Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

eemilka
7. únor 2014

@seb já jsem klystýr měla, a byla jsem za to ráda. Ani mi to nepřišlo nějak zvlášť nepříjemné. Stejně tam pak člověk několik hodin na někoho roztahuje nohy, tak toto už jen takový malý neškodný "bonus".

monjie
7. únor 2014

seb no to je sileny, no sla jsem rodit bez klystyru i yalu druhou, jelikoz po indukci 2tabl.to slo tak rychle,ze se uz klystyr nestihl 😕 .U prvni jsem ho mela na sale a stravila asi 2hodky na zachode a ve sprse,ale to jsem risla na sal kolem 21hodiny a holka prisla na svet v 03:30, u druhe ve 20:00 a byla venku v 21:30 ale teda nedorotovala takze sla oblicejem hore. Moje jediny stesti bylo, ze jeste delali manualni vybaveni placenty v celkove a tech "par" stehu sili v celkove anestezii

ameliejulliette
7. únor 2014

@seb To mě děsí, že se to ještě dělá, to "skákání" na břicho 😔 Z toho mám fakt obavy, a kdyby mi to někdo provedl, asi by to nezůstalo jen tak... I když vím o ženách, kterým to po bezvýsledné tlačení pomohlo... Já jsem rodila oba kluky bez yalu nebo klystýru, první byl vyvolávaný a nejdřív nic nic a pak najednou šup šup, takže se příprava nestihla a celou dobu při tlačení mi PA decentně utírala zadek 😅 Druhý šel sám a tam jsem se vyprázdnila dokonale ještě doma, bez šance, že by mi ve střevech cokoli zbylo 😀

rozzaarka
9. únor 2014

@seb ja nevim, premyslela jsem, ze kdyz se povede jit doma tesne pred, tak je to asi zbytecny, ale nevim... asi me to ceka kazdym dnem, mam z toho vseho hlavu jak patraci balon...

seb
9. únor 2014

@monjie
@ameliejulliette
@rozzaarka
me pri prvním klystyr rekli, ze nestihnou uz dat , teda ja mela s sebou ten yal gel, ale nedali mi ho a
nevim teda vubec o tom ze by mi utirali zadek nebo ze me neco slo ven, rano v den porodu jsem byla sama z nervozity uz doma, tak to asi stacilo, rozarko, jaktoze te to ceka kazdym dnem, termin mas az brezen?

rozzaarka
10. únor 2014

@seb minule pondeli na KO mi dr rekla, ze se mi uz hodne pripravuji porodni cesty a ze kdyby chtela, uz do me narve prst a ze mysli, ze 17.2. na monitory do Podoli uz na monitory nedojedu... cimz mi de facto dala 14 dni 🙂 dneska jsem 36+0, takze prcek uz je (snad) plne vyvinuty. Mela jsem cipek zkraceny na 0,5cm. jsem mala a drobna, Kubik uz se do me stejne nema moc kam vejit 🙂 tak uvidime, kdy to doopravdy prijde 🙂

cernobilka
10. únor 2014

Ahoj holky. Jak se da. V Podoli parkovat? Da se tam zajet???

apfele
10. únor 2014

@cernobilka v podolí lze normálně parkovat, 30min je zdarma, poté každá započatá hodina 50kč, celodenní parkovné 500,- kč.

izzabella
10. únor 2014

Ahoj holky, v pátek jsem byla první poradně v Podolí, no dostalla jsem tam pár papírů a samozřejmě jsem zapomněla kdy a komu mám jaký papír odevzdat, tak snad nějaká dobrá duše poradí 🙂
1. Informovaný souhlas s hospitalizací pro pacientky ÚPMD
2. Dotazník - jméno dítěte
3. Informovaný souhlas o epidurální analgezii u porodu.
Stačí tyto papíry odevzdat sestře na další poradně nebo je některý z nich potřeba odevzdat jinde?
Ještě jsem se chtěla zeptat jaké máte zkušenosti s nadstandartem v Podolí a jaké máte zkušenosti s běžným oddělením šestinedělí.

Díky moc za odpovědi 🙂

luckar
10. únor 2014

@izzabella Dotazník na jméno dítěte bys měla odevzdat dole v matrice (místnost za fontánkou) a zbytek sestře při další poradně. Každopádně já dozatník odevzdávala až po porodu, protože jsme se nějak nemohli rozmyslet jaké jméno dáme.

apfele
10. únor 2014

@luckar
@izzabella

matrika se přesunula do 4.patra 🙂 v pátek jsem tam byla.

luckar
10. únor 2014

@apfele ono už to nějakou chvíli je, co jsem tam byla naposledy 🙂

sonik05
10. únor 2014

@izzabella Já mám jít na první poradnu 20.2. Jaké všechny doklady si mám vzít? Sestra do telefonu říkala, jen těhu průkazku + papírek s krevní skupinou a nic jiného. Já jsem jí totiž přerušila nějakým dotazem a pak se k tomu nevrátila.
Zřejmě je také nutná občanka, kartička pojišťovny a nevím, zda brát svůj + manželův rodný list a oddací list??

izzabella
10. únor 2014

@sonik05 Ahojky, mě stačila občanka, kartička pojišťovny a těhu průkazka. Potom ten papírek o krevní skupině a mít všechny nutné záznamy v těhu průkazce, ale to se dá doplnit popřípadě na té další poradně...mě tam třeba něco chybí, tak musím ještě ke svý doktorce, ale to oni Ti řeknou, co přesně potřebují vědět 🙂

seb
10. únor 2014

@rozzaarka tak me v tomto tydnu moje gyndr taky poslala uz do poradny do porodnice, ze do unora nevydrzim, taky jsem mala a drobna a dítě ze je natlaceny uz dole a cipek na spicku prstu a drzim do ted ;) jestli muzes, tak co nejvic lez, a nic tezsiho nenos nebo nezvedej

seb
10. únor 2014

@sonik05 ten oddací list se ma donest na matriku do 4 patra a staci cca 3 tydny pred porodem

rozzaarka
10. únor 2014

@seb jeee, tak to treba vydrzime jeste chvili 🙂 jsem porad doma, muz mi zakazal i chodit se psem, takze hodne odpocivam, tak nejak pul napul sedim lezim 🙂 sezeni asi neni nejlepsi, ale cely den lezet nezvladam 🙂 to jsi me potesila 🙂 me by stacilo 24.2. 🙂 🙂 14 dni pred terminem 🙂 dneska mam presne 4 tydny...

seb
10. únor 2014

@rozzaarka ja jak mi dr rekla ze mam pokrocily nalez a at si rozmyslim jestli budu lezet doma nabo v porodnici, tak jsem ulehla a kvuli prckovi jsme povolali tchyni, a muz s ni vari a ona vodi malyho do skolky a zehli a vytre taky, tak ja delam jen nejnutnejsi a od 38+0 je díté donošené, takže v tomto směru uz jsem za vodou, tak drzim palce i tobě ;) me navíc i hodne tvrdlo bricho

rozzaarka
10. únor 2014

@seb to me netvrdne, vubec nevim, co to je... oni to berou donosene uz 37+0, nebo ne? 38 je "ofiko", ale kamoska rodila 37+3 a nebrali ho jako nedonoseneho... jsem rada, ze ti to dobre dopadlo 🙂 me by fakt stacil klidne ten 38.tt 🙂 i kdyz za 38+neco bych se nezlobila 🙂

juanka
26. únor 2014

Holky jak je to s epidurálem? Dají vám ho v podolí na požádání, nebo ne? Jaké máte zkušenosti?

evab.
27. únor 2014

@juanka v r 2011 jsem se na to ptala jak jsem došla na porodní pokoj a sestra mi řekla, že záleží na průběhu porodu. Tak nepředpokládám, že ho nabízí automaticky. Letos se na to poptam radši znova.

evab.
27. únor 2014

@juanka navíc v určité fázi porodu už se ani nedává, tak je to dost individuální. A navíc musí být k dispozici anesteziolog, já na něj čekala jelikož bylo dost sekcí a dr byla u operací

petula_88
28. únor 2014

Holky jak to funguje s umisťováním na pokojích po porodu a návštěvami? Děsí mě představa, že porodím, dostanu pokoj a za hodinu, dvě začnou návštěvy a k mé spolubydlící se nahrne příbuzenstvo. Asi trochu hloupý dotaz, snad to někoho nepohorší.

evab.
28. únor 2014

@petula_88 řekla bych, že přesně to se může stát. Leda je slušně požádat ať jdoz na chodbu. A není to hloupý dotaz, je jasné, že člověk chce mít klid. Já to tak přesně měla. Nejdřív přišel za pani manžel se synem a pak i rodiče

sonik05
28. únor 2014

Zatím netuším, jak je to s návštěvami, ale na webu se píše, že návštěvy na pokojích jsou snad jen od 15 do 16h a pak na chodbě do 18h. Ale jak se to dodržuje, to netuším.

evab.
28. únor 2014

@sonik05 moje spolubydlící to teda moc nedodržovala ☹

sonik05
28. únor 2014

@evab. tak pak asi nezbývá, než si stěžovat sestřičkám ☹ Chápu, že návštěvy jsou zvědavé, ale maminky si také chtějí odpočinout a ne aby tam pořád poslouchaly cizí lidi, jak se rozplývají nad nějakým miminkem

apfele
28. únor 2014

Já mám čerstvou zkušenost z podolí, co se týká návštěv na pokojích - je to o dohodě mezi maminkami, sestry do toho nezasahovaly, moje jedna spolubydlící tam měla rodinu od 15 do 18hod a po celou dobu na pokoji 🤐

eemilka
28. únor 2014

Mně připadlo, že většina matek přijímala návštěvy na chodbě, což mi připadlo optimální. Partner od spolubydlící u nás chvíli postál jen když se paní balila při odchodu domů. Ale fakt je to asi hlavně o tom, jak rozumného člověka na ten pokoj dostanete.

xvink
28. únor 2014

Konečně jsem se dostala k tomu, abych sem napsala svojí zkušenost (prosinec 2013)... Rodila jsem císařem - malý byl celou dobu koncem pánevním, takže jsme s tím počítali. Před operací mi zavedli kanylu a cévku, klystýr nedělali. Měla jsem jen spinální anestezii, takže jsem byla vzhůru. Malého mi ale bohužel nepřiložili (a v tu chvíli jsem si o to nějak zapomněla říct), jen ukázali a pak ho přinesli až zabaleného v peřince. Manžel mohl být celou dobu se mnou. Pak jsem ležela den na JIP, kam miminka nosili na kojení každé 3h a sestřička vždycky pomáhala přikládat. Vstát jsem směla po 16 hodinách od operace. Druhý den už mě přestěhovali na šestinedělí. Dostali jsme balík vložek a jedny jednorázové kalhotky, k dispozici taky byla dětská kosmetika. Personál byl bezva, měla jsem fakt štěstí. Propustili nás 5. den (rodila jsem ve čtvrtek ráno a v pondělí dopo nás propustili). Pokud bych to měla shrnout: šla bych tam rodit znovu. Kdyby někoho zajímali nějaké podrobnosti, klidně pište 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru