Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kh
17. dub 2014

@kalenka Neboli, není to uplne prijemne, ale neboli. To vic bolelo holeni chloupku 🙂 Při prijmu vyplnis papir, kde si muzes zaskrnout, zda souhlasíš s mediky u vykonu (ja zaskrtavam ne, bojim se dr, nechci ještě resit, ze mne bude někdo okukovat (v apolinari u sona vnitrkem na mne koukalo asi 6 mediku vcetne kluku... nebo se na mne ucit)). Jinak JIP je skvela, tam jsem byla vdecna i za to vycevkovani, protože ja mela preeklampsii + se mi zhorsily problémy s ledvinami, které uz mam, takze to bylo pro mne dost tezke. Na JIP jsou uplni andele. Ja byla uplne hotova, a dost mne tam pomahali. Rizikove je také dobre. Obyc sestinedeli, az te pusit z JIPky, nic moc. Ale to asi všude. Nadstandard jsem mela obejdnany, ale dostavali jej jen cizinky, které sly dkokonce rodit az po mne... Co mi tam vadilo - je to tam masovka, dr ti nic moc nevysvetli (po porodu na sestinedeli) a chteji se te co nejdriv zbavit, at mají volne luzko (mne predavkovali leky, aby mi srazili tlak (potvrzeno dr). Takze az budes z JIPky na normalnim sestinedeli, ptej se, pokud uz budes mit silu. Ja ji moc nemela, kdybych nerodila v Podoli, ale v porodnici při nemocnici, tak nejsem po porodu v porodnickem zarizeni, ale jsem vnormalni nemocnici, jak mi pak řekl muj osetrujici lekar a chovali se ke mne jako k běžnému pacientvi po porodu, coz ale muj zdrav. stav dost neumoznoval. Takze nic moc. Ale oni potrebuji luzka, tak posilaji pryc z JIPky kohou mohou a ze sestinedeli taky.

leeena_4
17. dub 2014

@beag Přehravač na sále MP3 přehrává, mám to vyzkoušené 😉

leeena_4
17. dub 2014

@beag Porodní plán jsem měla a dodržovali ho.

beag
17. dub 2014

@leeena_4 Děkuju moc! 🙂
Ještě bych měla jednu (pro někoho asi blbou) otázku - holily jste se před porodem úplně (samozřejmě myslím v intimních oblastech)?

leeena_4
17. dub 2014

@beag já se oholila doma, než jsem jeli do porodnice. Bylo by mi to trapné, kdyby mě holil někdo jiný i když porod samotný pak tenhle pohled změnil 😀

amabilis
18. dub 2014

@beag Ne, protože jsem si tam už přes to obrovský břicho nedosáhla a nikdo jiný nebyl při ruce 😀 Neboj, ne každá, co tam přijde, je hladce oholená jako modelka. Dokonce tam můžeš přijít i zarostlá a mít v porodním plánu, že holit nechceš. Já se tak nějak poslepu oškubala. Tak jsem aspoň okolí připravila zábavu (manžel se smál, že jsem tam vyrobila pěknou kraturu).

Jinak já podepsala souhlas s medikama. Jak by to bylo ucísaře samozřejmě nevím, ale u normálního porodu mě nic lepšího potkat nemohlo - měla jsem tam díky tomu k dispozici mladou holku, která měla za pár měsíců skládat státnice jako porodní asistentka a bylo to super. Pomáhala mi s dýcháním, polohováním, taky donesla nahřáté pytlíky s rýží na úlevu od křížových bolestí a měla nachystanou ještě aromaterapiii,ale to už jsme nestihli 😀

dadalu
21. dub 2014

CHtěla bych se zeptat všech maminek, které přenášely, jak to pak probíhá. Dneska mám mít termín, jak podle UTZ, tak MS, ale cítím se víc než dobře, žádné komplikace ani tvrdnutí břicha vůbec nemám. Jak následně probíhají kontroly v porodnici a za jak dlouho naplánují vyvolávaný porod?Zatím mě čeká jen monitor bez kontroly u doktorky...celkově mi ty jejich kontroly přijdou hodně sporadické, jen se zeptají, jestli je vše OK...

eemilka
21. dub 2014

@dadalu Ahoj, já začala rodit 9 dní po termínu, přičemž na desátý den jsem byla objednaná do poradny, kdy se mělo určit, zda a kdy se bude porod vyvolávat. Už jsem to nestihla, tak nemůžu referovat, jak to tam probíhalo🙂 Když jsem byla po termínu, chodila jsem častěji na monitory, cca pětkrát týdně, docela mě to pak už unavovalo, ale nic až tak hrozného to nebylo. Gynekologickou prohlídku mi dělali tak max. jednu do týdne.

dadalu
21. dub 2014

@eemilka no,ja mam zatim naplanovany jen monitor a kontrolu u doktorky zase za tyden..prijde mi to strasne malo, jsem z toho lehce nervozni...

evab.
21. dub 2014

Holky když jste se objednávaly poprvé na poradnu zkoušela jste si některá říct den v týdnu kdy se vám to hodí? A pokud si dobře pamatuju, tak poprvé se tam jde ve 37tt. Poprvé mi to bylo fuk, ale teď by se mi vzhledem k hlídání hodil pátek. A vzhledem k tomu, že ke svojí dr. jdu naposledy ve 37tt ve středu, tak by ten pátek mohl klapnout co. Asi záleží i na tom, kdo mi tam zrovna zvedne telefon 🙂

sonik05
21. dub 2014

@evab. Me pani do telefonu rekla stredu,ale ta se mi nehodila. Zeptala jsem se,zda muzu jindy. Nebyla nadsena,ale dala mi termin ctvrtek. Pak uz mi automaticky do prukazky psali ten ctvrtek a ani se neptali. Tak se to pokus vyjednat hned napoprve vyjednat na den, co ti vyhovuje.

evab.
21. dub 2014

@sonik05 to je mi jasné, že nadšené nebudou a přitom řikaj, že má člověk volat včas, aby se případně dalo dohodnout na termínu. Poprvé jsem taky chodila ten stejný den v týdnu ke stejnému doktorovi. Ono totiž mě se ani jiný den nehodí, mam tam v tom týdnu i jiné doktory a kroužky se synem, do toho tam je svátek.... tak jsem na to zvědavá. Snad natrefim na někoho solidního a půjde se dohodnout na ten pátek.

sonik05
21. dub 2014

@evab. tak držím palce, snad to takový problém nebude. Koukám, že máš termín 2.6., to se mi narodila první dcera...tak to bude blíženec, to si tedy užiješ...pevné nervy 😉

kofinek
21. dub 2014

@evab.
Ked som tam predtym volala,tak si pamatam ,ze sa ma pytala,kedy som mala poslednu poradnu u svojho dr,tak skus si posunut ten svoj termin,ze proste som napr.chodievala piatky a dali mi i termin na piatok. Ja som este mala poziadavku,ze nechcem chlapa doktora a ona samozrejme,neni problem 😉

ameliejulliette
21. dub 2014

@kofinek @evab. To je fakt, že mě taky objednali za týden od mé poslední poradny u doktora, a chodím ve stejný den jako dosud. Věřím, že domluvit se dá 😉
@dadalu Už si přesně ani nevzpomenu, ale ty kontroly byly po termínu už častější, monitor na konci už každý druhý den snad... Na vyvolání jsem nastupovala 12 dní po termínu.

zarucha
22. dub 2014

Tak nevím. Často na Koníkovi čtu, jak si nastávající maminky stěžují na Podolí. Neochota, protivná sestra,vše na dlouho, nechtějí tam...nevím. Dobře, uznávám, tím, že se tam asi léčím od osmého týdne až dosud, a chodím tam co čtrnáct dnů, znám všechna pracoviště od ultrazvuku přes internu až po ekg a oddělení, kde jsem byla dvakrát hospitalizovaná (nemám rizikové, jen vysoký tlak od začátku těhotenství a nějaké myomy), přijdu si tam jako doma. Teď jsem měla doopravdy strach - do poradny jsem zatím chodila ke své gynekoložce, a ta pořád odsunovala moje předání do ambulance v Podolí na monitory. Až slavnostně tento týden. myslela jsem, že mě sprdnou, že volám pozdě - jsem 37tt. V papírech mají, že je třeba volat až tři týdny předem... Opět velmi milé překvapení. sestřička strašně milá, samozřejmě, nic není problém, voláte akorát, koukám, vy už u nás dokonce máte kartu, kdy by se vám to hodilo? A ještě mi dala poradnu na stejný den, kdy tam jdu na ultrazvuk, takže to budu mít vše najednou. Takže domluvit se termín dá, snaží se vyjít vstříc, a to třeba i jen týden předem. Tak nevím, ale zatím prostě proti Podolí nemůžu říct půl slova.

evab.
23. dub 2014

Tak jen doufám, že to nebyla reakce na můj komentář, že doufám, že natrefím na někoho s kým se dá dohodnout. Já si zatím na Podolí také nemůžu stěžovat. Zatím každý na koho jsem narazila v pohodě až na výjimku a tou byla anestezioložka a její přihlouplá poznámka, kterou si dle mého mohla odpustit. Tak jako všude i zde je to o lidech, člověk nemusí mít vždy dobrou náladu, mě stačí normální přístup, nepotřebuju aby mi každý pochleboval. Termín návštěvy poradny nakonec v pohodě, vyhovoval mi ten co sestra řekla, tak nevím co by se dělo kdybych řekla, že nemůžu. Nicméně od toho je tu možnost volby, komu se tu nelíbí, ať jde jinam.

lucie777
30. dub 2014

Ahoj holky, jak je to s registrací, dá se to stihnout, aby se člověk zaregistroval nebo pár vteřin po osmé je fakt plno?

evab.
30. dub 2014

@lucie777 řekla bych že oboje 🙂 pár vteřin po 8 je plno, ale dá se to stihnout.

lucie777
30. dub 2014

@evab. 😀 Tak to jsem na to zvědavá!

missveru
30. dub 2014

@lucie777 Já odeslala formulář v 8 hodin a 5 SEKUND a bylo plno a mám smůlu a jdu rodit na Bulovku. Takže asi tak :/

artee01
30. dub 2014

@lucie777 Já to taky vyplnovala hned v osm ráno, odeslala sem a hned hlasilo plno, ale jak už tu někdo psal, zkoušela sem to odeslat stale dokola a asi po 5 minutách kdy už sem byla zoufalá mě to zaregistrovalo.

lucie777
30. dub 2014

@artee01
@missveru Teda holky,mě děsíte,já nikde jinde rodit nebudu! A platí,že se to počítá +-7dní od termínu nebo ne?

missveru
30. dub 2014

@lucie777 @artee01 Já to taky zkoušela pořád dokola, ale to bylo úplně bez šance. U mně to totiž může být i tím, že v době mého porodu je zavřený Motol a hned nato i Podolí, takže se všechny maminy asi snažily narvat, co to jen šlo předtím.. no a to je zrovna, kdy jsem se tam potřebovala zaregistrovat já. Mně to tak naštvalo, že už tam nechci a těším se na Bulovku, kde je to aspoň hezký :D :D :D Normálně jsem Podolí obrečela a už pro mě neexistuje :D

lucie777
30. dub 2014

@missveru 😀 Já se tam nějak dostat musím! Při nejhorším vezmu obálku a stoupnu si před kartotéku a budu doufat,že mi některá sestra dá razítko do průkazky! 😀

erin5
30. dub 2014

@lucie777 predepis si to,a v 8.00 aktualizuj,musi to klapnout,ja hypnotizovala obrazovku pul hodiny predem 🙂

artee01
1. kvě 2014

@lucie777 No nevím píšou to zkoušela sem to taky, ale taky to hlasilo plno, nevim zda to bylo štěstí ale fakt ta aktualizace v termínu mi prošla, nechce to plašit hned když to píše plno

angeldevildarling
1. kvě 2014

Holky mám takový dotázek, trošku pozdě, ale třeba tu nějaká jste .-) pro Ty co už rodily v Podolí.
Když jste šli na první kontrolu na Prenatálku, jak to probíhá? Já tam jdu zítra na 9 ráno a mám si prý vyzvednout nějakou kartičku či co v kartotéce, ale sestřička po telefonu mi neřekla jak mi jí vydají, co jim mám předložit 😀 No a pak mám jít na Prenatálku v 1.patře ( zvýšené přízemí ) vlevo, že si tam sestřičky vezmou moč a výsledky od gynekologa a obvoďačky, ale kam jako? To je dost široký pojem 🙂 Vím kde tam je WC, ale to je asi tak vše, nevíte který dveře a zda se mám ohlásit zaklepáním a nebo mám někde čekat ? 😀
Díky za rady 🙂

angeldevildarling
1. kvě 2014

@zarucha Tak já se taky tam objednávala do poradny až teď ( 37tt ) a sestřička po telefonu si nevěděla jen rady kam mě šoupne, ale místečko našla. Žádný sprďan, prostě pohoda a to jsem se obávala že se do mě pustí 🙂

zarucha
1. kvě 2014

@angeldevildarling ahoj, nejdřív do kartotéky, to je hned za recepcí, dají ti kartu, a pak si nech ukázat, kudy do té prenatálky, je to skutečně zvýšené přízemí, ale ne tam, kde jsou gynekologické ambulance, ale o jednu chodbu po tom okruhu dál. jsou tam ale všude ukazatele a bude tam dav těhulí těsně před rozsypáním, nemůžeš to minout. Taky jdu zítra, počítám čekačku tak tři hodiny, pokud to dobře půjde. čtení sebou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru