Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

luckar
12. bře 2014

@majdiiska ono právě i při té aplikaci epidurálu upozorňují, že se může porod zastavit. Bohužel to může "zaúčinkovat" na obě strany. Se mnou byla po porodu na pokoji maminka, která měla právě taky hodně silné bolesti hlavy. Chudák byla ráda, že se může natahnout a být chvíli v klidu...

aajda
12. bře 2014

@karminka Napíšu, co si pamatuju...
Po nástupu tě ubytují na rizikovém oddělení, kde jsou normálně návštěvní hodiny na pokojích. Jinak ale můžeš i mimo oddělení i ven z budovy, ale ne už z areálu.
Na příjmu ti udělají monitor a vyšetření, pak jdeš na oddělení, kde tě ubytují, řeknou ti, kdy půjdeš ještě na jeden monitor a ráno na řadu, dají ti nějaké další papíry na pročtení o narkóze. Odpo ještě dostaneš večeři, po které už ale nesmíš nic jíst - prý maximálně do půlnoci třeba banán, od půlnoci už ani nepít. Večer si tě zavolá anesteziolog a dohodnete se na formě anestezie. Pak se dělají klystýry - můžeš si přinést i Yal, jestli chceš. Proč se dělá klystýr, když stejně musíš lačnit, to fakt nevím. Prý se dělá jen malý klystýr, no nemůžu posoudit, já byla ráda, že jsem došla na wc. Večer ještě injekce do břicha na ředění krve a prášek na spaní. Ráno tě v 5 vzbudí na rychlou sprchu, protože pak už to začne - musí to stihnout všem udělat ještě noční směna, takže i když půjdeš nakonec na řadu až třeba v poledne, tak se to týká všech najednou. Navlékneš si andělíčka - mně dali takového jednorázového průhledného, takže župan doporučuju, i když ho jinak třeba nepoužíváš, protože pak v tom andělíčku jdeš chodbou na cévkování, na chodbě tatínci... no zážitek. Takže andělíčka, natáhnout ty kompresní punčochy, pak tě vycévkují a už chodíš s pytlíčkem. Pak všem musí napíchnout žíly a už jsi tedy i ohadičkovaná, dají ti do toho zavodňovací roztok, abys neměla žízeň.
Asi půl hoďky před tvým časem za tebou na pokoj může i manžel. Pak pro tebe přijedou s lehátkem a frčíš do předsálí, kde mi byla děsná klendra a začala jsem se klepat. My si neplatili otce u porodu, takže nevím, jak to probíhá v takovém případě. Za mnou přišel na pokoj a cestou na předsálí mu kdesi řekli, že tam má čekat, že mu mimčo přinesou ukázat.
Pak na sále přelezeš na jiné lehátko, přijde anesteziolog, napíchne ti spinálku v sedě na tom lehátku (nebolí, ale musíš je poslouchat a dělat, co říkají, zabírá strašně rychle, takže já už si skoro nestihla zvednout nohy zpět). Ta spinálka mě hrozně zahřála, takže mi pak bylo naopak šílené vedro. Pak tě napolohují, přijdou doktoři a už to frčí.
Anestezilog na tebe celou dobu mele, aby věděl, jak jsi na tom. Jak mi bylo vedro, tak mi pak začal blbnout i tlak a začalo mi hučet v hlavě, motalo se mi, tak mi dávali chladivé obkládky, což super pomohlo, navíc mi anesteziolog řekl, že hned, jak mimčo vyndají, to přejde. A přešlo.
Pak mimčo vyndají, ukáží ti ho a odnesou pryč. Tebe rychle sešijou a vezou tě pryč. Odvezli mě na ten pseudo jip pokoj (JIP byla plná), kam mi asi během půl hodinky přišli i přiložit miminko. Chvilku mi ho nechali, zatím s dozorem. Pak ho nosili po 3 hodinách.
No a druhý den ráno už pro mě přišla sestra, že vstávat a do sprchy, před návštěvama mě i odcévkovali, ale s tím, že si musím dojít sama, nebo mě večer zase zacévkují.
Dávají ti čípky a bolest, mně stačil jeden na noc a jeden pak druhý den ráno už jen pro jistotu, další už nebyl třeba. A chodí pořád píchat injekce do břicha na ředění krve.
Jo a pokud budeš mít mimčo nad 4kg, tak ještě pak musíš jít na krev z prstu na glykémii.
A ještě poznámka k balení. Na příjem jsem si vzala jen "příjem" tašku s věcma, které jsem potřebovala do císaře - kosmetiku, ručník, košili, přezůvky, punčochy, knihu, papíry, peněženku, mobil, MP3. Doma jsem nachystala jednu velkou tašku a do ní rovnou vše, plus navíc 1 prázdnou "plážovou" tašku dovnitř. Tu velkou tašku přivezl manžel před císařem, já to pak rychle přebalila. Do příjmové tašky jsem si dala věci na JIP (ručník, hygienu, přezůvky) a do plážové tašky jsem dala věci, co manžel může odnést domů (boty a oblečení, ve kterém jsem přijela...). Všechny tedy ty 3 tašky se před odjezdem na sál dají na rizikovém na sesternu, kam po císaři dojde manžel nebo zřízenec a dopraví tašky na místa podle toho, jestli budeš na JIP, nebo na té "jakoJIP". Já tím, že jsem šla na ten pseudo pokoj, tak mi manžel hned donesl tu JIP tašku i velkou tašku přímo na ten pokoj. A odvezl jen tu jednu. Kdybych šla na klasickou JIP, donesli by mi tam jen tu JIP tašku, zbytek by si vzal manžel a tu velkou by mi přinesl až na normál pokoj druhý den.

A ještě pokud bys chtěla nadstandard, tak jít se o něj hlásit hned po příjmu, napíšou tě na pořadník.

aajda
12. bře 2014

@karminka Jo a propouští i o víkendu.

karminka
12. bře 2014

@aajda - děkuju moc za vyčerpávající příspěvek, moc jsi mi pomohla 🙂 teď už letím spát, ale ještě mě napadají nějaké otázky, jestli by ti to nevadilo ještě kdyžtak odpovědět, že bych zítra napsala 🙂

aajda
12. bře 2014

@karminka Dobrou a určitě se ptej, sice jsem to už asi dost pozapomínala, ale zkusím zapřemýšlet. Já jsem plánovací typ, tak jsem taky chtěla vědět co nejvíc.

terrezka
13. bře 2014

ahoj holky, diskuse k porodnici Podolí je teda rozsáhlá 😀 chtěla jsem se optat na registraci do porodnice Podolí, jaká je situace v tuto chvíli? rozumím tomu tak, že ve 14tt + 0 musím v osm ráno stepovat u pc a přes jejich nějakej systém se zaregistrovat, přijde mi obratem nějaké potvrzení a s tím potvrzením se tam do sedmi dnů dostavím? nebo máte jiné osobní zkušesnosti?
díky

tinakari
13. bře 2014

@terrezka Ahoj, od 14+0 se můžeš zaregistrovat. Registrace probíhá přes internet, jakmile se ti registrace podaří, objeví se ti gratulace k registraci a na email ti přijde potvrzení. Po registraci je potřeba se do sedmi dní dostavit osobně do kartotéky v Podolí na potvrzení. Do těhotenské průkazky dostaneš razítko a vizitku s telefonními čísly. Já to zkoušela 4 dny než se mi to povedlo ☹ Na den mají stanoveno cca 12 míst. 3x se mi stalo, že hned v 8:01 už jsem měla smůlu ☹ Registrace je platná +-7 dní od termínu porodu. Přeji hodně štěstí při registraci 🙂

karminka
13. bře 2014

@aajda - ahoj, tak mám chvilku čas, tak jsem ještě jednou přečetla tvůj příspěvek a ještě mě napadají tyto otázky:

- večer před zákrokem ti dělaly klystýr - jak probíhal? promiň, nikdy jsem ho neměla, ani při tom akutním císaři...to mi zasunou do konečníku nějakou hadičku a napustí horkou vodu nebo tak něco,že? po tom půjdu ihned na WC a vyprázdním se?

- v pokynech mám psané, že si mám přinést nějaké punčocháče... teď v těhotenství se mi udělali křečové žíly na lýtkách, tak i prý kvůli tomu je to dobré. byla jsem se včera ptát v lékárně v ÚPMD a pořádně nevěděli jaké mi mají dát. Poradíš jaké koupit?

- s tím otcem u porodu jsme to měli předtím jak píšeš - manžel byl někde ve vedlejší místnosti, pak tam byl u vážení atd... nyní ho máme zaplaceného, že bude se mnou na sále, tak uvidíme

- ta spinálka se napichuje do zad jako epidural nebo třeba do té kanyly?

- co jsi dělala celý ten den pak na té "náhradní" JIP po zákroku? Tam jsi mohla používat mobil nebo třeba tablet? Já vím, že na té JIP jsme ho museli mít vypnutý a když mi chtěl manžel zavolat, tak snad to šlo jen přes sestry jen na nějaký centrální telefon na pár minut ☹ Takže jsi pak musela celý den určitě ležet, jsi si četla nebo ti dali něco, že jsi spala?

Děkuji za dobrý tip s těmi taškami 🙂 A moc se omlouvám za trapné dotazy ☹ Také jsem dost plánovací typ.

luckar
13. bře 2014

@karminka koukám na tvé dotazy a dovolím si odpovědět.
- klystýr se dělá jak píšeš. Tzn. zavede se "hadička" a napustí se určitý objem vody. Chvíli bys měla vydržet než si dojdeš na záchod, ale moc to nejde.
- punčocháče - já měla akutní sekci, ale dostala jsem jejich kompresní punčochy. Takže v lékárně, nebo zdravotních potřebách by sis měla říct o kompresní punčochy. Jsou to jenom takové ty nohavice.
- muže u sekce jsem měla a vzali ho tam v okamžiku, kdy jsem měla napíchnutý spinál. Dostal židličku k mé hlavě a tam seděl. Potom odešel se sestrou s malou a zase se vrátil. Měla jsem nějaké komplikace, takže jsem byla na sále skoro 90 minut a celou dobu ho tam nechali se mnou. Vzhledem k tomu, že byl nervózní a pořád nakukoval, tak ho pak docentka nechala koukat co dělá. Odešel v okamžiku, kdy mě přendavali na pojízdné lůžko a odváželi na JIP.
- na JIP jsem byla od cca. 13 a nemohla jsem nic, než ležet a odpočívat. Mobil musel být vypnutý a muž volal jak píšeš přes to jejich číslo. Myslím, že na spaní nic nedávají, já byla hodně unavená, ale spát mi právě nešlo.

aajda
13. bře 2014

@karminka 🙂
Tak klystýr - ano, jak píšeš, hadička, teplá voda a udržet co nejdéle, není to tak hrozné, jak to zní... sesterna, kde ho dělají je na začátku chodby, já měla pokoj až úplně na druhém konci. No a byla jsem ráda, že jsem došla 😀

Punčocháče - kupovala jsem přímo v té lékárně v Podolí, jen jsem řekla, že chci punčochy k sekci, paní hned věděla, změřila mi nohu a dala mi správnou velikost.

Spinál - napichuje se taky do zad, ale nebolí to, když mi dávali při prvním porodu epidurál, tak to bylo maso, k tomu ještě kontrakce... Při epidurálu nechávají kanylu v zádech, kterou případně přidávají další dávku. Při spinálu ti to jen tenkou jehličkou vpíchnou a hned zas vyndají.

Pseudo "JIP" - malý se narodil ve 12:27, převezli mě tam, manžel mi tam hodil všechny věci, pár minut jsme si povídali, dal mi do ruky mobil a hned jsem mohla volat a být na netu. Což jsem naplno využila, najednou bylo 15h a přišel za mnou manžel s dcerou na první návštěvu, sestry nám daly mimčo, tak to bylo super. A měla jsem tam čtečku, takže když mi zrovna neměřili tlak, nepřikládali mimčo, tak jsem si četla.

Ale na klasické JIPce je to bez mobilu a bez návštěv, záleží, kde na tebe zbyde místo.

karminka
13. bře 2014

@luckar
@aajda - holky, mockrát děkuju, jste úžasné. Moc mi to pomohlo 🙂

kuratkol
16. bře 2014

Není tu maminka, která teď v březnu rodila a ví, jaká byla situace, když v porodnici ležela ? Myslím, co se týče obsazeno (nebyl stop stav) a zda byly volné nadstandardy ? Moc bych nadstandard chtěla, ale u prvního dítěte nebyl žádný volný a byla jsem poslední, kterou v daný den brali... Díky.

sonik05
16. bře 2014

@kuratkol ja jsem porodila ted 10.3., chtela jsem nadstandard,ale rekli mi,ze jsou obsazene. Ale hned po porodu prisla sestricka s tim,ze jedna pani co na nem mela byt, musela na akutniho cisare a tak ji tam dat nemuzou a jestli ho chci 😉 Mela jsem stesti a to byl ten jeden z tech drazsich (2300/noc).
Stopstav myslim nebyl,ani nevim,jestli bycj se to dovedela. Drzim palce!

jankuc
16. bře 2014

Ahojky, ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. Tento dotazník najdete na odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J

evab.
16. bře 2014

Sakra, tak jsem si zavzpomínala u 4 v tom. Takový bezva anesteziolog a ja měja jedubábu ani nemluvim. Nu což, třeba se jen špatně vyspala...

karminka
17. bře 2014

@kuratkol - ahoj, koukám že máme den po sobě TP... já tedy už ale nastupuju zítra a ve středu mám plánovaného císaře...tak jestli se ti to rozjede dříve, třeba se potkáme 🙂

kuratkol
17. bře 2014

@karminka Tomu neverim, ze by se mi to rozjelo driv....

kuratkol
17. bře 2014

Nevite nekdo, proc v Podoli pri kontrolach pred porodem dostavaji nektere maminky Prenatal box a nektere ne?

evab.
17. bře 2014

@kuratkol o tom jsem neslyšela že to dávaj, ale je to asi stejné, jako když při propouštění někdo dostane family box a někdo ne.

karminka
17. bře 2014

@kuratkol - já když jsem byla poprvé na kontrole v Podolí,tak mi ho sama sestra nabídla, že jestli ho chci, ať si ho vezmu. Ono tam stejně nic není.

kuratkol
17. bře 2014

@karminka Příjde mi právě zvláštní, že ho někdo dostane a někdo ne....

karminka
18. bře 2014

@kuratkol - také mi to přijde zvláštní.... ono asi jak se chce zrovna té sestře ☹

arrowka
18. bře 2014

@kuratkol Když jsem chodila na kontroly před porodem, tak byly Prenatal boxy volně k dispozici na chodbě, vzít si mohl kdokoliv. Nebo byly v sesterně a mohla sis říct.

kuratkol
18. bře 2014

@arrowka Aha. Díky. Ale jak to má člověk vědět, že si může říct 🙂

arrowka
18. bře 2014

@kuratkol Takhle to bylo loni, takže kdoví, jestli se to nezměnilo. 🙂
Jinak souhlasím, že v Prenatal boxu nic zajímavého není, samé letáky, jedna plenka a ještě snad vzorek nějaké kosmetiky. Při odchodu jsem dostala Klinik box a to už bylo lepší.

sonik05
18. bře 2014

Tak ja mela v prenatal boxu misto pleny dvoje ponozky xxxlutz,velikost tak na pulrocni a rocni dite,vzorek sudocremu a letaky

kuratkol
18. bře 2014

@arrowka Já rodila v roce 2011 a klinik box jsem nedostala, přitom jsem viděla, že jiné maminky ho dostaly. Mají asi nějaký divný systém v rozdávání...

blondynka400
18. bře 2014

@kuratkol náhodou jsem si tě všimla a koukám za pár dní máš TP. Přeji hodně štěsí 😵

jemi
18. bře 2014

já ted v unoru dostala jak prenatal box v první poradne, tak boxík v připravené postýlce pro miminko, ale souhlasím, že to mají divné, protože v roce 2012 jsem nedostala ani jeden ačkoli je některé maminky měli

kuratkol
18. bře 2014

@blondynka400 Díky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru