí porodní plán? A pokud jo, tak kdy jste ho komu ukazovaly - nějak předem anebo až na příjmu? A jak se na to koukali? A postupovali podle něj? Neplánuju žádné velké extrabuřty, spíš pár asi už klasických věcí jako co nejmíň zásahů do porodu a hlavně pak co se bondingu týče. Díky moc.

madlisek
31. led 2013

@romcovaklarka plán jsem měla, ptali se na něj sami hned na příjmu. PA si ho prostudovala a pak bylo podle něj postupovala, byla jsem s přístupem moc spokojená. Právě bonding byl úplně skvělý, během porodu žádné zásahy (ani třeba nabízení epidurálu, co jsem nechtěla). Jen ti pak do zprávy napíšou, že jsi "alternativní rodička" 😉

romcovaklarka
31. led 2013

@madlisek Wow, tak to zní skvěle. Takže stačilo to až při příjmu, jo? Já právě u prvního v Benešově jsem to předem konzultovala mailem s vrchní sestrou na porodním, ta si to ještě odsouhlasovala s dětskou Dr a pak mi to potvrdila. Ale tam je to celé samozřejmě takové menší 😀 V Podolí by asi neměli čas se s každým takhle patlat 🙂 A mimi ti neodnášeli aspoň ty dvě hodiny? Já bych chtěla pokud nebude mít samozřejmě nějaký problém, aby opravdu neodkladné věci s miminkem udělali přímo u mě a to další jako vážení a mytí odložili až na potom 😕 Nebo se zeptám jinak, bylo něco z toho tvého plánu, co jim třeba vadilo, zamítli, nebo se na to aspoň moc netvářili apod.?
... alternativní rodička? To ti jako fakt někam napíšou, jo? 😀 😅

madlisek
31. led 2013

@romcovaklarka Mimi nikam neodnesli, vážení a všechno probíhá na sále. Takže hned po porodu jsem měla nahá dítě na těle, přikryté červeným ručníkem. Po chvíli mimi odnesli vedle na stůl, odsáli plodovku z nosu a pusy, zvážili a hned zase nahaté vrátili. Nic jim nevadilo. Ty dvě hodiny jsme ji měli u sebe. Cestou na šestinedělí se mě ptali, jestli chci mimi nechat vykoupat, tak jsem řekla, že ne, že jen otřít, tak mi ji po příchodu na šestinedělí vzali asi na 15min, otřeli ji slunečnicovým olejem a donesli zpět. Asi kdybych řekla, že si jí otřu sama, problém by v tom nebyl, to mě napadlo až zpětně, byla jsem nějak mimo 🙂 Takže až na tu čtvrt hodiny, co byla u sester, jsem ji měla od narození pořád 🙂
Jo, představ si :D Nevím, jaké na to mají právo, takhle tě škatulkovat, ale napíšou ti to do zprávy.

romcovaklarka
31. led 2013

@madlisek Pecka 😵 Udělala jsi mi radost 😀 Díky moc za info.

levata
31. led 2013

já byla na Podolí moc spokojená, tedy až na tu registraci k porodu , to byl fakt opruz ☹

bl4nche
1. únor 2013

@romcovaklarka: porodni plan jsem mela k druhymu porodu. Ale nestihla jsem ho ani predat, pri vysetreni dr. jsem byla uz otevrena a jemne zdesene rekla, at netlacim. PA na sale jsem jen rekla, ze nechci tlacit na bricho a nastrihavat. Ona pak jen, ze teda mam tlacit, jak chci 🙂 Jinak na prijmu tam byla mamina, co mela s sebou dulu a doktorce rikala, ze ma taky porodni plan - ta namitala neco ohledne klystyru. Byla to MUDr. Leva. Jinak malou jsem mela cele dve hodiny na sobe a jsem moc rada. Nasi prvni zabalili jako kuklicku a cele to prorvala :(

troy
1. únor 2013

Ahoj,chtěla bych si zeptat na kolikatou je třeba přijít na registraci,aby na me vyšla ještě rada...mám tam stepovat už od šesti nebo stačí osmá?Dekuju moc

romcovaklarka
1. únor 2013

@troy Tak já když jsem tam šla někdy v srpnu myslím, tak jsem přišla na půl osmou, byla jsem osmá, ve 1/4 na 9 přišla dvanáctá maminka.

aljuska
3. únor 2013

@aajda já si volala necelé 3 týdny před a objednali mě na 37+2 a naopak mě sestřička chválila, že volám včas, že to chce ty 2-3 týdny dopředu si zavolat 😉

@troy tady máš přímo diskuzi k registraci do Podolí, je to fakt každý den různé, ale řekla bych, že když přijdeš tak na 7:30 tak by na tebe měla řada vyjít, po té 8h už bývá často plno 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/porodnice-a-d...

@romcovaklarka pokud jde o porodní plán, tak ten jsem měla napsaný a měla sem ho s sebou v průkazce a mluvila o něm až při příjmu a pak při přesunu na porodní sál (praskla mi voda, takže jsem několik hodin strávila nejdříve na rizikovém, protože se porod ještě nerozjel) a PA si to prostudovala a neměla sem tam taky nic zvláštního, tak s tím neměla problém 😉
Do ničeho mě nenutila, vše se mnou probírala. Pak byl problém, že se syn zasekl hlavičkou - má fakt mozkovnu 😀 - a pořád se vracel zpět, tak se mě zeptali zda mě můžou nastřihnout, aby prošel ven, že bez toho by to opravdu nešlo, takže na to i dbali.
Pokud jde o věci po porodu, tak miminko otírají a váží a tak na sále. Mě syna hned po porodu na chvíli odnesli, protože jak byl dlouho v porodních cestách, tak se nalokal plodovky a museli ho odsát, ale to byla otázka asi 5minut a pak už jsem ho měla u sebe celé ty 2h po porodu co nás nechali s manželem a synem samotné na sále 🙂 A vlastně po tom odnesení mi ho pak dali nahého na tělo a jen ho přikryli plenkou a aby jsme byli tzv. skin to skin 🙂
pak když jsem se přesouvala na 6-nedělí, tak tedy bez syna - ale když jsem přišla na pokoj tak mi ho do 5min přinesli, že jsme tak byli domluvení a měla sem ho u sebe až do večera asi do 21h (porodila sem po 14h) a na noc si ho vzali sestry k sobě - to mi nabídli abych se vyspala, ale bylo to na mě jestli si ho chci nechat u sebe nebo ho na noc nechám jim 😉

romcovaklarka
13. únor 2013

@aajda Ahoj, tak hlásím, že jsem měla dneska tu indikační poradnu. Jsem 38+3. Dělali mi ultrazvuk na jizvu - v nejtečním místě 3,2mm. Váhový odhad mi dělali už v 37+1 a bylo to cca 2,6kg. Pak mě Dr. ještě prohlídla a podle ní není důvod, proč bych neměla rodit normálně. Ale pro jistotu si mám dát u obvoďačky udělat předoperační vyšetření, aby to bylo kdyžtak připravené. A ještě mě "varovala", že budu muset být skoro pořád na monitoru, ale můžu u toho i chodit, do sprchy, na wc atd. Tak nevím, jestli tam mají nějaké mobilní monitory či co 😀

aajda
13. únor 2013

@romcovaklarka Tak to zní dobře... Já zase včera zjistila, že je mimčo pořád KP a už to na otočku nevypadá... Jinak monitory mi chodila PA dělat i do sprchy, takovým malým přístrojkem... A s pásama nemobilníma jsem mohla stát i skákat na míči...

romcovaklarka
13. únor 2013

@aajda Aha, tak to je dobrý s těma monitorama. Já jsem v BN měla jen tak občas ten monitor, ale to jsem musela právě ležet na boku, tak to mě trochu děsilo 😅 Aha ty máš KP? Takže sekce jasná? 😕

romcovaklarka
13. únor 2013

@aajda Jo ale jinak, nevím, jestli se může otočit i takhle úplně vzhůru nohama - ale kamarádka měla příčnou polohu, taky prej na otočku už to nevypadá, už byla naplánovaná na sekci a v 39. týdnu se jí otočil vzorně a vychovaně hlavou dolů 😀

aajda
13. únor 2013

@romcovaklarka Tak sekce ještě jasná není, otočit se asi teoreticky může, ale už je KP beze změny min. 6 týdnů a že by se nějak otáčelo, to se fakt říct nedá 🙂 Prostě už s tím spíš počítám, ale nechám to koňovi. Navíc teda má hlavičku o 3-4 týdny větší, tak myslím, že ani ten váhový odhad nebude úplně optimistický. No uvidíme 😉
A tobě moc držím palce, aby ti to vyšlo podle představ, už se to blíží, když jsme si tu začaly psát, tak jsem si říkala, že to je věčnost... a ono ne 🙂 A jsem napjatá, co to bude 😀 Jak to nevím ani u sebe, tak jsem u ostatních o to zvědavější.

romcovaklarka
13. únor 2013

@aajda No uteklo to jak blázen. Já jsem si už říkala, že chci rodit, ale teď mi starší nějak marodí, tak radši bych ještě pár dní počkala, ať ho nedávám hlídat ještě nemocnýho, kulíška 😔 Ale jinak se těším. Asi to zní trochu zvrhle 😀 Ale já se těšila na první porod a těším se i na druhej. Snad vyjde podle mých představ a jestli ne, tak hlavně ať jsme oba v pořádku a brzo fit.
A tobě držím palce - no ať dopadne vše co nejlíp, je mi líto, že máš proti mě teda pozici trochu složitější 😕 ale snad to taky klapne.
No a já se tu pak přihlásím a dám vědět, jak to u nás dopadlo 🙂

lucie777
14. únor 2013

Holky, měla bych dotaz je tu někdo, kdo byl na nadstandardu s někým na pokoji, resp. s druhou maminou? Když se nejvyšší cena vydělí, tak už to není tak hrozný. Jak to řeší, když řeknu, že chci nadst., ale ten drahý jedině s někým a je vůbec šance, že nadst.není plný? Mě totiž hrozně děsí ty společný sprchy.. 😝 a návštěvy 1 hodina denně taky není nic moc..

mahafi
14. únor 2013

@lucie777 My jsme chtěly jít na nadstandard s jednou maminkou a bylo nám řečeno, že rozhodně neeee, že to dělávali dřív a byli s tím jen problémy a navíc, že ta druhá postel není vhodná pro matku po porodu, ale jen pro doprovod (na nadstandardu jsem nakonec nebyla, tak nevím, jestli kecají nebo ne 😀). Když jsme říkali, že na stránkách ale tuto možnost inzerují, tak sestra říkala, že to rozhodně nefunguje, že nechápe, proč to tam je..
A o nadstandard se přihlaš pak hned, jak půjdeš na sál, oni ti ho zarezervují. Někdy se uvolní třeba 2. den. A můžeš tam říct, že chceš jen nějaký do xy korun, oni ti pak řeknou, jestli je volný nebo ne. A sprch se neboj, já jsem tam třeba při týdenním pobytu nepotkala nikoho ani jednou, na záchodě jednou jednu maminku. Je tam čisto (nebo my ho tam aspoň měli), jen by to sneslo rekonstrukci.

lucie777
14. únor 2013

@mahafi Děkuju za odpověď, to teda čumím, že to nejde, já právě na fotkách koukala, že v některých pokojích sou normálně 2 stejný postele. A jak si měla daleko sprchu? Já po porodu chodila do sprchy každou chvíli, tak aby člověk nenechal dítě dlouho samotný, kdyby to bylo daleko, ale to je asi různý, co? zas je teda pravda, že dát třeba 6 tisíc za nadstandard je masakr, za to se dá pořídit takovejch věcí.. 😀

johanka12
14. únor 2013

Hoj ve spolek, já rodila v Podolí 1998 listopad a 2012 srpen. Co se týče poradny, tak to je dost náročné na čas-hodně maminek, dlouhé čekání a ne vždy dobře naladěné sestry. Na registraci sme si museli dost přivstat. Každý den se mohlo registrovat max. 12 maminek a muselo to být v 14t.+0, takže jsme tam byli o dvě hodiny dříve a do otevření kartotéky nás tam bylo 11. Co se týče porodu, tak sem byla nadšená. Především mě zaskočil osobnější přístup, možnost do průběhu porodu mluvit a nové porodní sály. Po porodu mi dali malou OKAMŽITĚ na břicho a po kontrole, zda je vše jak má být nás nechali s mužem a malou na sále další dvě hodiny v klidu a dokonce přinesli svačinu. Od roku 98 velký posun, paráda! Na oddělení šestinedělí, to už taková pohoda nebyla. Sestry byly se vším rychle hotové, pomoc při kojení byla nevstřícná a co mne hodně překvapilo, že rady co a jak nebyly jednotné. Ale asi to nejde zobecnovat, záleží na oddělení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru