Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

aajda
21. bře 2013

Holky, neměla jste v Podolí některá plánovaného císaře? Mám nějaké technické dotazy...

katlinh
21. bře 2013

Je to o lidech jako všude. Rodila jsem tam teď v lednu a jak porodní asistentky, doktoři i sestry byli z 90 % skvělí. Samozřejmě se jedna protivná sestra našla, ale dalo se to. Návštěvní hodiny se dodržovaly celkem přesně, paní na pokoji dostala krapet vynadáno, když manžel asi deset minut přetáhl návštěvní hodiny. Ale minulou sobotu jsem tam byla navštívit kamarádku na oddělení rizikového těhotenství a byla jsem tam bez problémů mimo návštěvní hodiny - ale domluvila to se sestrami předem.

gepe
21. bře 2013

@krysulka ahoj, ja se taky rozhodovala mezi Podoli a Apolinarem, i s ohl. ze nejsem nejmladsi a na muj zdr. stav. Kriteriem bylo pro me pred porodem, behem porodu. Tj. vyhralo Podoli, ze je vice soukromi, u Apo. nemuze byt Tvuj muz nebo nekdo s Tebou po celou prvni dobu porodni - tj. pred samotnym porodem.
Co se tyce navstev, zazila jsem v Podoli akorat to, ze jsem jako navsteva byla na chodbe 🙂 vzdy zalezi na sestrach a okoli, to je vsude no. 🙂

Mate nektera zkusenost s predporodnimi kurzy, ci cvicenim?

luckar
21. bře 2013

@gepe v roce 2010 jsem chodila na předporodní kurz a za sebe můžu říct, že jsem se nedozvěděla víceméně nic navíc, než bylo v knížkách. Jediné plus bylo, že nás vzali na porodní sál.

gepe
21. bře 2013

@luckar diky za informaci. Absolvovala bych to s manzelem, hlavne pro nej teda, aby pak nebyl vyplasenej a nemusela jsem ho nutit do cteni 🙂

aajda
21. bře 2013

@gepe Za mě stejně, chodila jsem ve 2011 na porodní kurz, nic nového, jen dobrá ta prohlídka sálů.

luckar
21. bře 2013

@gepe byly to 3 sezení a muž byl myslím na tom o porodu a šestinedělí...na ten jeden paní nedoporučovala přítomnost chlapů.

gepe
21. bře 2013

@aajda dekuju 🙂
@luckar ahaa, ja se koukala na upmd a nabyla jsem dojmu, ze to jsou tri samostatny, proc nedoporucovala? 😕

aajda
21. bře 2013

@gepe Ten jeden je myslím kojící díl, můj manžel byl na všech, stejně tak ostatní chlapi, ale musím říct, že pro manžela to byla ztráta totální, usínal u toho, stejně jako většina chlapů tam 😀 Navíc si z toho nic nepamatoval, dokonce i pak na sále mi říkal, že myslel, že nám na tom kurzu ukazovala nadstandard 😀

gepe
21. bře 2013

@aajda 😀 chapu a diky moc! 😀

arrowka
21. bře 2013

@aajda Ztráta totální? Pro nás ženský celkem chápu, my máme všechno načtené na internetu, ale pro chlapy mě to překvapuje. Čekala bych, že na těch kurzech právě chlapa poučí, jakým způsobem může být ženě užitečný během první doby porodní. Právě proto tam jdeme, manžel sice chce být u porodu, ale rád by znal nějaké podrobnosti, co má dělat, aby tam byl co k čemu...

aajda
21. bře 2013

@arrowka No ono asi záleží na chlapovi... Žádné velké poučování, jak ženě pomoct, se tedy nekonalo, nebo si to nepamatuju. Ale když se zeptáte, tak vám jistě řekne. A já teda neměla ani nic moc načteno, a stejně jsem se nic nového nedozvěděla.

arrowka
21. bře 2013

@aajda Tak to je dost smutná vizitka Podolí, že si účtují za kurz 1500 Kč pro oba, ale je vám to celkem k ničemu.
Je pravda, že jsem slyšela, že třeba nácvik s modelem novorozence probíhá tak, že ten model drží asistentka a všichni kolem se koukají. 😕 To pak nechápu, k čemu je ten kurz dobrý. Snad jako informační schůzka, ale v tom případě by měl stát třetinu.

aajda
21. bře 2013

@arrowka No asi tak... Hromadně jsme nacvičovali teda psí dýchání, ale to je zrovna věc, kterou řekne i PA během porodu a kterou asi všechny známe z filmů. Asi to bude dobrá věc pro trémistky, nebo pro někoho, kdo má spousty dotazů. Unás se ale nikdo na nic neptal, vše znělo jako opakování...
Já třeba mnohem víc ocenila kurz Něžná náruč rodičů, což teda není v Podolí, ale bylo to k něčemu.

ivona83
21. bře 2013

@gepe Ja mam zkusenost s predporodnim kursem 😀 Mne se to libilo, zkompletovala jsem si informace, neco pro me bylo novy, videla jsem porodni pokoje... Ale byli tam jen dva muzi, myslim, ze se bez toho obejdou. Stejne jsem po A. nakonec hlavne chtela, aby mi podaval piti, pripadne kosticku cokolady 🙂

ivona83
21. bře 2013

@arrowka S novorozencem stejne nakonec pomuzou nejvic sestricky, az se narodi. Ja bych ten kurs tak nezatracovala. Dozvedela jsem se tam spoustu informaci, citila jsem se pripravenejsi. Prirovnala bych to ke zkouskam ve skole - zkratka jsi jistejsi v kramflecich, kdyz te nakonec zkousi nekdo, kdo te i ucil 😀

ivona83
21. bře 2013

Ale ze je Podoli nadstandardni i v cenach, to souhlasim...

ladie
22. bře 2013

@gepe předporodní kurz v Podolí jsou vyhozené peníze. Nedozvěděla jsem se nic ohledně porodu (jo, jen pár info, na které jsem se vyloženě zeptala, ale zase mi bylo blbé pořád sama pokládat dotazy, že), ale naopak jsme se dozvěděli úúúplně všechno o porodní asistentce, která kurz vedla (kolik má dětí, jak se narodily, co vaří, jakou má tchýni... 🙄 🙄 ).
Jediné plus je prohlídka sálů, ale taky nic extra - to si je můžeš prohlídnout na fotkách na stránkách porodnice.

aajda
22. bře 2013

@ladie No jo, to jsem zapomněla 😀 Kompletní rodinná situace PA u nás též proběhla...

ladie
22. bře 2013

@aajda taky váš kurz vedla ta, co má tři syny?? 😀 😀

evab.
22. bře 2013

@gepe Stejné jako ladie aajda a luckar, nic moc nového jsem se tam nedozvěděla a paní co kurz vedla, dost často odbíhala od tématu. Takže to chce mít případně připravené otázky. A ten nácvik dýchání byl fakt humorný. Kdybych to věděla, tak bych na něj taky nešla, naštěstí se nám podařilo aspoň podívat na porodní sál, tak člověk aspoň věděl do čeho jde. Určitě se daj najít lepší kurzy kde se člověk vše doví během jedné lekce a neztrácí čas třemi návštěvami, které jsou beztak k ničemu.

evab.
22. bře 2013

@gepe Jinak kamarádka chodila na těhu plavání do Čestlic a hrozně si to chválila, vedou to tam také porodní asistentky. http://maternity-care.cz a co jsem koukala, maj tam možnost nějakého dárkového poukazu zdarma, součástí kterého je jedna lekce plavání a konzultace s asistentkou. Tam se toho člověk doví mnohem víc než v Podolí

sharkulka
25. bře 2013

Ahoj, ráda bych se zeptala ve ktrerém týdnu jste šly poprvé do poradny do Podolí?....dneska jsem se tam dovolala a obědnali mě až na 25.4. což není ani 14 dnů před termínem porodu, ten mám na 4.5. je to takhle normální? Zdá se mi to nějak pozdě.....děkuju za odpověď

evab.
25. bře 2013

@sharkulka Já tam byla prvně 3 týdny před TP

luckar
26. bře 2013

@sharkulka cca 3. týdny před termínem porodu, ale ono je asi rok nově v platnosti, že na monitor se posílá až od 38tt, takže možná pokud mají narváno berou až od té doby.

tifany123
28. bře 2013

Já jsem rodila v Podolí v říjnu a musím říct, že si nemůžu absolutně na nic stěžovat - byl to teda akutní císař, děti narozené dřív a péče byla absolutně úžasná. Nějaké sprchy a záchody na chodbě jsem fakt neřešila, byla jsem štastná, že jsem já i děti v pořádku 🙂
@sharkulka já jsem tam z dvojčata začala chodit v 32. týdnu

jenny.kay
28. bře 2013

@aajda já plánovaného císaře měla. Co by tě zajímalo?

aajda
28. bře 2013

@jenny.kay No úplně pitomé dotazy 😀
1) Jak balit věci? Na příjem den předem asi jen to nutné, to si druhý den manžel odnese a nechá mi jen to úplně nejnutnější na JIPku (gaťky, vložky, kartáček a pasta, ručník, ještě něco?), tašku na 6N mi přiveze potom?
2) Tu tašku na 6N mi může přivézt pak kdykoliv, až mě přesunou, nebo musím čekat do návštěvních hodin?
3) Dělají klystýr, nebo jen zakážou např. od půlnoci jíst?
4) Manžel může během císaře čekat v té místnosti vedle sálu, za což se ale doufám neplatí?
5) Kdy před císařem může manžel dorazit? Budu na nějakém čekacím pokoji, kam za mnou bude moct, nebo na chodbu? Pokud mě naplánují třeba na 8:30 a pak jim do toho přijde akutní císař, tak aby tam neseděl někde sám na chodbě...
6) Na to 6N tě dali kdy? Já měla první akutní, tam mě po 12h postavily a šlo se na 6N, teď bude ale těch 12h vycházet na večer, tak jestli mě přesunou ještě večer, nebo až ráno?

Díky moc, pokud si uděláš chvilku a odpovíš 😀

jenny.kay
28. bře 2013

@aajda
1) Pokud si pamatuju, tak dvě tašky. Abys měla vše, co potřebuješ den předem a potom už na 6N. Na JIP jsem nesměla mít svého nic, ani mobil. Všechna zavazadla jsme dali sanitářovi a pak jsem se s nimi "setkala" až na 6N (jestli si to teda ještě dobře pamatuju)
2) Taška by už tam na tebe měla snad čekat, jinak ti zbytek přiveze o návštěvních hodinách. Ze začátku ti věci pro prtě dají a když to chvíli vydržíš, dá se přežít i v té jejich noční košili (ale jasně, že svůj ručník apod potřebuješ)
3) Dali mi jen čípek a "nekrmit příšerky po půlnoci" 🙂
4) Neplatí se nic - snad pořád
5) Před císařem dorazí hned ráno - to ti řeknou den předem, kdy asi půjdeš na řadu. Doporučuju s větším předstihem. U mně jedna plánovaná paní porodila neplánovaně den před tím, takže jsem šla na řadu o hodinu dřív. Jinak den předem budeš asi ležet na rizikovém oddělení, kde jsou pokoje max. po čtyřech (spíš po dvou), takže když máš tolerantní spolubydlcí, může být i na pokoji, jinak na chodbě jsou celkem pohodlné sedačky.
6) Malou vytáhli v 10:06, na JIP jsem byla do rána druhého dne, kdy mě postavily a převezli na 6N - takže bych řekla, že tě nechají do rána.

Kdyžtak se ještě ptej, ale je fakt, že vzpomínky na porodnici jsem se snažila do značné míry vytěsnit 🙂

aajda
28. bře 2013

@jenny.kay Dík moc, tohle mi stačí, jsi moc hodná. A malá ti vzpomínky na porodnici jistě brzy vytěsní úplně 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru