Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

zuzik03
8. čer 2008

lu, ke mně se chovali stejně i bez porodního plánu, všechno vysvětlili, byli slušní ohleduplní, ptali se mě a nešáhli by na mě bez toho, aniž by řekli co a proč budou dělat 😉

silrej, nechci tě děsit, ale myslím, že v poradně to s tebou nikdo chtít konzultovat nebude, nemají na to čas, chodí tam strašně lidí, takže to jede jak na běžícím pásu, tak abys nebyla zklamaná. lepší to projít s PA až u porodu.

silrej
8. čer 2008

Jen mě to Zuzi napadlo, přeci jen při porodu člověk pak myslí na vše možné, jen né na porodní plán! 😀 No, uvidíme... 😎

zuzik03
8. čer 2008

silrej, uvidíš, já je v poradně požádala, jestli nemůžou prcka změřit (přenášela jsem), ale bylo mi řečeno, že není čas, ale břicho prý mám normální, tak velké dítě mít nebudu. no a při po porodu se primář po při vyšetření ptal, jestli dělali váhový odhad, pak mi řekl, že mám velké miminko (s velkou hlavou) a pak mě poslali na CŘ 😖

silrej
9. čer 2008

Zuzi, porodní plán si připravím a pak uvidím! 🙂 Jo, to jsem slyšela, že tam není čas na nic a pak se kolikrát maminky nestačí divit, ale není to jen v Podolí, je to problém všech pražských porodnic! ☹ No, já bych ráda chodila zároveň s poradnou v Podolí i ke svému doktorovi, takže snad by poznal, kdyby byla beruška větší než má nebo by byl jiný problém, protože zkušenosti na to má když je to kromě gyndaře i porodník! 🙂)) Ale nebudu zbytečně malovat čerta na zeď! 😉

k.bett
9. čer 2008

Ahoj holky, tady to jiste budete vedet...nevite nektera jak je to s mirama panve?

Kolik by melo být, mě se zda že mám náky malý čísílka ale někde jsem četla že se ještě během tehotenstvi muze o 2cisilka zvetsit.

Hlavne pri screeningu ve 12tt mi merili tu panev a pak hlavicku miminka nák pres UZ a u ni tam mám vypocet ze hlavicka odpovidala 12+5tt (jinak jsem byla podle PM(12+1) a podle UZ 13+0 tak nevim

petisan
10. čer 2008

Tak taky prispivam svou troskou do mlyna. O nadstandart musite zadat vsude - i kdyz se jen tak pujdete projit po chodbe. Jo a se stop stavem si nelamejte hlavu. Na predporodnim kurzu nas ujistovaly, jak si mame nejdriv zavolat na prijem a oni nam ochotne poradi, kdo bere misto nich, pokud budou mit stop stav. Omyl. Kdyz jsem zavolala v deset vecer, ze mi tece voda, tak mi rekli ze maj plno a naschle. A kdyz jsem se ptala, kdo tedy bere misto nich tak at si obvolam koho chci. Tak jsem volala do Krce - tam mi rekli, ze berou, ale stejne budou chtit z Podoli zpravu, ze me vysetrili a nemuzou me prijmout. Volala jsem k Apolinari, ti taky rekli, ze berou, ale ze kdyz jsem registrovana v Podoli tak me nevezmou. Ze jim taky delaji naschvaly. Ve tri rano jsem teda znova volala do Podoli, co mam jako delat, zvedla to uplne jina sestricka a uz to jelo jak po masle. Najednou, ve tri rano, meli misto. Takze "stop stav" je asi pojem relativni. Takze to nereste a rovnou jedte. Pokud opravdu nebudou mit zadnou postel, tak uz si s Vami nejak poradi. Nesmite se dat - ode me takova rada fakt sedi 😀 Jinak pece byla super. Rodila jsem pres 20 hodin a vsichni byli moc mili a vstricni, PA naprosto bajecna. Porodni plan jsem si nepsala, jen jsem mela v hlave srovnano, co chci a co ne a PA se stejne na vse zeptala. Jen holt ty sprchy na sestinedeli pak, to je fakt humac. Pri vzpomince na ne se jeste budu par let drbat 🤐 Koupat mimco ve vanicce do ktere Vam sifonem z vyssich pater proteka ruzny bordel, tak to jsem taky ozelela. Ale to by bylo asi do jine diskuse 🙂 Takze pokud bych se mela rozhodnout ted, kdyz uz to mam za sebou, zase bych zvolila Podoli. Jen uz bych rovnou jela a nevolala 🙂

k.bett
10. čer 2008

petisan:

Tak to jsi se mi presne treefila do noty, já si rikam ze taky nikam volat nebudu pze by me treba na pohodu odmitli ze maj plno. Tak ze rovnou zajedu (teda jeste nevim kdy.jestli vubec poznam zerodim) a bude to.

Nejdriv jak se tu psalo ze staci zavolat a zjistit stav, tak jsem si rikala ze teda jestli se to musi, pze s odmitnutim po telefonu bych se asi nesrovnala. Takze zadny volani a rovnou pojedu.

Taky pises z v deset ti praskla voda a ve 3 jste jeli?? Takze to neni ze praskne plodovka a jedes? Promin asi za prihlouply otazky ale já v tom mám porad hokej, jak co a kdy a jestli to poznam vubec.

petisan
10. čer 2008

K.bett no prave - protoze to nebyla zadna povoden, nebyla jsem si jista, jestli je to voda nebo jen ta hlenova zatka - to stejne poznaji az v porodnici a kontrakce po 10-ti minutach, to mi jeste neprislo tak hrozny 🙂 Myslela jsem si ze mam jeste furu casu Ale furt lepsi jet kdyz se Ti neco nezda a jet zbytecne, nez jet pozde Ale neboj to poznas

k.bett
10. čer 2008

petisan:

Uz se vidim, pojedu s kazdym dloubnutim a nejlepe tam uz zustanu abych to stihla 😀 😀 😀

oblacek
10. čer 2008

holky potrebuju poradit, ve ctvrtek jdu poprve do prenatalni poradny v Podoli, ale uz tam chodim na diabetologii, takze kartu uz mam, jen ted nevim jestli si ji teda mam ve ctvrtek v kartotece vyzvednout nebo ji uz budou mit v poradne, jsem z toho nejaka vystresovana, ze nebudu vedet co a jak 🙂 na diabetologii kartu vzdycky mely uz u sebe

oblacek
10. čer 2008

...a jeste jsem si vzpomnela na jednu otazku - delaji automaticky na prvni poradne posevni stery na zjisteni Streptokoka nebo mam rict, ze mi moje gynekolozka zadne nedelala?diky moc

zuzik03
10. čer 2008

oblacek: pokud si pamatuju, tak bez normalne do prenatalni poradny, tam ti sestricky najdou kartu, zmeri tlak, polozi par otazek a pak ti reknou, do kterych dveri pujdes. kartu k tomu doktorovi pak prenasi sestricky. stery na streptokoka delaji, ale myslim, ze ne na prvni prohlidce, myslim, ze mi je delali az na druhe, ta prvni byla takova spis konverzacni 😉

k.bett: rozhodne nikam nevolej a rovnou jed 🙂 ale pozor, abys neprijela moc brzo, to by te taky mohli poslat zpet domu. ja se toho tak bala, ze me poslou zpet, ze jsme jeli az po dvou hodinach kontrakci nejdriv 5 a pak 4 minuty a bylo to akorat. ale mame v breznovkach prebornici, ktera malem nestihla dojet a porodila nekde u vratnice 12 minut po prijmu. tatinek to myslim nestihl, protoze parkoval a ted jim prisla pokuta, ze jeli po nuselaku stovkou 😀

oblacek
10. čer 2008

zuzik: diky🙂) radsi bych, aby mi je udelali na ty prvni, prece jen 38tt aby pak nebylo pozde🙂

k.bett
11. čer 2008

zuzik03.

No pokud jde o me tak já urcite budu porad cekat, cekat prave proto abych neprijela brzo ...

ale myslim ze manza bude hned chtit jet po sebemesi zmene... 😀 😀

Musim mu vysvetlit ze se jede az teda tak pri kontrakcich kazdych 5-4 min. 😀

No ale to mozna budou rikat v tom predporodnim kurzu nebo ne?

Vubec se nevyznam v tech dobach porodnich kdy konci prvni a zacina druha tak to tam snad taky bude, jen abych to stihla pochopit.
😀
Jo a ty formulare na jsmena atd. se asi vyzvednou az tech 7týdnů pred porodem co se tam má clovek objednat do poradny, ne?Ale neni to pozde?Co kdyz clovek rodo predcasne?

k.bett
11. čer 2008

jo a co se tycetoho streptokoka tak to je dalsi muj strasak co kdyz ho budu mit (coz je asi pravdepodobne) a pravne nestihnu prijet vcas do porodnice?To se prece musi pri porodu podat jednorazove antibiotika ne?

No tak to radeji jet driv a vysvetlit jim obavy, ne?

Teda já už řeším věci a to jsem teprve v 17tt ale mám rada když jsem imformovana co nejvic, nestresuje me to pak tolik ze nic nevim.. 😀

zuzik03
11. čer 2008

k.bett, na porodním kurzu ti všechno řeknou 😉 a antibiotika by ti stihli dát, neboj, překotné porody nebývají časté 🙂 a formuláře pozdě nejsou, kdybys porodila předčasně, tak je vyplníš pak, dítě můžeš pojmenovat až snad do jednoho měsíce po narození, já jsem jím to tam nesla týden před termínem, protože jsme se nemohli dohodnout na jméně 😉

k.bett
11. čer 2008

😀 no tak to jsou dobrý zprávičky.

Akorat s tím překotným porodem. Máma rodila pokaždé na posledni chvíli a první právě nestihla 😖 tak abych na tom nebyla stejne.

Nemá cenu špekulovat🙂)

Díky za uklidnujici info. 😉

zdenkaradek
11. čer 2008

k.bett, s těmi formuláři na jména si opravdu hlavu nedělej. Já jsem je dostala, když jsem tam byla na první poradně (37+2), když jsem šla na další poradnu, za týden tak už jsem rodila (nevěděla jsem , že už je to ono 🙂 ) a na nějakou matriku jsem opravdu něměla myšlenky. Nicméně paní matrikářka přiběhla za mnou na pokoj v úterý ráno než nás pustili domů, rodila jsem v pátek a v pondělí byly velikonoce, tak se nepracovalo. A taky se to zvládlo. Ty další papíry (poučení o epiduralu a tak) po mě nikdo nechtěl. 🙂
Co se týká stop stavu, tak to je oravdu sázka do loterie. Já jsem měla štěstí, ze čtvrtka na pátek byl úplněk. Na příjmu jsem byla v pátek asi okolo 13:30 a to mi PA říkala, že už mají ten den asi 14 miminek a doktor říkal, že možná budou muset večer vyhlásti stop stav, protože mají plné šestinedělí.

zuzik03
12. čer 2008

já byla v podolí v úplně stejné době, jako zdenkaradek a potvrzuji, že šestinedělí bylo natřískané 😉 ve velikonoční pondělí odcházel z P1 domů rekordní počet maminek, celkem asi 12, sestřičky z toho byly úplně v šoku, že je jich tolik naráz 🙂

sroubek
12. čer 2008

jen tak pro info..taková divná zkušenost z Podolí:

tuším že do porodnic se chodí od 36tt...no 37tt bych ještě zkousla ale objednali mě na 38tt poprvé...až na 22.7. to mi přijde docela pozdě...speciálně, když můj doktor mě vypouští do světa 3.7. v 35tt

jo termín porodu mám 12.8. podle MS. 3.8 podle ultrazvuku 😀

tak jsem tam volala ještě jednou..za zeptání člověk nedá..jestli to není omyl..a ona..ne není...budete 37+0 to je 37. týden těhotenství a to je ok.. a já že budu 37+1 ale už jsem se s ní nechtěla dohadovat

já jen, že mám 2 dělohy a hrozí mi předčasný porod..no 16.6.jdu na gyndu tak se optám doktora, jestli to nemám radši ještě zdůraznit...radši...

ale fakt mě na**ali..kamarádka byla v motole a tam tyhle tanečky nedělali...prostě od 36tt kontorla po týdnu...

jinak maruška: držím palečky a jani: to je super zpráva

oblacek
12. čer 2008

sroubek: me taky objednali az v 38tt, dneska jsem tam byla poprve a termin mam 1.7., taky jsem se divila, ale nic nerikala, pac je u me snad vsechno ok. Jinak jsem tam kupodivu ani moc dlouho necekala, myslela jsem, ze to bude horsi,Doktorka byla prijemna, coz jsem v tom frmolu ani neocekavala. Takze dojem zatim dobry. Pristi tyden jdu i na monitor.

sroubek
13. čer 2008

díky moc za info 😉

venuse333
13. čer 2008

ahoj holky,dnes jsem volala do P.,abych se objednala a mam prijit 14.7. a termin mam 3.8.,tak nevim,jak to rozlisuji...Ke svemu doktor.jdu naposled 30.6.

nikka.vo
13. čer 2008

Tak sprchy na šestinedělí nebyly nejkrásnější, ale svůj učel splnily a mě teda bylo fuk, kde se za 5 minut osprchuju, hlavně že byla ta možnost 😕 😅

sroubek
14. čer 2008

venuse 333..já jdu nakonec taky 14.7...protože podle ultrazvuku jsme napřed...a termín je taky 3.8.

kulich
17. čer 2008

No já rodila v podolí v dubnu. Odtekla mi plodová voda,ale nic se nedělo,takže jsem byla dva dny na krizovým. Po dvou dnech vyvolávaly a za deset hodin, byl náš syn na světe. Když jsem přijela do podolí, byla jsem poslední koho vzaly, takže v tomto směru jsem měla štěstí. Bylo mi líto maminek, které přišly po mě a už je nevzaly. Ale hned jim volaly do okolních porodnic.I když byla maminka otevřená na 3 prsty, tak i přesto jí nevzaly! Na krizovým a porodních sálech je personál na vysoké úrovni a vše je zrekonstruované. Po porodu mě musely nechat na porodním sále do rána, jelikož neměly místo na šestinedělí. Ráno, když nás odváděly na šestinedělí, jsem si přála, abych už byla doma. Šestinedělí v Podolí je katastrofální. Přístup hrozný, pokoje hrozný, sprchy a záchody hrozný. Sestřičky křičely " jak to že nejste rozkojená, co tomu malému dáte najíst, to chcete, aby hladověl"? No doopravdy hrůza.Vůbec Vám nic nevysvětlí, nepodrží či psychicky nepodpoří. Spíš Vás psychicky vydeptaj! Byli jsme s manželem velice zklamáni. Při naší smůle jsme musely zůstat o několik dnů déle, kvůli žloutence ☹ . Na porod vzpomínám hezky.Měla jsem suprovou porodní asistentku, která vše zmákla sama s mým manželem na 1. Doktor přišel mě už jen zašít. Tak nevím jestli doporučit. Pro maminku, která poprvé rodí, tak to šestinedělí v Podolí nedoporučují. Už takhle se musíte vyrovnat s tak velkou změnu a všeho novýho, že neustálé buzerování v této důležité době Vašeho života doopravdy nepotřebujete!

kulich
17. čer 2008

Jo a sestřička mi tam říkala, že velký nápor čekají červen - červenec, že v této době bude velký nápor!

petule.h
17. čer 2008

no to to budou rovnou posílat jinam, jako to bylo před 2 roky když jsem rodila v krči, to jich tam bylo takových od Apolináře a Podolí...nicméně, Krč už taky do vánoc má plno, tak jsem zvědavá, bude to boj 🙂

k.bett
23. čer 2008

Ahojík, teda tak ted jsem to dočetla taková hrůza v Podolí...teda až se bojím co to bude! 😅

Holky jak je to s tím nadstandartem?Máte ěkterá zkušenostiJestli je o ně velký zájem a bývají plné. My měli předvybraný ten asi za 2000 ebo za 2500/den jestli je to i za manžu že by tam byl většinu času semnou ale nespal by tam nebo jestli je to jen za mě?

kacak
23. čer 2008

Ahoj k.bett - ty nadst. pokoje jsou tam pořád obsazené, je velký zájem a i kupodivu o ty dražší. A cena je za pokoj. V podstatě je docela náhoda, když se ti povede, že se nějaký uvolní. Spíš se stává, že jde mamča na normál pokoj a furt se připomíná, že chce nadst. a když se něco uvolní během pobytu se tam přestěhuje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru