Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

gepe
2. srp 2013

@arrowka 😕 jeje... tak to za chvilku napisu jak na tom budu po porodu 😉 😀

argo1
2. srp 2013

@janazzz 2 děti a obě porody přirozeně. všechno šlo v pohodě 🙂

argo1
2. srp 2013

@petaloudi Ahoj, já jsem chodila ke své gyn. až skoro do porodu, do poradny v Podolí jsem se objednala, až když jsem byla 39+4 a byla jsem tam tedy jen jednou. Prcek vykoukl v 40+2 🙂 Je jim to víceméně šumák, když budeš mít v průkazce zapsaný kontroly od tvojí Dr. a monitory, tak si to zkouknou při příjmu.

eemilka
3. srp 2013

@arrowka Díky moc, na župan se tedy asi zřejmě vykašlu, a nějakou tu košili nejspíš pořídím. Možná mám o porodu poněkud dramatické představy, ale stejně se raději ještě zeptám: můžu počítat s tím, že tu noční košili ještě někdy budu nosit? Tj. jak moc se člověk při porodu zašpiní krví atp? Nevím, zda kupovat noční košili s tím, že je jen k porodu a nebo s tím, že ji budu nosit i v budoucnu.

arrowka
3. srp 2013

@eemilka Skoro každý na diskusích píše, že noční košili u porodu odrovnal, ale já teda nevím... U mě moc krve nebylo, košile byla hlavně od plodové vody a to jsem normálně vyprala, byť tedy raději na vyšší teplotu. Asi jde hlavně o psychický pocit.

luckar
3. srp 2013

@eemilka stačí nějaké vytahané, nebo pánské tričko 🙂. Já měla starou košili (tílko) a nemám pocit, že bych jí zašpinila. Každopádně tričko by vyšlo na stejno...stejně když je monitor, tak je vyhrnutá nahorů, takže je to jedno 😉. Župan jsem neměla a ani v prosinci nepotřebovala, bylo fakt teplo.

okomodre
4. srp 2013

Ahojte, já jsem s Podolím nadmíru spokojená, ale mé těhotenství bylo zcela nestandardní. Na G3 jsem byla hospitalizovaná na 3 týdny od 18tt s hrozícím potratem (dvojčata, o jedny jsme před rokem takto přišli) - dělali mi cerkláž. Lékaři i většina sester byli moc fajn, jen to jídlo =). Taky mi tam nechutnal jejich čaj=).

Sestry na porodních sálech byly všechny báječné, ležela jsem přímo na sále s hrozícím předčasným porodem od 23+2, protože ten steh naprosto nepochopitelně prasknul, i když jsem doma jen ležela. Krásně se tam o mě staraly. PA, která pak byla u porodu (23+4) byla nejlepší, povzbuzovala, říkala, co kdy dělat (tlačit, netlačit, jak dýchat), celou situaci tam zvládli bravurně a velmi citlivě - syn porod totiž nepřežil, dceru s 560 gramy převezli na RES. Oceňuji především citlivý přístup po porodu při vyřizování formálních věcí - vyplňování papírů - souhlasy s péčí o dceru, řešení vydání těla syna, možnost se na syna jít podívat. Manžel byl u porodu zdarma, nikdo po nás zpětně peníze nechtěl, ačkoli jinak se platí.

Po porodu jsem ležela na G2 společně s jinými maminkami, které měli dítě na RESu. Oceňuji, že nás nedali na pokoje šestinedělí! Rodila jsem v noci a hned dopoledne přišla laktační poradkyně a vysvětlila nám vše ohledně odstříkávání mléka pro děti, všechny laktační byly moc milé a ochotné pomoci a vše vysvětlit.

Největší zkušenosti máme s péčí neonatologů a sester na resuscitačním oddělení pro novorozence. Lékaři jsou velmi citliví a vše hezky vysvětlí, umí citlivě připravit na nejhorší. Sestřičky jsou báječné, s dětima si povídají, postupně se snaží rodiče zapojovat do péče o miminko, povzbuzovat, vysvětlovat, jak takové mimčo vnímá a co jim prospívá (jak hladit, jak na takovém maličkém tvoru poznat, jestli se mu to líbí), vyprávějí jak se mimča projevují. Jejich péče je opravdu profesionální, jako rodiče se cítíme na oddělení stále vítáni.... (Jsme tam po 2 měsících služebně nejstarší a asi ještě 2 měsíce budeme=))

Toť moje zkušenost s Podolím, byť zcela nestandardní - i když těch maličkých dětiček je tam víc, za poslední 2 měsíce asi 4, zbytek jsou děti lehce a středně nedonošené....

marie_anna
5. srp 2013

Holky, co jste rodily v Podoli, prosim vas, kdyz uz jsem po terminu a mam jit na kontrolni monitor v pulce tydne, ale ne do poradny, kam mam ten papir odnest, kdo mi ten monitor zkontroluje? Diky moc.

luckar
5. srp 2013

@marie_anna oni ti poradí tam, buď tě pošlou do některé z ordinací, nebo nahorů na porodní sál (tam jsem ho nesla jednou o víkendu)

apfele
11. srp 2013

Ahoj , chtěla jsem se zeptat , kdo už má zkušenosti s on-line registrací k porodu do Podolí? Jakým způsobem registrace probíhá a jaké informace chtějí, abych se registrovala? Děkuji za odpovědi.

zuzanaii
11. srp 2013

@apfele rozklikni si ten formular na netu klidne par dni predem a vyplni si ho (pujdou vsechny udaje krome terminu porodu). Muj prohlizec si to zapamatoval a pak uz jsem psala jenom oprvni pismena do kazdeho policka a jenom naklikavala predem napsane udaje 😉

lullaby87
13. srp 2013

Holky, když mě objednaly do poradny na 8:30, do kartotéky mám zajít asi dřív, že? Abych to stihla..

eemilka
17. srp 2013

@lullaby87 Ahoj, já tam byla poprvé minulý týden a raději jsem dorazila cca 15 minut předem. Vyplnění té těhotenské karty bylo tak na 5 minut, ale bylo otevřené jen jedno okýnko, tak když by se tam sešlo víc holek najednou, mohlo by dojít ke skluzu. Celkově jsem tam strávila cca jednu hodinu, bála jsem se, že to bude horší.

xvink
19. srp 2013

@apfele Udělala jsem to stejně jako zuzanaii... Jen je to fakt rychlé, u nás bylo po 30 vteřinách plno. Když se registruješ, tak se potom musíš do 7 kalendářních dnů dostavit osobně na kartotéku, kde ti dají razítko do průkazky. Takže hodně štěstí 🙂

xvink
19. srp 2013

@cibetkaa Potěšila jsi mě, že je to i ve skutečnosti tak, jak jsem se dočetla 🙂 Není nad osobní zkušenost. Jen by mě ještě zajímala ta první doba porodní... Byla jsi celou dobu na jednom sále nebo tě stěhovali? A mohl s tebou být manžel už od začátku? A pak mám ještě takovou hloupou otázku... Když přijedu do porodnice, že jako už rodím, kde se mám hlásit? V kartotéce?
A ještě k šestinedělí... Byla jsi na normálním pokoji nebo jsi měla nadstandard? Díky moc.

janazzz
20. srp 2013

@xvink až budeš rodit, tak příjem je ve 4. patře - porodní sály. Nejde se přes kartotéku 🙂
Manžel může být celou dobu u porodu s tebou na porodním boxe, stěhovat by ses neměla.

rozzaarka
20. srp 2013

@argo1 aho, prosim te to prirozene myslis jako ze bez problemu "spodem", nebo ze te treba ani nenastrihli? Kdyz nebudu chtit epidural, budou mi ho nutit? zacinam zvazovat misto Apolinare podoli...

evab.
20. srp 2013

@rozzaarka Myslím, že epidural rozhodně nevnucují, mě ho sestra vůbec nenabídla, musela jsem se na něj zeptat sama a i tak mi řekla, že ho dávaj podle průběhu porodu, takže ani tak neslíbí, že ho dostaneš když chceš

rozzaarka
20. srp 2013

@evab. dekuju🙂 a sprchy mas na pokoji, nebo na chodbe? dneska je fakt tezky, jak vybrat porodnici. od x lidi chvala na podoli, od x zase ze hruza a to samy na kazdou jinou... cert aby se v tom vyznal🙂

evab.
20. srp 2013

@rozzaarka Běžně na chodbě, jen na nadstandartu jsou na pokoji, já byla na obojím a jsem ráda, že jsem si připlatila. Neni to tak strašné, sice by to sneslo rekonstrukci, ale dalo se, nezažila jsem žádné fronty, já byla po císaři, tak jsem pak ocenila vlastní sociálky. Nedávno jsem se byla podívat za kamarádkou v Apolonáři a tam je to stejné, taky bala na nadstandartu a moc pěkné pokoje, jenže já chtěla porodní pokoj a ne jen box, x mamin oddělených jen stěnou nebo plentou mi v dnešní době přijde zastaralý, navíc v Podolí je člověk od začátku na jednom porodním pokoji, je tam wc a sprcha, partner tam může být po celou dobu, takže nehrozí čekání na porod kdesi na obyč pokoji s další maminou, pochodování po chodbě a pod.

luckar
20. srp 2013

@rozzaarka ani epidurál, ani nástřih nedělají automaticky. Všechno nám dobpředu řekli a podle toho to pak bylo. Jinak sprchy na pokoji jsou pouze u nadstandartů. Ale musím uznat, že ani při jednom porodu jsem se nesetkala s přeplněnou sprchou společnou. Potkala jsem max. 1 maminu.

rozzaarka
20. srp 2013

@luckar
@evab. moc dekuju🙂 a tatinek teda stoji 1500? byl tam s vami? pry na rozdil od apolinare tady muze byt i v 1. dobe porodni, tam to jde pry az v druhe. A o Bulovce jste neco neslysely? Bydlime v LEtnanech, ale jelikoz tu ucim a slysim od deti hruzostrasne historky, jak se skrtily a tak, tak se toho trochu bojim, ale bylo by to nejbliz... dekuju moc, omlouvam se za spoustu dotazu, ale brzo to budu muset rozseknout a vuuuubec si jeste nejsem jista

luckar
20. srp 2013

@rozzaarka muž byl u obou porodů od úplného začátku až do konce (druhý skončil sekcí) a platili jsme jak píšeš 1500,-. Z Bulovkou neporadím, ale od pár lidí mám spíš horší reference.

rozzaarka
20. srp 2013

@luckar dekuju. a kdyz se jdes sprchovat, kde mas mimco? mohlo u tebe byt porad, nebo je nekam vozi?

luckar
20. srp 2013

@rozzaarka buď jsem holky dávala na tu chvíli na sesternu, nebo hlídala jiná mamka z pokoje. Je to zařízené tak, že kdykoliv si potřebuješ odskočit dává se mimčo k sestrám.

rozzaarka
20. srp 2013

@luckar takze ho mas porad u sebe, to je dobre🙂 moc dekuju🙂

evab.
20. srp 2013

@rozzaarka Já v roce 2011 platila jen 1000,- ale teď už je to asi těch 1500,- a manžel tě tam odveze a je s tebou celou dobu, teda krom při příjmu čeká na chodbě, ale pak vás odvedou na porodní pokoj a pak už je pořád s tebou. Jo a ještě na klystýr ho poslali pryč. Já pak šla na tu sekci, tak u té nebyl, za to chtěli další 2000,- a to je zbytečné navíc u celkové narkozy což jsem měla já by tam stejně být nemohl. Na normál pokoji je mimčo s tebou, mě ho teda jen nosili na kojení a když si potřebuješ odskočit, tak je běžné, že se mimčo nosí k sestrám na hlídání a nebyl i problém nechat ho třeba přes noc u sester aby se mamka mohla vyspat a opět ho nosili jen na kojení

rozzaarka
20. srp 2013

@evab. moc dekuju🙂 tebe uspali uplne? svagrova mi tvrdila, ze ji delali cisare jen s epiduralem... no, ja to mu nerozumim a asi radsi ani nechci🙂 kdyz jsi mela prvni cisarem, druhy uz musis taky, vid?

evab.
20. srp 2013

@rozzaarka Běžně to dělají jen v lokální anestezii, ale mě ho doktorka špatně napíchla, tak jsem pak musela na celkovou narkozu a není pravidlem, že když je první dítě sekcí, tak druhé musí taky i tady je několik případů kdy to tak bylo, záleží na okolnostech.

luckar
20. srp 2013

@rozzaarka narkózu dávají podle výsledků krve..někomu spinál dát nemůžou. Ale teď je tam ten poplatek jednotný 1500 Kč za otce jak u běžného porodu, tak u sekce. Muž mohl být i u sekce celou dobu, odešel akorát když šel s malou na převážení a oblíct a pak tam byl se mnou do té doby, než mě odvezli na JIP.
U prvního porodu mi nabízeli, že si malou nechají přes noc u sebe. Po té sekci je to automatické a ze začátku miminko na pokoj nosí akorát na kojení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru