Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

argo1
20. srp 2013

@rozzaarka Ano, oba porody vaginálně a bez nástřihu (cvičila jsem s Epi-no). Při prvním jsem měla napsaný i porodní plán, ale jaksi jsem ho nevnutila PA hned na začátku, což jsem měla. Ještě byl čas mezi kontrakcemi říct jí to s "čistou hlavou". Já epidurál spíš chtěla, u obou porodů jsem měla vyplněný souhlas předem. U prvního porodu, kdy jsem byla na porodním sále 11hodin, mi ho PA sama navrhla cca po 3 hodinách, souhlasila jsem, ale stejně se muselo udělat krevní vyšetření (hodnotí se určité parametry, nevím přesně které) a čekat na výsledky. Takže nebylo jisté, jestli mi ho vůbec píchnou. U druhého to bylo rychlovka, takže jsem ani Epi nechtěla a nebyl třeba. O nástřihu jsem jim řekla předem, že pokud to bude možné, tak ho nechci. Ale takový přístup tam mají všeobecně - myslím, že by ti paušálně nenabídli Epi ani neudělali nástřih. Manžel tam mohl být se mnou celou dobu. A šestinedělí jsem vyzkoušela P1 - tam jsem měla nadstandard a byla to pohoda, co se týče sprchy a WC. Na P4 jsem měla normální pokoj a taky fajn, když jsem šla do sprchy, tak jsem dala prcka na sesternu - byly tam moc milý holky a vždycky ještě zavtipkovaly🙂 Já si osobně myslím, že když je porod bez komplikací, tak je ten vysledný dojem jen o personálu - já narazila na fajn lidi při obou porodech - takže mám skvělý vzpomínky. Ale když jde do tuhýho, tak je prostě nejdůležitější aby máma i mimino byli zdrávi a vše ostatní jde stranou. Za mně bych nešla k Apolináři jen z jednoho důvodu, kvůli soukromí při 1. i 2. době porodní. Já byla dost hlasitá, takže pocit, že mě slyší ještě x mamin se mi nelíbil. Ale myslím si, že kvalitativně jsou to obě nejlepší kliniky v Praze.

rozzaarka
20. srp 2013

@evab.
@luckar moc dekuju holky🙂 jste zlate🙂 at vam ditka pekne rostou🙂

rozzaarka
20. srp 2013

@argo1 jak vypada takovy porodni plan? jinak moc moc dekuju, asi to dopadne nakonec na podoli. prave to soukromi u apolinare by mi asi chybelo... a hlavne muz v prvni dobe porodni🙂 jsi moc hodna, ze jsi mi to takhle pekne vypsala🙂 o epi-no jsem uz slysela, jen musim zjistit, kde ho sehnat a kolik stoji🙂 jedna znama taky rodila bez nastrihu a pouzivala to. jeste jednou moc moc dekuju🙂

luckar
20. srp 2013

@rozzaarka kdysi jsem tu našla takový "návod" na to jak sepsat porodní plán. Mám to ve článcích, tak se můžeš podívat https://www.modrykonik.cz/fotoblog/luckar/clane...

rozzaarka
20. srp 2013

@luckar diky🙂

argo1
20. srp 2013

@rozzaarka jak píše @luckar návody na porodní plán jsou na netu, taky jsem jeden takový použila. Tento na MK mi přijde takový dost nekompromisní. Myslím, že lépe je používat "jemnější" spojení např.: "Pokud to nebude nezbytně nutné, neprovádějte...." nebo "Ráda bych, kdyby ...." Přesto, asi nejlepší je jakýkoliv porodní plán probrat s PA hned na začátku a doufat, že se během porodu nevystřídá s jinou (konec služby) a že nad tím nemávne rukou, až zavře dveře porodního sálu. Slyšela jsem, že když rodička přijde do porodnice s porodním plánem, tak hned do dokumentace píšou "alternativní matka" 😀 těžko říct, co je na tom pravdy :D

luckar
20. srp 2013

@argo1 já jsem si z toho pár věcí "vyzobala" a nakonec jsem stejně nepoužila. Prostě jsme se s PA domluvily a bylo to v pohodě 🙂.

rozzaarka
20. srp 2013

@argo1 alternativni matka je dobr pojem🙂 ale at si to tam ke me klidne napisou, jsem alternativni matka🙂 zastance prirodnich metod🙂🙂 popravde jsme z dost veci ve zdravotnictvi dost hotova, takze se za to oznaceni ani nebudu stydet🙂🙂

cibetkaa
20. srp 2013

@xvink Když přijedeš do porodnice s tím, že už rodíš, nejdeš přes kartotéku, ale rovnou do 4. patra, kde je příjem a porodní pokoje. Nejlepší je zeptat se na recepci a oni tě rovnou nasměrují k výtahům. Nejdřív jsem šla na příjem (vyšetření, kontrola plodové vody, monitor). To byl jediný okamžik, kdy manžel čekal na chodbě. Pak jsme přešli na porodní pokoj a tam už jsme byli až do konce porodu. Manžel tam byl celou dobu se mnou a to mi psychicky moc pomáhalo. Šel se mnou ještě i na pokoj na šestinedělí, kam mi nesl věci. Tam už byl pak jen chvilku, protože jsem byla na běžným pokoji, byl už večer a nechtěli jsme rušit spolubydlící a její miminko 🙂 Jinak koukám, že máš termín v lednu. Já taky rodila na začátku ledna a v tuhle dobu bývá na oddělení šestinedělí kvůli miminkům hodně vytopeno (na můj vkus spíš přetopeno). Takže v teplé bavlněné noční košili jsem vydržela asi 10 minut 😀 Nakonec se mi osvědčila tenká letní košilka v kombinaci s letním svetříkem. A ponožky jsem za celou dobu vůbec nepoužila 🙂 Kdyby tě napadly ještě nějaké otázky, klidně se ptej, ráda poradím 🙂

argo1
20. srp 2013

@rozzaarka přesně, taky mi to bylo a je šumák. ve svém okolí jsem brána za alternativní matku 😀

xvink
21. srp 2013

@evab.
@argo1
@luckar
Holky moc díky za informace. Už se začínám pomalu bát, co mě čeká... 😉 Takže podrobné informace pomáhají. Když člověk alespoň ví, co se s ním bude zhruba dít...

argo1
21. srp 2013

@xvink Neboj🙂 Těš se, že to bude neuvěřitelně krásný zázrak!

lullaby87
22. srp 2013

Holky, nevíte jak to funguje, když bych neodevzdala papír na matriku předem? Pořád se nemůžeme rozhodnout nad jménem a ráda bych počkala do porodu, až to malé uvidím.. děkuji 🙂

energizer
22. srp 2013

@lullaby87 ja ho taky jeste neodevzdala...stejne, oni s tim mohou neco delat az ty porodis....takze si myslim, ze se nic nestane, kdyz se to odevzda pozdeji...max.bude dele trvat vystaveni RL...

luckar
22. srp 2013

@lullaby87 @energizer je to v pohodě, sice se budou ptát na příjmu, na sále...ale neřeší to. Malá dostala jméno až když byla venku a paní z matriky si přišla pro papír na pokoj asi 2 den po porodu 🙂.

lullaby87
23. srp 2013

@luckar super,dekuji moc :_) rada buch svoje dite nejdriv videla,nez ho nejak pojmenuji 🙂

mysljaja
28. srp 2013

@luckar koukam že tam nedávají vubec nic ,achjo ,a navíc teda mega pálky za v šechno tak fakt nevím do jake té porodnce jit :(((

luckar
28. srp 2013

@mysljaja tak já platila akorát za přítomnost muže u porodu (není to zrovna málo) a pak klasické nemocniční poplatky. Dostala jsem balík vložek a první plenky pro malou...

mysljaja
28. srp 2013

@luckar ,tak to jo no koukam tady a čtu co vše sebou a jaka je tam péče a všechno jde m s toho hlava kolem 😨 v unoru to bude muj 1, porod a vubec nevím kam mam jit,přečetla jsem snad všechny recenze a proste nevím :(ted se mi začala i trochu líbit Vinohradská, obávámse že budu mit riziko,už jen kvuli tomu že mam zelený zákal.a astma s křečákama. vubec nevím co si mam vybrat ,jak tady píšete sprchy na chodbách.nevím no to bymi asi vadilo 😒 to samé asi pokojo více než 3 pacientkách,muže chci mit u porodu když to pujde a myslímže jsem spíše zastánce odpočinku po porodu,a né abych měla mimi hned u sebe mam segru(3děti) a km(1) které museli mit po porodu a druhy den mimi u sebe (nebylo dostatek místa)-a že byli tak vyčerpané to nikohonezajimalo, to mě také dost děsí, nevím bojim se všeho.a hlavně toho že vubec nevím kam tedy mam jit ☹ ☹ ☹ když by jste věděla radu ,budu vděčná.

evab.
31. srp 2013

@mysljaja Tak sprchy na chodbách je bohužel nešvar starších porodnic, vyřešit se to dá nadstandardem a nemyslím si, že by v Podolí nutili mamku aby měla dítě pořád u sebe, je to hlavně o přístupu a přání matky, kdykoli jsem chtěla aby si sestry vzaly syna, nebyl vůbec žádný problém, i přes noc.

jemi
31. srp 2013

@mysljaja bohužel jestli ještě nejseš registrovaná do Podolí, tak si ho škrtni. Tam se registruje od 14tt a jestli už seš v 16tt tak tvuj termin už je určitě plný. Já se registrovala před 14 dny. Já měla dítko až na pobyty ve sprše celou dobu na pokoji, ale myslím, že není problém ho nechat u sester....

mysljaja
31. srp 2013

děuju ,nakonec pujdu do viinohradské 😉 😉 tak to snad bude dobré

ceitryn
3. zář 2013

Ahojky, prosím není mezi Vámi někdo, kdo by byl tak hodný a popsal mi jak to chodí při první návštěvě poradny v Podolí? Mám termín začátkem ledna, ale jsem hrozná trémistka a ráda bych věděla do čeho jdu. Loni jsem rodila v Krči a až na porod to byla hrůza ( i poradny, nic Vám neřeknou a když se zeptáte, tak mě seřvali jak to že to nevím). Tak se chci tentokrát připravit ať vím co čekat. Předem moc děkuji

lullaby87
4. zář 2013

@ceitryn na první poradnu se musíš objednat telefonicky.. přijdeš nejdřív do kartotéky, vyplníš s nimi nějaké registrační nevím co, dají ti papír a jdeš do poradny.. tam na chodbě sedí asi 20 maminek, nepřehlédneš. Čekáš, dokud nevyjde sestři a nezačne sbírat všechny těhu průkajdy, odevzdáš to i s tou registrací, co jsi dostala v kartotéce. dá ti papírek na moč, kterou musíš mít sebou. namočíš to na wc a čekáš dokud si tě nezavolají (moč nevylévat dokud ti neřeknou, že je to v pořádku). až si tě zavolají, ukážeš ve dvěřích papírek a jdeš dovnitř. tam se dělají normální měření tlaku a tak.. pak ti řeknou číslo dvěří, kde zase budeš čekat na doktora, tam si tě taky zavolají. když jsem byla prvně, dělal mi prohlídku a pak mě poslal ještě na monitor (dveře naproti poradny). tak tam taky čekáš- na monitor vždy sebou sladkosti a sladké pití, ať ho nemusíš pak opakovat.. vychází to tak vše i s monitorem na cca 2-3 hodiny bohužel.. jediné štěstí, že to mají vše na jedné chodbě u sebe, tak se nikam moc nemusíš přesouvat 🙂 snad jsem pomohla

ceitryn
4. zář 2013

@lullaby87 moc děkuji, moc jsi mi pomohla, aspoň vím na co se připravit, rozhodně to vypadá líp než Krč 🙂

arrowka
4. zář 2013

@ceitryn Jinak objednat se můžeš i osobně u sester a všechno ti předem řeknou, určitě se toho neboj, já mám zkušenosti, že byly vždycky moc milé.

ceitryn
4. zář 2013

@arrowka Díky, ráda čtu, že alespoň někde jsou ještě ochotní a milý.

gepe
8. zář 2013

@mysljaja dostanes boxik co se dava po/sestym mesici, na sestinedeli dostanes balik poporodnich vlozek Batist Flower a dalsi boxik k narozeni ditete. Jsou to ty samy od Family servisu, jak se davaji na zacatku tehotenstvi, avsak s jinymiobsahy, ten po porodu nejvetsi. Taky dostanes kvalitni peci.
@lullaby87 ja byla na prvni poradne cca dve hodky, pak cca hodinu i s monitorem, asi jsem mela stesti 🙂
@ceitryn ja jsem byla naprosto spokojena! Vzdy se najde nejaka sestra napr. co nema naladu. Ja prisla na to, ze nektery co se mi jevily napoprvy jako raznice, tak nakonec taky hodne mily a vstricny', na sestinedeli. Jinak na rizikovym - jeden den co jsem byla a mela nadstandard, tak takova starsi, rvala mi klystyr nad "dirku" a to jsem ji upozornila, jsem si to tam musela soupnout sama a neumi napixhovat zily. JIP za me bezkonkurenci, uplne super! Mela jsem planovanou sekci. A sestinedeli jsem byla na P2 ataky fajn, byla jsem na dvouluzaku a pohoda, super pokoj smerem k Vysehradu - stale prijemne i kdyz venku byly tricitky, rodila jsem 14.8. letos. Sestricky taky fajn, chutnalo mi jidlo, kojila jsem od prvniho dne 🙂 a hlavne dite Ti daji az kdyz se na to treba budes sama citit na pokoj. Byla jsem tam celkem pet dni a priste jdu stopro zase do Podoli. Kdyz budes chtit, klidne se ptej 🙂 a pardon za pripadne preklepy, tukam to na tabletu 😕

ceitryn
9. zář 2013

@gepe moc díky, za uklidnění, je super že ti mimi dají až jak se cítíš, v Krči mi malýho strčily za 4 hodky po porodu a starej se, malej prominte že to tak řeknu byl strašnej, od chvíle co jsem ho porodila řval jak k... a tu pusu skoro nezavřel, já z něj byla na mrtvici a jediná starost sester byla ať si to dítě uklidním, že ruší ostatní☹ tak je opravdu super, že se v Podolí dá domluvit 🙂

gepe
9. zář 2013

@ceitryn za malo 🙂 nejdriv nosi od zacatku k prikladani, pak i kojeni, ukazou a reknou co a jak, pak se ptaji pozdeji zda chces mlade ksobe na tzv rooming-in, tak si rozhodnes sama, jak se budes fyzicky na to citit 🙂 vetsinou to berou dle toho, jak je clovek uz samostatny po porodu - prvni samostatna sprcha aj. 🙂 rozhodne se da na vsemdomluvit na miste i bez porodniho planu, vcetne pece o dite 😉 jo a na mlade Ti postaci s sebou plinky a veci na cestu domu - pokud nevyzaduje vlastni obleceni. Erar je pekny, kosmetika, ubrousky jsou na pokojich 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru